روتیتر: وزیر جهاد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای تکمل و بهره برداری ۲ سد خاکی کوهبرد شهرستان کهگیلویه و ایلی آباد بهمئی ۷۰۰ ملیارد ریال تخصیص خواهد یافت.

 

به گزارش اقتصادرسا ؛سید جواد ساداتی نژاد روز جمعه در بازدید از سد بند خاکی کهگیلویه  اظهار داشت: برای تکمیل ۲ سد بند خاکی کوهبرد کهگیلویه و ایلی آباد بهمئی هر کدام مبلغ ۳۵۰ میلیارد ریال تخصیص خواهد یافت.

وی سد کوهبرد کهگیلویه را یکی از طرح های مهم کشاورزی در کهگیلویه دانست و بیان کرد: با تزریق این میزان اعتبار روند بهره برداری از ان شتاب بیشتری خواهد گرفت.

ساداتی نژاد اظهارکرد: با توجه به اینکه تنها راه برون رفت استان کهگیلویه وبویراحمد توجه به توسعه کشاورزی است دولت و بخصوص وزارت جهاد برای تکمیل و بهره برداری از سدهای بند خاکی از همه ظرفیت ها استفاده خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به ذخیره سازی نزدیک به سه میلیون متر مکعب در طول سال این طرح کشاورزی منطقه را توسعه خواهد داد.

وزیر جهاد سد خاکی ایلی آباد را یکی از طرح های خوب کشاورزی استان دانست و افزود: با بهره برداری از این طرح ۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی در بهمئی آبیاری خواهد شد.

ساداتی نژاد اضافه کرد: سد ایلی آباد دارای ارتفاعی حدود ۲۱ متر و حجم آب گیری آن حدود سه هزار۲۰۰ متر مکعب است.
شهرستان بهمئی ۱۷هزار و ۴۵۰ هکتار زمین کشاورزی دارد .

سدهای خاکی کوهبرد کهگیلویه و ایلی آباد بهمئی نزدیک به ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

کار اجرایی سد کوهبرد در سال ۱۳۹۰ در کیلومتر ۱۰ جاده دهدشت به بهبهان در مسیر رودخانه کوهبرد و میان ۲ روستای گدارخونی و کوهبرد آغاز شده بود.
شهرستان ۱۳۱ هزار نفری کهگیلویه بیش از ۵۷ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که درصد کمی از این مزارع آبی است.

وزیر جهاد کشاورزی در پنجمین سفر استانی رییس جمهور برای بازدید از طرح های عمرانی به شهرستان کهگیلویه و چرام سفر کرد.

در این سفر سید جواد ساداتی نژاد علاوه بر بازدید از طرح های عمرانی و کشاورزی با عشایر بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه دیدار و از نزدیک مشکلات انها را بررسی کرد.

 

تبلیغات

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top