رئیس جمهور به تیم اقتصادی دولت ماموریت داد با استفاده از نظرات کارشناسان و نمایندگان و با در نظر گرفتن اهمیت و ابعاد مسئله، همه توان خود را برای اجرای سیاست‌های ارزی در جهت ایجاد ثبات در بازار و رفع نگرانی‌ها اتخاذ کنند.


 

به گزارش  اقتصادرسا، آقای رئیسی در نشست امروز یکشنبه هیئت دولت، با توجه به جنگ ترکیبی دشمن علیه ملت ایران، اظهار داشت: جنگ ترکیبی، وجوه مختلفی دارد که جنگ روانی و تشویش اذهان عمومی، یکی از ابعاد آن است و دشمن وقتی در اغتشاشات ناکام ماند، التهاب‌آفرینی در بازار را دنبال می‌کند.

مأموریت رئیس جمهور به گروه اقتصادی دولت

رئیس جمهور با بی‌سابقه خواندن هجمه ماه‌های اخیر دشمنان علیه ملت ایران، گفت: جنگ اقتصادی از ابعاد جنگ ترکیبی دشمن است که با التهاب‌آفرینی در بازار، زندگی و معیشت مردم را هدف قرار داده است.

آقای رئیسی با تأکید بر لزوم طراحی آرایش مقابله، متناسب با جنگ ترکیبی دشمن، تصریح کرد: دولت، خود را موظف می‌داند در خط مقدم مقابله با توطئه‌های دشمن، از آرامش و امنیت مردم، به‌ویژه امنیت اقتصادی آنان، صیانت کند.

رئیس جمهور در همین‌باره، به گروه اقتصادی دولت مأموریت داد با استفاده از نظرات کارشناسان خبره و دلسوز و نمایندگان محترم، بهره‌گیری از همکاری دیگر بخش‌ها و در نظر گرفتن اهمیت و ابعاد مسئله، همه توان خود را برای اجرای سیاست‌های ارزی برای ایجاد ثبات در بازار و رفع نگرانی‌ها در این زمینه به‌کار گیرد.

آقای رئیسی، همچنین با توجه به گزارش‌ها درباره تجمیع کالا‌های اساسی در بنادر، رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی را برای بررسی دقیق موضوع و پیگیری کارهای لازم در ترخیص سریع‌تر این کالا‌ها، مأمور کرد.

رئیس جمهور به گلایه برخی پزشکان به علت تأخیر در پرداخت معوقات کارانه آنان نیز توجه کرد و به وزیر بهداشت و درمان مأموریت داد که موضوع را پیگیری کند تا معوقات این گروه از پزشکان، فوری پرداخت شود.

آقای رئیسی به حادثه سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش و جوانان و جمعی از همکاران این وزارتخانه در مأموریت کاری در استان کرمان نیز توجه و با آرزوی سلامتی برای سید حمید سجادی و تسلیت درگذشت مرحوم اسماعیل احمدی، مدیر کل حوزه ریاست وزارت ورزش در این سانحه، برای آن مرحوم که همواره بی‌ادعا و بی‌نام و نشان در عرصه جهاد و خدمت به مردم حضور داشت، علوّ درجات را مسئلت کرد.

رئیس جمهور، همچنین با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت با سعادت حضرت امام سجاد، زین‌العابدین علیه‌السلام، «صحیفه سجادیه» را میراث انسان‌ساز آن حضرت برشمرد و همگان را به بهره‌گیری از برکات معنوی این گنجینه گران‌بها توصیه کرد.

 

تبلیغات

کد اعلام وصول پایگاه خبری اقتصاد رسا

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top