مدیرعامل اسبق هلدینگ ماهان کمبود انرژی را یکی از دغدغه‌های صنایع کشور دانست و تصریح کرد: اگر گاز را ارزان در اختیار کارخانه‌ها قرار دهیم، از صادرات محصولات صنعتی سود بیشتری خواهد داشت.

 محمدحسین بصیری، عضو هیئت مدیره هلدینگ ماهان در خصوص زیان‌های وارد شده به صنعت به خبرنگار ما  گفت: به دلیل قطعی گاز و برق، تنها در یکی از کارخانه ها، ۲۰۰میلیارد تومان خسارت دیدیم چرا که این موضوع، سبب کاهش تولید تا ۵۰ درصد شد. بسیار تأسف‌آور است که علی‌رغم این که ایران رتبه دوم یا سوم منابع گازی جهان را در اختیار دارد، اما برای تأمین گاز مصرفی با مشکل مواجه هستیم.

وی ادامه داد: نکته دیگری که جای تاسف دارد، سوختن گاز دکل‌های ۴۰متری در خلیج فارس است. این مقدار گاز را می‌سوزانیم تا به نفت برسیم اما کشورهای همسایه از گاز موجود در دکل‌های ایران استفاده می‌کنند. مقدار گازی که در ناحیه یادشده می‌سوزد، معادل ۵/۱روز مصرف تهران است که برنامه‌ریزی هرچه سریع‌تر مسئولان مربوطه برای بهره‌برداری درست از این منابع را طلب می‌کند.تا وقتی که در تابستان با قطع برق و در زمستان با قطع گاز مواجهیم، بخش خصوصی میلیاردها تومان ضرر خواهد کرد بدون این که کسی پاسخ‌گو باشد. درست است که طبق قانون، دولت موظف به جبران ضرر و زیان است، اما مشکلات خودش را دارد که باید درک شود.

این استاد دانشگاه وضعیت کنونی صنایع را این‌گونه تشریح کرد: درحال حاضر با یک تراژدی مواجهیم زیرا در سال‌های گذشته به فکر تأمین گاز و تقویت زیربناها و زیرساخت‌ها نبوده‌ایم و علاوه‌بر زیربناهای گازی در زیربناهای حمل‌ونقل نیز دچار ضعف هستیم.حمل‌ونقل ریلی کشور بسیار ضعیف است و قوی بودن صنعت حمل و نقل سبب کاهش جدی هزینه ها می‌شود که متاسفانه از آن بی بهره ایم.

مدیر اسبق هلدینگ ماهان اضافه کرد: با این شرایط قیمت تمام شده‌ افزایش میابد و مزیت اقتصادی را از دست می‌دهیم. در حال حاضر توصیه می‌شود، دولت به فکر تقویت فوری زیربناها و زیرساخت‌های گازی، برقی و ریلی باشد در غیر این صورت مشکلات ادامه خواهد داشت.

بصیری تصریح کرد: ابهام یکی از مواردی است که ریسک سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد و عدم قطعیت باعث بالا رفتن هزینه سرمایه‌گذاری می‌شود چون تصمیمات در شرایط بی ثبات اتخاذ می‌شود و اگر قوانینی وضع شود که بدانیم این قوانین تا ۱۰سال پابرجا خواهد بود و براساس آن برنامه‌ریزی کنیم بهتر پیش خواهیم رفت، زیرا این عدم قطعیت‌ها خطرپذیری را افزایش می‌دهد و سبب افزایش هزینه‌ها خواهد شد.

وی اظهارداشت: یکی از مزیت‌هایی که صنعت ما می‌تواند با تکیه بر آن در دنیا حرف برای گفتن داشته باشد، انرژی است. ایران کشوری صاحب انرژی است و انرژی باید مزیت باشد نه تهدید.

این استاد دانشگاه یادآور شد: توصیه ما در راستای تبدیل انرژی به مزیت این است که به گاز کارخانه‌ها یارانه تعلق بگیرد و دولت به جای درآمدزایی مستقیم از فروش گاز از محصولات تولیدی درآمدزایی کند. اگر از گاز به عنوان مزیت استفاده کنیم و محصولات صنعتی ایران به دنیا صادر شود مزایایی بیشتر از افزایش قیمت گاز به دست خواهیم آورد البته مساله صرفه‌جویی در مصرف گاز هم هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

مدیر ارشد حوزه معدن در پایان خاظرنشان کرد: اشتباه دیگری که صورت گرفته، انتقال گاز ارزان قیمت به نقاط بسیار کم‌جمعیت است، این موضوع باعث می‌شود اتلاف گاز داشته باشیم. مصرف خانگی گاز ۶۲۰میلیون مترمکعب و مصرف فولاد ۴۰میلیون مترمکعب است که ۲۵میلیون مترمکعب با قطعی مواجه شده و۱۵ مترمکعب باقی مانده است و این یعنی بیشتر صنایع ما با نبود گاز مواجه است.

انتهای پیام/

پس از بیست‌سال بلاتکلیفی،انبار مکانیزه و رباتیک پتروشیمی شهیدتندگویان به‌عنوان پیشرفته‌ترین و هوشمندانه‌ترین انبار مکانیزه صنعت پتروشیمی با ۴۲ ربات صنعتی آماده بهره‌برداری رسمی شد.


به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومي شـركت صنـايع پتـروشيمي خليـج فـارس، شمارش‌معکوس بهره‌برداری از پیشرفته‌ترین انبار اتوماتیک صنعت پتروشیمی برای بارگیری محصولات گرید نساجی پتروشیمی شهید تندگویان آغاز شده است؛ پروژه‌اي كه هدف از احداث آن کاهش هزینه‌های تولید و بارگیری، ایجاد سامانه اطلاعاتی فروش محصولات است.


ارمغان مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان

این انبار مکانیزه که یک مجموعه رباتیک پیشرفته و بسیار پیچیده در صنعت پتروشیمی کشور به‌شمار می‌روند، از سال گذشته، با راه‌اندازی کارگروهی از سوی مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و با حداقل سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی آماده بهره‌برداری رسمی شده است.

 «امیرحسین رجاء» سرپرست پروژه انبار اتوماتیک در پتروشیمی شهیدتندگویان با تشریح جزئیات راه‌اندازی و بهره‌برداری انبار اتوماتیک و هوشمند پتروشیمی شهید تندگویان، گفت: این انبار اتوماتیک، سال ۲۰۰۲ توسط شرکت آلمانی Autefa طراحی و اجرا شده به طوری‌که این مجموعه از سطح اتوماسیون بسیار بالایی برخوردار بوده و از نظر تکنولوژی در سطح کشور بی‌نظیر و در سطح منطقه کم نظیر است.


ربات‌های همه کاره!

 سرپرست پروژه انبار اتوماتیک در پتروشیمی شهیدتندگویان با بيان اینکه، این انبار اتوماتیک شامل ۴۲ ربات صنعتی بوده که مسئولیت جمع‌آوری، انتقال، بسته‌بندی، انبار و گریدبندی محصولات واحدهای POY و Staple را برعهده دارند، تصریح کرد: علاوه بر این، با بهره‌برداری از این انبار، تمامی داده‌ها و اطلاعات مربوط به محصول، از زمان تولید، نتایج بازرسی، وزن هر بوبین، نتایج آزمایشگاه، وزن هر پالت، وضعیت گریدبندی شده محصولات موجود در انبار و… جمع‌آوری و در پایگاه داده‌ای ثبت خواهد شد که این اطلاعات برای پایش شرایط تولید و فروش تاثیرگذار خواهد بود.


وي افزود: در شرایط فعلی فقط کارخانه POY در ظرفیت کامل خود روزانه بیش از ۱۴۰۰۰ بوبین نخ ۱۴ کیلویی تولید می‌کند که معادل ساعتی ۶۰۰ بوبین است. درصورت کارکرد واحد POY در رجاء افزود: درحالت ظرفیت کامل، روزانه حدود ۲۰۰ تن محصول تولید می‌شود که این محصول بر روی ۲۱۷ عدد پالت چیده خواهد شد.


به گفته سرپرست پروژه انبار اتوماتیک در پتروشیمی شهیدتندگویان برای نگهداری این تعداد پالت در شرایط فعلی به حدود ۳۰۰ متر مربع زمین نیاز بوده و در شرایطی که ۱۰ روز به هر علتی خروج محصول از مجتمع وجود نداشته باشد، فقط ۳۰۰۰ متر مربع برای چیدن پالت‌ها در کنار هم، زمین انبار نیاز است.
رجا در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر درون مجتمع انباری با شرایط فوق (به غیر از انبار نهایی واحد انبار اتوماتیک) وجود ندارد و هر روز نگهداری محصول در شرایط غیر استاندارد سبب کاهش کیفیت محصول خواهد شد، تأکيد کرد: انبار نهایی مجموعه انبار اتوماتیک قابلیت ذخیره حدود شش هزار پالت محصول POY و پنج هزار و ۸۰۶ بیل (Bale) محصول Staple را دارد.

وي ادامه داد: اگر از کل انبار برای ذخیره‌سازی محصول POY استفاده شود، در آن صورت حدود هشت هزار پالت در انبار قرار خواهد گرفت.

 از نظر طراحی این ظرفیت امکان ذخیره‌سازی ۲ هفته محصول واحدهای نساجی در حالت فول کارکرد را دارا است.

البته در شرایط فعلی که ۶ خط در سرویس بوده و واحد Staple نیز در سرویس نباشد، بر اساس محاسبات این انبار توانایی ذخیره محصول یک ماه این ۶ خط را دارد.


سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار یورویی

سرپرست پروژه انبار اتوماتیک در پتروشیمی شهیدتندگویان در خصوص میزان صرفه جویی ریالی بهره‌برداری این طرح هم گفت: بر اساس این اطلاعات راه‌اندازی انبار اتوماتیک از نظر مالی سال ۱۳۹۹ ماهانه تا ۸ میلیارد ریال صرفه اقتصادی ایجاد می‌کند که با توجه به افزایش هزینه‌ها در سال‌های اخیر، این مبلغ برای سالهای آتی به مراتب بیشتر خواهد شد.

وی میزان سرمایه‌گذاری اجرای این طرح را حدود ۲۰۰ هزار یورو عنوان کرد و گفت: تمامی مراحل راه‌اندازی و بهره‌برداری این انبار اتوماتیک با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان و سازندگان ایرانی انجام شده است.

مجتمع پتروشيمي نوري بزرگ‌ترین آروماتیک ایران، با کسب تندیس زرّین دوازدهمین اجلاس رضایتمندی مشتری، بر پیشرو بودن خود در عرصه‌های مختلف صحه گذاشت.


به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، دوازدهمین اجلاس سراسری رضایت‌مندی مشتری با رویکرد "مشتری مداری" در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما و با حضور صاحبان صنایع، فعالان اقتصادی و اصناف کشور برگزار شد.

در این اجلاس که به همت اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، شرکت پتروشیمی نوری توانست بر اساس ارزیابی‌های انجام شده در چهارچوب محورهای همایش، تندیس زرّین رضایت مندی مشتری را در سطح ملی دریافت کند.

 آشنایی با تکنیک‌های جهانی تعامل با مشتریان و ذینفعان بنگاه‌های اقتصادی، تولیدی و خدماتی، ارتقاء سطح رضایتمندی و رسیدن به وفاداری مشتریان، راهکارهای افزایش سهم بازار، آشنایی با نظام CRM و… از مهمترين شاخص هاي ارزيابي مشتري مداري است.

انتخاب شرکت‌های برگزیده این اجلاس ملی، هر ساله براساس ارزیابی‌های دقیق صورت گرفته از واحدهای تولیدی و خدماتی برتر کشور و پس از بررسی شاخص‌های ۱۷ گانه کیفیت، مانند رعایت ضوابط تعیین و اعلام قیمت کالا و خدمات برای مصرف کننده، انطباق ضوابط تعیین شده با ضوابط سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، شفافیت در اعلام و درج کالا و خدمات ارائه شده، ایجاد شبکه ارتباطی مناسب برای مشتریان و دارا بودن نظام مدون، کارآمد و اجرایی واحد رسیدگی به شکایات و نظارت مصرف کنندگان (CRM) صورت مي‌گيرد.

زهدان مدیر زنجیره تأمین، بازاریابی و فروش شرکت پتروشیمی نوری در حاشیه این اجلاس گفت: شرکت پتروشیمی نوری به عنوان یکی از اولین دارنده‌های دو استاندارد مهم سیستم مدیریت پایش و اندازه‌گیری رضایت مشتریان ISO 10004:2018 و سیستم مدیریت شکایات مشتریان 2018:ISO 10002 در سطح شرکت‌های هم رده خود، همواره توجه ویژه‌ای به این مقوله مهم داشته است.

ساختمان مدیریت، ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت پتروشیمی آپادانا خلیج فارس با حضور مدیرعامل وجمعي از مديران به بهره‌برداري رسيد.


به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شـركت صنـايع پتـروشيمي خليـج فـارس، مهندس مرعشی مدیرعامل آپادانا خلیج فارس در اين مراسم با اشاره به نقش ایمنی در کار گفت: با توجه به توليد محصول متانول آپادانا خلیج فارس و مخاطراتی احتمالي، رعایت ایمنی استاندارد دقیق و هوشمندانه برای ایجاد محیطی امن و عاری از خطر ضروري است.
در ادامه، با اهداي گل و لوح تقدير از تلاش‌های نیروهای خدوم ایمنی، آتش نشانی و محیط زیست تقدیر شد.

روتیتر: افتخاری دیگر از جنس تعهد و جهاد؛

شرکت پتروشیمی ارومیه در همایش شرکت های برتر کشور عنوان یکی از شرکت های رشد سریع ایران را از آن خود کرد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی ارومیه، شرکت پتروشیمی ارومیه در همایش بیست و پنجمین دوره انتخاب شرکت های برتر و پیشرو ایران موسوم IMI-100 که در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، عنوان رشد سریع را کسب کرد.
در این همایش هرسال با شاخص های مختلف کارشناسی اقدام به انتخاب شرکت های برتر ایران در زمینه های مختلف با هدف شفاف سازی کسب و کار و ایجاد فضای رقابتی بین شرکت های برتر ایران برگزار می شود که امسال عنوان رشد شریع ایران به شرکت پتروشیمی ارومیه رسید.
یکی از مبناهای اصلی این رقابت میزان رشد و اثربخشی شرکت هاست که از منطق بالایی برخوردار بوده و بیانگر خروجی شرکت های و اثر گزاری در اقتصادملی و شاخص های رشد کشور است.
همچنین امسال در همایش پتروفن که آذرماه سال جاری که با حضور شرکت های پتروشیمی تابعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت های دانش بنیان در مرکز همایش های بین المللی شرکت ملی نفت (کوشک) با رویکردی نوین در سال دانش بنیان برگزار شد نیز شرکت پتروشیمی ارومیه موفق به کسب جایژه ویژه همکار نوآورشد.

روتیتر: در ۱۰ ماهه منتهی به دی ماه؛

شرکت پتروشیمی ارومیه در ۱۰ ماهه منتهی به دی ماه، از فروش محصولات خود ۸۰۴ میلیارد تومان درآمد کسب کرد که از این مبلغ ۴۵ میلیارد تومان آن مربوط به همین ماه است.

 

به گزارش جامعه ایده آل ؛شرکت پتروشیمی ارومیه در ۱۰ ماهه منتهی به دی ماه، از فروش محصولات خود ۸۰۴ میلیارد تومان درآمد کسب کرد که از این مبلغ ۴۵ میلیارد تومان آن مربوط به همین ماه است.

 گفتنی است مبلغ فروش این شرکت در مدت یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰۷ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در حکمی، داریوش شمس را به سمت «سرپرست مدیریت سرمایه انسانی» منصوب کرد.

به گزارش  اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، دکتر علی عسکری در این حکم، از خدمات و تلاش‌های چندین‌ساله «ابوالفضل عزیزی» مدیر سابق سرمایه انسانی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس قدردانی کرد.

«داریوش شمس» دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه شیراز و کارشناسی مدیریت صنعتی از دانشگاه علامه طباطبایی و دارای ۲۳ سال سابقه فعالیت مرتبط با حوزه منابع انسانی است.

علاوه بر تألیف چندمقاله تخصصی، انتخاب به عنوان کارمند نمونه و کسب نمره عالی در ارزیابی‌های سالیانه، در سوابق اجرایی شمس، سمت‌هایی چون رئیس اداره، جانشین و مدیر منابع انسانی مجتمع‌های پتروشیمی بوعلی سینا، اصفهان، کارون، نوری، لردگان و مهر دیده می‌شود.

 

مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و جمعی از مدیران و معاونین شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران از مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بازدید و نشست مشترکی با مدیرعامل، معاونین و مدیران این مجتمع برگزار کردند.به گزارش اقتصادرسا به نقل از حوزه ارتباطات و امور بین الملل ایزوایکو دکتر حسین شیوا مدیرعامل شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران به همراه اعضاء هیأت مدیره و جمعی از مدیران و معاونین این شرکت با حضور در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران از امکانات، توانمندیها و پروژه های در دست انجام این مجتمع بازدید کردند.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش و همراهان در جریان این بازدید طی نشستی مشترک با مدیرعامل، معاونین و مدیران ایزوایکو به بحث وتبادل نظر در خصوص ایجاد زمینه های همکاری مشترک میان دو شرکت پرداختند.
در ابتدا دکتر سلمان ضربی مدیرعامل و نایب رئیس هیأت مدیره ایزوایکو گزارشی جامع از زمینه های فعالیت مجتمع، امکانات و توانمدیها، پروژه های انجام شده و در دست انجام و همچنین طرح های توسعه ای این مجتمع صنعتی ارائه نمود.
ضربی در بخشی از این گزارش با اشاره به اینکه ۴۵ فروند شناور بطور همزمان در ایزوایکو درحال تعمیرات است از تاریخسازی دیگری توسط مهندسان این مجتمع پرده برداشت، عملیات داکینگ چهار شناور بزرگ همزمان در یک حوض که در کشور و منطقه بی سابقه و اولین بار است.
ایزوایکو پیش از این نیز با انجام پروژه هایی نظیر ساخت اولین اقیانوس پیماهای داخلی، ساخت اولین شناور پشتیبان صیادی کشور،ساخت اولین آمبولانس دریایی تماما آلومونیومی کشور و پروژه های بیشمار دیگری از این قبیل به اثبات رسانده که پیشتاز اولین ها درکشور است.

مدیرعامل ایزوایکو همچنین از آمادگی کامل این مجموعه برای ساخت کشتی های افراماکس و VLCC خبر داد.

در ادامه حسین علائی رئیس هیأت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران ضمن ابراز خرسندی از توسعه صنعت دریایی و پیشرفت چشمگیرایزوایکو نسبت به سالهای گذشته از مدیران این شرکت خواست ایزوایکو را به جایی برسانند که شرکت ملی نفتکش جز ایزوایکو به جایی دیگر فکر نکند، دست آوردی که با توجه به توانمندی مهندسان و تیم مدیریتی ایزوایکو دور از ذهن نبوده و به زودی مقدر خواهد شد.
معاون امور فنی شرکت ملی نفتکش ایران نیز با اشاره به دومین داکینگ موفق یک نفتکش ۳۰۰ هزار تنی در ایزوایکو افزود در گذشته اینکه بتوانیم یک کشتی VLCC را داخل کشور از آبگیری و تعمیر کنیم آرزویی دور از ذهن و دست نیافتنی بود اما امروز با تکیه بر توان ودانش مهندسان داخلی و امکانات و سیستم های مدرن داکینگ شناور در ایزوایکو این آرزو میسر گشته و حتی با بزرگترین یاردهای دنیا رقابت میکنیم.
در پایان دکتر سلمان ضربی با بیان اینکه ایزوایکو بازوی پشتیبان شرکت ملی نفتکش است افزود ما همه تلاشمان را میکنیم تا درفضای رقابتی کارفرماهای اصلی را در کنار خود داشته باشیم.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با تحویل سه فروند شناور کانتینربر اقیانوس پیما، ساخت یک فروند نفتکش، طراحی و ساخت یک فروند شناور پشتیبان صیادی، ساخت انواع بارج، لندینگ کرافت و شناورهای جمع آوری آلودگی نفتی و شناورهای مسافری تحت کلاس و استانداردهای بین المللی کارنامه روشنی را از فعالیت در حوزه نوسازی ارائه کرده است. این مجتمع عظیم صنعتی در حوزه تعمیرات نیز با تعمیر انواع شناورها از کوچکترین تا بزرگترین سایز موجود در جهان خود را به عنوان حامی قدرتمند برای حمل و نقل دریایی کشور به اثبات رسانده است. امروز پشتیبانی ایزوایکو از شرکت ملی نفتکش ایران نقشی اساسی در تداوم جریان صادرات نفت و فراورده های نفتی و به تبعه آن دراقتصاد کشور داشته است.

آگهی آزمون استخدامی شرکت‌های پتروشیمی آپادانا، پارس، هنگام و مبین انرژی خلیج فارس منتشر شد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ثبت نام در این آزمون از ۸ تا ۲۴ بهمن برگزار می‌شود و داوطلبان در هفته ابتدایی اسفند ۱۴۰۱ در مرحله کتبی به رقابت خواهند پرداخت.

در متن این آگهی آمده است:

با استعانت از خداوند متعال و با راهبرد توسعه کیفیت و کمیت تولید محصولات پتروشیمی و کمک به خودکفایی ایران اسلامی، گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در نظر دارد در شرکت‌های پتروشیمی آپادانا، پارس، هنگام و مبین انرژی خلیج فارس واقع در استان بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه)، به منظور تامین و تکمیل نیازمندی‌های نیروی انسانی در حوزه‌های مورد نظر، از بین متقاضیان واجد شرایط، پس از کسب موفقیت در آزمون‌های کتبی (عمومی و تخصصی)، مصاحبه تخصصی- رفتاری مطابق با قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی و سایر شرایط ذکر شده در این آگهی و دفترچه راهنما، دعوت به همکاری نماید.

علاقمندان به شرکت در این آزمون می‌توانند برای آگهی از جزییات به لینک زیر مراجعه کنند

 

https://pgpic.iran-azmoon.ir

 

پتروشیمی نوری به عنوان اولین شرکت در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی کشور، در اولین حضور خود در «ارزیابی ملی تحول دیجیتال»، موفق به کسب «تندیس برنزین زبدگی دیجیتال» و «تقدیرنامه اهتمام به رهبری دیجیتال» شد.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مراسم اختتامیه ششمین ارزیابی ملی تحول دیجیتال، با حضور بزرگترین شرکت‌های تولیدی و خدماتی کشور، در دانشگاه تهران برگزار شد.
 ارزیابی ملی تحول دیجیتال، به عنوان مهمترین رویداد حرفه‌ای تحول دیجیتال در کشور با هدف ممیزی، ارائه بازخورد و تبادل تجارب موفق بین سازمان‌ها، رهبران و متخصصین سازمان‌ها و درنهایت معرفی سازمان‌های پیشرو در تحول دیجیتال برگزار شد.
بنابر ارزیابی این دوره و به تشخیص هیات داوران، تندیس زرین و جایزه سال تحول دیجیتال به هیچ شرکتی اختصاص نیافت و پتروشیمی نوری در رده معدود شرکت‌هایی قرار گرفت که طی شش دوره برگزاری این ارزیابی معتبر ملی، علاوه بر دریافت تندیس برنزین، موفق به کسب تقدیرنامه از سوی مدیرعامل خود، مهندس صانعی شد.
امور توسعه محصول، فناوری و نوآوری شرکت پتروشیمی نوری این موفقیت را در حضور شرکت‌های بزرگ داده محور، تجارت الکترونیک، بانکی، بیمه‌ای و همچنین شرکت‌های بزرگ صنعتی کشور دریافت کرده است.

همزمان با فصل برداشت گل های نرگس در شهرستان بهبهان به عنوان خاستگاه این گل زیبای زمستانی در ایران،برداشت از مزرعه گل ها نرگس بیدبلند خلیج‌فارس آغاز شد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، در اجرای طرح های مثمر کاری درختان در این شرکت، علاوه بر مدیریت بیش از ۳۳ هکتار فضای سبز هزاران اصله درخت نخل،زیتون،لیمو،نارنج و انار کاشت و نگهداری شده و در تابستان امسال برای نخستین سال، صدها کیلو خرما و رطب مرغوب برداشت شد. بنا بر اين گزارش ، همچنين در  چند روز گذشته نخستین برداشت گل های نرگس از مزرعه درون مجتمعی این شرکت به عنوان"بزرگترین قطب گازی غرب آسیا و برگزیده زرین صنعت سبز ایران"آغاز شده است.

از نکات قابل توجه در راستای مدیریت فضای سبز  این شرکت احداث تصفیه خانه فاضلاب در بخش غیر صنعتی بوده تا از این طریق آب مورد نیاز مجموعه بزرگ فضای سبز بیدبلند خلیج فارس از این محل تامین شود.

 

تبلیغات

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top