مدیرعامل هلدینگ صباانرژی در مراسم رونمایی از خدمات نوین و دستاوردهای ارزش‌آفرین صندوق بازنشستگی کشوری بیان داشت: هلدینگ صباانرژی بر پایه تاکیدات رهبر معظم انقلاب در یک سال اخیر اهتمام خود را بر افزایش سرمایه‌گذاری‌های کلان نهاده است.

 

آیین رونمایی از خدمات نوین و دستاوردهای ارزش‌آفرین صندوق بازنشستگی کشوری با حضور دکتر صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر مسکنی مدیرعامل صندوق بازنشستگی، دکتر زمان‌پور مدیرعامل هلدینگ صباانرژی و مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت های تایعه صندوق بازنشستگی کشوری، سه‌شنبه 24 بهمن 1402 در سالن همایش های کتابخانه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنششستگی کشوری در ابتدای این مراسم دکتر علیرضا زمان‌پور، مدیرعامل هلدینگ صباانرژی با بیان اینکه وظیفه اصلی هلدینگ صباانرژی سرمایه‌گذاری است گفت: مشکل اصلی کشور، رشد منفی سرمایه‌گذاری‌ها در سال‌های اخیر است. این رشد منفی، صدمات زیادی به اقتصاد و توسعه کشور وارد کرده است. در حالی که مقام معظم رهبری در دیدار با فعالان اقتصادی، بهره‌وری و سرمایه‌گذاری را از اولویت‌های اصلی اقتصاد کشور عنوان کرده‌اند. هلدینگ صباانرژی بر پایه تاکیدات رهبر معظم انقلاب در یک سال اخیر اهتمام خود را بر افزایش سرمایه‌گذاری‌های کلان نهاده تا هم بازنشستگان عزیز را منتفع کند و هم نقش ویژه ای در اقتصاد کشور ایفا کند.

وی به ارائه گزارش اقدامات و دستاوردهای این هلدینگ در سال 1402 پرداخت و اظهار داشت: شرکت صبافولاد خلیج فارس یکی از شرکت‌های فولادی مهم در کشور است. طی سال جاری، علاوه بر عرضه سهام این شرکت در بورس و افزایش سرمایه، رکورد بزرگترین پذیره‌نویسی تاریخ بازار سرمایه را شکست و از محل آورده‌های مردمی بیش از 4.5 همت سرمایه برای راه‌اندازی پروژه احیای دو، منابع مالی جذب کرد. قرارداد اجرای این پروژه به ارزش 212 میلیون یورو مصوب شده و قرار است ظرف 24 ماه به بهره‌برداری برسد.

زمان‌پور به پیشرفت اجرای پروژه PDH-PP اشاره کرد و گفت: مگاپروژه PDH-PP با سرمایه‌گذاری 1.2 میلیارد یورو در حال اجرا است که با تولید 600 هزار تن پروپیلن و 600 هزار تن پلی پروپیلن حدود 550 میلیون دلار درآمد سالانه خواهد داشت. در یک سال گذشته، مشکل زمین و تامین مالی آن پیگیری و مرتفع شده و عمیات اجرایی آن آغاز شده است. لازم است از حمایت موثر وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب آقای دکتر مرتضوی و پیگیری ویژه مدیرعامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری جناب آقای دکتر مسکنی قدردانی نمایم.

وی به راه‌اندازی کارخانه آهن‌اسفنجی و اسلب عریض فولادی فولاد اکسین خوزستان اشاره کرد و گفت: سود فولاد اکسین خوزستان در 9 ماهه سال جاری نسبت به 9 ماهه سال گذشته، 102 درصد افزایش یافته است. ما با تامین مالی مناسب، پروژه فولادسازی این شرکت را اجرا می کنیم تا در سال های آینده، سود بیشتری برای پرداخت حقوق بازنشستگان خلق کنیم.

زمان‌پور ادامه داد: در حوزه پالایش، اجرای پروژه پالایشگاه مقیاس‌کوچک را در مسجدسلیمان را در دستور کار داریم. موضوع زمین و مجوز خوراک پالایشگاه مسجدسلیمان نهایی شده و در حال تامین مالی آن هستیم. همچنین در راستای توسعه صنایع پالایشگاهی اقدام به مطالعات اقتصادی برای تاسیس یک واحد پتروپالایش در شرکت پلیمر کنگان در زمینی با مساحت بالغ بر 300 هکتار در مجاورت بندر امام حسن (ع) اقدام کرده‌ایم. این طرح مراحل مطالعات اقتصادی را پیموده است و در حال حاضر در حال پیگیری تخصیص خوراک ۱۵۰ هزار بشکه در روز هستیم.

مدیرعامل هلدینگ صباانرژی در پایان گفت: به بازنشسته‌های عزیز این اطمینان خاطر را می دهیم که در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ صباانرژی، اهتمام تمامی مجموعه ها بر این است که بتوانیم سرمایه‌گذاری های با ارزشی را انجام دهیم تا بازدهی خوبی برای بازنشستگان عزیز داشته باشیم.

در این مراسم همچنین دکتر سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی، در بخشی از سخنان خود به تجلیل از مجتمع‌های فولادی و پتروشیمی هلدینگ صباانرژی پرداخت و گفت: اقدامات انجام شده در حوزه پتروشیمی و فولاد بسیار ارزشمند است اما هنوز برای رسیدن به وضع مطلوب فاصله زیادی داریم. باید بتوانیم حقوق بازنشسته‌ها را از محل سود سرمایه‌گذاری‌های صندوق بازنشستگی پرداخت کنیم.

همچنین دکتر مسکنی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در سخنانی به تجلیل از دستاوردها و خدمات هلدینگ صباانرژی به مردم پرداخت و اظهار داشت: هلدینگ صباانرژی با تولید ورق‌های API نیاز استراتژیک کشور را تامین کرده است. آذرماه امسال، اورهال پتروشیمی جم بعد از 5 سال انجام شد و توانست، از نشت مواد ذی‌قیمت جلوگیری کند و آن‌ها را به چرخه تولید برگرداند.

دکتر مسکنی افزود: پروژه ABS & RUBBER  بعد از 13 سال، اسفند ماه سال  جاری به دست جوانان انقلابی و مومن ایران اسلامی افتتاح خواهد شد و پروژه عظیم  pdh-pp ارزش افزوه ارزشمندی را به زنجیره پتروشیمی جم اضافه خواهد کرد. حمایت ویژه رییس جمهور از پروژه‌های هلدینگ صباانرژی ارزشمند و مایه افتخار است.

در ادامه این مراسم، از  گرید جدید پتروشیمی جم‌پیلن با عنوان JAMPILEN EP548U در گروه محصولات کوپلیمر ضربه‌پذیر به صورت آنلاین رونمایی شد که کاربرد اصلی آن در صنایع لوازم خانگی و بسته بندی غذایی است.

همچنین گزارشی از برنامه ها و دستاوردهای شرکت صبافولاد خلیج فارس توسط مدیران فنی حاضر در مجتمع به صورت آنلاین ارائه شد که تحقق بزرگ‌ترین تامین مالی تاریخ بورس با پذیره‌نویسی 4.5 هزار میلیارد تومان و راه‌اندازی پروژه احیای مستقیم شرکت صبافولاد خلیج فارس به ظرفیت 1.76 میلیون تن بریکت گرم از مهمترین آن‌ها است.

راه‌اندازی مجدد کارخانه اسپیرال شرکت لوله‌سازی اهواز بعد از پنج سال توقف دیگر برنامه آنلاین این مراسم بود که در حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد. این کارخانه، امکان تولید 120 هزار تن در سال را دارد که 50 درصد آن به قرارداد خط انتقال آب دریای عمان اختصاص دارد.

همچنین در ادامه مراسم رونمایی برخط از خدمات نوین و اقدامات ارزش آفرین هلدینگ صباانرژی، دو محصول جدید شرکت پتروشیمی جم با عنوان HMI50  و P100 مشکی به‌صورت آنلاین رونمایی شد که برای اولین بار با استفاده از کربن بلک پتروشیمی جم تولید شده‌اند.

در نمایشگاه پیوسته این مراسم، هلدینگ صباانرژی با برپایی بزرگترین غرفه نمایشگاه، به معرفی شرکت‌های تابعه پرداخت و در قالب اینفوگرافی، موشن‌گرافی، کلیپ، پوستر و کاتالوگ دستاوردهای سال 1402 را در حوزه‌های پتروشیمی، فولاد، نفت، نیروگاه و لاستیک به نمایش گذاشت که با بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی همراه بود.

در حاشیه این نمایشگاه، مدیرعامل هلدینگ صباانرژی دو تفاهمنامه همکاری و راهبردی میان شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری امضا کرد. اولین تفاهمنامه با شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری بود که موضوع آن ارتقاء همکاری‌های مالی، هم‌افزایی برای مولدسازی و افزایش بهره‌وری، تاسیس ابزارها و نهادهای مالی در بازار سرمایه و ارائه پیشنهادهای تامین مالی از بازارهای پول و سرمایه است.

تفاهمنامه راهبردی دوم هلدینگ صباانرژی با هلدینگ عمران و ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری امضا شد که موضوع آن، هم‌افزایی و ارتقاء گسترش همکاری فی مابین در راستای مولدسازی و افزایش بهره‌وری دارایی‌های تحت مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری است.

 

 رونمایی برخط از چهار دستاورد تحول آفرین هلدینگ صباانرژی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری
در رویداد رونمایی از خدمات نوین و دستاوردهای ارزش‌آفرین صندوق بازنشستگی کشوری از چهار دستاورد تحول آفرین هلدینگ صباانرژی به صورت برخط رونمایی شد.به گزارش اقتصادرسا ؛آیین رونمایی از خدمات نوین و دستاوردهای ارزش‌آفرین صندوق بازنشستگی کشوری در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت پیشرفت صنایع جمهوری اسلامی ایران و ضرورت عملیاتی‌سازی جهاد تبیین در دستگاه‌ها و سازمان‌های کشور و با هدف معرفی دستاوردهای حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری ۲۴ بهمن ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور دکتر صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر مسکنی مدیرعامل صندوق بازنشستگی، دکتر زمان‌پور مدیرعامل هلدینگ صباانرژی و مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد از چهار دستاورد تحول آفرین هلدینگ صباانرژی به صورت برخط رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (هلدینگ صباانرژی) در مراسم مذکور از گرید جدید پتروشیمی جم‌پیلن با عنوان JAMPILEN EP548U در گروه محصولات کوپلیمر ضربه‌پذیر به صورت آنلاین رونمایی شد که کاربرد اصلی آن در صنایع لوازم خانگی و بسته بندی غذایی است.

همچنین گزارشی از برنامه ها و دستاوردهای شرکت صبافولاد خلیج فارس توسط مدیران فنی حاضر در خط تولید صبافولاد خلیج‌فارس به صورت برخط ارائه شد که تحقق بزرگ‌ترین تامین مالی تاریخ بورس با پذیره‌نویسی 4.5 هزار میلیارد تومان و راه‌اندازی پروژه احیای مستقیم شرکت صبافولاد خلیج فارس به ظرفیت 1.76 میلیون تن بریکت گرم از مهمترین عناوین این گزارش است.

بنابر این گزارش در ادامه رونمایی برخط از اقدامات تحول آفرین هلدینگ صباانرژی، راه‌اندازی مجدد کارخانه اسپیرال شرکت لوله‌سازی اهواز بعد از پنج سال توقف از دیگر برنامه‌های برخط این مراسم بود که در حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد. این کارخانه، امکان تولید 120 هزار تن در سال را دارد که 50 درصد آن به قرارداد خط انتقال آب دریای عمان اختصاص دارد .

همچنین در ادامه مراسم رونمایی برخط از خدمات نوین و اقدامات ارزش آفرین هلدینگ صباانرژی، دو محصول جدید شرکت پتروشیمی جم با عنوان HD4850 با کاربری تولید مستربچ و کامپاند و  همچنین بومی سازی دوده مشابه p-type با کاربری در تولید گرید مشکی لوله pe100 black برای اولین بار در کشور به صورت برخط رونمایی شد.

هلدینگ صباانرژی از سه ماه چهارم سال مالی 1401 تاکنون دستاوردهای تحول آفرین فراوانی را در کارنامه مدیریتی خود به ثبت رسانده است که در این مراسم تنها از چهار مورد به صورت برخط رونمایی شد، روابط عمومی هلدینگ صباانرژی در راستای انجام وظایف خود در راستای امید آفرینی و جهاد تبیین که از منویات مقام معظم رهبری می‌باشند اهم اقدامات این بنگاه اقتصادی را در قالب اینفوگرافیک تهیه و در غرفه هلدینگ صباانرژی در این نمایشگاه رونمایی کرد.

روتیتر: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نمایشگاه و همایش رونمایی از خدمات نوین و دستاورد ارزش‌آفرین صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هر آنجا که دولت نیاز به انجام کاری اقتصادی و جهادی داشت،شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی پای کار آمدند.نمایشگاه و همایش رونمایی از ۱۲۴ خدمت نوین و دستاورد ارزش‌آفرین صندوق بازنشستگی کشوری در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در راستای اهمیت پیشرفت صنایع جمهوری اسلامی ایران و ضرورت عملیاتی‌سازی جهاد تبیین در دستگاه‌ها و سازمان‌های کشور و با هدف معرفی دستاوردهای حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری امروز (۲۴ بهمن ماه) در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی برگزار شد.

به گزارش اقتصادرسا ؛ دکتر مسکنی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در سخنانی به تجلیل از دستاوردها و خدمات هلدینگ صباانرژی به ملت و دولت پرداخت و اظهار داشت: هلدینگ صباانرژی با تولید ورق‌های API نیاز استراتژیک کشور را تامین کرده است. آذرماه امسال، اورهال پتروشیمی جم بعد از 5 سال انجام شد و توانست، از نشت مواد ذی‌قیمت جلوگیری کند و آن‌ها را به چرخه تولید برگرداند.
 
دکتر مسکنی افزود: پروژه ABS & RUBBER بعد از 13 سال، اسفند ماه سال جاری به دست جوانان انقلابی و مومن ایران اسلامی افتتاح خواهد شد و پروژه عظیم pdh-pp ارزش افزوه ارزشمندی را به زنجیره پتروشیمی جم اضافه خواهد کرد. حمایت ویژه رییس جمهور از پروژه‌های هلدینگ صباانرژی ارزشمند و مایه افتخار است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه با اشاره به این اقدامات تحول آفرین گفت:بحران بازنشستگی را می‌شود تبدیل به فرصت کرد که برای این کار باید تغییر نگاه داد.

وی افزود: باید نگاه ها را به صندوق‌های بازنشستگی عوض کرد و با اتکا به سیره شهید سلیمانی ما این پدیده را فرصت دیده و به این نگرش رسیده ایم که می‌توان صندوق‌های بازنشستگی را مدیریت کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی در پایان با اشاره به نقش کلیدی شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی در رفع مشکلات ملی تاکید کرد: مجموعه‌هایی همانند فولاد اکسین با تولید ورق های فولادی API خودکفایی را معنی کرد، هلدینگ صباانرژی، شرکت ملی نفت‌کش، شرکت دام و طیور فارس، شرکت هواپیمایی آسمان و چابهار هر کدام برای حل مسائل کشور در برهه‌های حساس به داد دولت رسیدند و هر آنجا که دولت نیاز به انجام کاری اقتصادی و جهادی داشت،شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی پای کار آمدند.

روتیتر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی، در مراسم آیین رونمایی از خدمات نوین و دستاوردهای ارزش‌آفرین صندوق بازنشستگی کشوری، اقدامات هلدینگ صباانرژی در حوزه پتروشیمی و فولاد را بسیار ارزشمند خواند.آیین رونمایی از خدمات نوین و دستاوردهای ارزش‌آفرین صندوق بازنشستگی کشوری با حضور دکتر صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر مسکنی مدیرعامل صندوق بازنشستگی، دکتر زمان‌پور مدیرعامل هلدینگ صباانرژی و مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت های تایعه صندوق بازنشستگی کشوری، سه‌شنبه 24 بهمن 1402 در سالن همایش های کتابخانه ملی برگزار شد.

به گزارش  اقتصادرسا ، سید صولت مرتضوی،وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در بازدید از همایش و نمایشگاه آیین رونمایی از خدمات نوین و دستاورد های ارزش آفرین مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی در بخشی از سخنان خود به تجلیل از مجتمع‌های فولادی و پتروشیمی هلدینگ صباانرژی پرداخت و گفت: اقدامات هلدینگ صباانرژی در حوزه پتروشیمی و فولاد بسیار ارزشمند است اما هنوز برای رسیدن به وضع مطلوب فاصله زیادی داریم. باید بتوانیم حقوق بازنشسته‌ها را از محل سود سرمایه‌گذاری‌های صندوق بازنشستگی پرداخت کنیم.

گفتنی‌است،«نمایشگاه و همایش رونمایی از ۱۲۴ خدمت نوین و دستاورد ارزش‌آفرین سازمان بازنشستگی کشوری» در راستای عمل به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت هر پیشرفت و حرکتی برای قوی‌تر شدن ایران اسلامی و ضرورت عملیاتی‌سازی جهاد تبیین در دستگاه‌ها و سازمان‌های کشور و با هدف معرفی دستاوردهای حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری برگزار شده است.

اکنون در چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم این انقلاب پویا و ماندگار، یکایک مدیران و کارکنان خانواده بزرگ شرکت نفت سپاهان به عنوان یک شرکت فعال و پیشرو، بر خود وظیفه می دانندبا تلاش صادقانه و همت وافر ، همچنان در راستای تحقق اهداف و آرمان های بلند انقلاب اسلامی، بکوشیم و با عمل به ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی کشور و برنامه ریزی ها در حوزه توسعه‌ی پایدار، همواره پیشرو و پیش‌قدم باشیم.

 

به گزارش اقتصادرسا ، متن پیام بدین شرح است :

بسمه تعالی

انقلاب اسلامی ایران با انگاره های ارزشمند و آرمان هایی والا، همواره به عنوان جلوه ای بدیع از اراده قوی و استوار ملت ایران، در مسیر تدوین و تعمیق اصول و ارزش‌های اسلامی _ ایرانی در ساختار سیاسی و اجتماعی کشورمان، بر تاریخ این سرزمین کهن، حک شده است ؛ انقلابی مردمی که بر بنیان باورهای دینی، ارزش های ملی، عدالت اجتماعی، استقلال و تمامیت ارضی بنا شده است.

اکنون در چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم این انقلاب پویا و ماندگار، یکایک مدیران و کارکنان خانواده بزرگ شرکت نفت سپاهان به عنوان یک شرکت فعال و پیشرو، بر خود وظیفه می دانندبا تلاش صادقانه و همت وافر ، همچنان در راستای تحقق اهداف و آرمان های بلند انقلاب اسلامی، بکوشیم و با عمل به ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی کشور و برنامه ریزی ها در حوزه توسعه‌ی پایدار، همواره پیشرو و پیش‌قدم باشیم.

در چنین طریق روشنی، همواره خواهیم کوشید به مثابه نمونه‌ای الهام بخش، با بهره‌گیری از فناوری های نوین، راه‌گشای این صنعت ملی باشیم. اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ شرکت نفت سپاهان، این روز بزرگ را به محضر مقام معظم رهبری و تمامی هموطنان ایران عزیز اسلامی تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 ٢٢/بهمن/١۴٠٢

فرهاد امین دهقان

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس ضمن اشاره به تلاش‌ها برای تأمین مالی پروژه‌های در حال ساخت، گفت: با بازدیدهای میدانی ماهانه به‌صورت دقیق و کارشناسی پیشرفت این پروژه‌ها را زیر نظر داریم.


به گزارش اقتصادرسا به نقل ازروابط‌عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس، در چهل و پنجمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی مدیران ارشد منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از پروژه‌های در حال ساخت این منطقه عظیم اقتصادی بازدید کردند و روند پیشرفت این پروژه‌ها را مورد ارزیابی قرار دادند.

«محمدرضا پیرحسینلو» مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در حاشیه‌ی این بازدید بیان داشت: بازدید امروز در قالب طرح بازدید ماهانه پروژه‌های در حال ساخت صورت گرفت تا وضعیت این پروژه‌های حیاتی به‌صورت میدانی و دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. وی افزود: چنین رویکردی سبب تسریع در روند پیشرفت پروژه‌ها و همچنین رفع گلوگاه‌های موجود خواهد شد و ما با حضور هم‌زمان مدیران مرتبط با پروژه می‌توانیم هم فکری و بررسی دقیق‌تری برای بهبود روند کار داشته باشیم.

پیرحسینلو همچنین به موضوع تأمین مالی این پروژه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: سرجمع بودجة موردنیاز برای پیشبرد این پروژه‌ها تا پایان سال ۱۴۰۲ و منطبق بر برنامه زمان‌بندی ۱۲ هزار میلیون ریال بوده است که تا کنون قریب به ۶۰ درصد آن محقق شده است و به دنبال تزریق بودجة بیشتر به پیمانکاران در روزهای آتی خواهیم بود .

 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در پایان تصریح کرد: فلسفه شکل‌گیری منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس بر این اساس بوده است که بتواند با جذب سرمایه‌ و هدایت آن در توسعه واحدهای معدنی و صنعتی، به‌ویژه صنایع انرژی‌بر، زمینه‌ رونق اقتصادی را در استان هرمزگان و کشور فراهم سازد و امیدواریم با تقویت زیرساخت‌ها بیش‌ازپیش به این هدف دست یابیم.

روتیتر: با اجرای سیاست‌گذاری حاکمیت شرکتی هلدینگ صبا انرژی و حمایت پتروشیمی جم رخ داد؛

 در نشستی با حضور مدیران هلدینگ صباانرژی، پتروشیمی جم و جم‌پیلن، عملکرد 9 ماهه سال 1402 و بودجه سال آتی شرکت جم پیلن مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، از مهمترین نکات مطرح شده در این نشست، می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
    1. سود محقق شده در 9 ماهه سال 1402 برابر با کل سود پیش بینی شده سال 1402 می باشد.
    2. سود محقق شده 9 ماهه نسبت به دوره مشابه سال قبل، افزایش 38 درصدی داشته است که به عدد 4.1 همت رسیده است. با توجه به پیش‌بینی‌های به عمل آمده، انتظار سود 5.3 همت تا پایان سال 1402 وجود دارد که تاثیر این سود معادل 1.2 همت مازاد بر سود پیش بینی شده است.
    3. مهمترین دلایل افزایش سودآوری شرکت جم پیلن در سال جاری، اجرای برنامه‌‌های توسعه‌ای هلدینگ صباانرژی، حمایت هلدینگ و پتروشیمی جم برای تامین کسری خوراک جم‌پیلن، اصلاح سبک فروش، پیگیری و پایش مستمر بازار هدف و بهره‌گیری از فرصت‌های سودآور ایجاد شده در بازار، عرضه گریدهای دارای ارزش افزوده بیشتر از طریق ارتقای کیفیت و جلب نظر مشتریان با تمرکز بر فعالیت های R & D می‌باشد.

شایان ذکر است با سیاستگذاری‌های هلدینگ صبا انرژی و حمایت پتروشیمی جم در جلسه بودجه شرکت جم پیلن، بودجه سال آتی این شرکت با رویکرد افزایشی در مقایسه با سال 1402، مصوب شد. این شرکت قادر به تولید بیش از120 نوع از گریدهای پلی پروپیلن شامل هموپلیمر، کوپلیمر تصادفی، کوپلیمر ضربه­پذیر و ترپلیمر با هدف پوشش تمامی کاربردهای پلی پروپیلن در بازار ایران و جهان است.

پس از ارزیابی های صورت پذیرفته توسط ارزیابان انجمن مدیریت منابع انسانی ایران، پتروشیمی شازند جایزه سه ستاره تعالی منابع انسانی را کسب نمود.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، ارزیابان انجمن مدیریت منابع انسانی ایران با درخواست شرکت پتروشیمی شازند پس از دور روز حضور خود در دفتر مرکزی و محل این مجتمع با انجام ارزیابی های انفرادی، تیمی و با استناد به شواهد و مستندات ارائه شده، درخواست این شرکت را مورد بررسی های دقیق کارشناسی قرار داده و کمیته علمی و داوری انجمن ، شرکت پتروشیمی شازند را حائز دریافت جایزه سه ستاره دانست.


نوزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی و اعطای پانزدهمین دوره جایزه تعالی منابع انسانی طی روزههای پنجم تا ششم اردیبهشت ماه سال آتی برگزار خواهد شد.


شایان ذکراست یکی از دغدغه های مهم و اساسی دکتر علیرضا خلیلی نیا از بدو حضورشان به عنوان مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند، علاوه بر تامین خوراک و استمرار در تولیدات مجتمع، توجه ویژه به سرمایه های انسانی توانمند و کم نظیر در این شرکت می باشد که در این راستا، وی بر اساس یک برنامه مدون، در جهت رفع مشکلات و برآورده کردن خواسته های کارکنان، اقدامات قابل توجهی را پیش بینی نموده که بخشی عمده ای از این برنامه ها اجرایی شد و موجب رضایتمندی حداکثری پرسنل تلاشگر شرکت پتروشیمی شازند گردیده است و بخش دیگری از اقدامات و برنامه های تدوین شده، در دستور کار شرکت قرار دارد.


روابط عمومی وامور بین الملل، کسب این موفقیت ارزنده را خدمت مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و سایر همکاران ارجمند شرکت پتروشیمی شازند به ویژه معاون و پرسنل تلاشگر حوزه معاونت توسعه منابع انسانی تبریک عرض می نماید.دکتر خلیلی نیا در دیدار فعالین اقتصادی کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور یافت.

 

 به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، حدود هزار نفر از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان کشور روز سه شنبه 10 بهمن ماه با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) دیدار کردند.
 در این دیدار که دکتر علیرضا خلیلی‌نیا مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند نیز حضور داشتند، مقام معظم رهبری با اشاره به ظرفیت و توان کاملاً موثر بخش خصوصی برای تحقق اهداف کلان اقتصادی، «حمایت  دولت، به‌ویژه رفع موانع فضای کسب‌ و کار» و «مسئولیت‌پذیری بخش خصوصی» را دو ضرورت مهم و زمینه‌ساز بهبود اوضاع و پیشرفت چشمگیر کشور برشمردند.
 ایشان ضمن اشاره به مسائل محدودکننده‌ای مانند تحریم‌ها و کم‌کاری برخی دولت‌های گذشته، گفتند: تلاش و پیشرفت بخش خصوصی با وجود چنین موانعی، انسان را امیدوار می‌کند که این بخش قادر است ایران را به رشد مطلوب برنامه پنج‌ساله هفتم یعنی رشد ۸ درصد برساند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای «ابتکار» را واقعیت بارز نمایشگاه دیروز و جلسه امروز دانستند و گفتند: ابتکار، نشان‌دهنده نیروی انسانی نخبه است و وجود نیروی انسانی نخبه به عنوان ثروتی عظیم، تکیه‌گاهی مطمئن در گره‌گشایی مسائل کلان، پیمودن راه‌های دشوار و رسیدن ایران به اوج خواهد بود.
 ایشان فعالیت در عرصه‌های مختلف بالادستی نظیر نفت و فولاد و گاز تا مشاغلی هم‌چون صنایع دستی را نمایانگر زمینه بسیار گسترده مشارکت بخش خصوصی دانستند و گفتند: دستان پر قدرت و انگشتان مبتکر فعالان این بخش‌ها، به افزایش اشتغال و کاهش فقر هم منجر خواهد شد.
 مقام معظم رهبری خاطر نشان ساختند: کاهش و توقف رشد نقدینگی سیاست درستی است و تلاش‌های دولت در این زمینه تا حدی موثر بوده است اما محدودیت ایجاد شده در منابع تخصیصی بانک‌ها به فعالان تولیدی، نباید متوجه بنگاه‌‌های کوچک و متوسط شود؛ نه اینکه همین منابع محدود هم به شرکت‌های دولتی یا شرکت‌های خاص و زرنگ با ارتباطات گسترده داده شود که مدیریت اصلی حل این مشکل با بانک مرکزی است.
 رهبر انقلاب همچنین مسئولیت‌های بخش خصوصی را هم در روند استفاده بهینه از ظرفیت این بخش، مهم دانستند و گفتند: انضباط، رعایت ضوابط، پایبندی به قوانین و مقررات و سلامت کار جزو وظایف اصلی بخش خصوصی است که باید با نظارت دولت به آنها عمل شود.
 در ابتدای این دیدار که برخی مسئولان دولتی نیز حضور داشتند  ۱۲ نفر از حاضران،  به بیان آخرین دستاوردها، پیشنهادها و نکات خود پرداختند.

پنجمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش در جزیره کیش افتتاح شد.

 

به گزارش  اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی و‌ امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، با حضور جمعی از مسئولین پنجمین دوره از نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش در جزیره کیش افتتاح شد.
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که دکتر سید علی ادیانی معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری و دکتر احمد مرادی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نیز جمعی از مسئولین وزارت نفت حضور داشتند، حاضرین با حضور در غرفه شرکت پتروشیمی شازند در جریان فعالیت ها و اقدامات این شرکت در زمینه بومی سازی قطعات و تجهیزات به ویژه داخلی سازی تجهیزات هایتک توسط مهندسان و متخصصین شاراک قرار گرفتند.
شایان ذکر است پنجمین نمایشگاه و همایش جانبی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش از تاریخ ۹ لغایت ۱۱ بهمن با حضور بیش از ۲۶۰ شرکت در جزیره کیش برپا خواهد بود.

در مراسمی تقدیر از واحدهای دارای پژوهش و فناوری برتر استان مرکزی شرکت پتروشیمی شازند به عنوان واحد پژوهشی برتر در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ انتخاب شد.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل شرکت پتروشیمی شازند ، مراسم تقدیر از واحدهای دارای پژوهش و فناوری برتر استان مرکزی در روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ در سالن الغدیر استانداری برگزار شد .
طی این مراسم مخلص‌الائمه استاندار مرکزی ضمن اعلام ظرفیت‌های بالای استان در امر تحقیق و توسعه و ظرفیت‌های خوب دیده شده در قانون جهش تولید دانش بنیان در خصوص جبران هزینه‌های حوزه R&D از طریق کسر از مالیات شرکت‌ها، اجرای این قانون را تضمین و شرکت‌ها را برای استفاده از ظرفیت‌های این قانون ترغیب کردند. بعلاوه ایشان با توجه به کاهش پیش‌بینی‌پذیری آینده وجود انواع عدم قطعیت‌ها از جمله عدم قطعیت در وضعیت، در تأثیر و در پاسخ را گوشزد کرده، عنوان نمودند که راه‌کار افزایش ظرفیت برای ورود به آینده‌ای اینچنین، افزایش فعالیت‌های تحقیق و توسعه است.
همچنین مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیر حوزه تجاری‌سازی دانشگاه اراک و رئیس اتاق صنعت، معدن و تجارت استان نیز سخنانی ایراد کرده و به ضرورت افزایش هزینه‌کرد در حوزه تحقیق و توسعه در کشور که در حال حاضر 2/5 % GDP در مقابل 8 % GDP در جهان است اشاره شد.
در ادامه از 12 واحد استان مرکزی به عنوان واحدهای برتر تحقیق و توسعه با اعطای لوح توسط استاندار محترم تقدیر شد.
با عنایت به عدم برگزاری این مراسم در سال گذشته لوح تقدیر واحدهای برتر سال گذشته نیز در این مراسم اعطا شد. شرکت معظم پتروشیمی شازند بر اساس داوری و ارزیابی حائز شرایط به عنوان واحد پژوهشی برتر طی هر دو سال بود.
روابط عمومی و امور بین الملل کسب این موفقیت ارزنده را به مدیرعامل و اعضای تیم پژوهشی شرکت پتروشیمی شازند تبریک عرض می نماید.

تبلیغات

کد اعلام وصول پایگاه خبری اقتصاد رسا

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top