روتیتر: در رویداد ملی نان کامل در اراک مطرح شد؛

رویداد ملی نان کامل با شعار نهضت احیای نان کامل با محوریت اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی، صبح امروز در محل فرهنگ‌سرای شهر اراک برگزار شد.

 


به گزارش اقتصادرسا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدا)؛ در این همایش کشوری که با مشارکت استانداری مرکزی و سایر دستگاه‌های استانی برگزار شد، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و استاندار این استان، رییس و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران ستادی و استانی شرکت بازرگانی دولتی ایران حضور داشتند.

دری نجف‌آبادی: دولت و مجلس، نهضت دولت گندم و نان بیش از پیش حمایت کنند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این همایش، نان سالم را معادل بدن سالم و جامعه سالم دانست و با قدردانی از خدمت‌گزاران تولید گندم، آرد و نان باکیفیت، گفت: واقعیت این است که مسئله نان به عنوان یکی از حساس‌ترین و تأمین آن به عنوان یکی از واجب‌ترین مسائل کشور از ارزش بالا و والایی نزد مردم و مسئولان برخوردار است.
آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی با اعلام بر عزم جزم مسئولان برای خودکفایی و خوداتکایی در تولید گندم، توجه به کیفیت این محصول در کنار کمیت آن را مورد تأکید قرار داد و افزود: نان قوت غالب مردم است و شرط تولید نان کامل، آرد کامل است و تغذیه مناسب، می‌تواند سلامتی مردم را تأمین کند.
وی با استناد به اینکه امیرالمؤمنین هنگام حکومت خود، سه قدم بزرگ برای مردم برداشت که شامل تأمین آب خالص، نان سالم و سرپناه مناسب بود، خاطرنشان کرد: لازم است دولت و مجلس، نهضت تولید گندم و نان را بیش از پیش مورد حمایت قرار دهند جا دارد از بانیان خیر این همایش تقدیر و تشکر کنم.

عسگری: امنیت غذایی به امنیت ملی گره خورده است

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی نیز با تشکر از دست‌اندرکاران این همایش به عنوان حرکتی ارزشمند، تأمین امنیت غذایی را از مباحث جدی جوامع بشری که به امنیت ملی گره خورده است، برشمرد و گفت: در پرتو دو نعمت سلامت و امنیت، جامعه می‌تواند ثبات داشته باشد و مسیر توسعه را در قالب نقشه راه طی کند.
محمدجواد عسگری با اعلام اینکه سالانه، ۱۱ تا ۱۱ و نیم میلیون تن گندم در کشور تولید و برای تأمین گندم مورد نیاز کشور، ۵ میلیون گندم نیز وارد می‌شود، افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰ درصد، دورریز نان داریم در صورتی که صرفه‌جویی در مصرف نان به عنوان نعمت الهی بر همگان واجب است.
وی با تأکید بر اینکه وظیفه خود می‌دانیم در مجلس، مسیر را برای خوداتکایی و خودکفایی در زمینه تولید گندم هموار کنیم، خاطرنشان کرد: اگر فرآیند تولید گندم، آرد و نان به خوبی مدیریت شود، می‌توانیم به صادرکننده گندم تبدیل شویم و یکی از راهکارهای این مهم، حمایت از کشاورزان از طریق خرید محصول آنها با قیمت مناسب است.

مخلص‌ الائمه: در تولید نان کامل، نیازمند افزایش تقاضا و تولید هستیم

استاندار مرکزی نیز در این همایش از نهضت احیای نان کامل به عنوان یک آرزو و مطالبه ملی و از برگزاری این رویداد به عنوان گام اول نهضت احیای نان نام برد و گفت: امیدواریم در برنامه هفتم توسعه، موضوع اصلاح شیوه تولید آرد و نان به عنوان یک مطالبه، مطرح شود.
فرزاد مخلص الائمه، ورود نان با کیفیت در سفره‌های مردم را نیازمند فرهنگ‌سازی برای افزایش تقاضا و سپس، ظرفیت‌سازی برای افزایش تولید دانست و افزود: مصرف نان کامل، در تأمین سلامت مردم مؤثر است و لازم می‌دانم به دست‌اندرکاران این همایش خدا قوت گفته و از آنها قدردانی نمایم.
غلامرضا ملکی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی نیز با ارائه گزارشی از وضعیت تولید گندم، آرد و نان در این استان، روند شکل‌گیری نهضت احیای نان کامل و برگزاری این همایش را تشریح کرد.
گفتنی است، در خاتمه این همایش که حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سبزی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس نیز حضور داشت، خادمان حوزه گندم، آرد و نان از جمله نانوایان نان کامل و نانوایان پیشرو، با اهدای لوح سپاس و تندیس همایش، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت در سال جدید در حوزه آبزی‌پروری و کشاورزی ورود جدی داشته و در این زمینه برنامه ریزی بسیار زیادی در مناطق ساحلی انجام داده است.

 

به گزارش اقتصادرسا ؛محمد ترکمانه مدیر عامل بنیاد برکت در برنامه تلویزیونی با بیان اینکه ماموریت اصلی بنیاد برکت پیشرفت و توسعه مناطق کم برخوردار است و ما در راستای توسعه‌ی این مناطق فعالیت‌های خود را انجام می‌دهیم گفت: در حوزه‌های عمرانی و زیر ساختی بنیاد برکت وارد شده و با توجه به نیازهای مناطق مختلف ما بیش از ۵۶ هزار پروژه عمرانی انجام داده‌ایم.

او ادامه داد: بنیاد برکت حدود ۲۰ بیمارستان در مناطق مختلف محروم کشور ساخته است.

ترکمانه با بیان اینکه ما تا امروز دو هزار مدرسه ساخته و به آموزش پرورش تحویل داده‌ایم، گفت: ما ساخت یک هزار مدرسه دیگر را در برنامه کاری خود داریم.

مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه تمام فعالیت‌های بنیاد برکت با هماهنگی دستگاه‌های متولی صورت گرفته است گفت: ما در راستای یکپارچه بودن فعالیت‌ها برنامه‌های خود را انجام داده و پیش می‌رویم.

ترکمانه با بیان اینکه حوزه توانمندسازی اقتصادی ما رشد بسیاری کرده است، افزود: طبق بررسی‌های تطبیقی و مطالعاتی که از کشورهای موفق نزدیک به ایران انجام شده بسیاری از مردم این کشورها خود چرخ‌های اقتصادی منطقه را به چرخش درآورده اند.

او بیان کرد: با استفاده ازمطالعاتی که انجام داده‌ایم شبکه‌ی مردمی از تسهیل گران برکت شکل گرفت که تنها این افراد رهبران اجتماعی مناطق خود شدند.

ترکمانه با بیان اینکه تسهیل گران در کنار مردم قرار گرفته و مشکلات و مسائل مردم را حل می‌کنند افزود: این افراد در مناطق مختلف کشور نزدیک به هزار نفر هستند که کمیته‌های مختلفی با توجه به ظرفیت‌ها در مناطق تشکیل داده اند.

او ادامه داد: تسهیل گران هیچ رابطه‌ی اقتصادی با بنیاد برکت ندارند اما به ازای هر طرحی که در منطقه مستقر می‌شود یک مبلغی را دریافت می‌کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه ماموریت اول تسهیل گران اهلیت‌سنجی است گفت: بعد از اهلیت‌سنجی و تامین مالی کارهای بانکی تسهیل‌گر انجام شده واز این طریق اشتغال در منطقه شکل می‌گیرد.

***ایجاد ۱۵۰ طرح اقتصادی در طول یک سال گذشته

ترکمانه با بیان اینکه به طور میانگین ۱۵۰ طرح اقتصادی در طول سال ایجاد می‌شود افزود: بنیاد برکت گذشته ۳۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده و ۴۳۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شده اند.

مدیرعامل بنیاد برکت اظهار کرد: تسهیل گران ما هیچ دفتری ندارند و دفتر این افراد به طور معمول در محله‌ها و یا مساجد است که افراد جویای شغل از طریق دهیار و یا فرماندار به آن‌ها معرفی می‌شوند.

ترکمانه بیان کرد: حدود چهل درصد شبکه تسهیل‌گری را خانم‌ها تشکیل داده‌اند و تمامی تسهیل گران یک اقدام در قالب مددکاری و اجتماع محور انجام می‌دهند.

او با اشاره به اینکه در بحث کولبران در غرب کشور هم اتفاق‌های خوبی افتاده و بسیاری از این افراد ساماندهی شده‌اند افزود: با دستگاه‌های مختلف در قالب تفاهم نامه مقرر شد زمانی که در منطقه مسائل اقتصادی حل شد دهیار و فرماندار سایر بحث‌ها را برای ثبات دنبال کنند.

وی با بیان اینکه خود مردم هم متقاضی تسهیل‌گر هستند، افزود: حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد جمعیت روستاها پوشش می‌دهند هرساله برای جذب تسهیل‌گر فراخوانی ارائه کرده و اقدام به جذب می‌کند حداقل مدرک برای تسهیل گران کارشناسی است که این افراد از طریق برگزاری آزمون انتخاب و ارزیابی شده و در صورت قبول شدن شش ماه دوره آموزشی را گذرانده که بخشی از این آموزش‌ها در کنار تسهیل گران دیگر است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه این بنیاد به پایداری چرخه اقتصادی و شغل‌ها هم توجه ویژه‌ای می‌کند، افزود: بنابراین کسب و کارها باید به یک زنجیره تبدیل شوند که در این خصوص طراحی در بنیاد برکت به طور کامل انجام شده است. ما میدانیم که زنجیره‌ای که در منطقه میتواند اولویت دار باشد چه زنجیره‌ای است.

ترکمانه با اشاره به اینکه علاوه بر گسترش طرح‌ها ما بنا داریم که به طرح‌های خود عمق بخشی کنیم افزود: ما باید به حوزه کشاورزی و امنیت غذایی توجه کرده و به یک زنجیره آبی و سبز ورود پیدا کنیم.

وی یادآور شد: آبزی‌پروری ۶۰درصد در اقتصاد دنیا سهم دارد و حدود دو سوم جمعیت جهانی در مناطقی که دریا وجود دارد زندگی میکند و در این بخش تنها حدود ۵ درصد از سواحل و ظرفیت دریا استفاده میکنیم که این فرصت سوزی بزرگی است.

مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه در استان‌های مستعد این کار را ما شناسایی کرده‌ایم گفت: در این حوزه شیلات و وزارت کشاورزی خوب کار کرده است اما بنیاد برکت زنجیره‌ها در مناطق مختلف را مشخص کرده است به طور مثال ظرفیت‌های تولید میگو را در استان‌های که به دریا متصل هستند ما در کشور مشخص کرده‌ایم.

ترکمانه تاکید کرد: شبکه تسهیل‌گری به طور ویژه در این اقدام آموزش می‌بینند. ما اگر آزمایشگاهی هم نیاز به توسعه داشته باشد انجام میدهیم و ما به پرورش انواع میگو کمک خواهیم کرد.

مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه هر کدام از استان‌های ما یک ظرفیت ویژه‌ای دارند و ما به حلقه‌های ضعیف‌تر کمک میکنیم تا بتوانیم از ظرفیت دریا بیشتر استفاده کنیم افزود: ظرفیت ما در این بخش بیش از ۵ میلیون تن است و امیدواریم بتوانیم گزارش این تحول و تغییر را در پایان سال ارائه کنیم.

او با اشاره به اینکه هدف ما این است که برای این کار مردم به طور ویژه درگیر شوند افزود: تمامی این اقدامات از طریق درگیر شدن خود مردم انجام می‌شود ما در این بخش تنها در مناطق محروم کار نمی‌کنیم اما استفاده نکردن از تمامی ظرفیت‌های دریا خود یک محرومیت است که در این حوزه بنیاد برکت از طریق رصد سعی در افزایش استفاده‌ها از ظرفیت‌ها را دارد.

***بازگشت ۸ هزار خانواده به روستاها از طریق ثبت نام در سایت بنیاد برکت

ترکمانه با بیان اینکه بنیاد برکت در بسیاری از روستاها با استفاده از آموزش‌های حداقلی سعی می‌کند از تمامی ظرفیت‌های خدادادی مناطق استفاده کند، افزود: به طور مثال یک روستا در شمال کشور وجود داشت که مردم از آنجا به شهر مهاجرت می‌کردند اما تسهیل گران وارد آن مناطق شده و با راه اندازی بحث گلخانه‌ها در حال حاضر این روستا تبدیل یل به روستای گلخانه‌ای در کشور شد که در حال حاضر اقدام به صادرات محصولات خود کرده و حتی با کمبود نیرو مواجه شده که از روستاهای اطراف اقدام به جذب نیرو می‌کند همچنین ما شاهد برگزاری جشن در روستایی بودیم که دیگر در آنجا فرد بیکاری وجود نداشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر طرحی به نام به روستا باز میگردیم وجود دارد افزود: حاشیه نشینی اشکالات مختلفی برای ما و دولت دارد و هزینه‌های پنهانی که مشاهده نمی‌شود، در صورتی که مردم در روستا بمانند هزینه‌های چندین برابر هم ایجاد نمی‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: در این خصوص مردم می‌توانند برای برگشتن به روستا در سایت ثبت نام کنند، که تا کنون حدود ۸ هزار خانواده برای بازگشت به روستاهای خود ثبت نام کرده اند.

او افزود: بنیاد برکت در حوزه سرپرست خانوارها و کولبران به طور ویژه تمرکز کرده و اقدامات بسیار خوبی هم در این زمینه انجام داده است ترکمانه گفت: بنیاد برکت سهمی از منابع بانک‌ها طبق تبصره هجده دارد و بخشی از تسهیلاتی که پرداخت میکنیم از تسهیلات دولت است.

**رونمایی از تکنولوژی جدید در ساخت مدرسه در محروم‌ترین منطقه کشور تا ۱۵ روز آینده ***

مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه ما در حوزه مدرسه‌سازی همکاری خوب و نزدیکی با سازمان نوسازی مدارس داریم و تصمیم گرفتیم که در برخی از مناطق ویژه مدارسی درشان دانش آموزان بسازیم افزود: مدارس جدید ما تمام زیرساخت‌های لازم را دارند.

او گفت: ما در بحث رویداد، (مدارس آینده) طرح‌هایی را به صورت ویژه برنامه ریزی کردیم که امسال انجام خواهیم داد.

ترکمانه با اشاره به اینکه در شش ماه گذشته به بشاگرد سفر کرده‌ایم که در آنجا یک مدرسه ضعیفی وجود داشت که در این حوزه بنیاد برکت ورود کرده و برای اولین بار یک تکنولوژی جدید در یک مدرسه در محروم‌ترین منطقه کشور استفاده شده که تا ۱۵ روز آینده رو نمایی می‌شود.

وی در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم یک اقتصاد خوبی را در کشاورزی و آبزی‌پروری داشته باشیم.

 

شرکت مارگارین یکی از قدیمی ترین و معتبرترین تولیدکننده های روغنی برای مصارف خانگی و صنعتی میهن عزیزمان می باشد که طی سالهای متمادی فعالیت خویش توانسته است نقش اساسی در تامین و رفع نیاز عموم هموطنان شریف مان داشته باشد.

 

به گزارش اقتصادرسا ؛متاسفانه طی یکی دوسال اخیر به علت عدم تامین به موقع مواد اولیه، نوسانات ارزی، عدم مدیریت صحیح، ابلاغ قوانین متعدد و در عین حال متعارض هم ، قاچاق روغن و … «غمارگ» را تا آستانه ورشکستگی و تعطیلی پیش برد و این دغدغه برای خیل عظیم کارگران پرتلاش پیش آمد که این بار نوبت مارگارین است ولی با تدبیری که در ماه های پایانی سال ۱۴۰۱ برای این شرکت گردید و مدیری از جنس خود صنعت روغن و مواد غذایی که سابقه بیش از دو دهه ای در مدیریت شرکت های تولیدی دارد به سکانداری شرکت منصوب شد ، « غمارگ » به سرعت به مدار تولید و رشد فروش وسودآوری رسید.
با توجه به ترکیب و تیم مدیریت جدید مارگارین که همگی از مدیران متخصص و کاربلد می‌باشند و با اشرافی که نامبردگان به نقاط ضعف و قوت شرکت داشته و با شناختی که از چالش ها و فرصت های پیش روی بازار دارند ، مارگارین توانست در طی همین بازه زمانی کوتاه با بهره بردن از تجارب ارزشمند مدیریتی خود و استفاده از نظرات کارشناسان و البته مجاهدت کارگران خود ، تحولی را در عملکرد شرکت مارگارین رقم بزنند که گواه آن افزایش ۲۵۶ درصدی فروش در زمستان ۱۴۰۱ و تداوم این روند صعودی در فروش و سودآوری در روزهای گذشته از سال ۱۴۰۲ باشد.
در سالی که مقام معظم رهبری ، شعار سال را مزین به مهار تورم و رشد تولید نموده اند از طرف تمام مسئولین و دست اندرکاران می طلبد که بخاطر حمایت از کارگران ((این قشر زحمتکش و بقول حضرت آقا، سربازان جبهه تولید )) و بخاطر حمایت از ده ها هزار سهامدار این شرکت که سرمایه شخصی خود را در این شرکت داخلی جهت رونق تولد سرمایه گذار کرده اند، از مارگارین حمایتی درخور صورت پذیرد تا هم کارگر و هم سهامدار خرد و کلان از موهبت یک شرکت اصیل ایرانی با برندی خوشنام و محصولاتی با کیفیت ، چون گذشته استفاده ببرند.
یادمان نرود در سخت ترین روزهای تحریم های ناجوانمردانه و کمبود مواد غذایی منجمله روغن نباتی این مجاهدان شرکت مارگارین بودند که با ۳ شیفت کاری و شبانهروز در تمام طول هفته مشغول به فعالیت بودند تا سفره های هموطنان همچنان با روغن های آفتاب گسترده بمانند.
اکنون و در حالی که هم آمارهای تولید ، فروش ، سوداوری و … حاکی از ان است که «غمارگ» به مدار تولید و تعالی سلامی دوباره کرده است می بایست جهت انتفاع حداکثری کلیه ذینفعان اعم از کارگر و سهامدار و هموطن از این شرکت قدیمی حمایت صورت پذیرد و در مباحث مالیاتی، بدهی های ارزی، تامین به موقع مواد اولیه، تسهیل قوانین گمرکی و … به این شرکت و تیم مدیریت کاردان و متخصص آن کمک و مساعدت بیش از پیشی انجام گیرد .
سخن از این است که «غمارگ» باید در بازار اول باشد که هم اهل فن بازار سرمایه و کارشناسان اقتصادی می دانند که انتقال دادن مارگارین به بازار اول چه معضلاتی را متوجه ذینفعان شرکت خواهد کرد.
جای مارگارین پرافتخار در تابلوی بورس اوراق بهادار است تا همگان بدانند با تمهیدات مدیران خدوم از قدیمی ترین شرکت در تولید روغن کشور حمایتی درخور صورت پذیرفته و به طبع آن خرید و فروش سهم در روی تابلو ، تمام ذینفعان بتوانند از مواهب آن بهره مند گردند.
مدیران دلسوز تصمیم گیر در هلدینگ های بالا دستی، متولیان صنعت و مقامات ارشد با توجه به همت و همیت موجود در کادر مدیریت متخصص شرکت برای کمک و یاری به مارگارین همین امروز هم دیر است ، کمک کنید طلوع آفتاب همیشگی باشد.

همزمان با نخستین روزهای فصل بهار و به حرکت درآمدن کمباین‌ها در گندمزارهای طلایی خطه شمالی سواحل نیلگون خلیج فارس، عملیات برداشت گندم در استان هرمزگان آغاز شد.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)؛ هرمزگان از نخستین استان‌های کشور است که برداشت گندم در آن زودتر از سایر استان‌ها آغاز می‌شود و با توجه به افزایش سطح زیر کشت گندم این استان به میزان ۱۷ هزار هکتار، پیش‌بینی می‌شود تولید گندم در این استان نیز با رشد ۴۰ درصدی نسبت به سال گذشته به ۶۰ هزار تن در سال جاری افزایش یابد.

 بر اساس این گزارش، افزایش بارندگی‌ها در سال گذشته، توجه به توصیه‌های کارشناسی و استفاده از کودهای مناسب، باعث افزایش تعداد دانه‌ها در هر خوشه و پیش‌بینی برداشت ۳ و نیم تُن گندم در هر هکتار شده است و همه این عوامل در کنار افزایش سطح زیر کشت، دست به دست هم داده‌اند تا رشد ۴۰ درصدی تولید گندم در این استان ساحلی، دور از انتظار نباشد.
 این گزارش می‌افزاید، برداشت گندم از هفته نخست فروردین‌ماه جاری در استان هرمزگان آغاز شده است و تا نیمه خردادماه ادامه خواهد داشت و شهرستان‌های حاجی‌آباد، رودان، میناب، پارسیان و بندرعباس، بیشترین میزان تولید گندم را در این استان دارا هستند.
 گفتنی است، در سال زراعی گذشته، حدود ۴۳ هزار تن گندم در این استان خریداری شد که انتظار می‌رود این میزان در سال جاری به ۶۰ هزار تن افزایش یابد.

 

سلاجقه رییس سازمان محیط زیست و سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط‌زیست از نیروگاه شهید رجایی قزوین، بازدید و با موتابها مدیرعامل این نیروگاه درخصوص توانمندیها و مشکلات موجود گفتگو کردند.

به گزارش اقتصادرسا ؛سلاجقه رییس سازمان محیط زیست و سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط‌زیست از نیروگاه شهید رجایی قزوین، بازدید و با موتابها مدیرعامل این نیروگاه درخصوص توانمندیها و مشکلات موجود گفتگو کردند.
ابتدا رفیعی سوالاتی در خصوص رفع مشکلات محیط زیستی و راه حل های طراحی شده طرح کرد.
 اصلاحات انجام شده روی توربین ها،   رفع اشکالات مشعل ها و فرآیندهای مرتبط با لوناکس، از جمله ی این سوالات بود.
موتاب ها ضمن اشاره به کاهش راندمان بر اثر گذر زمان از ۳۷ به ۳۵ درصد، بر لزوم تعمیرات اساسی برای بازگشت دوباره به بهره وری روزهای اول تاکید کرد و گفت:اصلاحاتی روی دمپرها و توربین هاو سیل ها انجام شده همچنین کنترل نشتی بخار و تنظیمات مشعل ها از دیگر اقدامات صورت گرفته می باشد.
در این بازدید خانم دکتر محمد علیزاده نماینده قزوین ضمن تشکر از سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست و  خانم رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، گفت:  امروز استان قزوین میزبان مسئولین محیط زیستی از دو حوزه مقننه و مجریه است تا خبرهای خوش محیط‌زیستی را به مردم استان قزوین بدهیم. بیشترین نارضایتی مردم از انتشار آلاینده ها در سطح بسیار بالا و همچنین مصرف فروان آب توسط نیروگاه برق میباشد که امیدواریم بتوانیم این نارضایتی را کاهش دهیم.
دکتر رفیعی در پایان بر این نکته تاکید کرد که برای رفع این موارد باید از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در طراحی و تولید دانش فنی مورد نیاز مسئله استفاده شود و ضروری است شرکت مادر تخصصی نیروی برق استراتژی واحدی برای همه نیروگاه ها ارائه دهد سوخت پاکی را  جایگزین سوخت مازوت ناسالم فعلی نماید.

 

چین پیشبرد احیای روستایی در سراسر کشور و تسریع ساخت کشاورزی قدرتمند با چشم انداز تبدیل این کشور به یک کشور سوسیالیستی مدرن در تمام ابعاد را به یک برنامه راهبردی تبدیل کرده است.

 

به گزارش اقتصادرسا ؛چین پیشبرد احیای روستایی در سراسر کشور و تسریع ساخت کشاورزی قدرتمند با چشم انداز تبدیل این کشور به یک کشور سوسیالیستی مدرن در تمام ابعاد را به یک برنامه راهبردی تبدیل کرده است.

اهمیت این برنامه راهبردی دوباره در «سند شماره یک مرکزی» برای سال 2023، که روز دوشنبه رونمایی شد، تکرار گشته است؛ در این سند 9 وظیفه برای ارتقاء جامع احیای روستایی در سال جاری فهرست شده است.

این سند به عنوان اولین سند سیاستگذاری که توسط مقامات مرکزی چین هر ساله منتشر می‌شود، به مثابه شاخصی برای اولویت‌های سیاستی تلقی می‌گردد. کار روی حوزه کشاورزی، مناطق روستایی و کشاورزان از اولویت بالایی در دستور کار مقامات مرکزی قرار دارد.

سند امسال خواستار تلاش‌ها برای تضمین تامین پایدار و امن غلات و محصولات کشاورزی مهم، پیشبرد ایجاد زیرساخت‌های کشاورزی، تقویت حمایت از علم، فناوری و تجهیزات کشاورزی، تحکیم و توسعه دستاوردهای فقرزدایی و گسترش کانال‌ها برای کشاورزان به منظور افزایش درآمد در میان موارد دیگر شده است.

سند مذکور تاکید می‌کند تولید سالانه غله باید بالای 650 میلیارد کیلوگرم باقی بماند. در واقع، چین این پرمحصولی را 19 سال متوالی است که حفظ کرده و تولید غله در سال 2022 حدود 686.5 میلیارد کیلوگرم بود و در مقایسه با سال قبل آن 0.5 درصد افزایش داشت.

این حقیقت که چین قادر به تامین غذای جمعیت بالای خود است یک کمک عظیم به امنیت غذای جهانی محسوب می‌شود.

حفظ این روند خوب در تولید غله و تسریع تلاش‌ها برای مدرن‌سازی کشاورزی و مناطق روستایی یک پایه محکم برای عملکرد کلی اقتصاد ملی ایجاد خواهد کرد و به امنیت ملی کمک می‌کند.

این سند همچنین تصریح می‌کند مهم‌ترین وظیفه یعنی ساخت کشور سوسیالیستی مدرن در تمام ابعاد همچنان در مناطق روستایی وابسته و نهفته است.

اولویت بخشی به توسعه کشاورزی و روستایی و تقویت پشتیبانی فناوری و سیاستگذاری برای احیای روستایی قطعا به نیروی مدرنیزاسیون چین کمک خواهد کرد.

جاده‌های روستایی به مثابه مویرگ‌ها برای احیا و توسعه روستا هستند. مجموعه‌ای از جاده‌های زیبای روستایی متقاطع ساخته شده و خانه‌های روستایی در کنار این جاده‌ها بر پا شده و پایگاه‌های صنعتی یکی پس از دیگری سربرآورده‌اند.

به گزارش  اقتصادرسا ؛جاده‌های روستایی به مثابه مویرگ‌ها برای احیا و توسعه روستا هستند. مجموعه‌ای از جاده‌های زیبای روستایی متقاطع ساخته شده و خانه‌های روستایی در کنار این جاده‌ها بر پا شده و پایگاه‌های صنعتی یکی پس از دیگری سربرآورده‌اند؛ این یک تابلوی نقاشی با شکوه از رونق اقتصاد روستایی، شکوفایی صنایع و همچنین زیبایی محیط زیست به دلیل ساخت جاده‌ها محسوب می‌شود.

منظره برفی جاده «چینگ تیان» - یکی از 10 جاده بسیار زیبای روستایی، واقع در شهر «هه‌فی» استان «آن‌هوئی» در مرکز چین

مارپیچ جاده کوهستانی در برف مانند مار نقره‌ای در شهر «یی‌چانگ» استان «هوبیِ» در مرکز چین

بزرگراه «فانگ شیان» در شهر «شی‌یان» استان «هوبیِ» در مرکز چین که در چندین جهت ساخته شده و مشکلات سفر و رفت و آمد ساکنان محلی را حل کرده است

در شهر «گان‌جوئو» استان «جیانگ‌شی» در مرکز چین، جاده آسفالته به روستاهای جدید می‌رسد و مناظر سرسبز اطراف آن به چشم می‌خورد

در شهر «جی‌آن» استان «جیانگ‌شی» در مرکز چین، جاده‌های روستایی از دهکده‌ها و باغ‌ها عبور می‌کند و با اتصال روستاها وضعیت حمل و نقل محلی را سهولت بخشیده است

جاده روستایی شهر «شانگ‌رائو» استان «جیانگ‌شی» در مرکز چین

منظره جاده روستایی در منطقه خودمختار قومهای «میائو» و «دونگ» در استان «گوئی‌جوئو» واقع در جنوب غربی چین

در شهر «مِنگ‌زی» استان «یون‌نان» در جنوب غربی چین، جاده‌های روستایی کنار کوه‌ها ساخته شده و مانند ریسه‌های شادی دور هم می‌پیچد

تابش غروب آفتاب بر جاده روستایی «دهکده دونگ‌هه» در شهرستان خودمختار قومهای «توجیا» و«میائو» یوئویانگ واقع در شهر «چونگ‌چینگ» در جنوب غربی چین تصویری جذاب را ایجاد کرده است

در شهر «چونگ‌چینگ» در جنوب غربی چین؛ روستاها توسط مه صبحگاهی، کوه‌ها و جنگل‌های سبز احاطه شده و جاده‌های روستایی در امتداد کوه‌ها به خانه‌ها می‌رسند

 

روتیتر: ایمان شالچیان تبریزی اعلام کرد؛

مدیرعامل شرکت آب وخاک آریا تیاب گفت : گیاهان این قابلیت را دارند که سموم هوا را جذب کنند و با رطوبتی که دارند، هوا را تلطیف نمایند، همچنین با آسایشی که ایجاد می‌کنند، تنش‌های روزمره را کاهش می‌دهند.

 

به گزارش اقتصادرسا ؛ایمان شالچیان ‌تبریزی مدیرعامل شرکت دیوارسبز تیاب درگفتگویی اظهارداشت: شرکت آب و خاک آریا تیاب در سال ۱۳۹۱ تاسیس شده در آن زمان بیشتر فعالیت ما در زمینه تولید و تامین لوازم آبیاری آبرسانی پروژه های بزرگ ملی و منطقه بود، بنا بر شرایط تصمیم به ارائه گونه ای دگر از خدمت به کشور عزیزمان شدیم

وی ادامه داد : در سال 1394 بطور رسمی تولید المان های دیوارسبزتیاب با نام تجاری گلدون دیواری تیاب و ارائه خدمات مرتبط را آغاز کردیم وبا توجه به مطالعات انجام شده، به این نتیجه رسیدیم که همه به سبزینگی در شرایط اجتماعی امروز نیازمندیم و یکی از دغدغه‌های ما این است که گل و گیاه همچنان تا مدتها سبز بماند. ازهمین رو بر آن شدیم تا نگهداری دیوار سبز را به نحوی انجام دهیم که افراد علاقمند به این حرفه آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

شالچیان ‌تبریزی تصریح کرد : گیاهان این قابلیت را دارند که سموم هوا را جذب کنند و با رطوبتی که دارند، هوا را تلطیف نمایند، همچنین با آسایشی که ایجاد می‌کنند، تنش‌های روزمره را کاهش می‌دهند.

وی ادامه داد: در دوران کرونا دانشمندان در حوزه‌های اجتماعی، معماری به این نتیجه رسیدند که در فضاهای باز و نیمه باز مثل تراس، بالکن و حیاط ورودی و حتی داخل منزل، گیاهان مناسب این محیط ها را با معماری مناسب فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت دیوارسبز تیاب افزود : ما همچنین، نمایندگی فعال و ارسال به سراسر کشور همراه با مشاوره جهت نگهداری و سبز ماندن گیاه را داریم.
وی درپایان سخنان خود گفت: ما انتظار کمک از مسئولین امر را داریم تا ساز و کار مناسب را جهت تسهیلات و رایزنی‌های مناسب در گمرک داخلی و خارجی ایجاد کنند تا موجب ارزآوری برای کشورمان شویم.

 

 
تماس با ما:
خانواده دیوارسبز تیاب همه جا در دسترس شما است
کافی است با ما تماس بگیرید

    تهران ، خیابان مطهری ، خیابان فجر ، کوی مدائن ، پلاک هجده ، واحد یک
    سایت :www.tiabgreenwall.com
   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
    +982188845454
    +982188865510
    +982188865512
    +982188865514
    +982188865516
    +982188848410
    +989304814141

 
 
ما زندگی را دوست داریم

چشم انداز

 ما اعتقاد داریم سلامت جسم و روان بـرای نسل حاضر‌ و آینده از اهمیت بالایی برخوردار است. جامعه سالم و با نشاط، ارزشمندترین ثروت ملی ایران و ایرانی است

 شعار ما حس لذت ، مفهوم زندگی است، درک لذت زندگی

ماموریت

 شرکت آب و خاک آریا تیاب در زمینه تولید المان های دیوارسبز طبیعی، گل و گیاه، بازرگانی و تامین تجهیزات آبیاری و آبرسانی در پروژه‌های ملی، منطقه‌ای و شخصی فعالیت می‌کند. ما همواره بدنبال توسعه و مشارکت با ذینفعان تجاری خود در سطح داخلی و بین‌المللی هستیم

 اصول و ارزش‌ها

 ما معتقدیم مشتریان و مصرف کنندگان محصولات ما عضوی از خانواده شرکت آب و خاک آریا تیاب هستند. به حضور و وجود آنها احترام می‌گذاریم و از ارتباط با آنها خرسند هستیم

 ما کالاهایی را تولید و توزیع می‌کنیم که نیاز مصرف‌کننده است و با خرید آن از کیفیت و خدمات شرکت آب و خاک آریا تیاب خشنود می‌شوند.

 شرکت آب و خاک آریا تیاب بخشی از درآمد یا کالاهای خود را صرف توسعه و آبادانی نقاط محروم کشور می‌کند و آن را مسئولیت اجتماعی خود می‌داند.

 ما درک می‌کنیم که برای ارتقاء روز افزون خدمات خود و رضایت‌مندی مشتریان نیاز بـه پیشنهادات آنها داریم. از این رو مشتاق شنیدن و بکار بردن آن در زمان مقتضی هستیم

 مـا به ارزش آفرینی، کیفیت و خدمات بهتر برای همه شرکای تجاری خود اعتقاد داریم و این موضوع برایمان ارزشمند است و بـه حفظ آن پایبند هستیم

 ما استانداردهای کیفی خـود را فدای منافع کوتاه مدت نمی‌کنیم. رفتار و عملکرد شفـاف ما، اصول و باور شرکت آب و خاک آریا تیاب است.

 

 

وی با تاکید بر این نکته که در سال ۱۴۰۲ نیز برنامه‌ای برای آزادسازی قیمت نان و محدودیت خرید وجود ندارد، گفت: اصلاح قیمت نان، دو یا سه سال یکبار توسط شپرای آرد و نان استانها رخ می‌دهد و کشوری نیست. این موضوع هنوز در استانها مطرح نیست و اگر اتفاقی بیفتد اطلاع رسانی می‌شود. در سال ۱۴۰۲ میانگین یارانه گندم برای تولید نان نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است. همچنین ترمیم ۱۵ درصدی هزینه‌های نانوایان و برای جبران خلا درآمدی آنها روی کارت مبدایی آنها پرداخت شده است.

 

 

به گزارش اقتصادرسا؛ طرح تحول و هوشمندسازی نظام توزیع آرد موضوع برنامه تهران ۲۰ در ۱۲ بهمن بود. 

محمد جلال، مشاور وزیر اقتصاد با حضور در استودیوی برنامه تهران ۲۰ درباره این طرح گفت: طرح هوشمند‌سازی از مهرماه سال گذشته آغاز شد. در حال حاضر نیز بزرگترین قلم یارانه‌ای بودجه، مربوط به نان است. دولت عقیده راسخ به حفظ یارانه نان دارد. اما برای اینکه منابع اختصاص یافته نان را بهینه مصرف کنیم برنامه ریزی کرده‌ایم.

 جلال افزود: بنابراین طرح هوشمندسازی در ادیبهشت ماه جاری آغاز و کار تجهیز کلیه نانوایی‌های کشور به زیرساخت کارتخوان‌ها فراهم شد. البته همراهی خوب خبازان و نانوایان نیز مناسب بود. امروز به این نقطه رسیدیم که در کمتر از صد روز، کلیه نانوایی‌ها به کارتخوان تجهیز شدند. ما در این طرح ابتدا نیاز داشتیم تا زنجیره داده‌های گندم و آرد و نان را تکمیل کنیم.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه پیاده شدن طرح باعث شد تا بتوانیم با دقت بالایی فعالیت‌ها و داده‌های این عرصه را تفسیر کنیم، ادامه داد: در واقع این زیرساخت مستقر شده و روزانه بیش از ۱۰ میلیون تراکش نان اتفاق می‌افتد. بنای ما در مرحله اول جبران هزینه نانوایان بود و هیچگونه تغییری در ابتدای طرح برای قیمت نداشتیم و در ادامه نیز محدودیت خرید و افزایش قیمت وجود نخواهد داشت.

وی با تاکید بر این نکته که در سال ۱۴۰۲ نیز برنامه‌ای برای آزادسازی قیمت نان و محدودیت خرید وجود ندارد، گفت: اصلاح قیمت نان، دو یا سه سال یکبار توسط شپرای آرد و نان استانها رخ می‌دهد و کشوری نیست. این موضوع هنوز در استانها مطرح نیست و اگر اتفاقی بیفتد اطلاع رسانی می‌شود. در سال ۱۴۰۲ میانگین یارانه گندم برای تولید نان نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است. همچنین ترمیم ۱۵ درصدی هزینه‌های نانوایان و برای جبران خلا درآمدی آنها روی کارت مبدایی آنها پرداخت شده است.

جلال با ذکر این نکته که با این طرح از سک طرف هزینه‌های نان را برای صیانت از مردم تامین کنیم و از طرفی هزینه‌های نانوا افزایش پیدا نکند، خاطرنشان کرد: در مرحله اول بیش از ۷۶ هزار نانوایی در کشور به این زیرساخت متصل شدند که مستقل از اینترنت است و وقفه‌ای در نان مردم ایجاد نمی‌کند. پیش‌بینی ایده ما در مرحله دوم این است که ساختار توزیع آرد در بین نانوایان هوشمند بشود. درواقع نانوا خودش میزان دسترسی‌اش را به آرذ یارانه‌ای تعیین می‌کند. میزان سلامت تراکنش و وضعیت آنها روی کارتخوان محاسبه می‌شود و آرد در اختیار خباز قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول افزود: ایده اصلی طرح به این صورت است که از یک طرف نانوا بر اساس سابقه عملکردش فرصت‌هایش تامین می‌شود و از طرفی با ایجاد برنامکی مردم امکانی برایشان فراهم می‌شود که سوابق خریدهایشان را مشاهده کنند و نظرشان را درباره رفتار نانوایان و کیفیت نان ثبت کنند. این داده‌ها تحلیل و فرصت تامین آراد در مراحل آتی برای نانوا فراهم می‌شود.

وی با اشاره به شناور سازی سهمیه آرد نانوایان، گفت: نانوا امکان خرید آرد یارانه‌ای به صورت ثابت  را دارد. اگر نانوا آرد بیشتری لازم داشته باشد فعلا تصمیمی گرفته شده که تا ۱۰ درصد افزایش مبتنی بر عملکرد دوره گذشته‌اش دریافت کند. یکی از رویکردهای مهم جدید حذف محدودیت سهمیه برای تولید نان است. همچنین مطابق قول دولت کمک هزینه‌ای به نانوایان برای اجاره بهای افزایشی در این سال و قیمت نان پرداخت شده و در مرحله جدید به دو برابر افزایش پیدا می‌کند. این اتفاق از همین ماه به تدریج در استانهای کشور آغاز شده است.

 

امکان کاهش قیمت نان، با هوشمندسازی نظام توزیع آرد 

 

در ادامه مصطفی طاهری، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با برنامه تهران ۲۰ درباره ارزیابی این طرح در فاز اول گفت: من جزو افرادی بودم که از روز اول برخلاف نگرانی‌های عده‌ای مدافع طرح بودم و الان هم این رویداد یک طرح موفق است. این طرح فقط محدود به بحث اجرای نان نیست بلکه مدلی برای حکمرانی در جاهایی است که می‌خواهیم آزادسازی قیمت نکنیم.

طاهری افزود: برخی می‌گویند قیمت آزاد‌سازی بشود و با واردات و صادرات قیمت را جبران کنیم. اما تورم نمی‌گذارد. به راحتی می‌توانیم ‌حکمرانی را بدون تورم و افزایش قیمت، دستمزد نانوا جبران کنیم. همین کالابرگ الکترونیک هم مشابه همین است. این هوشمندسازی و شفافیت اقتصادی یکی از موفقیت‌های این طرح نان است و امیدوارم مرحله دوم هم مثل اول طی بشود.

رییس کمیسیون صنایع و معادن در برابر این سوال که بودجه مرتبط با این حوزه چگونه تامین می‌شود، گفت: همان پولی که گندم می‌خریدیم را در این راه صرف می‌کنیم. بار مالی جدید ندارد و نسبت به فرایند گذشته صرفه‌جویی خواهد داشت. یعنی شیب مصرف گندم و آرد را در نظر بگیرید اگر همان را ادامه می‌دادیم اوضاع طور دیگری می‌شد و با اجرای این طرح مصرف خیلی کمتر خواهد شد. علی‌رغم اینکه ۳۰ درصد از یارانه را به نانوا می‌دهیم، می‌توانیم حتی قیمت را پایین‌تر هم بیاوریم.

 

جلال نیز درباره وظیفه مردم در این فاز از طرح گفت: در سمت مردم کمکی که نیاز داریم و باعث افزایش کیفیت می‌شود این است با توسعه برنامکی که به آن اشاره شد، افراد در منزل خود هر زمان از روز به برنامه مراجعه کنند و نانوایی‌های اطراف را بر اساس حجم نان، رتبه و ساعت کار مشاهده و بررسی کنند. همچنین مردم حق اظهار نظر درباره خریدشان را دارند. این باعن می‌شود تا مردم کمک کنند نانوای توانمند ارتقا پیدا کند و مسیر رشد را طی کند. 

معاون وزیر اقتصاد در ادامه گفت: شرکت در برنامه قطعا الزامی نیست و مردم درصورتی که خواستند از اطلاعاتی مانند سوابق خریدشان مطلع بشوند، می‌توانند به برنامک مراجعه کنند و مشارکت مردم به کنترل داده‌ها قطعا کمک می‌کند.

وی درباره اینکه اجرای این طرح چه تاثیری در بهبود بهره‌وری شرایط توزیع آرد و گندم دارد، گفت: در حالی که قبل از شروع طرح یک روند رشد انتزاعی مصرف آرد و گندم داریم، با شروع مرحله اول رشد مصرف، صفر شد و در مرحله دوم علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آرد موضوع کیفیت نان را انتظار داریم.

 

لزوم تشکیل مرکزی برای پایش داده‌های نظام توزیع آرد

 

در ادامه هادی بیگی‌نژاد، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی به برنامه تهران ۲۰ گفت: این طرح بستر سازی و ایجاد حکمرانی داده است. ما تقاضا می‌کنیم این بحث ادامه پیدا کند و مرکزی به عنوان پایش داده شکل بگیرد و دائما بررسی بشود که چه نتایجی حاصل می‌شود. 

بیگی‌نژاد افزود: وقتی که برآورد داشته باشیم می‌توانیم درک کنیم که چه مبلغی می‌خواهیم و اگر همین مبلغ را در کشور مدیریت کنیم که قیمت گندم کاهش پیدا کند و چرخه مدیریت بشود و به جامعه هدف برسد. لذا بستر این است که بتواند گندم را از تولید تا انتها نظارت و پایش کند. اگر این چرخه شکل گرفت آن وقت می‌گوییم چه نانی را حمایت بکنیم و یا چه ویژگی‌هایی داشته باشد. طرح الان هنوز به آن مرحله نرسیده و فعلا در حال بستر سازی است. این شروع جدید برای توزیع یارانه کشور است.

 

 

 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه کشورمان در مسیر خودکفایی و بی‌نیازی از واردات گندم قرار دارد، گفت: با وجود خشکسالی گسترده در کشور، میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال جاری به دلیل سیاست‌های حمایتی از جمله افزایش ۱۳۰ درصدی نرخ خرید و سایر اقداملات تشویقی همچون کاهش ۵۰ درصدی نرخ نهاده‌های کشاورزی، به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید.


 به گزارش اقتصادرسا به نقل ازمرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)؛ سید سعید راد با اعلام اینکه بخشی از گندم‌های خریداری شده برای تأمین آرد مورد نیاز نانوایی‌های سراسر کشور، مورد استفاده قرار گرفته و بخشی از آن‌ها نیز در انبارها و سیلوهای گندم ذخیره شده‌اند، افزود: این در حالی است که سال گذشته، تنها ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده بود.
 وی با اشاره به اینکه با توجه به بحران امنیت غذایی در جهان به دلیل خشکسالی و موضوع اوکراین برای تأمین ذخایر گندم مورد نیاز کشور، نسبت به واردات این کالای اساسی اقدام شده است، اظهار کرد: از ابتدای امسال، بیش از ۳ میلیون تن گندم وارد کشور شده است تا هم از حیث تأمین نان مردم و هم از جهت ذخیره‌سازی گندم، هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشیم.
 راد با بیان اینکه کشورمان طی یک‌سال اخیر در مسیر خوداتکایی و بی‎‌نیازی در تولید گندم پیش رفته و پیش‌بینی ‌می‌شود حرکت در این مسیر در سال جاری زراعی نیز با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند، تصریح کرد: در ۹ ماه نخست امسال، ۳ میلیون و ۲۴۱ هزار تن گندم وارد کشور شده در صورتی‌که این میزان در ۹ ماه نخست پارسال، ۵ میلیون و ۲۹ هزار تن بود.
 معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه واردات گندم از ابتدای سال ۱۴۰۱ با حدود دو میلیون تن کاهش، ۳۵ درصد کمتر از مدت مشابه سال ۱۴۰۰ بود، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تولید داخل و رشد حدود ۶۰ درصدی خرید تضمینی گندم از کشاورزان نسبت به سال قبل، در هر یک از ماه‌های سال جاری به طور متوسط، ۲۰۰ هزار تن از این محصول نسبت به واردات ماهانه سال گذشته، گندم کمتری وارد کشور شده است.

روتیتر: در بازدید از غرفه شرکت بازرگانی دولتی ایران در نمایشگاه جامع کشاورزی ایران؛

همزمان با افتتاح نمایشگاه جامع کشاورزی ایران، وزیر جهاد کشاورزی با حضور در غرفه شرکت بازرگانی دولتی ایران از بزرگ‌ترین شبیه‌ساز آموزشی و پژوهشی سیلوی گندم رونمایی کرد.

 


به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدا)؛ سید جواد ساداتی‌نژاد در محل نمایشگاه بین‌المللی پس از حضور در سالن همایش‌ها و ایراد سخنرانی، نمایشگاه جامع کشاورزی ایران را افتتاح کرد.
بر اساس این گزارش، ساداتی‌نژاد در جریان بازدید از غرفه‌های مستقر در نمایشگاه در غرفه شرکت بازرگانی دولتی ایران حضور یافت و از شبیه‌ساز آموزشی و پژوهشی سیلوی گندم رونمایی کرد.
گفتنی است، غرفه شرکت بازرگانی دولتی ایران در سالن ۵ غرفه ۲۶ از ساعت ۹ صبح تا ۳ عصر پذیرای علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه جامع کشاورزی ایران است.

تبلیغات

کد اعلام وصول پایگاه خبری اقتصاد رسا

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top