دومین همایش و کنفرانس خبری اثبات علمی و عملی قدرت‌های ذهنی توسط استاد داریوش شم‌آبادی ابداع کننده هنرهای فردی و ذهنی روز جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ در سرای محله سعادت آباد تهران با حضور خبرنگاران و جمعی از دنبال کنندگان این رشته برگزار شد.به گزارش اقتصادرسا، در ابتدای این کنفرانس استاد داریوش شم‌آبادی نمونه‌ای از کارهای خود در زمینه قدرت ذهنی را به صورت عملی در حضور شرکت کنندگان در همایش ارائه کرد.

ابتدا با قدرت ذهن و هیپنوتیزم ظرف حدود ۱ تا ۲ دقیقه یکی از حاضرین را خشک نمود و بدن وی را بین دو میز با فاصله ۱۲۰ سانتی‌متر قرار داد و بدون اینکه تغییری در بدن وی صورت پذیرد روی سینه و شکم وی رفته و برای چند لحظه در آن نقطه ایستادند سپس مجدد وی را از حالت خشک شده به حالت عادی برگرداندند.

در حرکت بعدی که در حضور خبرنگاران و چند ناظر مستقیماً صورت می‌پذیرفت استاد توسط پزشک معاینه شده که طبیعی بودن سلامت استاد مورد تایید قرار گرفت و سپس تمام لباس‌های ایشان مورد بازدید قرار گرفت که عاری از هرگونه شی باشد. پس از بازدید کامل، استاد در حضور همه با قدرت ذهن سه دستگاه موبایل مجهز به برنامه دریافت مغناطیس و ثبت انرژی را فعال کرده و عقربه‌های آنها را تا انتها برای ۴ بار متوالی تحت تاثیر قرار داده و فعال نمودند.

همچنین در حرکت بعدی استاد داریوش شم‌آبادی با نیروی ذهن و انرژی درونی عقربه‌های قطب‌نما را منحرف کرده و از حالت طبیعی خارج نمودند.

استاد داریوش شم آبادی در ادامه این مراسم در نشست خبری شرکت کرده و گفت: برخی از دوستان با نام ابرمرد از اینجانب نام می‌برند که باید تاکید کنند من خود را ابرمرد نمی‌دانم بلکه ابر مرد کسانی مثل شهدا و کسانی که برای این کشور جنگیدند هستند. به نظر من بالاترین قدرت بعد از خداوند متعال قدرت بخشندگی، مهربانی، گذشت، ایثار و فداکاری است.

وی ادامه داد: بحث قدرت ذهن منشأ علمی دارد و باید اول این را از خرافات جدا کنیم که خیلی مهم است، هدف من این است که آنها را از خرافات جدا کنم. متاسفانه برخی از مردم خرافاتی هستند و این موارد را به قدرت‌های ماورایی، شیطانی و غیره ربط می‌دهند. ما امروز در رابطه با قدرت ذهن و انرژی صحبت می‌کنیم و هیچ چیزی خارج از آن نیست. سعی می‌کنیم با تمرکز کردن روی هاله بدن و انرژی ذهن کار کنیم. و این امواج گاما را سعی می‌کنیم انتقال دهیم که علم به این انتقال، دسترسی پیدا نکرده است. البته علم می‌داند مغز انسان و ناخودآگاه انسان بسیار قوی است و دارای انرژی می‌باشد اما انتقال و استفاده از آن را تاکنون نمی‌داند و به آن نرسیده است. و ما آمده‌ایم به صورت علمی روی آن کار کنیم و در این مورد شفاف سازی کنیم و باید مردم ببینند و آگاه شوند.

ما نیز انتظاراتی که از مردم داریم این است که ما را حمایت کنند و البته باید بگویم از دولت هیچ انتظاری نداریم. من خیلی علاقمند بودم این سیستم را بصوزت دانشگاهی داشته باشیم و حتی روی کودکان کار کنیم که در زمان بزرگ شدن بتوانند به نیروهای درونی خود پی ببرند و در خودشناسی قوی شوند و بتوانند هر کدام فرد خوبی در جامعه باشند و در آینده جامعه‌ای با ابر انسان‌ها داشته باشیم.

شم‌آبادی افزود: تمام هدف من این است که به صورت علمی روی این مسئله کار کنیم حتی روی کودکان اوتیسمی نیز کار کردم که موفق هم بوده است، ولی برخی مشکلات در جامعه داریم اول اینکه مجوز درمان به من ندادند تمام سعی من این است که سطح علم مردم بالا برود و قوی‌تر باشند. به این صورت که از فیزیک فراری رو به جلو داشته باشیم و علم نوینی در کشور را برنامه‌ریزی کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص شروع کار و انگیزه ورود به قدرت ذهن و کاربردهای آن گفت: تقریبا بیش از ۱۰ سال است که به این قدرت پی برده‌ام و عامل آن فوت مادر و برادرم بود و طی دو سال در سکوت و تنهایی خود بودم و پس از آن سعی کردم از آن شرایط بیرون بیایم و خودم را رشد دهم و روی آن کار کنم در واقع منشا آن خلوت و سکوت ذهن، عشق و ایمان به خدا بود که توانست به من کمک کند.

وی ادامه داد: امروزه ما حدود ۱۰ هزار هنرجو داریم که حدود ۳۰۰۰ نفر آنها خارجی هستند که از طریق فضای مجازی با آنها در ارتباط هستم. و حتی اساتید امریکایی و اروپایی نیز دانشجوی ما هستند و نتایج خوبی نیز گرفته‌ایم.

از طرفی حدود ۸۰۰۰ نفر نیز دانشجو در رشته‌های مختلف در ایران داریم که پیشرفت خیلی خوبی داشته‌اند.

در مورد کاربردها نیز باید بگویم: کاربردهای که دارد یکی از آنها در زمینه پزشکی است، در زمان کرونا می‌توانستیم نتیجه سریع‌تر برسیم و حتی در بحث درمان یک سری از بیماری‌ها مثل سرطان نیز می‌تواند این علم کمک کننده باشد.

این علم فیزیک را به چالش کشیده و می‌تواند در فیزیک نیز کمک کننده باشد و حتی در بحث امنیتی نیز می‌توان از آن کمک گرفت. در اصل این علم یک شاخه از روانشناسی می‌تواند باشد و می‌شود روی آن کار کرد.

شم‌آبادی در خصوص ورود هنرجویان گفت: هنرجویان می‌توانند از طریق اپلیکیشن جذب شوند، ما حدود ۹ آموزش مبتدی را پیش بینی کردیم که می‌توانند ابتدا روی آنها کار کنند.

بحث اصلی این است که این علم مکمل معنویات و تمارین ذهن است یعنی هنرجو زمانی نتیجه بزرگ می‌گیرد که در خودشناسی نتیجه خوب گرفته باشد. خودشناسی به معنای اینکه یک انسان واقعی روی اخلاقیات کار کند انسانی دارای وجدان، عاطفه، عشق، محبت، مهربانی، گذشت بزرگ و ظرفیت درونی بزرگ باشد. که هر چقدر آنها را رشد دهد با کوچک‌ترین تمرین نتایجی با سرعت و حتی ۱۰۰ برابری سرعت دریافت می‌کند. البته دریافت این نتیجه در ابتدا نیازمند کلیدی است به نام باور که یک قدرت از نظر فیزیکی و متافیزیکی است و اگر باور داشته باشیم گویا نصف راه را طی کرده‌ایم و پرده‌ای از جلوی چشمانمان برداشته شده است و تازه به اول خطی رسیده‌ایم که علمی فراتر از فیزیک و دانش علم بشر وجود داشته و از آن جلوتر است که می‌شود روی آن کار کرد.

 

 

نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور به مناسبت آغاز دهه فجر و در پیش بودن عید مبعث، بسته‌های ویژه «اینترنت و مکالمه» خود را اعلام کرد.
به گزارش اقتصادرسا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول به مناسبت گرامیداشت چهل و پنجمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در پیش بودن عید مبعث، بسته های ویژه ترکیبی «مکالمه و اینترنت» را به تمامی مشترکان خود ارائه می کند.

 

تمامی مشترکان دائمی، اعتباری و انارستان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور می توانند از 12 تا 22 بهمن 1402 نسبت به خرید و فعالسازی این بسته ویژه با تخفیف 60 درصدی اقدام کنند.

 

بسته ویژه همراه اول به مناسبت ایام دهه فجر و عید مبعث شامل «600 دقیقه مکالمه و 10 گیگابایت اینترنت» می شود که به صورت ترکیبی و در قالب یک بسته 10 روزه به تمامی مشترکان همراه اول ارائه می شود.

 

مشترکان دائمی و اعتباری همراه اول می توانند این بسته ویژه را با شماره گیری «ستاره 100 ستاره 671 مربع» و با تخفیف به قیمت 39 هزار تومان دریافت کنند.

 

مشترکان انارستان نیز قادر به خرید و فعالسازی همین بسته به قیمت 27 هزار تومان و از طریق شماره گیری «ستاره 100 ستاره 6671 مربع» هستند.

دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول آغاز شد.


به گزارش اقتصادرسا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، دور جدید واگذاری شماره های رند همراه اول از پنجشنبه 12 بهمن 1402 همزمان با آغاز ایام دهه فجر آغاز می شود و متقاضیان می توانند برای مشاهده و شرکت در حراج، به سامانه حراج نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور مراجعه کنند.

 

براساس اصول و ساختار ارزشی اپراتور اول تلفن همراه که مبین ارائه و انجام خدماتی آسان و در دسترس برای عموم متقاضیان شماره های رند است، واگذاری شماره های رند همراه اول از طریق برگزاری حراج برای عموم متقاضیان و به صورت اينترنتی به آدرس rond.mci.ir صورت می پذیرد.

 

متقاضیان شرکت در حراج شماره های رند همراه اول، باید ضمن تأیید شرایط و ضوابط مربوط به شرکت در حراج و همچنین وارد کردن صحیح اطلاعات درخواستی و هویتی در سامانه مذکور، نسبت به واریز آنلاین رقم ودیعه که معادل ۲۰ درصد مبلغ پایه شماره تلفن همراه مدنظرشان است، اقدام کنند.

 

برقراری اعتبار زمانی هر حراج نیز منوط به دو شرط است که لزوماً هر دو باید برقرار باشد تا حراج به اتمام برسد.

 

شرط نخست آنکه «زمان قانونی» حراج به اتمام برسد که این زمان برای هر حراج متغیر است و در زمان شروع حراج اعلام می شود.

 

دیگری هم اینکه از آخرین پیشنهاد قیمت بر روی یک شماره، باید ۸ ساعت گذشته باشد؛ در صورت اعلام پیشنهاد جدید قبل از اتمام مدت زمان حراج، مدت زمان حراج برای یک دوره ۸ ساعته دیگر تمدید می شود.

 

تمامی متقاضیان شرکت در طرح حراج شماره های رند همراه اول می توانند به آدرس rond.mci.ir   مراجعه کنند.

به منظور ایجاد و گسترش همکاری های فی مابین وهم افزایی در تولید، توسعه، بازاریابی و فروش محصولات و خدمات در حوزه محصولات مبتنی بر فناوری های تحول آفرین )تحول دیجیتال(،تفاهم نامه همکاری مشترک مابین حسین مهویدی مدیرعامل و نائب رئیس مرکز گسترش فناوری اطلاعات(مگفا( محسن یوسف پور مدیرکل کسب و کار سازمانی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل منعقد گردید.


به گزارش اقتصادرسا به نقل از دفتر ارتباطات مگفا، مهویدی مدیرعامل و نائب رئیس مرکز گسترش فناوری اطلاعات در آیین امضای تفاهم نامه همکاری تولید محصول مشترک، خدمات فنی و مهندسی فی مابین مگفا و ایرانسل با تشریح خدمات و توانمند های این مرکز در راستای بومی سازی و توسعه کاربردهای فناوری اطلاعات ،ارتباطات و تحول دیجیتال در کشور،گفت: این تفاهم نامه در راستای توسعه و ترویج هوشمندسازی صنایع کشور است.
وی افزود: ایرانسل به عنوان یکی از بهترین و پیشروترین اپراتورهای تلفن همراه در کشور است، که طیف وسیعی از مشترکین را پوشش داده و با زیر ساخت های خوب خود در حال حاضر توانسته نوآوری های زیادی در هوشمند سازی ارائه دهد.
هم افزایی و توسعه هوشمندسازی در صنایع
مدیرعامل و نائب رئیس مرکز گسترش فناوری اطلاعات اظهار داشت: مگفا به عنوان شرکت صددرصد دولتی تابع وزارت صمت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران فعالیت های زیادی در خصوص هوشمندسازی و توسعه اپلیکیشن ها و کاربردهای هوشمندسازی در صنایع داشته، بنابراین اگر این دو مجموعه دستاوردهای خودرا کنار هم قرار دهیم،‌قطعا راهکار های عملیاتی و نوآورانه در حوزه هوشمندسازی صنایع مختلف خواهیم داشت.
در ادامه یوسف پور مدیرکل کسب و کار سازمانی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با بیان اینکه مجموعه مگفا و ایرانسل به غیر از جایگاه فناورانه ی خود در صنعت، ارتباطات بسیار نزدیکی نیز با صنایع دارند، گفت: در همه صنایع نیاز جدی به وجود تحول دیجیتال و  ایجاد زیر ساخت های فناوری است اما در مقابل آن نیز خلع بزرگی مانند مقاومت در بدنه صنایع برای پذیرش این تحول وجود دارد.
تحول در کشور نیازمند همراهی و هم فکری بزرگان صنعت ومعدن است
یوسف پور با تاکید براینکه تحول در کشور نیازمند همراهی و هم فکری بزرگان صنعت ومعدن است، گفت: ترکیب مرکز گسترش فناوری اطلاعات(مگفا) و ایرانسل یکی از درست ترین ترکیب های موفق برای ایجاد این تحول است.
مدیرکل کسب و کار سازمانی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در ادامه با اشاره به اینکه با توانمندی های که در دو شرکت وجود دارد هم افزایی لازم برای پوشش فناوری و تحول نسل چهارم صنعت ایجاد می شود.
براساس این گزارش، مهم ترین اهداف این تفاهم نامه شامل: ارائه کلیه محصولات حوزه ی تحول دیجیتال، نرم افزار، سخت افزار، راهکار و یا خدمتی که به واسطه ادغام، عملکرد توأمان و یا تعامل بین محصولات، خدمات و راهکارهای موجود در بازار می باشد.

شاتل‌ موبایل رنج جدید شماره سیم‌کارت‌های هوشمند خود را با پیش شماره ۰۹۹۸ و کد ۲۳ به بازار ارتباطات کشور عرضه کرد.

 


به گزارش اقتصادرسابه نقل از روابط عمومی شاتل ‌موبایل، این اپراتور تلفن همراه با پوشش سراسری4G/LTE  طی سال‌های گذشته، سیم‌ کارت‌های هوشمند خود را با رنج‌ شماره‌های ۰۹۹۸۱۰ الی ۰۹۹۸۲۲ به بازار عرضه کرده بود و هم اکنون بلوک جدید شماره‌های خود را با رنج ۰۹۹۸۲۳ در دسترس متقاضیان بازار ارتباطات کشور قرار داده است.
شاتل‌‌ موبایل به عنوان تنها اپراتور دانش‌بنیان تلفن همراه کشور و ارائه‌ دهنده سیم‌کارت هوشمند در ایران، امکان اتصال خودکار به شبکه هر سه اپراتور دارای شبکه رادیویی کشور را برای مشترکین سیم‌کارت‏‌های خود فراهم کرده و در قالب فناوری نوآورانه و انحصاری «سیم‌کارت هوشمند»، با تحلیل مداوم شبکه‏‌های موجود در موقعیت جغرافیایی مشترکین، باکیفیت‌ترین شبکه رادیویی در هر منطقه را به‏‌ صورت کاملا هوشمند انتخاب می‌کند.
گفتنی است این اپراتور با هدف توسعه قابلیت‌های سیم‌کارت هوشمند شاتل موبایل، راهکار «انتخاب دستی شبکه رادیویی میزبان» را در سراسر کشور پیاده سازی کرده تا مشترکین شاتل موبایل علاوه بر بهره‌مندی از انتخاب هوشمند شبکه بتوانند با شماره گیری کددستوری #۸*۱* یا با مراجعه به مدیریت اینترنتی حساب یا اپلیکیشن «شاتل‌‏‌ موبایل من»، از وضعیت اتصال شبکه رادیویی میزبان سیم‌کارت خود مطلع شوند و یا با تغییر شبکه رادیویی میزبان، از میان هر سه اپراتور دارای شبکه رادیویی کشور، شبکه مطلوب خود را انتخاب کنند. از سایر خدمات متمایزی که اپراتور شاتل موبایل برای مشترکین خود فراهم کرده می‌توان به قابلیت انتقال مانده بسته اینترنت به دوره بعد، اشتراک رایگان سرویس فیلم و سریال نماوا، تعرفه ویژه مصرف آزاد و ارائه متنوع‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین بسته‌های اینترنت همراه و ترکیبی اشاره کرد.
علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این اپراتور، انتخاب و خرید شماره‌های رند و عادی رنج جدید می‌توانند علاوه بر امکان مراجعه حضوری به بیش از ۴۰۰۰ مرکز فروش و خدمات پس از فروش شاتل موبایل در سراسر کشور، از طریق فروشگاه اینترنتی شاتل موبایل و یا تماس با شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰ اقدام نمایند.
/پایان خبر/


همراه اول به مناسبت گرامیداشت روز پدر، بسته‌های ترکیبی با تخفیف ویژه برای تمامی مشترکان دائمی و اعتباری تعریف کرد.به گزارش اقتصادرسا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول به مناسبت فرارسیدن سالروز میلاد حضرت امیرالمومنین علی(ع) و گرامیداشت «روز پدر»، بسته های متنوعی را برای تمامی مشترکان خود تدارک دیده است.

 

ساختار این بسته های ترکیبی به صورت «مکالمه درون شبکه و اینترنت» و با مدت زمان سه روزه است که تمامی دارندگان سیمکارت های دائمی و اعتباری همراه اول می توانند نسبت به خریداری آنها با تخفیف ویژه این ایام اقدام کنند.

 

اولین بسته شامل «2 گیگابایت اینترنت و 200 دقیقه مکالمه» می شود و دومین آنها با ترکیب «6 گیگابایت اینترنت و 600 دقیقه مکالمه» است که به ترتیب با قیمت های 10 و 25 هزار تومان عرضه می شود.

 

متقاضیان خرید و فعالسازی این بسته های ویژه روز پدر، می توانند از امروز چهارشنبه 4 بهمن تا 7 بهمن 1402 با شماره گیری «ستاره 100 ستاره 6 مربع» نسبت به انجام خواسته خود اقدام کنند.

شاتل موبایل به مناسبت فرارسیدن روز گرامیداشت مقام مرد و پدر، برای خرید سیم‌کارت هوشمند و بسته‌های اینترنت تا ۷۰ درصد تخفیف ارائه می‌کند.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از  روابط عمومی شاتل موبایل، علاقه‌مندان می‌توانند از ۴ الی ۶ بهمن ماه از تخفیف‌ استثنایی  خرید سیم‌کارت هوشمند شاتل موبایل بهره‌مند شوند و همچنین تمامی مشترکین نیز این امکان را دارند تا بسته‌های اینترنت تخفیف دار را با شماره‌گیری کددستوری #۳*۱* از سیم‌کارت‌های شاتل موبایل و یا از طریق مراجعه به اپلیکیشن «شاتل موبایل من» و سیستم مدیریت اینترنتی حساب شاتل موبایل مشاهده و فعال‌ کنند.

شاتل‌‌ موبایل به عنوان تنها اپراتور دانش‌بنیان تلفن همراه کشور و ارائه‌ دهنده سیم‌کارت هوشمند در ایران، امکان اتصال خودکار به شبکه هر سه اپراتور دارای شبکه رادیویی کشور را برای مشترکین سیم‌کارت‏‌های خود فراهم کرده و در قالب فناوری نوآورانه و انحصاری «سیم‌کارت هوشمند»، با تحلیل مداوم شبکه‏‌های موجود در موقعیت جغرافیایی مشترکین، باکیفیت‌ترین شبکه رادیویی در هر منطقه را به‏‌ صورت کاملا هوشمند انتخاب می‌کند.

گفتنی است این اپراتور با هدف توسعه قابلیت‌های سیم‌کارت هوشمند شاتل موبایل، راهکار «انتخاب دستی شبکه رادیویی میزبان» را در سراسر کشور پیاده سازی کرده تا مشترکین شاتل موبایل علاوه بر بهره‌مندی از انتخاب هوشمند شبکه بتوانند با شماره گیری کددستوری #۸*۱* یا با مراجعه به مدیریت اینترنتی حساب یا اپلیکیشن «شاتل‌‏‌ موبایل من»، از وضعیت اتصال شبکه رادیویی میزبان سیم‌کارت خود مطلع شوند و یا با تغییر شبکه رادیویی میزبان، از میان هر سه اپراتور دارای شبکه رادیویی کشور، شبکه مطلوب خود را انتخاب کنند. از سایر خدمات متمایزی که اپراتور شاتل موبایل برای مشترکین خود فراهم کرده می‌توان به قابلیت انتقال مانده بسته اینترنت به دوره بعد، اشتراک رایگان سرویس فیلم و سریال نماوا، تعرفه ویژه مصرف آزاد و ارائه متنوع‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین بسته‌های اینترنت همراه و ترکیبی اشاره کرد.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این اپراتور، انتخاب و خرید شماره‌های رند و عادی رنج جدید می‌توانند علاوه بر امکان مراجعه حضوری به بیش از ۴۰۰۰ مرکز فروش و خدمات پس از فروش شاتل موبایل در سراسر کشور، از طریق فروشگاه اینترنتی شاتل موبایل و یا تماس با شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰ اقدام نمایند.

/پایان خبر/

 

درباره شاتل موبایل

«شاتل موبایل»، اپراتور نسل جدید تلفن همراه است که به عنوان عضوی از گروه شرکت‌های شاتل، در اسفند 1395 موفق به دریافت پروانه نوع اول اپراتور مجازی تلفن همراه (Full MVNO) از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد و در کمتر از 6 ماه پس از صدور این پروانه، نخستین شبکه کامل تلفن همراه نسل جدید کشور با نام تجاری «شاتل موبایل» را با پوشش سراسری LTE/4G راه‌اندازی کرد.

شاتل موبایل برای اولین بار در ایران، نسل جدیدی از سیم‌کارت‌ها را با عنوان «سیم‌کارت هوشمند» عرضه کرده است که با فناوری هوشمند، همواره بهترین آنتن و پوشش شبکه را در محدوده جغرافیایی مشترک انتخاب می‌کند.

اختتامیه نخستین هکاتون 5G همراه اول با موضوع چالش پیاده‌سازی ماژول NEF توسط مرکز تحقیق‌وتوسعه اپراتور اول تلفن همراه کشور برگزار شد.

 

به گزارش اقتصادرسا، اختتامیه نخستین هکاتون 5G همراه اول عصر امروز دوشنبه 2 بهمن1402 در ساختمان مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برگزار شد.

 

این هکاتون در تاریخ 10 الی 13 دی سال جاری توسط مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و با حمایت ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان و آکادمی همراه اول برگزار شد و در جریان آن، شرکت کنندگان به حل چالش پرداختند.

 

* انتظار حل چالش را نداشتیم
در این رویداد اختتامیه نیز وحید شاه منصوری، رییس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول از خروجی‌ هکاتون ابزار خرسندی و اظهار کرد: با توجه به سطح فنی مسئله، انتظار حل چالش توسط شرکت کنندگان هکاتون را نداشتیم اما این مهم در این رویداد انجام شد.

 

وی ابزار امیدواری کرد که در هکاتون های بعدی و با تخصصی تر شدن چالش ها و حضور شرکت های دانش بنیان اکوسیستم ICT کشور، سطح کیفی و کمی رویداد ارتقاء یابد.

 

هدف از هکاتون اول که تشکیل اجتماعی نخبگانی با محوریت حل یک چالش فنی بود، محقق شد و در حال حاضر، شرکت کنندگان این هکاتون امکان حضور و همکاری در آزمایشگاه باز 5G همراه اول را دارند.

 

گفتنی است هدف همراه اول از راه اندازی آزمایشگاه باز 5G و IoT، ایجاد بستری برای جذب نخبگان و توسعه اکوسیستم تخصصی 5G و IoT در کشور است که با رویدادهای نوآورانه و هکاتون ها گام به گام به تحقق آن نزدیک تر می شویم.

 

* آزمایشگاه 5G همراه اول در مسیر تبدیل به یکی از قطب‌های اصلی توسعه فناوری نسل پنجم
آزاد روانشید، مدیر آزمایشگاه 5G همراه اول نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور نخبگان متخصص در این رویداد، به بیان کلی ابعاد فنی مسئله پرداخت و اذعان کرد: خروجی این هکاتون ورای تصور همراه اول بود.

 

وی گفت: با ادامه روند این هکاتون ها، آزمایشگاه مذکور تبدیل به یکی از قطب های اصلی توسعه تکنولوژی 5G تبدیل خواهد شد.

 

* تقدیر بنیاد ملی نخبگان از همراه اول و تأکید بر حفظ نخبگان
در اختتامیه امروز که با هدف تقدیر و تجلیل از دو تیم حائز رتبه برتر با اهدای «مبلغ یک میلیارد ریال» برگزار شد، آرش امینی، نماینده بنیاد ملی نخبگان نیز ضمن تشکر از مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برای برگزاری رویدادهایی به این شکل، عنوان کرد که تاکید بنیاد ملی نخبگان بر جذب حداکثری دانشجویان و افراد توانمند است و مجموعه های توانمندی چون همراه اول باید بر حفظ و جذب نخبگان ممارست ورزند.

 

لازم به ذکر است، هکاتون دوم با موضوع «پیاده سازی پلتفرم شارژ همگرا در شبکه ‏‎5G‎» برگزار خواهد شد و ثبت نام در آن تا تاریخ 30 بهمن 1402 از طریق نشانی rd.mci.ir میسر است.

 

همراه اول به مناسبت ولادت باسعادت حضرت زهرا(س) از ارائه بسته‌های ویژه ترکیبی خبر داد.به گزارش اقتصادرسا، همراه اول به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن و «روز مادر»، بسته های ویژه ای را تدارک دیده است که تمامی مشترکان دائمی و اعتباری همراه اولی قادر به سفارش و استفاده از آنها هستند.

 

براساس تقویم رسمی کشور 13 دی 1402 مصادف است با بیستم جمادی الثانی و سالروز ولادت حضرت زهرا(س) که همراه اول به همین مناسبت با طراحی 2 بسته ترکیبی ویژه 3 روزه شامل «مکالمه» و «اینترنت» این روز را به تمامی مشترکانش تبریک گفته است.

 

بسته «2 گیگابایت اینترنت و 200 دقیقه مکالمه» با قیمت 10 هزار تومان و بسته «6 گیگابایت اینترنت و 600 دقیقه مکالمه» با قیمت 25 هزار تومان عرضه می شود.

 

تمامی مشترکان همراه اولی دارنده یوسیم و علاقه مند به فعالسازی یکی از این بسته های ویژه که از امروز سه شنبه 12 دی تا پایان روز پنجشنبه 14 دی 1402 قابل خرید و استفاده است، می توانند کد «ستاره 100 ستاره 671 مربع» را شماره گیری و یکی از بسته ها را انتخاب کنند.

 

قابلیت خرید چند باره این بسته ها در طول بازه زمانی اجرای طرح به شرط اتمام حجم به شکل نقدی و غیرنقدی وجود دارد.

شاتل موبایل به مناسبت روز گرامیداشت مقام زن و مادر، برای خرید بسته‌های اینترنت تا ۵۰ درصد تخفیف ارائه می‌کند.به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شاتل موبایل، تمامی مشترکین این اپراتور می‌توانند از تاریخ ۱۲ الی ۱۵ دی ماه از این تخفیف‌های استثنایی بهره‌مند شوند و این بسته‌ها را با شماره‌گیری کددستوری #۳*۱* از سیم‌کارت‌های شاتل موبایل و یا از طریق مراجعه به اپلیکیشن «شاتل موبایل من» و سیستم مدیریت اینترنتی حساب شاتل موبایل مشاهده و فعال‌ کنند.

شاتل‌‌ موبایل به عنوان تنها اپراتور دانش‌بنیان تلفن همراه کشور و ارائه‌ دهنده سیم‌کارت هوشمند در ایران، امکان اتصال خودکار به شبکه هر سه اپراتور دارای شبکه رادیویی کشور را برای مشترکین سیم‌کارت‏‌های خود فراهم کرده و در قالب فناوری نوآورانه و انحصاری «سیم‌کارت هوشمند»، با تحلیل مداوم شبکه‏‌های موجود در موقعیت جغرافیایی مشترکین، باکیفیت‌ترین شبکه رادیویی در هر منطقه را به‏‌ صورت کاملا هوشمند انتخاب می‌کند.

گفتنی است این اپراتور با هدف توسعه قابلیت‌های سیم‌کارت هوشمند شاتل موبایل، راهکار «انتخاب دستی شبکه رادیویی میزبان» را در سراسر کشور پیاده سازی کرده تا مشترکین شاتل موبایل علاوه بر بهره‌مندی از انتخاب هوشمند شبکه بتوانند با شماره گیری کددستوری #۸*۱* یا با مراجعه به مدیریت اینترنتی حساب یا اپلیکیشن «شاتل‌‏‌ موبایل من»، از وضعیت اتصال شبکه رادیویی میزبان سیم‌کارت خود مطلع شوند و یا با تغییر شبکه رادیویی میزبان، از میان هر سه اپراتور دارای شبکه رادیویی کشور، شبکه مطلوب خود را انتخاب کنند. از سایر خدمات متمایزی که اپراتور شاتل موبایل برای مشترکین خود فراهم کرده می‌توان به قابلیت انتقال مانده بسته اینترنت به دوره بعد، اشتراک سرویس فیلم و سریال نماوا، تعرفه ویژه مصرف آزاد و ارائه متنوع‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین بسته‌های اینترنت همراه و ترکیبی اشاره کرد.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این اپراتور، انتخاب و خرید شماره‌های رند و عادی رنج جدید می‌توانند علاوه بر امکان مراجعه حضوری به بیش از ۴۰۰۰ مرکز فروش و خدمات پس از فروش شاتل موبایل در سراسر کشور، از طریق فروشگاه اینترنتی شاتل موبایل و یا تماس با شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰ اقدام نمایند.

سردار سرتیپ پاسدار سیدمهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، از غرفه‌های ایرانسل در بیست‌وچهارمین نمایشگاه تلکام و هفتمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل، بازدید کرد.به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی ایرانسل، سردار فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ظهر امروز ، سه‌شنبه ۵ دی ۱۴۰۲، از غرفه‌های ایرانسل در بیست ‌و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات، فناوری‌اطلاعات و اقتصاد دیجیتال و هفتمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین دستاوردهای ایرانسل در حوزه‌های مختلف فناوری‌های ارتباطی، هوشمندسازی، نوآوری و تحول دیجیتال و همچنین پدافند غیرعامل و سامانه‌های بومی مرکز عملیات امنیت ایرانسل قرار گرفت.

مدیرکل عملیات شبکه ایرانسل در جریان این بازدید، درباره اجرای موفقیت‌آمیز مانور پایداری هسته شبکه ایرانسل، در حضور سردار فرحی توضیحاتی ارائه داد و در ادامه جدیدترین دستاوردهای ایرانسل برای بررسی تاب‌آوری هسته شبکه اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در مواقع بحران را تشریح کرد.

همچنین سردار فرحی در این بازدید با آخرین خدمات قابل ارائه بر بستر فناوری‌های ارتباطی از جمله جدیدترین دستاوردهای نسل پنجم شبکه تلفن‌همراه 5G و شبکه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها (FTTx)، آشنا شد و از اقدام‌های انجام شده توسط ایرانسل تقدیر کرد.

ایرانسل با حضور در این دو نمایشگاه که به صورت همزمان از از ۲ تا ۵ دی‌ماه ۱۴۰۲، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، جدیدترین دستاوردهای شبکه 5G و فیبرنوری FTTx، راهکارها و محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی، تحقیق و توسعه، نوآوری، بومی‌سازی، راهکارها و سرویس‌های دیجیتال، راهکارهای سازمانی، پشتیبانی از مشتریان، محصولات نرم‌افزاری و منابع انسانی و همچنین سامانه‌های بومی مرکز عملیات امنیت ایرانسل را به بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان ارائه کرد.

تبلیغات

کد اعلام وصول پایگاه خبری اقتصاد رسا

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top