روتیتر: زاکانی خبر داد:

شهردار تهران گفت: ایده عدالت‌محوری ظرفیت‌های شهر را فعال می‌کند تا چهره شهر را به سمت ایجاد شرایط متعادل سوق دهیم و ظرفیت‌های خوبی در بخش‌هایی از شهر تهران که زنده کردن آنها می‌تواند شرایط مناسب‌تری را فراهم کند در دستور کار قرار دهیم و قطعاً آینده مناطق جنوبی شهر با امروز متفاوت خواهد بود.

 به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری اقتصاد رسا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آئین آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۰۵۰۰ واحد مسکونی در قالب بیست و ششمین رویداد امید و افتخار که امروز سه‌شنبه هجدهم بهمن ماه سال جاری برگزار شد، اظهار کرد: خشنودیم امروز در منطقه ۱۹ شاهد آغاز پروژه ساخت مسکن پرسنل آتش‌نشانی هستیم و در سایر مناطق نیز پروژه‌هایی آغاز شده که نتیجه آن گره‌گشایی از کار مردم و شهروندان و به ویژه آتش‌نشانان خواهد بود. آتش‌نشانانی که در همه عرصه‌ها حاضرند و با خدمت خود آسایش و آرامش را خلق می‌کنند.

وی افزود: بی‌عدالتی و فاصله شمال و جنوب در تهران بسیار آزاردهنده است. این فاصله فقط ۹۰۰ متر اختلاف ارتفاع نیست بلکه ده‌ها و صدها کیلومتر اختلاف در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای زندگی آبرومندانه فاصله وجود دارد و وعده ما تلاش برای کم کردن این فاصله بوده که یکی از نمودهای آن آغاز همین پروژه‌ها در ایام دهه فجر است.

شهردار تهران ادامه داد: مناطق ۱۸، ۲۰، ۲۵ و سایر مناطق جنوب شهر باید چهره‌ای متفاوت از شرایط کنونی پیدا کنند. علاوه بر هدف مدیریت شهری فعلی که خدمت به همه شهروندان در ۲۲ منطقه است خود را مسئول اتفاقات در فراتر از کلانشهر تهران نیز می‌دانیم که نشانه آن حضور آتش‌نشانان در آبادان امامزاده داوود و هر کجایی که برای خدمت و کوشش سرفصلی باز شود است.

وی اضافه کرد: ایده عدالت‌محوری ظرفیت‌های شهر را فعال می‌کند تا چهره شهر را به سمت ایجاد شرایط متعادل سوق دهیم و ظرفیت‌های خوبی در بخش‌هایی از شهر تهران که زنده کردن آنها می‌تواند شرایط مناسب‌تری را فراهم کند در دستور کار قرار دهیم. قطعاً آینده مناطق جنوبی شهر با امروز متفاوت خواهد بود.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه ایده‌ای که در مورد مدیریت مشارکتی مطرح شده است موجب شده تا با در کنار هم قرار دادن ظرفیت‌ها تلاش‌های خود را معطوف به دغدغه‌ها کنیم، یادآور شد: موقوفه مروی در تفاهم‌نامه‌ای با مدیریت شهری ظرفیتی را ایجاد می‌کند که شاهد ساخت و ساز و آبادانی در این نقطه از شهر باشیم و غریب به ۴۰ هزار واحد مسکونی با همه سرانه‌ها در تهران ساخته شود و سازندگان در کنار ظرفیت‌های موقوفه‌ها و سایر نهادها و دستگاه‌ها در کنار مدیریت شهری می‌توانند این فرصت را فراهم کنند.

زاکانی خاطرنشان کرد: شهر تهران به واسطه خطرهای مختلف تهدید می‌شود و نگرانی‌هایی وجود دارد اما راه حل آبادانی، سازندگی، ساختن و استحکام بخشیدن است و با تأمین همه سرانه‌ها گشایش برای مردم به ارمغان آورده می‌شود. موضوعات مختلفی از جمله مسکن به عنوان یک ضرورت در دستور کار قرار گرفته است تا از این طریق و با ایجاد تسهیلگری وعده‌ای که به مردم داده‌ایم را محقق کنیم. در حقیقت به مردم وعده دادیم تصمیم و اراده بر این است که مشکل بی مسکنی، بدمسکنی و اجاره نشینی را حل و فصل کنیم و کمر این مشکل را بشکنیم. آنچه که موج ایجاد آسایش و دگرگونی است باید از تهران به اقصی‌نقاط کشور برسد. اصل نیاز جامعه را باید برطرف کنیم. همت ما فارغ از این هیاهوها به گره‌گشایی مردم معطوف است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از آغاز عملیات اجرایی 10569 واحد مسکونی در ایام مبارک دهه فجر  در مناطق 18، 19،20 و 22 خبر داد.


به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری اقتصاد رسا، مهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، از نیاز سالانه 150 هزار واحد مسکونی و متوسط تولید سالانه 65 هزار واحد در تهران خبر داد و متذکر شد: این امر حاکی از شکاف 140 درصدی میان عرضه و تقاضای مسکن در پایتخت است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که 66 سال زمان انتظار برای خانه دار شدن موجب شده نیمی از خانواده های تهرانی اجاره نشین باشند، عنوان کرد: احداث مسکن استطاعت‌پذیر از اهداف شهرداری تهران است تا بتواند سهم 65 درصدی مسکن از هزینه خانوار را به حداقل برساند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: در این شرایط، تأمین مسکن در داخل شهر تهران برای اغلب شهروندان دشوار شده و مهاجرت دهک های متوسط و پایین جامعه به مناطق جنوبی تهران و در نهایت خارج از شهر و استقرار ناگزیر در حاشیه و سکونتگاه‌های غیررسمی روز به روز در حال افزایش است.
هدایت تصریح کرد: از همین رو و برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه تأمین مسکن با استفاده از همه ظرفیت‌های دستگاه ها و نهادهای مختلف، تشکیل قرارگاه جهادی تأمین مسکن در شهرداری تهران، برای رونق‌بخشی به تولید مسکن در دستور کار قرار گرفت تا با رفع موانع و تسهیل امور، امکان خانه دار شدن شهروندان را فراهم سازد.
گفتنی است عملیات اجرایی 10569 واحد مسکونی فردا سه شنبه 18 بهمن ماه با حضور شهردار تهران به شرح زیر آغاز خواهد شد:
منطقه 18: شمس آباد به ظرفیت 540 واحد منطقه 19: نعمت آباد- موقوفه مروی(مسکن پرسنل آتشنشانی) به ظرفیت 1140 واحد منطقه 20: دولت آباد- شرکت توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی کوثر به ظرفیت 456 واحد منطقه 22: هوانیروز به ظرفیت 240 واحد و پروژه‌های مردمی در سطح مناطق به ظرفیت ‎8193 واحد.

روتیتر: معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد:

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر تلاش سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران برای کنترل قیمت ها و توزیع میوه شب عید شهروندان از برپایی میادین تره بار موقت برای توزیع بهتر میوه شب عید خبر داد.به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری اقتصاد رسا، حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران، در تشریح احصا مشکلات در سطح محلات تهران و اجرای پروژه ها بر اساس مطالبات مردمی، گفت: برای تمامی پروژه های بزرگ و کوچک سامانه ای طراحی شده است که از طریق آن نظرات و مطالبات مردمی و دوستداران ارتقاء شهر، اخذ می شود.

وی افزود: بی تردید زمانی که شهروندان در پروژه ها و طرح های شهری مشارکت داشته باشند نتیجه بهتری حاصل می شود؛ لذا این نظرات جمع بندی و در جهت تحقق آنها تلاش خواهد شد، البته این نظرخواهی از شهروندان ادامه خواهد داشت.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران درباره اقدامات این معاونت در حوزه میادین میوه و تره بار برای شب عید نیز گفت: حداکثر سعی خواهد شد که در گام نخست میوه شب عید شهروندان تهرانی تأمین شود. به گونه ای عمل خواهیم کرد که شهروندان برای میوه شب عید خود با مشکلی مواجه نشوند و در گام بعدی موضوع مهار و کنترل قیمت ها را هم در حوزه میوه و تره بار و هم گوشت و مرغ پیگیری خواهیم کرد.

نظری تاکید کرد: امیدواریم برای شب عید مثل طول سال در کنترل قیمت گوشت و مرغ توفیق داشته باشیم و به این ترتیب علاوه بر فراوانی مایحتاج شب عید؛ قیمت ها را نیز کنترل کنیم.

وی ادامه داد: برای ایام پایانی سال و برای کمک به بازار و فرایند توزیع اقلام اساسی میدان های موقت در برخی نقاط سطح شهر دایر خواهد شد تا نسبت به توزیع بهتر و دسترس پذیری بیشتر اقدام شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن انتقاد از اعتبارات در نظر گرفته شده در لایحه بودجه ۱۴۰۲ برای شهر تهران بیان کرد: با اعتبار ۸۱ میلیاردی کاهش آلودگی هوای تهران فقط می‌توانیم ۵۰ متر مترو بسازیم.به گزارش اقتصادرسا؛ سید احمد علوی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و بیست و پنجمین صحن علنی شورای ششم با اشاره به لایحه بودجه سالانه کشور در پارلمان ملی، اظهار داشت: در کل سالهایی که بودجه مجلس نوشته شده کل اعتبارات مقابله با آلودگی هوا کمتر از نیم درصد است.

علوی افزود: امسال با یکی از بحرانی ‌ترین شرایط آلودگی هوا رو به رو بودیم که تعطیلی مدارس و ادارات را به دنبال داشت بنابراین انتظار این بود که توجه جدی تری به این موضوع صورت گیرد و یکبار برای همیشه این موضوع تعیین تکلیف می‌شد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه در بودجه ۱۴۰۲، ۴۲ صدم درصدی که سال ۹۸ برای مقابله با آلودگی هوا در نظر گرفته شده بود به ۲۸ درصد کاهش پیدا کرده است، نه تنها بودجه برای مقابله با آلودگی هوا افزایش پیدا نکرده بلکه کاهش هم یافته است.

علوی تصریح کرد: در این لایحه عوارض شماره گذاری خودروهای وارداتی را ۴۰۰ درصد افزایش و ۴۰ درصد از همین بودجه نیم درصدی مقابله با آلودگی هوا را نیز طبق معمول در بودجه‌های متفرقه برده‌اند.

وی افزود: اشکال بودجه های متفرقه این است که قابل پایش و رصد نیستند و ما اگر به عنوان نماینده مردم بخواهیم آن ۴۰ درصد را نظارت کنیم قادر نخواهیم بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در بودجه ۱۴۰۲، ۵ هزار میلیارد برای ۱۲۰۰ شهر در نظر گرفته شده که ۳ هزار میلیاردآن مستقیم بوده و قابل رصد و مدیریت است، حال باید دید که این ۳ هزار میلیارد بین ۱۲۰۰ شهر چگونه قابل تقسیم است؟

علوی خاطرنشان کرد: بودجه در نظر گرفته شده برای کاهش آلودگی هوای تهران، ۸۱ میلیارد تومان است ما با این بودجه می توانیم ۵۰ متر مترو بسازیم یا ۸ دستگاه اتوبوس تهیه کنیم! کسری اتوبوس ما برای شهر تهران ۵ هزار دستگاه است و دولت با این لایحه بودجه فقط هزینه تهیه ۸ دستگاه اتوبوس را متقبل شده است.

وی با خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: چون بودجه مصوب نشده به دوستانمان در مجلس تاکید می کنیم قبل از اینکه این بودجه تصویب شود این نکته را در نظر داشته باشند که چه تاثیری می گذارد.

علوی ادامه داد: در قانون هوای پاک و جایگزینی خودروهای فرسوده پیشنهاد دولت ۸۴۰ میلیارد تومان است که ما با این مبلغ قادر به خرید ۸۴ عدد اتوبوس خواهیم بود، در ردیف اعتبار حقوق و عوارض گمرکی که برای واگن و تجهیزات قطارهای شهری استفاده می کنیم برای شهر تهران ۲۷ میلیارد تومان در نظر گرفته شده در حالی که قیمت هر واگن ۱۷ میلیارد تومان است.

وی تاکید کرد: مجلس اگر پیشنهاد دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ را مصوب کند هیچ اتفاقی در شهر تهران و در موضوع اول آن یعنی مقابله با آلودگی هوا نخواهد بود.

تکلیف مجموعه‌های بلاتکلیف شهرداری تهران هرچه سریع مشخص شود

علوی در پایان تذکر داد: شرکت کنترل ترافیک و سازمان فناوری و ارتباطات شهر مدت ها است که مدیرعامل ندارد و باید تعیین تکلیف شود و ما هم پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: این موضوع در طولانی مدت در فعالیت های مهم این شرکت ها به ویژه شرکت کنترل ترافیک که متولی تونل ها، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی سطح شهر و دوربین ها است و همچنین شرکت ارتباطات شهر که متولی تعیین تکلیف دکل‌های اپراتورهای سطح شهر بوده و همچنین سازمان فاوای شهرداری تهران که متولی کلی زیرساخت فناوری و IT (آی تی) در شهرداری است، ایجاد اختلال می‌کند.

علوی خاطرنشان کرد: ما این موضوع را تا حصول نتیجه و تعیین تکلیف این مجموعه‌ها از مدیریت شهری پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

بانک سپه و وزارت راه و شهرسازی به منظور ارائه تسهیلات بانکی جهت تسریع در اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

 


به گزارش اقتصادرسا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهر سازی و دکتر آیت اله ابراهیمی مدیر عامل بانک سپه تفاهم نامه تامین مالی برای ساخت 200 هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن را امضا کردند.
بر اساس این تفاهم نامه متقاضیان واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی معرفی می شوند و میزان تسهیلات مذکور در تهران معادل 450میلیون تومان، در شهرهای بالای 1 میلیون نفر جمعیت معادل 400 میلیون تومان، در مراکز استانها 350  میلیون تومان و در سایر شهرهای کشور 300 میلیون تومان و در روستاها 250 میلیون تومان است.
بر همین اساس این تسهیلات مطابق با پیشرفت پروژه به صورت تدریجی معادل پرداخت 10 درصد در مرحله پی کنی و فونداسیون، 40 درصد در مرحله اسکلت و سقف، 25 درصد در مرحله سفت کاری و 25 درصد در مرحله نازک کاری پرداخت می شود.
این تعداد شامل انواع ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن اعم از خودمالکی، احداث پروژه های حمایتی در اراضی 99 ساله توسط وزارت راه و شهرسازی و مربوط به ساخت واحدهای مسکونی توسط متقاضیان در زمین های واگذار شده برای احداث خانه های یک طبقه حیاط دار خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره و تاکید کرد که فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه مدیریت شهری باید مدنظر قرار بگیرد و برای آن برنامه ‌ریزی هوشمندانه صورت گیرد.به گزارش اقتصادرسا؛ سیداحمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و بیستمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم قم اشاره و اظهار کرد: باید فرمایشات مقام معظم رهبری را در حوزه مدیریت شهری به طور جد مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه اصلی ترین موضوع فرمایشات رهبر معظم انقلاب پروپاگاندا و تبلیغ علیه دستاوردها و نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی بود، گفت: معظم له علاج این درد را جهاد تبیین دانستند، بنابراین باید هدف های بزرگی را در نظر بگیریم و کارهای بزرگی را طراحی و اجرا کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که هویت تاریخی ایران و اسلام را احیا کنید چرا که ایران اسلامی است، تصریح کرد: این فرمایشات معظم له اتمام حجت است برای همه ما، معظم له حتی به خیابان‌های تهران اشاره کردند؛ ما شاید نتوانستم آنچه که لازم بوده در عمل پیش ببریم و باید یکبار دیگر بررسی کنیم.

علوی با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی امروز ما باید هوشمندانه باشد، گفت: مقام معظم رهبری تاکید داشتند ملت ایران و جمهوری اسلامی نسبت به روزهای اول صدها برابر پیشرفته تر، قوی تر، آگاه‌تر، پربینش‌تر و مسلط بر امور است و حوادث دنیا هم امروز با اوایل انقلاب خیلی فرق کرده است، بنابراین طبق این فرمایشات رهبر معظم انقلاب اگر قرار است برنامه ریزی کنیم نرم افزارها و سخت افزارهای ما حتما باید بروز شود.

وی سرعت عمل، تشخیص و احساس تکلیف، شناخت خطرات و حرکت آنان را سه ویژگی مردم قم دانستند که مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم به آن اشاره داشتند و گفت: نکند دوره ما تمام شود و در مرحله‌ای باشیم که تشخیص دهیم که آیا این موضوع درست است یا نیست و آیا به خطراتش می ارزد یا نمی ارزد؟

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به موضوع گردشگری هم به عنوان نقطه قوت ما اشاره کردند، اضافه کرد: این یکی از مباحثی است که ما در مرحله اول یعنی در مرحله تشخیص و خطرات آن ماندیم، یک مجموعه ای که برای تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی لازم است هنوز در حال رفت و آمد با هم هستیم که این را چگونه بنویسم و چه کنیم؟

علوی با انتقاد از اینکه ما حتی هنوز شورای موزه ها را نتوانستیم تشکیل دهیم، تصریح کرد: این شورا تشکیل نشده چون مدام گفتند سازمان گردشگری تشکیل می شود و فلان اتفاق قرار است بیفتد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران از اعضای شورا خواست فرمایشات رهبری را مجددا ملاحظه و کارهایی که در دست بوده را یک بار دیگر بررسی کنند.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران هم در پاسخ به تذکر سیداحمد علوی اظهار داشت: تبلیغ امروز و فردا شورای شهر تهران و شهرداری تهران انجام کار درست و صحیح است.

وی در همین زمینه به تسریع در آغاز بکار و تکمیل خط ۶ مترو را تاکید و گفت: برای تامین منابع آن اگر لازم باشد پول قرض کنیم باید این کار را انجام دهیم چون سال آینده مجبوریم ۲۵ درصد گران تر آغاز کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر عزممان را جزم کنیم که کار صحیح و منطقی و با برنامه و خالصانه انجام دهیم همان کار و تصمیم گیری به موقع است که رهبری اشاره می فرمایند، باید همه به موقع کارها را تشخیص و انجام دهیم.

انتهای پیام/

روتیتر: اردبیلی خبر داد:

مشاور امور بانوان شهرداری تهران گفت: تاکید جدی بر نقش محوری زنان در خانواده وجود دارد و فضای خانه در عین اهمیت زن در خانواده و تفکیک بین نقش خانه‌داری و خانه‌ نشینی زن باید همواره مورد توجه قرار بگیرد و خانه‌داری زن‌ها هیچ‌گاه به معنی خانه نشینی و عدم فعالیت اجتماعی نیست.


به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری اقتصاد رسا، نشست خبری مریم اردبیلی مشاور امور بانوان شهرداری تهران امروز سه‌شنبه بیستم دی ماه سال جاری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.


اردبیلی در این نشست خبری اظهار کرد: پویش قدردانی از امروز راه‌اندازی می‌شود و اگر قدر و جایگاه واقعی حضرت فاطمه(س) به خوبی شناخته شود، حتما جایگاه زن در جامعه اسلامی هم به خوبی شناسانده خواهد شد.

وی اضافه کرد: تاکید جدی بر نقش محوری زنان در خانواده وجود دارد و فضای خانه در عین اهمیت زن در خانواده و تفکیک بین نقش خانه‌داری و خانه‌ نشینی زن باید همواره مورد توجه قرار بگیرد و خانه‌داری زن‌ها هیچ‌گاه به معنی خانه نشینی و عدم فعالیت اجتماعی نیست.

مشاور امور بانوان شهرداری تهران خاطرنشان کرد: زن در نقش‌های مختلف فردی و اجتماعی که دارد باید مورد توجه باشد و از وی در جایگاه‌های مختلف از او قدردانی به عمل بیاید و تلاش‌های او در عرصه‌های مختلف فعالیتش دیده شود.

اردبیلی همچنین یادآور شد: قدردانی از زنان نباید تنها به هفته بزرگداشت و گرامیداشت مقام زن خلاصه شود و در طول سال باید همواره از تلاش زنان قدردانی شود.

وی تاکید کرد: ۱۶۷ برنامه ویژه زنان تهرانی در ایام هفته گرامیداشت مقام زن با ظرفیت ۶۰۰ هزار نفر برگزار خواهد شد و ۳۷ مسابقه ورزشی و فرهنگی هم در این ایام تدارک دیده شده است.

مشاور امور بانوان شهرداری تهران اضافه کرد: جشن خانوادگی ویژه روز مادر در روز جمعه هفته جاری در میدان امام حسین علیه‌السلام با حضور مادران، زنان و خانواده‌های آن‌ها برگزار خواهد شد.

روتیتر: شهردار منطقه ۵ خبر داد:

شریفی گفت: عمده‌ترین افرادی که در چهارمین دوره پویش آزادی مادران زندانی از زندان آزاد می‌شوند، زنان سرپرست خانوار و مادرانی با جرائم و محکومیت مالی هستند.به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری اقتصاد رسا، نشست خبری چهارمین دوره پویش آزادی مادران زندانی امروز یکشنبه هجدهم دی ماه سال جاری با حضور احسان شریفی شهردار منطقه پنج شهر تهران و همچنین با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

احسان شریفی شهردار منطقه پنج در این نشست خبری اظهار کرد: پویش آزادی مادران زندانی قبل از ما راه شروع شده بود و مبنای این کار نوع حس انسان دوستانه بین شهرداری، سازمان زندان‌ها و … بوده است.

شریفی تصریح کرد: عمده‌ترین افرادی که در چهارمین دوره پویش آزادی مادران زندانی از زندان آزاد می‌شوند، زنان سرپرست خانوار و مادرانی با جرائم و محکومیت مالی هستند.

وی اضافه کرد: خود خیرین می‌توانند در مراحل آزادی مادران زندانی،  خوبی وجود دارد؛ ما وظیفه بعد از آزادی را بر عهده داریم و از ۱۴۰ نفر آزاد شده، ۱۱۰ نفر در شهرداری اشتغال دارند.

شهردار منطقه ۵ بیان کرد: پویش آزادی مادران زندانی روز چهارشنبه در برج آزادی پویش اجرا می‌شود و مسئولان دستگاه‌های اجرایی مختلف در این مراسم حضور خواهند داشت.

شریفی تصریح کرد: پویش آزادی مادران زندانی تا کنون در منطقه ۵ برگزار شده است و این تجربه ۴ ساله نشان داده و در برخی از موارد همکاران ما در نواحی هم خیرابی را به شهرداری منطقه معرفی می‌کنند.

شهردار منطقه ۵ اضافه کرد: عمده خیرین در منطقه در جهت آزادی مادران زندانی سازندگان بزرگ و پیمانکاران ساختمانی هستند و نزدیک به ۸۰ درصد کمک‌ها از این ۲ قشر است ک هنرمندان و ورزشکاران نیز در راستای معرفی پویش و اطلاع رسانی به مردم نقش بسیار مؤثری دارند.

شریفی یادآور شد: پویش آزادی مادران زندانی نیاز به اطلاع رسانی عمومی دارد و نظارت خوبی در زمینه هزینه‌ها وجود دارد و در این راستا بنیاد رودکی و برج آزادی در کنار ما بوده و دستگاه قضایی نیز بسیار همکاری خوبی دارد.

وی خاطرنشان کرد: زنان و مادران زندانی که به دنبال اجرای پویش از زندان آزاد می‌شوند، بعد از آزادی رها نشده و به انواع مختلف تحت حمایت قرار می‌گیرد و به دنبال این هستیم تا در نهایت به آغوش خانواده بازگردند.

روتیتر: زاکانی در جمع خبرنگاران:

شهردار تهران گفت: تا پایان آذرماه امسال به اندازه کل سال قبل آسفالت در پایتخت مصرف شده و از ۶۰۰ هزار تن عبور کرده‌ایم.به گزارش اقتصادرسا، علیرضا زاکانی در حاشیه آیین افتتاح مراکز توانمندسازی کوثر و بهسازی و نوسازی ۴۰۰ معبر از بافت‌های فرسوده شهر تهران با بیان اینکه امروز پروژه هایی در چهار منطقه ۴، ۸، ۱۰ و ۱۷ به بهره برداری رسید، اظهار کرد: بخش عمده ای از جنس این پروژه ها متفاوت با دیگر پروژه های ما بود؛ با توجه به میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) طرح های امروز و شنبه هفته آینده با محوریت بانوان و دختران اجرایی می شود.

شهردار تهران با بیان اینکه هفته آینده طرح های ما مربوط به شهردخت ها و دختران است، خاطرنشان کرد: موضوع طرح ها توسعه زیرساخت هاست؛ این پروژه ها پیش بینی شده تا عملاً ۵۰ درصد جامعه که شامل بانوان است و فراتر از ۵۰ درصد نیز عملکرد دارند، بتوانند نقش خود را چه در سطح کار و تلاش و تولید و چه در سطح تفریح و آموزش داشته باشند که برای ما بسیار مهم است.

وی با اشاره به افتتاح مرکز کارآفرینی شهید برادران حسنی در منطقه ۱۷، یادآور شد: کارآفرینان الگو با مشارکت مجموعه شهرداری منطقه ۱۷ و اداره کل امور بانوان شهرداری در این مرکز، کار بزرگ و با ارزشی انجام دادند.

زاکانی اعلام کرد: پنج مجموعه امروز افتتاح شد که برای مثال در مجموعه برادران شهید حسنی تعداد ۲۰۰ نفر از بانوان به تولید خواهند پرداخت و ۹۸ درصد از تولید کاملاً ایرانی است و تنها جزئی از مواد اولیه را از خارج از کشور وارد می کنند. البته دستگاه ها در حال واردات است تا این بخش نیز در داخل تولید شود.

شهردار تهران با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم این تلاش را گسترش دهیم تا شاهد این نباشیم که ظرفیتی در تهران معطل باقی بماند، گفت: در کنار این مراکز، در منطقه ۱۷ زمین های متعدد چمن فوتبال که بالغ بر چهار هزار متر مربع وسعت داشت؛ بهسازی شده و همچنین ۴۲ هزار تن آسفالت در معابر خرد منطقه -یک سوم معابر این منطقه فرسوده را شکل می داد و البته کار بسیار سختی بود- توزیع شد. یک سوم تا پایان سال، یک سوم نیز سال آینده انجام خواهد شد و یک سوم دیگر نیز نیاز به بهسازی ندارد.

در یکسال و نیم اخیر بیشتر از  کل دوره پنجم آسفالت ریزی در منطقه۱۷ داشتیم

وی همچنین تصریح کرد:  طی چهار سال دوره مدیریت شهری پنجم ۳۵ هزار تن آسفالت در منطقه ۱۷ توزیع شده بود اما در یک سال و نیم اخیر ۴۲ هزار تن آسفالت توزیع شده و به این معناست که بیش از چند برابر چهار سال اخیر، اقدام صورت گرفته است؛ یکی از ویژگی های ممتاز این اقدامات، توزیع آسفالت در معابر خرد بوده که بسیار متفاوت تر از بزرگراه و آزادراه و یا خیابان های بزرگ است و عمده کار به صورت دستی و با مشارکت مردم انجام شده است.

زاکانی با بیان اینکه تا پایان آذرماه به اندازه کل سال قبل آسفالت مصرف شده و از میزان ۶۰۰ هزار تن عبور کردیم، یادآور شد: دو واحد کارخانه تولید آسفالت با ظرفیت ۲۵۰ تن برای هریک مستقر می شود تا ظرفیت نوسازی آسفالت برای سال آینده جهش پیدا کند؛ چرا که کارخانه های موجود مرتبط با دهه ۶۰، ۷۰ و ۸۰ بوده و قدیمی است و آلایندگی دارند. ما علاوه بر راه اندازی این کارخانه ها، به دنبال نوسازی دو کارخانه قدیمی نیز هستیم تا بتوانیم خدمت شایسته ای به مردم ارائه دهیم.

منعی برای انتشار لیست افراد وجود ندارد اما صحت سنجی مهم است/ با آبروی مردم نمی توان بازی کرد

زاکانی با اشاره به بازپس گیری املاک شهرداری تهران، یادآور شد: ما حقی که بوده را گرفتیم و چه دلیلی دارد که در بوق و کرنا کنیم؟ وضعیت واگذاری این املاک به این شکل بوده که برای مثال به کسی ملکی را دادند که یک سال در آن ساکن شود اما پنج سال یا هشت سال در آن ساکن شده است.
وی افزود: ما لیست این املاک را تهیه کردیم و گفتیم هیچ کسی نباید ملکی را در تصاحب خود داشته باشد. من فکر نکردم که این ملک دست چه کسی است و یک قاعده را دنبال کردم و این قاعده برای مردم مهمتر است تا اینکه اسامی را بگویم.

شهردار تهران با تأکید بر اینکه در حال استیفای حق و حقوق شهر و بازگرداندن آن هستیم، اظهار کرد: اینکه چرا دست عده ای بوده و چرا بوده است، مساله نیست. آنچه از من طلب می شود این است که ملک را پس بگیرم و در اختیار مردم قرار دهم نه اینکه بگویم ملکی در اختیار فلان عضو شورا بوده و در آن اقدام نادرستی انجام داده است.

وی با بیان اینکه منعی برای انتشار لیست افراد وجود ندارد اما صحت سنجی مهم است و با آبروی مردم نمی توان بازی کرد، گفت: نمی دانم چرا برخی بی مهابا در این مورد سخن می گویند؟ اگر قرار است کسی با تخلف برخورد کند، بنده در طول ۲ دهه برخورد کرده ام و همیشه دنبال این بوده ام که با قوی ترین ها و گردن کلفت ترین ها برخورد کرد.

زاکانی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته در حق کسی اغماض صورت گرفته و قرارداد بدی با او نوشته شده است، تصریح کرد: برای مثال لوگوی شرکت شهروند ما را فروخته و برآورد کرده بودند که این لوگو ۶۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد اما سه میلیارد تومان به فروش رفته بود؛ این فروش نیز به گونه ای انجام شده بود که معاون مالی و اقتصاد شهری دوره پنجم اعلام کرده بود که امکان بازپس گیری آن وجود ندارد.
وی با اعلام اینکه ما موضوع را دنبال کردیم و هم لوگو را پس گرفتیم و هم مجموعه های مختلف را اختصاص دادیم، گفت: ما هیچ مبلغ اضافه تری ندادیم و در جلساتی که برگزار شد، صحبت کردیم که کار خلاف بوده و پذیرفتند؛ در واقع اعلام کردیم که مصالحه شود و این مصالحه صورت گرفت.

به جای ایجاد التهاب در جامعه، ببینید چندهزار میلیارد تومان به نفع مردم بازپس گیری شده است

شهردار تهران با تأکید بر اینکه از من اسامی ریز نخواهید، گفت: اسامی افراد بزرگ را از من بخواهید. در طول ۲۰ سال اسامی افراد بزرگ را گفته ام که این اسامی معاون رئیس جمهور، وزیر و وکیل بودند. عده ای دنبال این می گردند که در جامعه التهاب ایجاد شود درحالیکه باید این سوال را پرسید که چندین هزار میلیاردی که بازپس گیری شده، چیست؟

وی ادامه داد: تمام این املاک در سامانه شفافیت ثبت شدند اما دنبال چیزی نباشید که حاصلی برای مردم ندارد. آنچه مهم است که حق آنها را بگیرم و به آنها اختصاص دهم. ممکن است در یکی از اسامی اشتباه کنم در حالیکه حق ندارم آبروی کسی را ببرم.

وی با بیان اینکه لیست اموال بازپس گیری شده را در اختیار رسانه ها قرار خواهم داد، گفت: این املاک از مواردی است که می گفتند امکان ندارد آنها را پس بگیرید.

زاکانی با اعلام اینکه دنبال کردیم که کسی بین ما و مردم نباشد، خاطرنشان کرد: اینکه سامانه «من شهردارم» تشکیل شده که مردم تمام خواسته های خود را بدون واسطه اعلام کنند، بهتر است یا اینکه با واسطه نظرات اعلام و سلایق نیز در آن لحاظ شود؟

وی افزود: معتمدین محلات و شورایاران باید توسعه پیدا کنند و ارتقاء یابد، اما این ارتباطی ندارد با اینکه متن جامعه چه چیزی را طلب می کند. ما کاری کردیم که مردم از ما بخواهند.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه بهسازی معابر منطقه ۱۷ متمرکز است و منطقه ای نیست، اظهار کرد: بودجه توزیع آسفالت از طریق معاونت فنی و عمرانی به صورت متمرکز اختصاص می یابد و قدر السهم معابر و مجموعه ها با تشریک مساعی بین معاونت فنی و عمرانی و مناطق مشخص می شود. چهار ماه به صورت شبانه روز کار انجام شد تا توزیع آسفالت صورت بگیرد.

کارخانه‌های آسفالت به دلیل آلودگی هوا تعطیلی است

وی ادامه داد: امروز به واسطه آلودگی هوا کارخانه های آسفالت ما تعطیل است تا از شرایط اضطراری عبور کنیم و بتوانیم فعالیت خود را از سر بگیریم.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: راه اندازی باغ‌راه حضرت زهرا(س) به طول هفت کیلومتر از ۱۵ سال پیش باقی مانده بود که ایجاد یک طرح نو برای انتقال خط راه آهن تهران- تبریز انجام شد که طرح بزرگ مقیاس شهر ماست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ۱۵ سال بود که اختلافات بین دستگاهی وجود داشت و خوشبختانه بخش عمده ای از این اختلافات برطرف و مناقصه برگزار شد و بازبینی صورت گرفت.

باغ‌راه حضرت زهرا(س) قطب گردشگری می‌شود

زاکانی گفت: باغ راه مختلطی شکل گرفته که بخش عمده آن پیاده راه گردشگری است و اگر قرار است بخش تجاری نیز اضافه شود، از همین جنبه گردشگری خواهد بود؛ این باغ راه از معماری اصیل ایرانی برخوردار است و قطب گردشگری خواهد بود. پاکت ها هفته پیش باز شده و در آستانه تجهیز کارگاه است.

وی به انتشار قطعه موسیقایی توسط پرواز همای اشاره کرد و افزود: این اثر هنری در مورد حاج قاسم تولید و به صورت دکلمه و شهر خوانده شد که کار بسیار عزیز و بزرگی بود.

وی با بیان اینکه ما برنامه توسعه را ارائه کردیم و در همین هفته به جمع بندی نهایی در شورا خواهد رسید، تصریح کرد: مقدمه لایحه بودجه نیز آماده شده و پس از آماده سازی این مقدمه، پایان این هفته جمع بندی نهایی انجام خواهد شد؛ بودجه سال ۱۴۰۲ بیش از ۶۰ همت خواهد بود و قرار است اتفاق بزرگی در شهر بیفتد.

انتهای پیام/

روتیتر: زاکانی در آیین افتتاح مراکز توانمندسازی کوثر و بهسازی۴۰۰معبر پایتخت:

شهردار تهران گفت: توجه به تهران خانواده و محور قرار دادن خانواده برای اقدامات، یک رویکرد قطعی در شهرداری پایتخت است.

 

به گزارش اقتصادرسا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین افتتاح مراکز توانمندسازی کوثر و بهسازی و نوسازی ۴۰۰معبر از بافت های فرسوده شهر تهران که صبح شنبه- ۱۷ دی ۱۴۰۱- در بیستمین شنبه امید و افتخار برگزار شد، اظهار کرد: مفتخریم که بیستمین و بیست و یکمین شنبه امید و افتخار را بر محور ولادت حضرت زهرا (س)قرار دهیم و نوع خدمتی که ارائه می شود خدمتی از جنس خدمتگزاری و خاکساری برای بانوان عزیز باشد؛ بانوانی که قریب به ۵۰درصد از جمعیت ما هستند اما اثر آن ها بیش از آن است و به تعبیر امام (ره) مرد از دامن زن به معراج می رود.

شهردار تهران ادامه داد: آنچه مردان از خودشان در عرصه‌های مختلف به ظهور و بروز می رسانند بر مدار خانواده و بر محور مادر شکل می گیرد؛ بر همین اساس توجه به تهران خانواده و محور قرار دادن خانواده برای اقدامات، یک رویکرد قطعی است.

وی افزود: شورای ششم و مدیریت بر گرفته از آن، مسیری را انتخاب کرده که بزرگی خود را در خاکساری و خدمت به مردم دیده است و مدیریت خود را مبتنی بر مشارکت گذاشته است، لذا اگر امروز در چنین فضایی هستیم و شاهد فعالیتی برای بانوان هستیم مبتنی بر رویکردی است که تهران بر مدار خانواده به رشد و بلوغ و عزت برسد و مدیریتی که مبتنی بر مشارکت با همه عناصر جامعه است خدمات خود را افزون بر شرایط موجود ارائه کند.

زاکانی با بیان اینکه کسی نمی تواند مشکلات و به ویژه مشکلات اقتصادی را کتمان کند، ادامه داد: برای حل مشکل راهی جز دست به دست هم دادن و به اصالت انقلاب برگشتن و در خدمت یکدیگر قرار گرفتن عناصر مختلف وجود ندارد، بر همین اساس در بیست و بیست و یکمین شنبه امید و افتخار خدمت را بر تلاش دختران و بانوان گذاشتیم و امیدواریم در این مسیر گام‌های بلندی برداریم تا این کار منجر به هم افزایی و افزایش ظرفیت برای سطح خدمت در جامعه شود.

شهردار تهران اضافه کرد: افتخار داریم در مرکز شهدای حسنی شاهد افتتاح ها در مناطق ۱۷ ، ۴، ۸ و ۱۰ باشیم، اگر مردم ایران را به یک عنوان یک نعمت پاس بداریم وضع ما بهتر خواهد بود.

وی بیان کرد: خشنودیم که این بانوان، جنبه کارآفرینی و حرکت در مسیر اتکا به توانمندی داخلی را انتخاب کردند و این الگویی برای سایر مجموعه ها است. این قول را از طرف شورا که بدون کمک آنها قدم از قدم نمی توانستیم برداریم می دهم که با همه وجود در خدمت هستیم تا لبخندی بر لبان اعضای خانواده و مادر خانواده بنشیند و باری از کشور برداریم.

زاکانی یادآور شد: منطقه ۱۷ که بیشترین شهید را در مقیاس خودش تقدیم کرده از یک فرسودگی و ندیده شدن رنج می برد، بر همین اساس از سال ۹۶ تا نیمه سال گذشته ۳۵ هزار تن آسفالت در معابر بزرگ مقیاس منطقه برای ترمیم و نوسازی شکل گرفت و در دوره جدید ۴۲ هزار تن در معابر کوچک مقیاس آسفالت ریخته شد و برای نوسازی این کوچه ها از قبل مشارکت مردم و نظرخواهی از آنها  و ایجاد میز کار و بازی برای کودکان انجام شد.

شهردار تهران با بیان اینکه از چندی قبل مسیری نو و جذاب را در تهران تحت عنوان "من شهردارم" شروع کردیم، عنوان کرد: بر این اساس در پروژه های خود توجهی نیز به پروژه های محلی کردیم و دو هزار پروژه با ۲۵۰۰ میلیارد تومان امکانات را در دستور کار قرار دادیم. اولین مرحله این مشارکت پذیری با حضور بیش از ۳۵۰ هزار نفر از همشهریان در تهران را در یک برنامه نرم افزاری آغاز کردیم که هنوز ادامه دارد و اولویت های مورد نیاز محلات را خود مردم انتحاب می کنند؛ اولویت اجرای پروژه هایی که در ماه های گذشته با کار کارشناسی تعریف شده و بودجه آنها تعیین شده را مردم تعیین می کنند که این نشان از یک مرحله رشد مدیریت شهری است.

وی افزود: برای ما یک افتخار است که از این نقطه شروع کردیم و گام بعدی ما تسری این موضوع به همه پروژه های شهری است که نرم افزار آن نیز بالا می آید و گام بعدی نظارت جدی شهروندان بر خود ما است، هر چند ۱۳۷ این ماموریت را دارد، اما به صورت تشدید شده نظارت مردم در کنار ارشاد توسط آنها است تا از دریای ظرفیت مردم بهره بگیریم و با مردم ارتباط برقرار کنیم.

زاکانی در خصوص باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) نیز گفت: مناقصه بخش رویی آن که فضای ۷ کیلومتر از مسیر راه آهن تهران-تبریز است و به زیرزمین منتقل شده، بعد از ۱۵ سال انجام شده و به زودی اجرای ۱.۵ کیلومتر آن صورت می گیرد. امیدوارم این آغاز سبب شود که به سرعت این مجموعه را تکمیل و به عنوان قطب گردشگری در مناطق ۱۷ و ۱۸ معرفی کنیم.

به گزارش شهر در پایان این مراسم تجلیل از مادر شهید حسین گلچین دوست انجام شد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از فضاسازی رسانه های اصلاح طلب در خصوص عملکرد شهرداری تهران، از قوه قضاییه درخواست کرد نسبت به ترک فعل شورای گذشته در پیگیری مسائل شهری رسیدگی کند.


به گزارش سرویس شورای شهر اقتصادرسا؛ سیداحمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و نوزدهمین جلسه صحن شورا ضمن عرض تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به برخی فضاسازی های رسانه‌ای درباره فعالیت شهرداری تهران در چند روز اخیر واکنش نشان داد.

وی با بیان اینکه اختلاف نظر بین شهرداری و شورای شهر به معنی این است که کار انجام می شود و قطعا این اختلاف نظرها وجود دارد، گفت: این اختلاف نظرها برای بهتر انجام شدن امور است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران از قوه قضائیه خواست به ترک فعل هایی که سبب شده مسئله آلودگی هوا روز به روز حادتر شود ورود کند و تصریح کرد: از قوه قضائیه خواهش می کنیم ورود کند که چه اتفاقی باعث شده که شرایط اینگونه شود.

علوی ادامه داد: شرکت واحد اتوبوسرانی را با بالای ۵ هزار اتوبوس تحویل دادیم و قرار بود طی ۴ سال حضور آقایان مدعی به ۹ هزار اتوبوس برسد پس چرا وقتی تحویل گرفتیم تعداد اتوبوس ها زیر ۱۸۰۰ بود؟

وی ابراز تاسف کرد: در طول چهار سال نه به تعداد اتوبوس ها اضافه شده و نه حتی این اتوبوس ها اورهال شده؛ این ترک فعل به چه قیمت باید از جیب شهروندان تهرانی پرداخته شود؟
عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: آن زمان ما می توانستیم اتوبوس ها را با یک میلیارد تهیه کنیم و امروز قیمت آن به ۴ الی ۵ میلیارد رسیده است؛ محاسبه کنید اکنون چقدر خرج روی دست شهر و شهروندان می گذارد؟ علوی یادآور شد: روزی که مترو با مدیریت شهری آن موقع یعنی زمان آقای قالیباف به این آقایان تحویل داده شد خودشان می‌گفتند زیرساخت مترو کافی است و ما باید فقط خطوط و ناوگان را تکمیل کنیم اما امروز که ما تحویل گرفته ایم نه تنها هیچ واگنی اضافه نشده بود بلکه واگن ها فرسوده و اشکالات عدیده‌ای اضافه شده است.

وی با بیان اینکه روزی که آقایان مترو را تحویل گرفتند مترو با کیلومتری ۲۰۰ میلیارد ساخته می شد و امروز با هزار و ۲۰۰ میلیارد ساخته می شود، تصریح کرد: هزینه این ترک فعل ها را چه کسی باید بپردازد؟ این ترک فعل ها چه ضرری به مردم تهران وارد کرده‌ است؟ عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه حتما ما در بحث تعویض تاکسی ها و ون ها موفق عمل کرده‌ایم، گفت: این ها هیچ ربطی به اینکه مشکلاتی هم وجود دارد و اختلافاتی هم بین ما است، ندارد؛ اینکه بیایند عملکرد ها را به گونه ای بیان کنند که در ۴ سال گذشته اتفاقات مثبت بوده و رو به جلو بوده و الان متوقف شده، محل اشکال است.

علوی افزود: حتما دوستان می توانستند در موضوع بافت فرسوده در محله نفرآباد بنشینند و با همین تدبیر در کمیسیون ماده ۵ مشکل مردم نفرآباد، شوش، قزوین و سایرین را بعد از ۴۰ الی ۵۰ سال حل کنند، ایراد کار این بود که از عنصر اراده خالی بودند؛ امروز مردم شهر تهران ممنون مهندس چمران و آقای زاکانی و همه کسانی هستند که در کمیسیون ماده ۵ نشستند و این مشکلات را حل کردند.

وی گفت: فرق ما و آنان این است که ما در ماشین نمی‌نشینیم نظرسنجی کنیم، اگر از ماشین پیاده می شدند و میزان آسفالتی که در این ایام در کف خیابان های شهر تهران صورت گرفته را بررسی می کردند متوجه می شدند که کار انجام می شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: آقایان اگر به محلات سری می زدند و میزان ترمیم، تعویض و اضافه شدن چمن های مصنوعی را می‌دیدند می دانستند کار انجام می شود، در شهر تهران کار انجام می شود و این به این معنا نیست که اشکالی وجود ندارد یا با مدیریت شهری اختلاف نظر نداریم، ترک فعل موضوع مهمی است که باید رسیدگی شود.

وی در همین زمینه به موضوعاتی که در منطقه ۱۴ است اشاره و خاطرنشان کرد: موضوع ترک فعل در این منطقه چقدر به شهر ضرر زده است؟ پارک کودک وسط بافت سنتی در میدان سرآسیاب است چرا باید ۱۰ سال طول بکشد؟

وی افزود: زمانی که ما مدیریت شهری را به آقایان تحویل دادیم تقریبا پارک کودک تمام شده بود؛ چرا باید ۴ سال اضافه تر این مجموعه بماند؟ تمام ساختمانهای دور این پارک ساخته شد و اکنون مردم در آنجا ساکن هستند و آن سرانه ای که تنطیم شده بود به عنوان سرانه فرهنگی تفریحی و فراغتی مردم ماند، چه کسی کم کاری کرده است؟ اتفاقا اگر قرار است رسیدگی شود باید بررسی شود که در این ۴ سال چه اتفاقی افتاده است؟!

علوی افزود: در مورد بازار و باغ گیوی ما می دانیم چرا در مورد این مجموعه کاری صورت نگرفته است، اگر ساکنان آن منطقه به جای مدافعان امنیت افراد دیگری بودند حتما آقایان می رفتند و کاری می کردند؛ در مورد شهرک خرازی نیز دیدیم دوستان چه کارهایی کردند، آقایان در آن منطقه دستور تخریب مسجد دادند، اگر قرار است حرفی زده شود نکات قابل ذکر زیاد است.

وی با بیان اینکه ترک فعل در مورد مسجد آدینه شدید است، خاطرنشان کرد: در بزرگراه امام علی که کار صورت می گیرد مسجد آدینه در مسیر قرار دارد، بعد در کنار بزرگراه زمین را در اختیار قرار می دهیم و و در ۹۶ گودبرداری می کنند و ۴ سال هیچ اقدامی در کنار این گود پرخطر نیفتاد، حتما در منطقه ۱۴ موضوعات بسیار زیاد است.

انتهای پیام/

تبلیغات

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top