روتیتر: با هدف فراهم کردن زیرساخت نظارتی برگزار شد؛

نحوه‌ی کار با اپلیکیشن پذیرش بلیت تک‌سفره در خطوط اتوبوس تندرو تهران(BRT) در سازمان فاوای شهرداری تهران به مدیران، متصدیان و پیمانکاران طرف قرارداد شرکت واحد اتوبوسرانی تهران آموزش داده شد.

 

به گزارش اقتصادرسا ، هشت خرداد، جلسه‌ی آموزشی اپلیکیشن پذیرش بلیت تک‌سفره در خطوط اتوبوس تندرو تهران(BRT) برگزار و طی آن کارشناسان سازمان فاوا ضمن معرفی ویژگی‌های کاربردی این اپلیکیشن، نحوه‌ی کار با آن را به مدیران، متصدیان و پیمانکاران طرف قرارداد شرکت واحد اتوبوسرانی تهران آموزش داده و در ادامه‌ی این جلسه، دسترسی لازم به افراد طرف قرارداد اعطا شد.
این اپلیکیشن در راستای فراهم‌کردن زیرساخت یکپارچه برای نظارت بر روند پرداخت کرایه در خطوط اتوبوس تندرو تهران(BRT) طراحی شده است.
همچنین در این جلسه کدهای QR که قرار است در خطوط یک تا ده خطوط اتوبوس تندرو تهران(BRT) نصب شوند، رونمایی و 20 خرداد به‌عنوان زمان آغاز به‌کار این سیستم پرداختی، اعلام شد.
بدین‌ترتیب با نصب کدهای QR در خطوط اتوبوس تندرو تهران، امکان پرداخت کرایه‌های ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق اسکن کدهای QR با استفاده از گوشی تلفن همراه برای مسافران این خطوط فراهم می‌شود.
گفتنی است شهروندان می‌توانند بدون نیاز به اپلیکیشنی خاص و تنها از طریق اپ‌های معتبر و متصل به کیف پول الکترونیکی طرف قرارداد با شهرداری تهران، در ایستگاه، اقدام به اسکن کد QR کرده و با نشان‌دادن پرداخت به متصدی ایستگاه از سرویس حمل‌و نقل شهری استفاده کنند.

 

تبریک مدیر برند،مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات

 

 

 

ارتباطات به عنوان یکی از مولفه های بی بدیل توسعه کشور ها در جامعه اطلاعاتی امروز به شمار می رود و به دلیل چنین اهمیتی است که هفتم ماه مِی را به این امر اختصاص داده اند و در ایران عزیزمان نیز، بیست و هفتم اردیبهشت به روز «ارتباطات و روابط عمومی» مزین شده است. امیر خرمی شاد- معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو

ارتباطات به عنوان یکی از مولفه های بی بدیل توسعه کشور ها در جامعه اطلاعاتی امروز به شمار می رود و به دلیل چنین اهمیتی است که هفتم ماه مِی را به این امر اختصاص داده اند و در ایران عزیزمان نیز، بیست و هفتم اردیبهشت به روز «ارتباطات و روابط عمومی» مزین شده است.
روابط عمومی ها و رسانه ها؛ بسترساز توسعه و امیدآفرینی
اما افزوده شدن مفهوم روابط عمومی به عبارت روز ارتباطات، حاکی از ارج نهادن شایسته به این جایگاه در فضای توسعه است؛ چرا تداوم و تعالی سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها در عرصه‌ها و فعالیت های تخصصی و عمومی، بستگی مستقیمی به عملکرد روابط عمومی‌های آن‌ها دارد. به واقع، روابط عمومی ها با بهره گیری از ابزارهای ارتباطی سنتی و مدرن و در کنار تعامل با رسانه ها، به تشریح خط مشی سازمان ها، فعالیت های انجام شده و برنامه های پیش رو می پردازند. به طوری که، برقراری ارتباط با اقشار جامعه و نیز ارتقای امید در میان عموم مردم، بخشی از رسالت های روابط عمومی ها به شمار می رود.

طی سال های تحریمی دهه های اخیر، نقش اثر گذار بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور و جایگاه حیاتی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به عنوان متصدی این بخش، برای اقتصاد کشورمان عیان شد. در این میان، روابط عمومی ایمیدرو  با ایفای نقش اطلاع رسانی مناسب به عنوان یکی از مهم ترین وظایف و اهداف خود، همواره تلاش کرده با شناساندن ظرفیت های عظیم بخش معدن و صنایع معدنی کشور و اقدامات در حال انجام و نیز ارتباط مستمر با روابط عمومی های شرکت های بزرگ و کوچک تابعه و وابسته، این جایگاه را پررنگ تر سازد و در جامعه، امید آفرینی کند؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر مفهوم "تبیین" تاکید ورزیده اند.

 در این میان نقش رسانه ها به عنوان بسترسازان ارتباطی در تحقق این هدف، همواره ارزنده و راهگشا بوده است. از این رو، جا دارد روز ارزشمند ارتباطات و روابط عمومی را به همه دست اندرکاران این بخش – اعم از روابط عمومی ها و رسانه ها- که همواره برای ارتقای بخش معدن و صنایع معدنی کشور تلاش کرده اند، تبریک و تهنیت گوییم.  

تیم ملی وزنه‌برداری ایران توانست با حمایت همراه اول به مقام قهرمانی آسیا برسد.


به گزارش اقتصادرسا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، تیم ملی وزنه برداری ایران توانست در رقابت های آسیایی که در شهر جینجوی کره جنوبی برگزار شد، به مقام «قهرمانی» دست یابد.

 

این دوره از رقابت ها که از 13 اردیبهشت آغاز شده بود، امروز ۲۳ اردیبهشت با برگزاری رقابت دسته فوق سنگین به کار خود پایان داد و در پایان این مسابقات در رده بندی تیمی، تیم ملی ایران با 635 امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت.

 

تیم کشورمان در این دوره از رقابت ها صاحب 2 طلا، 3 نقره و 5 برنز شد.

 

حسین سلطانی 2 طلا و یک نقره، آیت شریفی و علیرضا یوسفی هر کدام یک نقره، مصطفی جوادی و فاطمه کشاورز هر کدام 2 برنز و مهدی کرمی یک برنز کسب کردند.

 

تیم مردان ایران با 10 ورزشکار و تیم بانوان کشورمان با 5 ورزشکار در این رویداد حضور داشتند.

 

به این مناسبت همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور و همچنین اول ورزش ایران، این موفقیت را به اعضای تیم ملی وزنه برداری، کادرهای فنی و عموم مردم ایران تبریک گفته است.

فدراسیون هندبال در آیین بزرگ انتخاب برترین‌های ورزشی ایران در سال ۱۴۰۱ و اختتامیه جشنواره ملی قهرمان ایران، موفق به کسب عنوان بهترین فدراسیون ورزشی کشور شد. اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، از سال ۱۴۰۰ تا کنون، حامی ورزش هندبال کشور است.

 به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی ایرانسل، مراسم اختتامیه جشنواره ملی قهرمان ایران و آیین بزرگ انتخاب برترین‌های ورزش ایران در سال ۱۴۰۱، چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۲، از ساعت ۲۰ و با حضور سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما، محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک، محمد پولادگرمعاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش، غفور کارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک، مدیران سازمان صدا و سیما، رؤسای فدراسیون‌های ورزشی، جمعی از بزرگان ورزش کشور و نامزدهای قهرمان ایران، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در این مراسم، فدراسیون هندبال ایران، در میان ۵۲ فدراسیون زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان، به عنوان برترین فدراسیون ورزشی کشور در سال ۱۴۰۱ انتخاب و معرفی شد. این جایزه از سوی هیأت داوران به رئیس فدراسیون هندبال اهدا شد.

ایرانسل، نخستین ارائه‌دهنده 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت نسل پنج در ایران، در روز ۱۴ دی ۱۴۰۰، طی مراسمی در ساختمان مرکزی ایرانسل، با حضور دکتر علیرضا پاکدل رئیس و جمعی از مدیران فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران و دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، برای نخستین سال، حامی ورزش هندبال کشور شد که این حمایت، آغازگر یک دوره درخشش در رده‌های مختلف این رشته ورزشی بوده است.

ایرانسل برای دومین سال پیاپی، دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱، قرارداد همکاری با فدراسیون هندبال را تمدید کرد.

در دی ۱۴۰۱، تیم ملی هندبال مردان کشورمان، برای اولین بار در تاریخ، از گروه خود در مرحله مقدماتی رقابت‌های قهرمانی جهان صعود کرد و به جمع ۲۴ تیم برتر جهان پیوست.

در شهریور ۱۴۰۱، تیم ملی هندبال نوجوانان پسر ایران، موفق شد تا علاوه بر کسب عنوان نایب قهرمانی آسیا، سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را نیز به دست آورد.

در مرداد ۱۴۰۱، تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران که در رقابت‌های قهرمانی جهان در مقدونیه شمالی شرکت کرده بود، موفق شد برای نخستین بار در تاریخ ورزش‌های توپی بانوان کشور، به جمع ۱۶ تیم برتر جهان راه پیدا کند.

در خرداد ۱۴۰۱، تیم ملی هندبال ساحلی نوجوانان ایران، موفق شد برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی، نه تنها نخستین تیم آسیایی هندبال ساحلی باشد که در جمع چهار تیم برتر جهان قرار می‌گیرد، بلکه اولین مدال جهانی هندبال ایران را هم به دست آورد و جایگاه سوم رقابت‌های جهانی را از آن خود کند.

فروردین ۱۴۰۱، در رقابت‌های هندبال ساحلی در دو رده بزرگسالان و نوجوانان، که به میزبانی ایران برگزار شد، تیم‌های ملی ایران توانستند با درخشش و کسب پیروزی در برابر حریفان خود، ضمن به دست آوردن مدال طلا، به مسابقات قهرمانی جهان نیز، راه پیدا کنند.

همچنین تیم ملی نوجوانان دختر ایران، سوم فروردین ماه ۱۴۰۱، توانسته بود با قهرمانی در رقابت‌های آسیایی، نخستین مدال طلای بانوان را برای هندبال ایران به ارمغان آورد. در اسفند ۱۴۰۰ نیز، تیم ملی جوانان دختر ایران، توانسته بود با حمایت ایرانسل، مدال نقره رقابت‌های قهرمانی آسیا را به دست آورده و به مسابقات قهرمانی جهان، راه پیدا کند.

پیشتر نیز، در بهمن ۱۴۰۰، تیم ملی هندبال مردان ایران، با حمایت ایرانسل، موفق شده بود با درخشش در رقابت‌های قهرمانی آسیا، راهی مسابقات قهرمانی هندبال مردان جهان شود.

همراه اول با فرارسیدن جشن بزرگ مسلمانان، از بسته‌های عید فطر خود با تخفیف‌های ویژه رونمایی کرد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول به مناسبت فرارسیدن «عید سعید فطر»، از بسته های ترکیبی ویژه برای تمامی مشترکان دائمی، اعتباری و همچنین انارستانی خود که از سیمکارت نسل جدید (یوسیم) استفاده می کنند، رونمایی کرد.

 

بسته های ویژه عید فطر بسته به «دائمی و اعتباری» یا «انارستانی» بودن مشترکان اپراتور اول تلفن همراه کشور به دو نوع تقسیم می شود.

 

بسته ترکیبی مختص مشترکان دائمی و اعتباری همراه اول متشکل از «3 گیگابایت اینترنت و 3 ساعت مکالمه درون شبکه و با تلفن ثابت» و با قیمت 12 هزار تومان است که متقاضیان، می توانند با شماره گیری کددستوری «ستاره 100 ستاره 67 مربع» اقدام به خریداری آن کنند.

 

بسته ترکیبی تدارک دیده شده برای مشترکان انارستانی هم شامل «یک گیگابایت اینترنت و 3 ساعت مکالمه درون شبکه و با تلفن ثابت» است که برای فعالسازی آن به قیمت 3 هزار تومان، کافی است کددستوری «ستاره 100 ستاره 6671 مربع» شماره گیری شود.

 

هر دو بسته مذکور که با تخفیف ویژه به مناسبت این ایام طراحی شده، از امروز چهارشنبه 30 فروردین تا انتهای روز دوشنبه 4 اردیبهشت 1402 قابل خریداری و فعالسازی است.

 

در راستای رفاه حال مشترکان، امکان فعالسازی این بسته های 3 روزه ویژه عید فطر از طریق 3 درگاه «ستاره 100 مربع»، «ستاره یک مربع» و «همراه من» فراهم شده است.

 

تمامی مشترکانی که اقدام به خرید و فعالسازی بسته های ترکیبی ویژه عید فطر می کنند، می توانن در صورت إتمام حجم یا مدت اعتبار بسته ها، مجددا اقدام به «خرید» تا پایان بازه زمانی کمپین کنند.

 

تمامی مشترکان همراه اولی که فاقد سیمکارت نسل جدید (یوسیم) هستند، می توانند برای بهره مندی از این بسته های با تخفیف ویژه و همچنین دریافت 20 گیگابایت اینترنت هدیه 30 روزه، با «مراجعه به یکی از مراکز فروش و خدمات همراه اول» یا «شماره گیری 9990» اقدام به تعویض رایگان سیمکارت خود با یوسیم کنند.

 

یوسیم (USIM) سیمکارتی است که امکان بهره مندی از اینترنت نسل 4 و 5 را فراهم می آورد.

در این صورت علاوه بر امکان استفاده از مزایای طرح های با تخفیف ویژه همراه اول، مشترکان می توانند از مزیت تخفیف های 50 درصدی (نیم بها) یا یک سوم بها در تعامل با سایت های داخلی بهره مند شوند.

 

روتیتر: در نشست مدیران سازمان فاوا و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران مطرح شد:

در نشست سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران و رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برلزوم هوشمندسازی فرآیندهای مدیریت بحران در شهر تهران تاکید شد.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در جلسه‌ای که روز سه‌شنبه 22 فروردین در سازمان فاوا برگزار شد، علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سعید جهانی سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران با حضور معاونان و مدیران به طرح و بررسی موارد همکاری‌ و هم‌افزایی بین‌سازمانی در خصوص برنامه‌های مدیریت بحران پرداختند.

در این نشست بر ایجاد رویکرد یکپارچه در توسعه‌ی نرم‌افزارهای حوزه‌ی مدیریت بحران تاکید شد و در رابطه با به‌روزرسانی زیرساخت‌های شبکه و توسعه‌ی زیر ساخت سخت افزاری تبادل نظر شد.

یکی از موضوعات اصلی این جلسه بررسی سامانه‌ها و نرم‌افزارهای مورد نظر در حوزه‌ی مدیریت بحران بود و در این راستا نیازهای پیش‌روی سامانه‌ی یکپارچه‌ی مدیریت بحران شهر تهران و سامانه‌ی مدارس آماده و خانه‌های دوام مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در  ادامه‌ی جلسه‌ کارشناسان حاضر به طرح نیازها در حوزه‌ی سخت‌افزار و زیرساخت همچون نیازهای زیرساختی در توسعه‌ی ساختمان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و پایگاه‌های مدیریت بحران تازه‌تأسیس پرداختند.

یکی از موضوعات این جلسه، طرح همکاری‌های سازمان فاوا به‌عنوان رئیس کارگروه هوشمندسازی قرارگاه ایمنی کالبدی شهرداری تهران بود و در رابطه با توسعه‌ی بخش اطلاعات حوزه‌ی مدیریت شهر تهران و استفاده از متادیتا، تبادل نظر انجام و موارد لازم بررسی شد.

هم‌چنین در این جلسه به ابعاد امنیت سایبری نیز به عنوان یکی از موارد حائز اهمیت در حوزه‌ی مدیریت بحران پرداخته شد و مقرر شد با حضور کارشناسان در کمیته‌ی هوشمندسازی مدیریت بحران شهر تهران، اولویت‌های اصلی تعیین و با ارائه راهکارها، مسیر هوشمندسازی فرآیندهای مدیریت بحران در شهر تهران طی سال جاری با شتاب بیشتر پیگیری شود.

 

روتیتر: توسط معاونان وزرای کشور و ارتباطات صورت گرفت؛

تفاهم نامه مشترک با هدف توسعه همکاری‌ها و اجرای تکالیف قانونی مشترک بین شرکت ملی پست و سازمان ثبت احوال کشور منعقد شد.به گزارش اقتصادرسا به نقل ازدفتر ارتباطات و اموربین الملل شرکت ملی پست؛ عصر روز 27 اسفند 1401 با حضورمحمود لیایی؛ معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست،  هاشم کارگر؛ معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال، محمد احمدی؛ معاون فنی و بازرگانی و محمداخلاقی؛ مدیرکل بازاریابی و فروش، تفاهم نامه مشترک بین شرکت ملی پست و سازمان ثبت احوال کشور در سالن غدیر سازمان ثبت احوال به امضا رسید.

لیایی در این آیین با اشاره به در پیش بودن سال جدید ابراز امیدواری کرد: «با همت و تلاش مضاعف بتوانیم خدمتگزاران بهتری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.»

مديرعامل شرکت ملی پست با اشاره به همکاری دیرینه پست و ثبت احوال گفت: «با ورود فناوری های جدید همکاری این دو نهاد خدمت رسان وارد مرحله جدیدی شده که در این راستا با خلق سرویس های نوین در قالب سرویس های با ارزش افزوده می توانیم خدمات شایسته ای به هموطنان ارائه دهیم.»

معاون وزیر ارتباطات حذف فرایندهای موازی موجود برای ارائه خدمات را از مهمترین دستاوردهای این تفاهم نامه دانست.

وی با اشاره به هم افزایی و ترکیب کدملی و کدپستی گفت: «این امر ارائه تسهیلات ویژه در خدمات دولت به مردم را به دنبال دارد.»

در ادامه رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به تحولاتی که در عرصه خدمات ایجاد شده بیان کرد: «با نگاه جدید باید در این عرصه قدم برداشت که این تفاهم نامه سرفصل جدیدی برای انجام خدمات نوین پیش رو است.»

وی با اشاره به قدمت دیرینه پست و خدمات مختلف این نهاد خدمت رسان در عرصه های گوناگون به مردم و سازمان ها گفت: « پست در هشت سال دفاع مقدس با امیدواری که بین خانواده ها ایجاد می کرد و نفوذ در بخش های امنیتی و اطلاعاتی آن دوران جایگاه ویژه ای در بین مردم دارد، از این رو امروز نیز مردم باید از جنبه های مختلف خدمات پست آگاه شوند.»

رئیس سازمان ثبت احوال کشور ابراز امیدواری کرد؛ هر دو سازمان بتوانیم با مشارکت و همکاری مضاعف، بیش از پیش خدمتگزار مردم باشیم.

معاون وزیر کشور افزایش رضایتمندی مردم از خدمات ارائه شده را گامی در راستای ارتقای رضایت مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست.

وی با تاکید بر جلوگیری از موازی کاری خدمات گفت: «باید هزینه‌ی خدمات را برای مردم و حاکمیت کاهش دهیم.»

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به سرعت بالای رشد فناوری عنوان کرد : «دستگاه های خدمات رسان باید متناسب با نیازهای جامعه خود را تطبیق و با هم افزایی با یکدیگر در مسیر فناوری حرکت نمایند.»

گفتنی است این تفاهم نامه باهدف همکاری در زمینه تکمیل پایگاه اطلاعات هویتی کشور براساس تبادلات اطلاعات و انجام اقدامات مشترک در راستای قوانین و مقررات حاکم به امضا رسید.

ارائه خدمات کارگزاری برای فرآیندهای تصدی گرایانه ثبت احوال در سراسر کشورتوسط شرکت ملی پست؛ مطالعه، بررسی، طراحی و اجرای سرویس های ارزش افزوده مبتنی بر فضای کسب و کار مشترک؛ احراز هویت مکانی اقامت اشخاص حقیقی ازطریق تحویل مدارک هویتی در نشانی افراد در سراسر کشور از جمله مفاد این تفاهم نامه است

 ارائه خدمات پستی نظیر؛ ارسال مراسلات و محمولات، خدمات تمبرو... حسب در خواست ثبت احوال؛ برگزاری رویدادهای مشترک در راستای اجرای اهداف تفاهم نامه درسطوح ستادی، استانی و شهرستان ها؛ انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی مشترک به منظور ارتقا بهره وری و بهبود فرآیندهای طرفین تفاهم نامه با توجه به ماده 68 قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه و آئین نامه اجرایی  الزام اختصاص شماره ملی و کدپستی از دیگر مفاد درج شده در این تفاهم نامه است می توان به آن اشاره کرد.

ایرانسل با حضور در اولین نمایشگاه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ایران (رصتا)، به‌روزترین خدمات و محصولات مبتنی بر محتوا در فضای مجازی، از جمله «ویستامدیا» که بازوی ایرانسل در تولید و ارائه محتوای صوتی و تصویری برای دنیای دیجیتال است و سرویس‌های «لنز»، «دانا»، «سیمبا»، «راویتو» و «ریتم» را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کند.به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با سبد کاملی از سرویس‌ها و خدمات محتوایی، مبتنی بر صوت و تصویر فراگیر، در اولین نمایشگاه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ایران (رصتا)، شرکت کرده است. این نمایشگاه که توسط سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌ و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) برگزار می‌شود، از ۱۱ تا ۱۴ اسفند ۱۴۰۱، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، از ساعت ۸ تا ۱۶ میزبان بازدیدکنندگان است و ایرانسل در سالن ۷ آن حضور دارد.

ایرانسل با ارائه سرویس «تلویزیون اینترنتی لنز» به عنوان بستر پخش فیلم، سریال، پخش رویداد زنده و شبکه‌های تلویزیونی، سرویس «راویتو» به عنوان پلتفرم اشتراک ویدیو و پخش زنده با امکان کسب درآمد، سرویس «ریتم» به عنوان پلتفرم جامع انتشار موسیقی و موزیک استریم، خدمات آهنگ پیشواز و بستر کسب درآمد برای صاحبان اثر صوتی، سرویس «سیمبا» به عنوان سامانه امن دسترسی کودکان و نوجوانان به محتوای مناسب و «پلتفرم جامع آموزش آنلاین دانا» به عنوان شبکه آموزش مجازی برای تمام فعالان آموزشی، در نمایشگاه رصتا مشارکت کرده است. همچنین «ویستامدیا» که بازوی ایرانسل در تولید و ارائه محتوی صوتی و تصویری برای دنیای دیجیتال است، در این نمایشگاه حضور دارد.

نمایشگاه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ایران با رویکرد حمایت‌گری و به‌منظور معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در کشور و هم‌افزایی هر چه بیشتر سازمان صدا و سیما و رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر و سایر اجزای زیست‌بوم، در دو بخش سرویس و محتوا برگزار می‌شود و اهدافی از جمله «اطلاع رسانی از آخرین دستاوردهای حوزه رسانه و ایجاد ارتباط بین شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان»، «جریان‌سازی و بسترسازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر فرهنگ اسلامی، بومی و ملی»، «حمایت‌های مادی و معنوی از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر»، «ایجاد فضای رقابت رسانه‌ای بین تولیدکنندگان و توزیع کنندگان خدمات و محتوای رسانه‌ای در جهت ارتقاء کیفی»، «ایجاد تعامل بین نخبگان دانشگاهی، سازمان صدا وسیما، ساترا و رسانه‌ها» و … را دنبال می‌کند.

در این نمایشگاه تلویزیون‌های اینترنتی، طراحان پلتفرم، مراکز ارائه دهنده خدمات رسانه‌های دیجیتال، توسعه‌دهندگان، استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌های صنایع خلاق، نهادهای مردمی، نرم‌افزارهای رسانه‌ای، نرم‌افزار‌های تلفن همراه، پایگاه‌های اینترنتی و وبلاگ‌ها، مراکز پژوهش، فناوری و نوآوری در رسانه‌های دیجیتال، تولیدات مراکز فرهنگی دیجیتال، تولیدات رسانه‌های دیجیتال دانش آموزی و… میزبان علاقه‌مندان هستند.

روتیتر: مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی سازمان خصوصی سازی خبر داد:

تعداد 5 طرح و پروژه در حوزه فناوری اطلاعات سازمان خصوصی سازی همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رونمایی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، مهدی طریحی، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و امنیت سازمان خصوصی سازی در حاشیه مراسم رونمایی از «سامانه دبیرخانه هیات عالی مولدسازی دارایی های دولت » گفت: تعداد 5 طرح و پروژه که توسط دفتر فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی تولید شده است، درایام گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه هم‌افزایی و تلاش خالصانه و بی‌وقفه متخصصین و همکاران دفتر فناوری اطلاعات این سازمان، مسبب کسب دستاوردهای ارزشمندی شده است، گفت: «پنجره واحد سازمان خصوصی‌سازی» با نشانیhttps://eservices.ipo.ir  از طریق اتصال به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت و با هدف ارائه خدمات الکترونیک سازمان خصوصی‌سازی در راستای اجرای بند (و) تبصره (7) قانون بودجه سال 1401 توسط این سازمان پیاده سازی و در حال بهره برداری است.

وی ادامه داد: «پیشخوان الکترونیک خدمات سازمان خصوصی‌سازی» به نشانی https://counter.ipo.ir به منظور افزایش کیفیت ارائه خدمات سازمان به عموم ذینفعان و تکریم ارباب رجوع، «سامانه دبیرخانه هیات عالی مولد سازی دارایی های دولت» با ماموریت شفاف سازی و ارائه به روزترین و مهم‌ترین اخبار، رویداد ها و مستندات مربوط به مولدسازی اموال و دارایی‌های دولت،  «نرم افزار نقشه جغرافیایی موقعیت دارایی‌های مازاد مصوب دولتی مشمول مولدسازی» به منظور شناسایی و دستیابی آسان و سریع دارایی‌های دولت برای عموم ذینفعان، «سامانه سیستم‌ساز سازمان خصوصی‌سازی» برای استقرار Bpms و الکترونیکی سازی فرآیند های درون و برون سازمانی، عناوین پروژه هایی است که به این مناسبت رونمایی و مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

طریحی با بیان اینکه اجرا و پیاده سازی این پروژه ها بدون همکاری و همراهی دفاتر تخصصی سازمان خصوصی سازی میسر نبود، افزود: بیشتر فعالیت های اصلی و فرآیند های عملیاتی و اجرایی سازمان خصوصی سازی یکتا بوده و عموما الگو و رویه مشابهی در فرآیند های سایر دستگاه های اجرایی وجود ندارد. لذا از آنجا که طراحی و تولید سیستم های مبتنی بر این فرآیند ها می بایست بر اساس تحلیل و شناخت دقیق از فرآیند ها، عمده پروژه ای حوزه فناوری اطلاعات سازمان خصوصی سازی به ویژه در حوزه نرم افزار، توسط نیروهای متخصص درون سازمانی، طراحی، تولید و پیاده سازی می شوند.

 

اختتامیه نهمین دوره المپیاد هندسه که مهرماه سالجاری آغاز شده بود فردا با حمایت آکادمی همراه اول برگزار می‌شود.

 

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین اختتامیه نهمین دوره المپیاد هندسه با حمایت آکادمی همراه اول و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان روز جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱، در دبیرستان علامه حلی تهران برگزار می شود.

 

این رویداد از ۲۲ مهر سالجاری به شکل مجازی در 60 کشور جهان و با حضور بیش از 8000 دانش آموز دختر و پسر آغاز شد که از این تعداد، بالغ بر 1700 نفر از ایران و باقی از سایر کشورها بودند.

 

با توجه به اینکه آموزش هندسه به عنوان یکی از شاخه های مهم ریاضیات از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در نظام آموزشی ایران نیز «هندسه» جایگاه منحصر به فردی دارد که کسب نتایج درخشان دانش آموزان کشورمان در مسابقات بین المللی مانند المپیاد جهانی ریاضی (IMO) گواهی بر این مدعا است.

 

این موارد، مزیت پرداختن به موضوع هندسه را به عنوان فرصتی در جهت شناسایی استعدادهای رشته ریاضی و هدایت تحصیلی آنها در مقاطع بالاتر نشان می دهد.

 

در سال ۱۳۹۳ جمعی از معلمان و علاقه مندان این حوزه با هدف ترویج هندسه در سطح کشور و ایجاد بستری مناسب برای ارتباط بین علاقه مندان در سرتاسر جهان، اقدام به راه اندازی المپیاد هندسه ایران (IGO) کردند.  

 

المپیاد هندسه ایران یکی از معدود مسابقات دانش آموزی در سطح بین المللی است که جمهوری اسلامی ایران مبدع و آغازگر آن بوده است.

 

در اختتامیه این دوره از رویداد، از برگزیدگان تقدیر می شود و در حاشیه آن نیز کارگاه ها و سمینارهای آموزشی برای معلمان و دانش آموزان علاقه مند برپا است.

تبلیغات

کد اعلام وصول پایگاه خبری اقتصاد رسا

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top