مراسم امضای قرارداد فروش اتیلن و +C3 مابین شرکت پتروشیمی ایلام و پتروشیمی گچساران صبح روز دوشنبه مورخ 11 تیر ماه 1403 در پترول برگزار شد.به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی پترول، جعفری فر مدیرعامل پتروشمی ایلام در این مراسم گفت: یکی از چالش های اصلی در پتروشیمی ایلام کمبود خوراک بوده و هست.

این قرارداد در راستای هم افزایی شرکت‌های زیر مجموعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس امضا می شود که انشاالله با اجرایی شدن آن بخش قابل توجهی از کمبود خوراک واحد پلی اتیلن سنگین در مجموعه پتروشیمی ایلام از طریق خط اتیلن غرب تامین می شود.

جعفری فر در ادامه افزود:ما رکورد تولید ۴۵ تن در ساعت را در ماه گذشته به واسطه تامین اتیلن، که توسط شرکت پتروشیمی گچساران تامین شد را ثبت کردیم.
جعفری فر با اشاره به اهمیت امضای این قرارداد خاطرنشان کرد: فروش +C3 به عنوان یک محصول جانبی در الفین های گازی به ویژه شرکت پتروشیمی گچساران اگر برای آن مصرف کننده ای پیش بینی نشود می‌تواند مشکلات زیست محیطی و هدر رفت منابع را به همراه داشته باشد.

با توافقی که با جناب مصدقی فر صورت پذیرفت ما این موتیفیکیشن را ظرف یک ماه گذشته در واحد الفین پتروشیمی ایلام انجام دادیم و عملا یک هفته است که این موتیفیکیشن اجرایی شده و تزرق +C3 به واحد الفین انجام میگیرد.
به گفته جعفری فر این موتیفیکیشن به دلیل اینکه یک پروژه هیدروکربنی است هم داری مزایایی ارزش افزوده برای کشور است و از سمت دیگر باعث افزایش تولید پروپیلن برای پتروشیمی ایلام خواهد شد و انشاالله پس از راه اندازی شرکت ارغوان گستر ایلام که واحد PP است بخشی از کمبود خوراک آن واحد تامین خواهد شد.

همچنین از طرفی دیگر نیز بخشی از تامین خوراک واحد الفین به خاطر ترکیبات C4 که داخل این برش هست، هم به گونه ای انجام خواهد شد.

وی در پایان گفت: با محاسباتی که انجام شد انشاالله اگر تولید با ظرفیت کامل یعنی ۸۰ هزار تن را مبنا قرار دهیم در حدود ۱۷ میلیون دلار به ارزش افزوده در پتروشیمی ایلام افزوده خواهد شد.

جعفری فر در پایان سخنان خود از همکاری بسیار خوب مصدقی فر تقدیر و تشکر کرد.

علی علیرضا نژاد قائم مقام پترول، جعفری فر مدیرعامل پتروشیمی ایلام، مصدقی فرد مدیرعامل پتروشیمی گچساران، قنبریان معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار پترول، توکلی مدیر مالی پترول وبرخی از اعضای هیات مدیره دو شرکت پتروشیمی گچساران و ایلام حضور داشتند.

روتیتر: در دیدار مدیرعامل پتروشیمی ایلام با مدیر کل محیط‌زیست استان مطرح شد؛

داود جعفری‌فر؛ مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام در دیدار با علیرضا محمدی؛ مدیر کل محیط‌زیست استان گفت:پتروشیمی ایلام خود را مقیّد به رعایت قوانین و مقررات و صیانت از محیط زیست می‌داند.

 


به گزارش اقتصادرسا ؛جعفری‌فر با تسلیت شهادت رئیس‌جمهور مردمی و شهدای خدمت ادامه داد: سازمان محیط زیست پشتیبان تولید است و این شرکت بر اساس زمان‌بندی مشخص مسائل زیست‌محیطی‌ پیرامون مجتمع پتروشیمی ایلام را به صورت شفاف بررسی و رفع می نماید.

وی افزود:پتروشیمی ایلام با حمایت محیط‌زیست استان خود را در قبال مسائل زیست‌محیطی، سلامت مردم و کارکنان مسئول می‌داند.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی ایلام، در‌ این دیدار پیرامون موضوعات و دیگر مسائل زیست‌محیطی مذاکره و مقرر شد زمینه های همکاری بین شرکت پتروشیمی ایلام و سازمان محیط زیست در قالب تفاهم نامه مشترک به منظور حمایت از زیست بوم استان در آینده نزدیک برنامه ریزی و اجرایی گردد.

روح بلند شهید راه خدمت، رئیس جمهور محبوب و مجاهد نستوه و خستگی‌ناپذیر کشورمان شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس جمهور ایران و همراهان انقلابی ایشان به ملکوت اعلی پیوست.به گزارش اقتصادرسا،متن پیام به شرح زیر است:

وَ مَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهاجِراً إِلَى اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِیماً

و هرکس که در راه خدا هجرت کند، مناطق امن فراوان و امکانات وسیعى در زمین مى‌یابد. و هرکس از خانه‌ی خود به‌عنوان مهاجرت به‌سوى خدا و پیامبر او، خارج شود، سپس مرگش فرا رسد، پاداش او بر خداست؛ و خداوند، آمرزنده و مهربان است.

إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

روح بلند شهید راه خدمت، رئیس جمهور محبوب و مجاهد نستوه و خستگی‌ناپذیر کشورمان شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس جمهور ایران و همراهان انقلابی ایشان به ملکوت اعلی پیوست.

سید محرومان و رئیس دولت ایران که عمر گرانبهای خود را وقف خدمت‌ به مردم، آبادانی ایران اسلامی و زدودن محرومیت از ساحت کشور نمودند و در شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی‌الرضا(ع) مظلومانه به شهادت رسیدند.

اینجانب درگذشت شهادت‌گونه سیدالشهدای خدمت ، خادم‌الرضا(ع)و ریاست محترم جمهور، دکتر امیرعبداللهیان؛ وزیر امور خارجه، آیت الله آل‌هاشم؛ نماینده ولی فقیه در استان آذریابجان شرقی، دکتر‌ رحمتی استاندار تبریز و دیگر شهدای راه خدمت در سانحه سقوط بالگرد را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران تسلیت می‌گویم.

داود جعفری‌فر
مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پتروشیمی ایلام

از علیرضا معراجی رئیس برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی شرکت پتروشیمی ایلام به عنوان مدیر روابط عمومی برتر استان تقدیر شد.به گزارش اقتصادرسا، با حضور حسن بهرام‌نیا؛ استاندار ایلام، از علیرضا معراجی رئیس برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی شرکت پتروشیمی ایلام به عنوان مدیر روابط عمومی برتر استان تقدیر شد.

روز پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی، دومین همایش تجلیل از روابط عمومی‌های بر‌تر استان با حضور بهرام‌نیا استاندار ایلام و مدیران روابط عمومی ادارات، ارگان‌ها و شرکت‌های استان در سالن اجتماعات استانداری ایلام برگزار شد.

روتیتر: مدیرعامل پتروشیمی ایلام:

مدیرعامل پتروشیمی گفت: استفاده از برش +C3 است می‌تواند مشکل کمبود خوراک پتروشیمی ایلام و پتروشیمی ارغوان‌گستر ایلام را حل کند.به گزارش اقتصادرسا، پتروشیمی ایلام یکی از پرحاشیه‌ترین پتروشیمی‌های کشور است‌. داود جعفری‌فر، مدیرعامل پتروشیمی ایلام بزرگترین چالش این پتروشیمی را کمبود خوراک می‌داند. او در این‌باره به «انرژی پرس» گفت: باتوجه به طراحی اولیه، خوراک پتروشیمی ایلام باید از پالایشگاه گاز ایلام تامین شود که متاسفانه به‌دلیل عدم توسعه در بالادست پالایشگاه، خود پالایشگاه نیز با کمبود خوداک مواجه است؛ به همین دلیل پتروشیمی ایلام مشکل کمبود خوراک دارد.

جعفری‌فر افزود: درحال حاضر پتروشیمی ایلام با ۶۰ درصد ظرفیت اسمی تولید می‌کند و بخش قابل توجه‌ای از خوراک نیز با ریسک بالا از سایر مناطق تامین می‌شود.

او با اشاره به راهکار تامین خوراک پتروشیمی ایلام گفت: در بالادست پالایشگاه ۵ حلقه چاه حفر شده و تنها نیازمند نصب تاسیات سرچاهی است. این موضوع بابد توسط وزارت نفت پیگیری و نصب شود. تا پالایشگاه و پتروشیمی ایلام بتوانند با ظرفیت کامل کار کنند.

مدیرعامل پتروشیمی ایلام ادامه داد: راهکار کوتاه‌مدت برای حل مشکل کمبود خوراک، استفاده از برش +C3 است که تولید پتروشیمی‌های با خوراک گاز و البته خوراک ارزانی است. برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده که میان پتروشیمی ایلام و پتروشیمی ارغوان گستر ایلام این خوداک را منتقل کنیم. ارغوان گستر ایلام یک مجتمع پلیمری است.

او درباره‌ی اهداف این انتقال خوراک عنوان کرد: هدف اولیه تامین خوراک پروپیلن مورد نیاز پتروشیمی ارغوان‌گستر ایلام است‌، با انجام این کار مشکل کمبود خوراک حل می‌شود. هدف دوم نیز، بخشی از ترکیبات موجود در برش +C3 به عنوان خوراک به پتروشیمی ایلام باز‌می‌گردد که بحث کمبود خوراک ما نیز حل می‌شود.


در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که در تهران برگزار است، پتروشیمی ایلام و پتروشیمی جم تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری و تبادل نیروی انسانی منعقد کردند.به گزارش اقتصادرسا ؛داود جعفری‌فر؛مدیرعامل پتروشیمی ایلام گفت:به منظور اجرای سیاست استفاده بهینه از امکانات آموزشی، استعداد و‌ توانائیهای علمی پژوهشی و فناوری متقابل و تبادل و استفاده از نیروی انسانی متخصص این دو شرکت و خدمات فنی متقابل، این تقاهم همکاری با مهندس محمدهاشم نجفی اردکانی مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم امضاء شد.

این تفاهم‌نامه دو ساله و به امضای مدیران عامل پتروشیمی ایلام و پتروشیمی جم رسید.

قابل ذکر است پتروشیمی جم بعنوان‌ یکی از بزرگترین واحدهای تولید الفین در جهان و بعنوان‌ یک صنعت پیشرو با واحدهای گوناگون و با ویژگی خاص است که توانسته‌ است سهم خود را در بازارهای منطقه و جهان کسب و مورد توجه بازیگران اصلی صنعت پتروشیمی قرار گیرد.

در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که در تهران برگزار است، پژوهشگاه مواد و انرژی و پتروشیمی ایلام در راستای همکاری‌های پژوهشی، فناورانه و صنعتی تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.


به گزارش اقتصادرسا ؛این تفاهم‌نامه به امضای حمید امیدوار؛ رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و داود جعفری‌فر مدیرعامل پتروشیمی ایلام رسید.

فردا ۲۲ اردیبهشت آخرین روز از برگزاری نمایشگاه بیست و هشتم خواهد بود.

در‌ حاشیه نمایشگاه بیست و هشتم علی یاری؛ مدیر عامل هلدینگ سپهر انرژی با داود جعفری‌فر؛ مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام دیدار کرد.به گزارش اقتصادرسا ؛در این دیدار که علی علیرضانژاد قائم مقام و قنبریان سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه کسب و کار پترول نیز حضور داشتند، دو طرف بر‌ گسترش همکاری‌های دوجانبه تاکید کردند.

نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از  ۱۹ الی ۲۲ اردیبهشت در‌ محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار است.

داود جعفری‌فر مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام در راستای تامین پایدار خوراک مجتمع روز پرفروغ و پرکاری را در بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران پشت سر گذاشت.به گزارش اقتصادرسا ؛دیدارهای پرتعداد و مهم با مدیران عامل پتروشیمی‌های کشور ، مسئولان و مدیران هلدینگ خلیج‌فارس و پترول برای حل ریشه‌ای مشکل خوراک پتروشیمی ایلام، نشست‌های فنی و تخصصی با مدیران شرکت‌ها در جهت افزایش سطح همکاری با شرکت‌های داخلی، تعامل با شرکت‌های معتبر کشور جهت تامین قطعات و‌ تجهیزات مورد نیاز مجتمع و مصاحبه با رسانه‌های کشوری از مهم‌ترین راهبردهای مهندس جعفری‌فر در دومین روز از بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بود.

این نمایشگاه از نوزدهم تا بیست و یکم اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خیابان سئول تهران پذیرای علاقمندان است و پتروشیمی ایلام با استقرار غرفه حضور اثرگذار و فعالی در این نمایشگاه دارد.

روتیتر: جعفری‌فر در آیین معارفه:

داود جعفری‌فر در آیین معارفه به عنوان مدیرعامل پتروشیمی ایلام گفت:عینیت بخشیدن به ظرفیت‌‌ها و پتانسیل‌ها اولویت مجتمع بزرگ پتروشیمی ایلام خواهد بود.به گزارش اقتصادرسا ؛جعفری‌فر با تقدیر‌ از زحمات و خدمات تمام مدیران عامل پتروشیمی ایلام بویژه مهندس گرشاسبی گفت: یک و نیم میلیارد دلار در پتروشیمی ایلام سرمایه‌گذاری شده است.

وی با تمجید از نگاه ویژه مدیران عامل هلدینگ خلیج فارس و پترول به استان ایلام خاطرنشان کرد:اگر مشکلات ایلام قرار است حل شود اکنون بهترین زمان است.
جعفری‌فر ادامه داد به قابلیت‌های فرزندان استان ایلام آگاه هستم و حداکثر بهره‌برداری از ظرفیت نیروهای بومی پتروشمیی ایلام صورت خواهد پذیرفت.
وی تاکید کرد :با همراهی مسئولان و جامعه نخبگانی استان باید به صورت ریشه‌ای مشکل خوراک پتروشیمی ایلام حل شود.
مدیرعامل پتروشیمی ایلام افزود:راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی پتروشیمی ایلام بهترین فرصت برای توسعه استان و اشتغال‌زایی است.
وی نظم، اخلاق در‌ کار، توانمندسازی و مشارکت حداکثری در اموربدون ذهنیت قبلی را مهم‌ترین راهبرد خود در شرکت پتروشیمی ایلام عنوان کرد و ادامه داد: با همدلی و استفاده حداکثری از توان همکاران، جایگاه بسیار بالاتری در صنعت کشور برای این مجتمع عظیم پتروشیمی در دسترس است.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی ایلام، آیین معارفه هفتمین مدیرعامل پتروشیمی ایلام با حضور علیرضانژاد قائم مقام مدیرعامل پترول و مدیران استان و شهرستان چوار امروز سه‌شنبه هیجدهم اردیبهشت در سالن جلسات مجتمع برگزار شد.

هفتمین مدیرعامل پتروشیمی ایلام با حضور قائم مقام مدیرعامل پترول و مدیران استان و شهرستان چوار امروز معارفه شد.به گزارش اقتصادرسا ؛«علی علیرضانژاد»، قائم مقام مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس در این مراسم اظهار کرد: مدیرعامل جدید پتروشیمی ایلام بر اساس تجربه، تخصص و سوابق ارزنده و اصل مهم جهادی‌بودن انتخاب شده است.
علیرضانژاد ادامه داد: تغییر در ساختار مدیریت پتروشیمی ایلام بر اساس یک روال طبیعی انجام شده است.
وی افزود: مسئله لاینحل و پیچیده‌ای در پتروشیمی ایلام وجود ندارد.
علیرضانژاد با بیان اینکه در عصر تعامل و تکامل باید حفظ و رشد کرامت انسانی کارکنان به عنوان اصلی‌ترین سرمایه انسانی در اولویت مدیرعامل جدید قرار گیرد.
قائم مقام مدیرعامل پترول با اشاره به اینکه مدیرعامل جدید پتروشیمی ایلام نظم را به عنوان خط‌مشی مجتمع تعریف خواهد کرد، افزود: با حضور جعفری‌فر شاهد تحولات مثبت و رو به رشدی در پتروشیمی ایلام‌ خواهیم بود.
وی افزود: پتروشیمی ایلام دست مسئولان و کارگزاران استان را در جهت تعامل بیشتر به گرمی می‌فشارد.
علیرضانژاد با تاکید بر اینکه واحد الفین پتروشیمی ایلام از سرآمدان پتروشیمی در ایران است، افزود: مجتمع پتروشیمی ایلام و ارغوان‌گستر در آینده و توسعه استان نقش چشمگیری خواهند داشت.
وی تامین خوراک، بدهی انباشته و سرمایه گذاری تامین خوراک را عمده‌ترین چالش‌های پتروشیمی ایلام عنوان کرد و افزود: باید فرهنگ کار و تلاش در این مجتمع عظیم صنعتی بیش از گذشته مورد تاکید قرار گیرد.
وی از جعفری‌فر خواست تولید، رعایت مسائل زیست‌محیطی و دفاع از عملکرد محیط‌زیستی در اولویت برنامه‌های شرکت پتروشیمی ایلام قرار گیرد.

عینیت بخشیدن به ظرفیت‌ها اولویت پتروشیمی ایلام خواهد بود

«داود جعفری‌فر» نیز در این مراسم اظهار کرد: عینیت بخشیدن به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها اولویت مجتمع بزرگ پتروشیمی ایلام خواهد بود.
مدیرعامل پتروشیمی ایلام با تقدیر از زحمات و خدمات تمام مدیران عامل پتروشیمی ایلام بویژه مهندس گرشاسبی گفت: یک و نیم میلیارد دلار در  پتروشیمی ایلام سرمایه‌گذاری شده است.
وی با تمجید از نگاه ویژه مدیران عامل هلدینگ خلیج فارس و پترول به استان ایلام خاطرنشان کرد: اگر مشکلات ایلام قرار است حل شود اکنون بهترین زمان است.
جعفری‌فر ادامه داد: به قابلیت‌های فرزندان استان ایلام آگاه هستم و حداکثر بهره‌برداری از ظرفیت نیروهای بومی پتروشمیی ایلام صورت خواهد پذیرفت.
وی تاکید کرد: با همراهی مسئولان و جامعه نخبگانی استان باید به صورت ریشه‌ای مشکل خوراک پتروشیمی ایلام حل شود.
مدیرعامل پتروشیمی ایلام افزود: راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی پتروشیمی ایلام بهترین فرصت برای توسعه استان و اشتغال‌زایی است.
وی نظم، اخلاق در کار، توانمندسازی و مشارکت حداکثری در امور بدون ذهنیت قبلی را مهم‌ترین راهبرد خود در شرکت پتروشیمی ایلام عنوان کرد و ادامه داد: با همدلی و استفاده حداکثری از توان همکاران، جایگاه بسیار بالاتری در صنعت کشور برای این مجتمع عظیم پتروشیمی در دسترس است.

تبلیغات

کد اعلام وصول پایگاه خبری اقتصاد رسا

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top