سومین کمپین جهانی «زینب؛ خواهر عشق» یا Zaynab Sister of love  همزمان با ایام رحلت حضرت زینب سلام الله علیها با هدف معرفی جهانی این بانوی بزرگوار در ایران و اقصی نقاط جهان آغاز شدبه گزارش اقتصادرسا ؛سومین کمپین جهانی (زینب؛خواهر عشق  Zaynab Sister of love ) به زبان‌های انگلیسی، عربی، اردو، اسپانیولی، فرانسوی، ترکی استامبولی، آلمانی در اقصی نقاط جهان از جمله شهرهای اروپای مرکزی، آمریکای شمالی، آمریکا لاتین، آفریقا، حاشیه خلیج فارس و غرب آسیا همزمان با ایام شهادت بانوی صبر حضرت زینب سلام الله علیها با هدف معرفی این چهره جهان اسلام  برگزار می‌شود.

این کمپین در تلاش است نه فقط در ایام عزاداری سفیر کربلا  بلکه در تمام روزهای سال به فعالیت بپردازد و با روش‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی سعی بر معرفی حضرت زینب سلام الله علیها و اشاعه فرهنگ آزادگی در سراسر جهان کند.

در 17 استان کشور شهرهای تهران، مشهد، خرمشهر، گرگان، شهرکرد، شیراز،کرج، بیرجند، ملایر، شهریار، زنجان، قم، بم، فهرج و منوجان کرمان، زابل، ایلام، خوی، اهواز، دهدشت، گرمی اردبیل موکب‌های عزاداری به مناسبت شهادت حضرت زینب سلام الله علیها راه اندازی می‌شود و قرار است با اقدامات فرهنگی ابعاد گسترده شخصیتی این بانوی بزرگوار جهان اسلام معرفی شود.

برپایی تجمعات عزاداری و موکب های پذیرایی همراه با اجرای کمپین های مجازی در هامبورگ آلمان، سارایو بوسنی و هرزگوین، استامبول ترکیه، اردوگاه آوارگان فوعه و کفریا در منطقه حسیا سوریه، مناطق صعب‌العبور بلخ و مزار شریف افغانستان، کشمیر هندوستان، نبطیه لبنان، گاچیه و ناکورو کنیا، نیامی نیجر، بروکسل بلژیک و کشورهای برزیل و اوگاندا برگزار می‌شود.


برپایی بیش از 100 روضه خانگی در شهرهای ایران و جهان توسط دوستداران اهل بیت ع، برگزاری مراسم عزاداری ویژه خانواده های زینبیون (مدافعان پاکستانی حرم حضرت عقیله)، برگزاری روضه های ویژه نوجوانان در شهرهای ایران، برقراری رویداد من زینب خواهر عشق در محل اعتکاف همراه با پذیرایی افطار در شهرهای مختلف ایران از جمله مسجد امام حسن عسگری قم با حضور ملیت های مختلف از دیگر برنامه‌های این کمپین جهانی است.

در این کمپین فعالان فرهنگی و اجتماعی در مناطق شیعه‌نشین کشورهای غرب آسیا اقدام به توزیع نذری و بسته معیشتی و فرهنگی در میان دوستداران اهل بیت می کنند و در شهرهای کشورهای غرب آسیا، حاشیه خلیج فارس، اروپا، آفریقا، آمریکای شمالی و لاتین با تجمع و نصب نمادهایی توسط عاشقان خاندان نبوت از مقام شامخ اسوه صبر و تقوا حضرت زینب سلام الله علیها یاد خواهد شد.

در فضای مجازی هم دوستداران این بانوی بزرگوار با  8 زبان انگلیسی، عربی، اسپانیولی، آلمانی، ترکی استامبولی، فرانسوی، اردو و فارسی هشتگ‌های #Sister_of_ love، #اخت_العشق و #خواهر_عشق مقام حضرت زینب سلام الله علیها را پاس می‌دارند و ضمن ابراز ارادات به مقام شامخ آن حضرت به معرفی ابعاد وجودی دخت بزرگوار امیر مومنان علی علیه السلام می‌پردازند.


کمپین «زینب؛خواهر عشق» در تلاش است، حضرت زینب سلام الله علیه را به عنوان خواهر کسی که نماد عشق‌ورزی در کائنات است، معرفی و جایگاه این بانوی بزرگوار عظمت قیام سیدالشهدا و جایگاه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را برای جهانیان ترسیم کند. در کنار آن معرفی ابعاد وجودی دخت امیرمومنان و حضرت زهرا سلام الله علیها در جایگاه علمی، فقهی  و تبیین ویژگی‌هایی همچون صبر، از خودگذشتگی و تقوا از دیگر اهداف این کمپین است.

تبلیغات

کد اعلام وصول پایگاه خبری اقتصاد رسا

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top