رونق بازار مصرف کننده باعث توسعه مداوم مقیاس کاربردی یوان  دیجیتال شده است. داده‌های «می‌توان» نشان می‌دهد طی تعطیلات عید بهار، تعداد تراکنش‌های یوان دیجیتال روی این پلتفرم چهار برابر مدت مشابه سال گذشته شده بود. همچنین تعداد کاربران تراکنش‌های یوان دیجیتال پنج برابر افزایش یافته و میزان تراکنش‌های یوان دیجیتال نسب به سال قبل 6.2 درصد رشد را تجربه کرد.

 

به گزارش اقتصادرسا ؛یوان دیجیتال با پیشرفت مستحکم و مداوم استفاده آزمایشی آن در حال وارد شدن به زندگی شمار بیشتر و بیشتری از مردم چین است. این روش از معیشت مردم محافظت می‌کند، مصرف را ارتقاء می‌بخشید، تقاضای داخلی را افزایش می‌هد و با تثبیت رشد یک نقش فعال را ایفاء می‌نماید. اما یوان دیجیتال چه تغییراتی را به پرداخت‌های روزمره می‌آورند؟ این رو چگونه توسعه با کیفیت اقتصاد دیجیتال را ارتقاء می‌بخشد؟

 ارتقاء دقیق مصرف و تسریع احیای بازار

طی تعطیلات عید بهار دولت‌های محلی و سازمان‌های تجاری واقع در نواحی پایلوت یوان دیجیتال، انواعی از فعالیت‌های ارتقاء مصرف مرتبط با یوان دیجیتال را راه اندازی کردند. در شهرهای پایلوت مانند «گواندونگ»، «جه‌جیانگ»، «جیانگ‌سو»، «شاندونگ» و دیگر مکان‌ها بسیاری از دولت‌های محلی کوپن‌های مصرف یوان دیجیتال را برای عموم مردم صادر کردند.

رونق بازار مصرف کننده باعث توسعه مداوم مقیاس کاربردی یوان  دیجیتال شده است. داده‌های «می‌توان» نشان می‌دهد طی تعطیلات عید بهار، تعداد تراکنش‌های یوان دیجیتال روی این پلتفرم چهار برابر مدت مشابه سال گذشته شده بود. همچنین تعداد کاربران تراکنش‌های یوان دیجیتال پنج برابر افزایش یافته و میزان تراکنش‌های یوان دیجیتال نسب به سال قبل 6.2 درصد رشد را تجربه کرد.

 گزینه‌های جدید پرداخت راهی برای ارتقاء فراگیری خدمات مالی

در آوریل سال گذشته میلادی پس از آنکه پروژه پایلوت یوان دیجیتال در «شیامن» راه اندازی شد، شعبه شیامن «سی سی بی» کاربرد آن از خریدهای روزانه، تهیه غذا و گردشگری فرهنگی به حمل و نقل، پرداخت روزانه و دیگر زمینه‌ها گسترش داد. یوان دیجیتال در حال حاضر 14 صنعت را تحت پوشش قرار داده و مقدمتا یک اکولوژی یوان دیجیتال را تشکیل داده است. یوان دیجیتال به شکلی موثر نیازهای خدمات روزمره مردم مانند غذا، پوشاک، مسکن، مسافرت، سرگرمی و خرید را پاسخ می‌دهد.

کارشناسان معتقدند کاربرد یوان دیجیتال به عنوان یک محصول عمومی ارائه شده توسط بانک مرکزی برای بازار خرده فروشی داخلی، به میزان بیشتری آستانه دسترسی عموم به خدمات مالی را کاهش خواهد داد و به شکلی موثر فراگیری خدمات مالی را ارتقاء می‌بخشد.

«دانگ شی‌میائو» پژوهشگر ارشد «اتحادیه بازرگانان چین» گفت: پس از آغاز به کار یوان دیجیتال، مردم در برخی نواحی روستایی و کوهستانی دور دست نیز می‌توانند از خدمات مالی مانند پرداخت آسان از طریق کیف پول‌های یوان دیجیتال بهره ببرند، حتی اگر حساب بانکی نداشته باشند. این گزینه به توسعه خدمات مالی فراگیر کمک خواهد کرد. خارجی‌ها و گردشگرانی که به چین می‌آیند و بدون حساب بانکی چینی هستند نیز می‌توانند با افتتاح یک کیف یوان دیجیتال، پرداخت‌های کوچک خود را انجام دهند.  

وی افزود: یوان دیجیتال بر اساس یک سیستم حساب گسترده فعالیت می‌کند و حتی کاربرانی که حساب بانکی ندارند را نیز پشتیبانی می‌کند به این معنا که آنها نیز می‌توانند با استفاده از یک هویت منحصربفرد مانند شماره تلفن همراه یک کیف یوان دیجیتال باز کرده و برای پرداخت از یوان دیجیتال استفاده کنند.

دانگ گفت: با ترویج و استفاده از یوان دیجیتال کارایی پرداخت بهبود خواهد یافت و فراگیری خدمات مالی ارتقاء می‌یابد.

 عملکرد کامل‌تر یوان دیجیتال؛ کمک به توسعه با کیفیت اقتصاد دیجیتال

 روز به روز نه تنها دامنه کاربرد یوان دیجیتال گسترده و گسترده‌تر می‌شود بلکه عملکردهای آن نیز کامل‌تر و کامل‌تر خواهد شد.

در ابتدای سال جاری میلادی، یوان دیجیتال یک عملکرد پرداخت موبایلی بدون اینترنت و برق را راه اندازی کرد. با این قابلیت وقتی تلفن همراه خاموش شود،‌ کاربران می‌توانند باز هم از گوشی خود برای وصل شدن به پایانه پرداخت به منظور تکمیل پرداخت خود استفاده کنند. در حال حاضر گوشی‌های مجهز به سیستم «NFC» یا «ارتباط حوزه نزدیک» می‌تواند از پرداخت با یوان دیجیتال بدون نیاز به اینترنت و برق پشتیبانی کند و فقط  لازم است نرم افزار آن به‌روزرسانی شود.

بر اساس کتاب سفید موسوم به «تحقیق و پیشرفت توسعه یوان دیجیتال چین» که ازسوی بانک مرکزی چین منتشر شد، توسعه سریع پرداخت الکترونیک در این کشور، به‌ویژه پرداخت موبایلی، نه تنها به توسعه اقتصاد دیجیتال کمک کرده بلکه به ترویج عادت‌های پرداخت دیجیتال عموم منجر شده و تقاضای مردم برای فناوری نوآوری خدمات را افزایش داده است.

در عین حال، به منظور دستیابی به اقتصاد و توسعه اجتماعی با کیفیت یک زیرساخت پرداخت خرده فروشی امن‌تر، جهانی‌ و فراگیر به عنوان یک محصول عمومی برای تحقق نیازهای متنوع پرداخت مردم و بهبود سطح خدمات اساسی مالی مورد نیاز است.

به این صورت حمایت قوی و موثر از ساخت یک الگوی توسعه جدید نیز ممکن می‌شود.

سامانه بیسیم هوشمند همراه اول با نام تجاری «آواک» رسما به بهره‌برداری رسید تا امکان برقراری ارتباطات امن، سریع و باکیفیت را در اختیار کسب‌وکارها و سازمان‌ها قرار دهد.

 


به گزارش اقتصادرسا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، «سامانه بیسیم همراه اول» با عنوان تجاری «آواک» و مبتنی بر تکنولوژی POC، به صورت رسمی در سبد محصولات سازمانی اپراتور اول تلفن همراه (همراه اول کسب و کار) قرار گرفت و آماده خدمت رسانی به کسب و کارهای سازمانی شد.

 

آواک زمینه برقراری ارتباطات بیسیم به وسعت شبکه امن و بروز همراه اول در ایران را فراهم می آورد و مشترکان این سرویس در هر مکانی تحت پوشش شبکه های 3G، 4G یا 5G همراه اول می توانند تنها با فشردن یک دکمه، ارتباط (تماس یک به یک یا یک به چند) مستقیم صوتی، پیامکی یا تصویری برقرار کنند.

 

برقراری ارتباط مشترکان بیسیم آواک مبتنی بر تکنولوژی POC از طریق شبکه دیتای اپراتور تلفن همراه صورت می گیرد که بستری امن، پرسرعت و پایدار است.

 

این امکان وجود دارد با استفاده از Getway ارتباط مستقیم و با کیفیت بین بیسیم های آواک (POC) و مخاطبان و شبکه های بیسیم سنتی ایجاد کرد و از ظرفیت های بالفعل این سامانه در معادن، صنعت راه و ساختمان و زمینه های مختلفی مانند نفت، گاز و پتروشیمی، مراکز آموزشی، فروشگاه های زنجیره ای، گردشگری و توریسم، حمل و نقل هوایی، بنادر و صنایع ریلی و... استفاده می شود.

 

قرار گرفتن نرم افزار مرکز کنترل برای مدیریت و پایش کاربران این سامانه نیز امکانی است که علاوه بر پشتیبانی کامل سرویس و تجهیزات ارتباطی، در نظر گرفته شده است.

 

«ارتباطات رمزگذاری شده»، «عدم نیاز به ایجاد زیرساخت شبکه و راه اندازی با هزینه کم»، «قابلیت تماس بین گروهی فوری و عملیاتی به دو صورت صوتی و تصویری به صورت همزمان»، «عدم نیاز به اخذ پروانه فرکانس»، «محدوده ارایه سرویس به گستردگی شبکه سراسری همراه اول» و «قابلیت سازگاری و یکپارچه سازی با بیسیم های سنتی » از جمله مزیت های مهم سرویس آواک است.

 

آواک شامل نرم اقراز ارتباطی نصب شده بر روی تجهیزات بیسیم و سرور واسط است که مانند سرویس های رادیویی بیسیم امکان ارتباط نیمه دوطرفه و گروهی تصویری و صوتی push to talk را از طریق شبکه اختصاصی (APN) ایجاد می کند.

 

در کنار نرم افزارهای کاربردی سمت کاربر نهایی، نرم افزار تحت ویندوز نیز به منظور استفاده در مراکز کنترل مدیریت در این سرویس در نظر گرفته شده است که در آن امکان مدیریت کاربران و ایجاد ارتباط صوتی تصویری و تبادل اطلاعات بین کاربران و مرکز کنترل را فراهم می کند، همچنین مرکز کنترل می تواند موقعیت مکانی کاربران بیسیم را مشاهده کند.

 

گفتنی است که این پکیج سرویس شامل دستگاه بیسیم (hand set)، بستر ارتباطی و همچنین مجوز اتصال به سامانه‌ آواک است.

قائم‌مقام مدیرعامل همراه اول همکاری سه نهاد دولت، صنعت و دانشگاه را هسته اصلی نوآوری دانست.

 

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مراسم «دومین جایزه همراه اول به پایان نامه سال مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات» عصر امروز پنجشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۱ با حضور حمید بهروزی قائم مقام مدیرعامل همراه اول و جمعی از اساتید و پژوهشگران برجسته حوزه مهندسی کامپیوتر کشور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

 

بهروزی در این مراسم به همکاری صنعت و دانشگاه به عنوان پیشران اکوسیستم نوآوری پرداخت و همکاری سه نهاد دولت، صنعت و دانشگاه را هسته اصلی نوآوری و شکل گیری فناوری های مختلف دانست.

 

قائم مقام همراه اول در ادامه به معرفی فرصت های همکاری صنعت و دانشگاه پرداخت و به نمونه های موفق جهانی و مدل های هم آفرینی صنعت و دانشگاه اشاره کرد.

 

وی اقدامات نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور در همکاری با دانشگاه ها را از قبیل طرح حمایت از پایان نامه ها، کارآموزی، حمایت از رویدادهای علمی و پژوهشی، نوآوری باز و حمایت از نخبگان برشمارد.

 

گفتنی است در ادامه این رویداد و همزمان با اختتامیه بیست و هشتمین کنفرانس بین المللی انجمن کامپیوتر، گزارشی از دومین جایزه پایان نامه سال مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات ارائه شد.

 

کمیته علمی و داوری رویداد جایزه پایان نامه سال مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات که به همت مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و با همکاری دبیرخانه این کنفرانس برگزار شد، بعد از بررسی رساله های دکتری، سه رساله را به عنوان رساله های برتر این دوره انتخاب کرد.

 

مقام رساله های برتر اول تا سوم به ترتیب به سینا دارابی مقدم از دانشگاه صنعتی شریف با عنوان رساله «بهبود بهره وری منابع حافظه در پردازنده های گرافیکی با استفاده از ناهمگونی کاربردها»، سیده فاطمه علوی از دانشگاه شیراز با عنوان رساله «یادگیری کرنل نیمه معین مثبت منعطف برای مسائل با نظارت و بدون نظارت» و همچنین علی عبدی از دانشگاه فردوسی مشهد با عنوان رساله «مکان یابی پویای کنترلرها در شبکه های نرم افزار محور باهدف کاهش هزینه پیاده سازی و افزایش قابلیت بقاء با استفاده از الگوریتم اکتشافی» اختصاص یافت و جوایز ۲۰۰ ، ۱۵۰ و ۱۰۰ میلیون ریالی به صاحبان آنها اهداء شد.

نشست تخصصی «نقشه راه توسعه مخابرات نسل پنجم باند میلیمتری»، در دومین روز ششمین کنفرانس بین‌المللی فناوری‌های امواج میلی‌متری و تراهرتز (MMWaTT)، با حضور سرپرست معاونت بخش شبکه ایرانسل برگزار شد.به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی ایرانسل،  ششمین کنفرانس بین‌المللی فناوری‌های امواج میلی‌متری و تراهرتز (MMWaTT) که از ۴ تا ۶ بهمن ۱۴۰۱، با حمایت ایرانسل در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می‌شود، عصر امروز چهارشنبه 5 بهمن، با برگزاری نشست تخصصی «نقشه راه توسعه مخابرات نسل پنجم باند میلیمتری»، به کار خود ادامه داد.

ششمین کنفرانس بین‌المللی فناوری‌های امواج میلی‌متری و تراهرتز (MMWaTT)، توسط مرکز محاسبات و مشخصه‌های دستگاه‌ها و زیرسیستم‌های الکترومغناطیسی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، مرکز سیستم‌های الکترومغناطیسی کاربردی دانشگاه تهران و پژوهشکده فناوری مخابرات و الکترومغناطیس کاربردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود و عصر امروز در دومین روز این کنفرانس، نشست تخصصی نشست تخصصی نقشه راه توسعه مخابرات نسل پنجم باند میلیمتری، با حضور دکتر محمد رضوی‌زاده سرپرست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی قهرمانی سرپرست معاونت بخش شبکه ایرانسل، دکتر وحید شاه‌منصوری رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و مهندس بابک کاردل معاون شبکه رایتل در دانشکده مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، میزبان دانشجویان و پژوهشگران بود و به صورت زنده از پلتفرم اسکای روم پخش شد.

در این نشست تخصصی، سرپرست معاونت بخش شبکه ایرانسل، با اشاره به راه‌اندازی بیش از ۳۵۰ سایت نسل پنج تلفن‌همراه توسط ایرانسل گفت: هدف ما این است که ایرانسل به سراغ تکنولوژی‌های بالاتر برود، چرا که تمام دنیا در حال حاضر برای استفاده از فناوری‌های امواج میلیمتری پیشقدم شده‌اند. به همین دلیل از تیرماه امسال، اولین سایت 5G مجهز به فناوری موج میلیمتری را در ساختمان مرکزی ایرانسل راه‌اندازی کردیم. به کارگیری تکنولوژی‌های بالاتر با ظرفیت بالاتر که فراتر از رشد ترافیک سالانه کاربر روی اپراتور باشد، ما را ناگزیر به بهره‌گیری از آن می‌کند. چرا که این امر به طور مستقیم بر تجربه کاربر در استفاده از شبکه تأثیرگذار است.  با توجه به اینکه زیرساخت‌های فیبرنوری که برای فناوری موج میلیمتری یکی از مهمترین زیرساخت‌ها است، در حال حاضر این زیرساخت در کشور به طور کامل آماده نیست و مشکلاتی را برای ورود فناوری‌های جدید به وجود می‌آورد. ایرانسل آمادگی کامل دارد  تا علاوه بر مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که تا کنون در حوزه فیبرنوری در شهرهای مختلف کشور انجام داده است، ظرفیت‌های بیشتری را به این پروژه اختصاص دهد تا در کنار تلاش‌های وزارت ارتباطات و نهادهای ذیربط، به توسعه هرچه بیشتر شبکه تلفن‌همراه مبتنی بر فناوری‌های نوین ارتباطی منجر شود.
فناوری موج میلیمتری | ایرانسل

این کنفرانس، با هدف گسترش دانش در زمینه فناوری نوظهور امواج میلی‌متری و تراهرتز، از طریق ایجاد بستری مناسب برای گردهمایی دانشمندان برجسته دانشگاهی، محققان و پژوهشگران به منظور تبادل و به اشتراک گذاشتن تجربیات آزمایشگاهی، صنعتی و نتایج پژوهشی و نیز تشویق و حمایت از پژوهشگران، برنامه‌ریزی شده است.

ایرانسل، اولین ارائه‌دهنده 5G  در ایران، استفاده از فناوری موج میلیمتری را در راه‌اندازی سایت‌های جدید نسل پنج، در برنامه قرار داده و نخستین سایت نسل پنج با این فناوری در فرکانس ۲۸ گیگاهرتز، از تیرماه ۱۴۰۱، در ساختمان مرکزی ایرانسل مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. با استفاده از این فناوری، امکان پوشش شبکه در مراکز اداری، تجاری و فضاهای بسته، با سرعت بالاتر از قبل، فراهم خواهد شد.

ایرانسل که با بهره‌برداری از نخستین سایت تجاری نسل پنج ایران در اول مرداد ۱۳۹۹، فاز نخست پروژه توسعه فراگیر 5G در ایران را از ابتدای سال ۱۴۰۱ شروع کرده، هم‌اکنون با نصب و اجرای ۳۵۱ سایت نسل پنج در سراسر کشور، رکورددار سرعت و تعداد سایت نسل پنج در ایران است.

همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور و حامی اول ورزش ایران، رسما حامی مالی فدراسیون وزنه‌برداری شد.

به گزارش اقتصادرسا ؛آیین رونمایی از «حامی مالی فدراسیون وزنه برداری» صبح امروز چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱، با حضور سجاد انوشیروانی سرپرست فدراسیون وزنه برداری، حمید بهروزی قائم مقام مدیرعامل همراه اول و همچنین جمعی از قهرمانان، پیشکسوتان، مدیران هیات های استانی و اصحاب رسانه در ساختمان کمیته ملی المپیک برگزار شد.

 

انوشیروانی در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از همراه اول، اظهار کرد: ۹۳ درصد مدال های کشور در المپیک در اختیار دو رشته ورزشی «وزنه برداری» و «کشتی» است و وزنه برداری با در اختیار داشتن بیشترین مدال طلا، امیدوار است با حمایت همراه اول به موفقیت های خود ادامه دهد.

 

وی با بیان اینکه مردم بسیار پیگیر این رشته هستند، گفت: شاید در حال حاضر برخلاف بزرگیِ نام این رشته، شرایط مان در کشور چندان مناسب نیست که امیدواریم با همراهی برند با اصالت «همراه اول» در کنار این رشته ورزشی برای اولین بار، بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

 

حمید بهروزی نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه همراه اول همواره حامی ورزش های قهرمانی کشور بوده است، اظهار کرد: این رشته هم جزو پر مدال ترین رشته ها است و هدف ما از ورود به بحث «حمایت مالی» نیز ایجاد شور و هیجان در جوانان کشور و استعدادهای این رشته است.

 

قائم مقام مدیرعامل همراه اول گفت: خوشحالیم که امروز همراهی و حضور قهرمانان سابق این رشته ورزشی را در بدنه فدراسیون وزنه برداری شاهد هستیم که این مهم، نوید آینده ای درخشان در مسابقات آتی از جمله رویداد المپیک 2024 است.

 

وی همچنین خاطر نشان کرد: با افتخار در این مسیر همراهی با ورزش وزنه برداری کشور حضور خواهیم داشت و بنا داریم مردم کشورمان را خوشحال نگه داریم.

 

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری و حمایت «همراه اول» از «فدراسیون وزنه برداری» در حضور نمایندگان رسانه های جمعی امضاء و مبادله شد.


گفتنی است، همراه اول به عنوان حامی اول ورزش ایران، هم اکنون حامی تیم های ملی وزنه برداری، کشتی، والیبال و ناشنوایان است.

 

 

شرکت‌های تابعه همراه اول با هدف جذب نخبگان در «نمایشگاه کار» حضور دارند.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از شرکت ارتباطات سیار ایران، پنجمین «نمایشگاه کار» از امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401 با حمایت همراه اول و حضور شرکت های زیرمجموعه آن از جمله «همراه کسب و کارهای هوشمند» و «آکادمی همراه» در مجتمع نمایشگاهی برج میلاد آغاز به کار کرد و تا 7 بهمن میزبان کارجویان و علاقه مندان به فعالیت در صنعت ارتباطات و ورود به دنیای دیجیتال است.

 

نمایشگاه کار رویدادی است که در آن معتبرترین سازمان ها با موقعیت های شغلی خود حاضر می شوند. در پنجمین نمایشگاه کار نیز کارجویان و متقاضیان می توانند از ساعت 9:30 تا 17 با مراجعه به غرفه همراه اول به آدرس مرکز نمایشگاهی برج میلاد (سالن B، شماره 93)، بدون واسطه با مدیران جذب و استخدام این شرکت ها ملاقات کنند.

 

بر این اساس کارجویان می توانند در زمان برگزاری نمایشگاه کار، ضمن مراجعه به غرفه و اطلاع از شرایط استخدام در شرکت همراه کسب و کارهای هوشمند که توسعه دهنده محصولاتی همچون اپلیکیشن های «همراه من» و «اوانو» است یا آکادمی همراه که مأموریت تربیت، توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی در اکوسیستم دیجیتال را برعهده دارد، فرصت های شغلی موجود را نیز بررسی کنند.

 

در این رویداد «آکادمی همراه» ضمن معرفی فعالیت هایش در حوزه آموزش و کارآموزی، به عرضه موقعیت های شغلی موجود خود برای جذب نیروهای توانمند و دارای مهارت می پردازد؛ شرکت «همراه کسب و کارهای هوشمند» نیز در راستای جذب برای فرصت های شغلی موجود خود که لیست آن از طریق لینک careers.ebcom.ir در دسترس است، به دریافت رزومه از متقاضیان می پردازد.

 

گفتنی است، آکادمی همراه اول در دی ماه گذشته نیز با هدف حمایت از نخبگان، فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع مختلف، فرصت های ویژه کارآموزی خود را به «نمایشگاه کار» دانشگاه علم و صنعت برده بود.

ایرانسل تندیس و لوح تقدیر پیشتاز اقتصاد ایران را از معاون اول رئیس‌جمهوری دریافت کرد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی ایرانسل، اولین آیین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران و رونمایی از سامانه تشخیص و تشویق فعالان اقتصادی قانونمند و خوش‌حساب (تراز)، با عنوان «رسم درستکاری»، در سالن اصلی مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار شد.

در این مراسم، که صبح امروز دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱، همزمان با سالروز میلاد حضرت امام باقر (ع) برگزار شد، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی معاون اول رئیس‌جمهوری، دکتر احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، دکتر داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، دکتر محمد رضوانی‌فر معاون وزیر و رئیس کل گمرک ایران، جمعی از مدیران دولتی، شماری از فعالان اقتصادی کشور و اصحاب رسانه حضور داشتند.
نشان پیشتاز اقتصاد ایران | ایرانسل

دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، در این مراسم، نخستین تندیس و لوح تقدیر پیشتاز اقتصاد ایران از نظر شفافیت، قانونمندی و خوش‌حسابی مالیاتی را به عنوان تنها شرکت حوزه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات، از معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی دریافت کرد.

در این لوح تقدیر، دریافت رتبه برتر توسط ایرانسل، نشان درستکاری، شایستگی و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر مدیرعامل و کارکنان ایرانسل عنوان شده و خطاب به دکتر عباسی‌آرند، ابراز امیدواری شده است تا دیگر فعالان اقتصادی نیز تلاش کنند به این تراز از شفافیت و قانون‌مداری برسند، خود را با بنگاه‌های برتر تراز کنند و در جمع راهبران اقتصادی کشور قرار گیرند.
نشان پیشتاز اقتصاد ایران | ایرانسل

در این مراسم که حبیب فرجام، قائم‌مقام معاون مالی ایرانسل نیز در آن حضور داشت، نشان پیشتاز اقتصاد ایران به ۱۰ شرکت تعلق گرفت که پس از ایرانسل، شرکت‌های سیناژن، فولاد مبارکه، فولاد ویان، دارو پخش، شرکت ملی صنایع مس، صنعت غذایی کوروش، پتروشیمی خراسان، گروه صنعتی انتخاب و شیشه کاوه فلوت، دیگر شرکت‌هایی بودند که بر اساس ارزیابی‌های تخصصی انجام شده در مجموعه وزارت اقتصاد، به‌عنوان شرکت‌های پیشتاز اقتصاد ایران شناخته شدند و از آنها با اهدای تندیس و لوح، تقدیر شد.
نشان پیشتاز اقتصاد ایران | ایرانسل

معاون اول رئیس‌حمهوری در این مراسم طی سخنانی، با بیان اینکه امروز بزرگترین مشکل ما نه تحریم‌ها است، نه مسائل مالی و…، تأکید کرد: مشکل اساسی ما این است که از پیش از انقلاب تا کنون، نتوانسته‌ایم بخش خصوصی را به خوبی تقویت کنیم.

مخبر افزود: هر جا مردم را به میدان آوردیم، مشکلات حل شده است، ولی در اقتصاد، هنوز موفق به این کار نشده‌ایم. مقام معظم رهبری اصل ۴۴ را برای ورود و حمایت از بخش خصوصی مطرح کردند، اما متأسفانه در اجرا و نیز در رفتار و پشتیبانی پس از واگذاری‌ها، اشتباه شده و خوب عمل نشده است.
نشان پیشتاز اقتصاد ایران | ایرانسل

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در سخنان خود تصریح کرد: تا کنون نظام تشویق مالیاتی کشور، به نفع خوش‌حسابان و قانون‌مداران نبوده و بالعکس، به نفع قانون‌شکنان بوده است و ما باید این روند را تغییر دهیم.

خاندوزی با بیان اینکه مؤدی خوش‌حساب، باید قدر ببیند و بر صدر بنشیند، با تأکید بر روال دولت در اعتماد به خوداظهاری مالیاتی، از تعیین شاخص‌های جدید ارزیابی مؤدیان مالیاتی و تشکیل دفتر ویژه جدید در این خصوص خبر داد.
نشان پیشتاز اقتصاد ایران | ایرانسل

رئیس سازمان امور مالیاتی هم در این مراسم گفت: رویکرد ما در این دوره، تعامل حداکثری با جامعه مؤدیان است و تلاش می‌کنیم که دیوار موجود بین سازمان و مؤدیان را برداریم.

منظور افزود: معتقدیم که نظام مالیاتی، به گونه‌ای شریک فعالیت اقتصادی است و به کوشش فعالان اقتصادی در افزایش تولید ملی و اشتغال‌آفرینی، کمک می‌کند.
نشان پیشتاز اقتصاد ایران | ایرانسل

رئیس‌کل گمرک ایران هم در این مراسم ابراز امیدواری کرد رونمایی از سامانه تراز، باعث تشویق مؤدیان و ترغیب آنها به تطبیق بیشتر با سازوکارهای نوین شود.

رضوانی‌فر گفت: پیش از این، مجموعه‌ای از تسهیل‌گری‌ها را در گمرک داشتیم و با رونمایی امروز، قصد داریم بسته حمایتی ویژه‌ای را در این زمینه تعریف کنیم.

 

روتیتر: شبکه فن‌بازار ملی ایران برگزار می‌کند:

در این رویداد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور می‌توانند نیازهای مرتبط با هوش مصنوعی را مطرح نموده و از ظرفیت این رویداد برای رفع نیازهای فناورانه اقدام نمایند.

 

به گزارش اقتصادرسا ؛از سوی دیگر علاقه‌مندان و فناوران با مسائل واقعی صنعت آشنا شده و طی این رویداد می‌توانند در جهت حل مسائل موجود قدم بردارند. در حاشیه این برنامه، رویداد ارائه نیاز، کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی و پانل‌های تخصصی متعددی در حوزه هوش مصنوعی برگزار می‌شود.
بخش از مخاطبین این رویداد، شرکت‌ها، صنایع، معادن و سازمان‌ها هستند که در بخشی از فرایندهای خود از هوش مصنوعی استفاده کرده و یا اینکه می‌توانند با هوشمندسازی صنعت خود، ارزش افزوده بیشتری خلق نمایند. این مجموعه‌ها می توانند مسائل و دغدغه‌های خود را از طریق شماره تماس ۰۲۱۲۸۴۲۹۷۰۹  دبیرخانه اجرائی این رویداد درمیان گذاشته و از چگونگی بهره مندی از این رویداد مطلع شوند. همچنین میتوانند علاوه بر مسائل فنی نیازمندی حوزه منابع انسانی در حوزه AI را مطرح و افراد توانمند را شناسایی کنند.
علاقه‌مندان برای حضور در این رویداد، بازدید از نمایشگاه تخصصی، بهره برداری از کارگاه‌های آموزشی، پانل‌ها و دیگر برنامه‌های این رویداد می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت techmart.ir و یا با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۹۷۰۹ و ۰۹۰۱۲۴۲۰۷۴۸ تماس حاصل فرمایند.

روتیتر: با حضورلیایی؛

تمبر اختصاصی "شهدای گردان شهادت" با تصویری از  شهید حیدر دستگیر از شهدای منتسب به شرکت ملی پست با حضور معاون وزیر ارتباطات، رئیس هیئت مدیره و میرعامل رونمایی شد.


به گزارش اقتصادرسا ؛به نقل از دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست؛ هشتمین یادواره شهدای گردان شهادت  به منظور پاسداشت یاد و خاطره شهدای گردان شهادت لشکر 2۷ محمد رسول الله(ص) شامگاه ۲۱ دی ۱۴۰۱ در مرکز همایش‌های بین المللی شهید آوینی فرهنگسرای بهمن با حضور محمودلیائی؛ معاون وزیرارتباطات و جمعی از خانواده‌های معظم شهدا به ویژه شهدای عملیات کربلای ۵ و کربلای ۸، فرماندهان لشگری و مقامات کشوری، سرداران و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

در حاشیه‌ این مراسم، تمبر اختصاصی "شهدای گردان شهادت" با تصویری از شهید حیدر دستگیر رونمایی شد.
تمبر مذکور توسط همسر شهید ممهور به مهر شرکت ملی پست شد و حاضرین بر حاشیه آن یادداشت نگاشتند.

شهید حیدر دستگیر از شهدای منتسب به شرکت ملی پست و رزمندگان گردان شهادت است که در جریان عملیات کربلای ۵ در سال ۱۳۶۵ به درجه رفيع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در سال ۱۳۷۳ پس از ۷ سال مفقودالاثر بودن به آغوش میهن اسلامی بازگشت.

روتیتر: به مناسبت گرامیداشت روز زن صورت گرفت؛

مدیرعامل شرکت ملی پست با حضور در ناحیه پستی شهرک قدس با بانوان شاغل در این ناحیه که در روز تعطیل به خدمت رسانی مشغول بودند، دیدار و از خدمات آنان قدردانی کرد.


به گزارش اقتصادرسا به نقل از دفتر ارتباطات و اموربین الملل شرکت ملی پست؛ محمودلیائی؛ مدیرعامل شرکت ملی پست به مناسبت گرامیداشت روز زن، صبح امروز 24 دی 1401 به منظور تبریک و قدردانی، با حضور درناحیه پستی شهرک قدس با بانوان شاغل در این ناحیه دیدار و گفتگو کرد.
وی با بیان اینکه در این برهه حساس بیش از هر زمان دیگر اقتصاد کشور به اندیشه و همت مضاعف نیاز دارد گفت: «یقینا بانوان گرامی شاغل در شرکت ملی پست با الگوبرداری از سیره زندگی زهرای مرضیه (س) دوشادوش مردان در مسیر تغییر، تحول و اعتلای شبکه پستی کشور گام بر خواهند داشت.»
مدیرعامل شرکت ملی پست ضمن تبریک فرارسیدن روز زن و مادر، به تعطیلی روز جاری در سطح بعضی استانها اشاره کرد و تعهد و وجدان کاری کارکنان شبکه پستی کشور من جمله بانوان شاغل در بخشهای مختلف اجرایی وستادی را مثال زدنی خواند و از آنان قدردانی کرد.
معاون وزیر ارتباطات در ادامه با همراهی بهادری مدیر منطقه پستی شمال غرب تهران از بخشهای مختلف این ناحیه پستی بازدید و فرایندهای اجرایی را مورد بررسی قرار داد.

پلتفرم آموزش آنلاین «داناپلاس» ایرانسل، طرح‌های تخفیفی برای مشترکان جدید خود در نظر گرفته است.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی ایرانسل، متقاضیان جدید استفاده از خدمات آموزش آنلاین داناپلاس، می‌توانند با مراجعه به صفحه طرح‌های فروش، در وب‌سایت داناپلاس به نشانی danaplus.net/plans، طرح‌های متنوع این پلتفرم را مشاهده و طرح متناسب با نیاز خود را که تا پایان دی ماه ۱۴۰۱، شامل ۳۰ درصد تخفیف است خریداری کنند. از جمله طرح‌های پرفروش ماهانه، می‌توان به طرح «۱۰ نفره ++B»، طرح «۱۵۰ نفره  C» و طرح «۳۰۰ نفره F» اشاره کرد.

در تمامی طرح‌ها، امکان استفاده از  API و اضافه کردن لوگو موردنظر در محیط آنلاین وجود دارد. از دیگر امکانات این طرح‌ها، امکان برگزاری تعداد نامحدود وبینار، کلاس، رویداد و جلسه و امکان استفاده از ۵ وبکم به صورت همزمان است. این ‌ تخفیف تا پایان دی ماه ۱۴۰۱ بر روی سرویس‌های پرطرفدار داناپلاس و استفاده مشترکان جدید اعمال می‌شود.

«دانا پلاس» ایرانسل، یکی از پلتفرم‌های اصلی شبکه دانا، زیرساخت اختصاصی آموزش هوشمند کشور، برای آموزش آنلاین و برگزاری نشست‌های مجازی و وبینار است که توسط ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، برای کمک به تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی ارائه شده است. دانا پلاس، ۱۴ مهرماه ۱۳۹۹، در قالب آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی کشور، با حضور رئیس‌جمهوری و وزیر ارتباطات وقت، افتتاح شد.

 

تبلیغات

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top