سید احسان خاندوزی" با حضور در مسجد لرزاده تهران و در ساعات آغاز رای‌گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری رای خود را به صندوق انداختند.

 


«سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصاد و دارایی در نخستین ساعات صبح امروز ـ جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲- با حضور در مسجد لرزاده واقع در محله کوثر تهران در ساعات اولیه رای‌گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری رای خود را به صندوق انداختند.

به گزارش اقتصادرسا، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، با اعلام وزیر کشور ساعت ۸ صبح امروز - جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲- آغاز شد و تمامی شعب در سراسر کشور آماده اخذ رای از واجدین شرایط (متولدین ۱۳۸۴/۱۲/۱۱ و ماقبل آن) هستند.

انتخابات ۱۴۰۲، یک هزار و ۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و حدود ۵۹ هزار شعبه اخذ رای در ۳۱ استان تعبیه شده است که ۱۵ هزار شعبه سیار و ۴۴ هزار شعبه ثابت هستند.

امروز ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر واجد شرایط که از این تعداد ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار مرد و ۱۳۳ نفر و ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ نفر زن هستند، در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند تا بار دیگر ثابت کنند پای آرمان‌های امام راحل و رهبر انقلاب ایستاده‌اند و همچنان پاسدار جمهوریت و اسلامیت نظام هستند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، حدود ۱۵ هزار نفر برای رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند که ۱۲ درصد زن و ۸۸ درصد مرد هستند و ۱۴۴ نفر هم در مجلس خبرگان رهبری تایید صلاحیت شدند.

همچنین طبق برنامه ریزی های انجام شده، انتخابات در چهار حوزه انتخابیه قم، رشت و خمام، آبادان و ملایر به صورت الکترونیکی برگزار می شود. این چهار حوزه، ۱۷۰۰ شعبه دارند که برای هر شعبه پنج صندوق الکترونیکی و در مجموع ۱۰ هزار صندوق الکتریکی در نظر گرفته شده است.

روتیتر: مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در نشست ایران قوی، مشارکت قوی، تأمین‌اجتماعی قوی:

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در نشست "ایران قوی، مشارکت قوی، تأمین‌اجتماعی قوی" که با حضور جمعی از معاونان، مدیران و کارکنان این سازمان و حضور ویدئوکنفرانسی مدیران تأمین‌اجتماعی استان‌ها در آستانه انتخابات یازده اسفند برگزار شد، مشروعیت، مقبولیت، اقتدار و کارآمدی نظام را چهار عنصر بسیار مهم و پایه‌های اصلی حاکمیت معرفی کرد و گفت: نظام اسلامی در مؤلفه‌های مختلف حکمرانی وضعیت بسیار مناسبی دارد و همه این مؤلفه‌ها با مشارکت مردم، پیوستگی و اتصالی ساختاری دارند. اهمیت مشارکت به این است که در بقیه مؤلفه‌ها، اثر ارزش افزوده دارد و هرچه کار با مشارکت و با نقش مردم در نظام مردم‌سالاری دینی پیش برود، تأثیر و قدرت سایر مؤلفه‌ها بیشتر می‌شود و اگر مشارکت مردم را حذف کنیم چیزی باقی نمی‌ماند. به همین علت در ایام نزدیک به مناسبت‌های خاص مثل دهه مبارک فجر، تمام بوق‌های دشمنان سعی در ناامیدکردن مردم دارند ولی به لطف خدا در دهه فجر امسال، شور و شوق مردم را دیدیم که از سال قبل هم بیشتر بود و ان‌شاءالله امسال در انتخابات هم این مشارکت پرشور رقم خواهد خورد.

 

به گزارش اقتصادرسا، موسوی با دعوت از همه کارکنان این سازمان، اقشار مختلف ذی‌نفعان سازمان تأمین‌اجتماعی و آحاد مردم برای مشارکت پرشور در انتخابات 11 اسفند گفت: همه ما موظفیم در این تکلیف عبادی و سیاسی، به نحو احسن نقش خود را انجام دهیم. تکالیف ما قبل از انتخابات، در چهار حوزه بسیار مهم، در مباحث «مشارکت در انتخابات، رقابتی کردن، سلامت و امنیت انتخابات» در فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری آمده و گوشزد شده است و همه ما باید به مسئولیت خودمان در امر انتخابات که از مسائل مهم کشور است به نحو احسن عمل کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: حکمرانی 4 عنصر بسیار مهم دارد که پایه‌های اصلی حاکمیت هستند و عبارتند از مشروعیت نظام، مقبولیت نظام، اقتدار نظام و کارآمدی نظام. البته در برخی کشورها مبحث مشروعیت خیلی مهم نیست و از منظر دیگری به آن نگاه می‌شود؛ ولی از این نظر که نظام ما اسلامی است، مشروعیت آن هم برگرفته از دین مبین اسلام است و از این رو تفاوت اساسی و ماهوی با سایر مکاتب حکمرانی دارد.
موسوی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب حکیمانه فرموده‌اند که «شیب تند را عبور کرده‌ایم و به قلّه‌ها نزدیک شده‌ایم». ما در بخش‌های مختلف در نزدیکی قله هستیم و در گام دوم انقلاب ان‌شاءالله به قله هم می‌رسیم. مثلاً در مسئله اقتدار، شاهد هستیم که جمهوری اسلامی در فصل بلامنازع اقتدار قرار گرفته است. امنیت را هم در بخش‌های مختلف از فضای نظامی تا پرتاب ماهواره و غیره را همه می‌توانند ببینید. امروز در منطقه و بلکه در فرامنطقه و در نظام بین‌الملل، همه آنهایی که در حوزه پیرامون ما به مسئله‌ای می‌اندیشند، بدون در نظر گرفتن معادلات در نسبت با جمهوری اسلامی، در تبیین و تحلیل و اقدام، نمی‌توانند اقدامی انجام دهند و در همه تحولات و فراز و فرودها، جایگاه جمهوری اسلامی در قله اقتدار است و این را به عینه می‌بینیم.
وی افزود: در مؤلفه کارآمدی، به‌رغم برخی مشکلات و چالش‌ها، نظام ما کارآمد است. در سطح زندگی و رفاه و حتی در مشکلی مثل معیشت، می‌توان به گذشته نگاه کرد تا ببینیم در گذشته چه بودیم و الان چگونه‌ایم. عدد و رقم‌های مرتبط با حوزه تأمین‌اجتماعی هم در این زمینه بسیار گویا است. مسائل مرتبط با مقوله سلامت را هم می‌توان با گذشته مقایسه کرد. امروز وضعیت سلامت در جامعه قابل مقایسه با زمان‌های قدیم نیست که مثلاً افرادی به عنوان پزشک هندی خدماتی ارائه می‌کردند ولی برای همان خدمات مثل دو قطره فلج اطفال، صف بسته می‌شد و در مقاطعی با یک همه‌گیری، نصف جمعیت کشور از بین رفت. ولی در دوره کرونا، ، با وجود تحریم‌ها و شرایط نامطلوب دیگر، جمهوری اسلامی بزرگترین دستاورد منطقه را در مواجهه با کرونا خلق کرد.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ادامه داد: ما در مکتب خودمان، رفاه و توسعه را هم مادی و هم معنوی می‌بینیم و تعریف می‌کنیم؛ ولی حتی اگر در فضای توسعه براساس تعاریف غربی، شاخص‌های توسعه را ارزیابی کنیم و عدد و رقم‌های سه شاخص «امید به زندگی، آموزش و بهداشت و درمان» را در نظر بگیریم، می‌بینیم که در شاخص توسعه اتفاقات بسیار بزرگ و چشمگیری رقم خورده است.
وی در خصوص کارآمدی نظام گفت: متأسفانه کمتر به کارآمدی نظام از جهت توسعه زیرساخت‌ها پرداخته شده است. با وجود تمام مشکلات و شرایط نامطلوب، توسعه زیرساخت‌ها از آب لوله‌کشی و برق و تلفن تا توسعه فضای بهداشتی و آموزش و سلامت و همه مسائل زیرساختی که باعث ارتقای رفاه عمومی شده، شرایط خوبی را در طول حیات جمهوری اسلامی داشته‌ایم. در برخی کشورها می‌توان رشدهای مینیاتوری و گلخانه‌ای را دید که هیچ اقتداری پشت آن نیست و می‌توان با زدن یک دکمه آن را متوقف و صلب کرد، ولی تمامی دستاوردها در نظام مقدس ما با استقلال و بدون وابستگی به شرق و غرب بوده است. به خاطر همین هر تحولی در شرق و غرب جهان بدون در نظر گرفتن جمهوری اسلامی در معادلات جهانی و منطقه‌ای ممکن نیست.
موسوی افزود: در حوزه مشروعیت، قدرت حاکمه جایگاه واقعی خودش را در جمهوری اسلامی پیدا کرده است. نظامی که مبتنی بر سیطره مادیات و طاغوت و بردگی و زائل کردن کرامت انسانی بود، برچیده شد و قدرت مطلق خداوندی در دست انسان‌های پرهیزگار و خداپرست تجلی کرد. این قدرت الهی، قدرت متفاوتی است از قدرت‌های مادی که در دست انسان‌های نامشروع تبدیل به بمباران اتمی و نازیسم و قدرت‌های نابکاری می‌شود که با قتل و نسل‌کشی و ظلم، بر مردم حکومت کردند.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی تأکید کرد: یکی از مسائل مهمی که امروز با آن مواجه هستیم موضوع مشارکت است. نظام اسلامی همان‌گونه که گفته شد در مؤلفه‌های مختلف حکمرانی وضعیت بسیار مناسبی دارد و همه این مؤلفه‌ها با مشارکت مردم پیوستگی و اتصالی ساختاری دارند. از این رو، مشارکت به‌خاطر وحدتی که ایجاد می‌کند، بسیار مهم است و زیرساخت و امکان تحقق قدرت مردم در مؤلفه‌های قبل است. مشارکت مسئله مهم امروز ماست و هم از این روست که تمام تلاش دشمنان این است که با کاهش مشارکت مردم در سایر مؤلفه‌های حکمرانی، ایجاد تزلزل کنند. از این منظر است که در استفتاء از مقام معظم رهبری، مشارکت در انتخابات واجب عینی تلقی شده است. اهمیت مشارکت به این است که در بقیه مؤلفه‌ها، اثر ارزش افزوده دارد و هرچه کار با مشارکت و با نقش مردم در نظام مردم‌سالاری دینی پیش برود، تأثیر و قدرت سایر مؤلفه‌ها بیشتر می‌شود و اگر مشارکت مردم را حذف کنیم چیزی باقی نمی‌ماند. به همین علت در ایام نزدیک به مناسبت‌های خاص مثل دهه مبارک فجر، تمام بوق‌های دشمنان سعی در ناامیدکردن مردم دارند ولی به لطف خدا در دهه فجر امسال شور و شوق مردم را دیدیم که از سال قبل هم بیشتر بود و ان‌شاءالله امسال در مسائل انتخابات هم این مشارکت پرشور رقم خواهد خورد.
وی افزود: مردم در همه عرصه‌ها، در اقتصاد، فرهنگ، سیاست و غیره حضور دارند و یکی از عرصه‌های مهم حضور مردم  انتخابات است که به لطف خدا همه حضور دارند. ما در تأمین‌اجتماعی جامعه‌ای 46 میلیونی داریم و وقتی در جامعه نقشی 50 درصدی داریم، باید در انتخابات هم این نقش را حفظ کنیم. مردم ما انسان‌های خوب و دیندار و میهن‌دوست و در عین حال مطالبه‌گری هستتند که بستر شکل‌گیری همه اینها انتخابات است که قرار است سرنوشت همه ما درآن رقم بخورد.
موسوی تصریح کرد: وقتی از ایران قوی و تأمین‌اجتماعی قوی حرف می‌زنیم، یکی از ارکان آن مجلس قوی است که در آن مشکلات تأمین‌اجتماعی و سایر مشکلات جامعه به دست انسان‌های قوی و با ایمان حل و فصل می‌شود. مجلس شورای اسلامی یکی از بسترهای مهم توسعه کشور است. هم قوانین کارآمد و هم نظارت قوی می‌تواند توسعه کشور را به دنبال داشته باشد. اگر هم در بخش‌هایی از مدیریت کشور انتقادی داریم، باید امروز با انتخاب درست و بهتر، آن نقایص و مشکلات را جبران کنیم.
براساس گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استانهای این سازمان نیز در این نشست گفت: همکاران مؤمن و انقلابی ما قطعاً در انتخابات پیش‌رو مشارکتی قوی خواهند داشت و در این تردیدی نیست، ولی وظیفه خواص این نیست که فقط خودشان رأی بدهند بلکه باید تواصی به کار خیر و معروف هم داشته باشند. انتخابات موضوعی صرفاً شخصی نیست که هر فردی بگوید می‌توانم از حق خود در این زمینه استفاده کنم یا نکنم. در فرهنگ دینی ما انتخابات و مشارکت در اداره جامعه، هم حق و هم تکلیف است و نمی‌توانیم نسبت به اطرافیان و جامعه و سرنوشت کشورمان وآینده مردم بی‌تفاوت باشیم.
اسفندیاری تصریح کرد: توصیه اقارب و دوستان برای حضور در انتخابات، توصیه به معروف و وظیفه‌ای است که باید جدی گرفته شود. هر همکار ما باید حداقل یک نفر را که در رأی دادن تردید دارد با خود همراه کند. انجام کار معروف هم خجالت ندارد. از طریق تلفن زدن به افراد فامیل و دوستان و آشنایان، ارسال پیامک و هر شکل دیگری که مقدور است باید وارد شویم و دیگران را ترغیب کنیم.
در این نشست همچنین عبدالله گنجی، تحلیلگر سیاسی و فعال رسانه‌ای در تحلیل وضعیت برگزاری انتخابات در کشور گفت: در 45 سال گذشته هر قدر به پیش آمده‌ایم لزوم مشارکت در نظام جمهوری اسلامی بیشتر موضوعیت پیدا کرده است. هر زمان در جایی مشارکت کم شد دشمنان آن را به تقابل مردم با حاکمیت معنا کردند درحالی که در کشورهای دیگر چنین معانی از مشارکت در انتخابات استنباط نمی‌شود. مثلاً در کشور تونس در آخرین انتخابات میزان مشارکت 11 درصد بود و در انتخابات کنگره امریکا در چند دوره قبل، میزان مشارکت 40 درصد بود، ولی آنجا این معانی را بر رأی‌گیری سوار نمی‌کنند که مثلاً فاصله‌گیری مردم از نظام و تقابل با حاکمیت است، ولی برای ما چنین تفاسیری انجام می‌شود و ابزار رسانه‌ای هم برای این کار متعدد و متواتر وجود دارد. از این رو رأی دادن در ایران فقط انتخاب این فرد یا آن شخص نیست، بلکه به نوعی مبارزه و جهاد است که بین ما و دشمن، درست در وسط ملت و مردم ما اتفاق افتاده است.
وی افزود: شاید بتوان گفت این انتخابات نوعی جهاد مردم‌سالارانه است. پیش از اینها ما جنگ سخت نظامی، اطلاعاتی، فرهنگی، امنیتی و خرابکارانه با دشمن داشتیم که بعد تبدیل به جنگ اقتصادی شد. ویژگی جنگ اقتصادی این است که فقط عده‌ای را متأثر نمی‌کند بلکه همه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تحریم برای ایجاد نارضایتی در بدنه اجتماع است تا شکاف مردم با حاکمیت ایجاد و بیشتر شود. راستی‌آزمایی و محصول چیدن از این شکاف و نارضایتی، در سر صندوق‌های رأی‌گیری است. آنها به دنبال این هستند تا ببینند نارضایتی چه تأثیری بر صندوق‌های رأی می‌گذارد. اگر مشارکت به صورتی باشد که بفهمند کارشان به خوبی پیش رفته است جلوتر می‌آیند. پس معنای رأی دادن این است که امنیت‌آور است و تنظیم‌کننده رفتار دشمن است. میزان مشارکت مردم به دشمنان می‌گوید کجا و در چه نسبتی با حاکمیت ما بایستند.

 

سازمان تأمین‌اجتماعی در آستانه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان، با صدور بیانیه‌ای آحاد مردم به‌ویژه شرکای اجتماعی این سازمان شامل بیمه‌شدگان، کارفرمایان و نیز بازنشستگان و مستمری‌بگیران را به حضور پرشور در انتخابات 11 اسفند ماه دعوت کرد.

 به‌گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی در این بیانیه، انتخابات از ارکان اصلی مردم‌سالاری دینی توصیف و تأکید شده است شکل‌گیری مجلسی قدرتمند و متکی بر مشارکت و آرای حداکثری مردم، ضامن استمرار حرکت در مسیر تضمین آینده نیروهای کار و حمایت مؤثر از اقشار مختلف ذی‌نفعان این سازمان بین‌نسلی است.

متن کامل بیانیه سازمان تأمین‌اجتماعی به شرح زیر است:


بسم‌الله الرحمن الرحیم


جمهوری اسلامی ایران در آغازین روزهای چهل‌وششمین بهار پیروزی، در آستانه حماسه حضور و مشارکت مردم در صحنه عظیم و سرنوشت‌ساز انتخابات است و اقشار مختلف مردم شریف ایران کمتر از یک ماه پس از افتخارآفرینی در صحنه حضور در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این بار برای انتخاب نمایندگان خود در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری پای صندوق‌های رأی خواهند رفت.
انتخابات که در نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر دو اصل تفکیک‌ناپذیر مردم‌سالاری و حاکمیت ارزش‌های تمدن‌ساز اسلام شکل گرفته است؛ تلاش در جهت استقرار مردم‌سالاری دینی و میراث تاریخی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی است. در دیدگاه حضرت امام خمینی (ره)؛ امور جامعه با مشارکت مستقیم مردم رقم می‌خورد و تعیین سرنوشت کشور به دست مردم است. مردم افتخارآفرین ایران اسلامی در تمامی این سال‌ها، نقش بنیادین خود در سه سطح سیاسی، مدنی و اجتماعی را از طریق اعمال‌نظر در مورد تأسیس نظام سیاسی؛ نظارت مستمر بر نظام سیاسی و نیز حمایت از نظام سیاسی به بهترین نحو ایفا کرده‌اند. افزون بر این، تأکید همیشگی رهبر معظم انقلاب بر برگزاری پرشور انتخابات در ادوار مختلف و تأکید بر مفهوم «مشارکت حداکثری»، دلیل و نشانه‌ای دیگر بر اهتمام نظام جمهوری اسلامی بر قدرت مردمی نظام است.
هم از این روست که اکنون و در آستانه این انتخابات سرنوشت‌ساز، شاهدیم که دشمنان قسم‌خورده ملت بزرگ ایران اسلامی، برای کاهش مشارکت مردم در این انتخابات و تضعیف جایگاه مردمی نظام، هجمه تبلیغاتی بی‌سابقه‌ای را تدارک دیده‌اند و بی‌شک، در چنین شرایطی مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات؛ علاوه بر آن‌که باعث افزایش سرمایه اجتماعی نظام می‌شود؛ بسترساز ادامه مسیر رو به رشد و پیشرفت کشور و خنثی‌ساز توطئه‌های استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل خواهد شد.

سازمان تأمین‌اجتماعی نیز که در این مقطع حساس و به مدد حمایت و همراهی برخاسته از نگاه واقع‌گرایانه دولت مردمی سیزدهم، از تله "آینده‌سوزی" و "آینده‌خواری" در قالب استقراض بی‌ضابطه از نظام بانکی و ایجاد تعهدات سنگین برای آیندگان، خارج شده و در مسیر "آینده‌سازی" قرار گرفته است، به‌عنوان نماینده و حافظ منافع کارگران سختکوش کشوری که نیروهای مولد جامعه هستند و همچنین بازنشستگان فرهیخته‌ای که پیشکسوتان و مرشدان جامعه محسوب شده و در همه صحنه‌ها خوش درخشیده‌اند، شکل‌گیری مجلسی قدرتمند و متکی بر مشارکت و آرای حداکثری مردم را ضامن استمرار حرکت در مسیر تضمین آینده نیروهای کار و حمایت مؤثر از اقشار مختلف ذی‌نفعان این سازمان بین‌نسلی می‌داند.

بی‌شک حضور حداکثری مردم موقعیت‌شناس کشور و به‌ویژه کارگران، کارفرمایان و بازنشستگان به‌عنوان صاحبان اصلی این انقلاب در پای صندوق‌های رأی، بار دیگر به جهان و جهانیان ثابت خواهد کرد نظام جمهوری اسلامی ‌که نظامی برآمده از انقلابی مردمی است، از همان آغاز بر اساس خواست و اراده مردم تأسیس شده و مبتنی و متکی بر قدرت مردمی بوده و با حمایت و پشتیبانی مردم تداوم یافته است.

مدیران و کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی، ضمن لبیک به فرامین رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و با گرامیداشت نام و یاد شهیدان سرافراز انقلاب اسلامی ایران، ضمن حضور در انتخابات یازدهم اسفند ماه، از آحاد ملت ایران و به‌ویژه جامعه شریف کارگری و بازنشستگان و کارفرمایان نیز دعوت به عمل می‌آورند همانند دوره‌های پیشین انتخابات، با حضور پرشور در حوزه‌های رأی‌گیری و شرکت در تعیین آینده و سرنوشت خود، حماسه‌ای پرشکوه آفریده و توطئه‌های دشمنان ایران و ایرانیان را خنثی نمایند؛ ان‌شاءالله

محمد رضا پیرحسینلو مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس احاد مردم بصیر ایران اسلامی ‌ به ویژه خانواده بزرگ منطقه ویژه را به حضور پر شور در انتخابات ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ دعوت کرد .

 

به گزارش اقتصادرسا ؛محمد رضا پیرحسینلو مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس احاد مردم بصیر ایران اسلامی ‌ به ویژه خانواده بزرگ منطقه ویژه را به حضور پر شور در انتخابات ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ دعوت کرد .

انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جلوه‌ای زیبا و تجلی اراده و خواست مردم در تعیین سرنوشت خود و نقطه‌ اساسی وصل افکار و آرای ایشان به بدنه‌ نظام اجرایی کشور است.

 انتخابات هم حقی است که برای مردم قرار داده شده و هم تکلیفی است که با حضور بموقع و آگاهانه و انتخاب اصلح و کارآمد عینیت و حقیقت می‌یابد و بقا و توفیق و پیشرفت روزافزون نظام اسلامی را در عرصه‌های مختلف به‌دنبال خواهد داشت.

 زیبایی و ماندگاری انتخابات قطعاً با حضور پرشور همگان تجلی خواهد یافت و شکوه و عظمت این پیمان و مانور ملی و میعادگاه تجدیدعهد با آرمان‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شهدای والامقام این سرزمین آسمانی، سپری خواهد بود .اینجانب بعنوان سرباز کوچک در جبهه جهاد اقتصادی از آحاد ملت عزیز و رشید ایران اسلامی به‌ویژه مردم فهیم و بصیر استان هرمزگان و بالاخص کارکنان و خانواده محترم منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و شرکت‌های تابعه دعوت می‌کنم با مشارکت پرشور و آگاهانه خود، دشمنان قسم‌خورده این مرزوبوم را ناامید و برگ زرین دیگری بر کتاب سترگ افتخارات و دلدادگی و ایستادگی ملت قهرمان و سرزنده ایران اسلامی بیفزایید. ان‌شاءالله

حضور قاطبه مردم در انتخابات، گام نخست امنیت و توسعه پایدار کشور است.

 

تا یک انتخابات دیگر در نظام جمهوری اسلامی ایران، چیزی نمانده است؛ جمهوری اسلامی که بستر آن با انقلاب مردمی فراهم شد و در کمترین زمان و در شرایطی کاملاً آزاد و مستقل با رأی مردم ایران عزیز شکل گرفت. این سبکِ منحصر به فرد نظام سیاسی در جهان، مخلوق مردم ایران بوده و اکنون، آنها هستند که با نحوه واکنش خود در برابر انتخابات، در بطن تهدیدهای جهانی، روند توسعه و آینده کشور را رقم می زنند.

مردم ایران به دلیل پافشاری بر شعار اصلی انقلاب یعنی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی»، طی سال های گذشته با تحریم های فلج کننده در همه حوزه ها (حتی دارو)، از سوی غرب مواجه شده اند؛ غربی که سابقه استعمارگری آن از دیرباز علیه کشورهای مختلف، برای جهانیان ثابت شده است.

مردم ایران به واسطه همین تحریم ها، مشکلات مختلفی را اعم از اقتصادی، اجتماعی و رفاهی متحمل شده‌اند اما کشور را به بیگانگان نسپردند. مدعای این مساله، اینکه مردم در اغتشاشات تحمیل شده از سوی غربِ تحریم کننده، خود را از صف ناامن کنندگان کشور جدا کردند.

مردم ایران، دردکشیده روزگار نامردان بین المللی هستند؛ همان هایی که طبل رسوایی حقوق بشری‌شان از جنایت های نسل کشی در غزه به صدا در آمده است. مردم ایران اما همواره نشان داده اند که به درون بازی های تبلیغاتی سیاست بازان زخم خورده غرب کشیده نمی شوند و به رغم گلایه های جدی نسبت به برخی ناملایمات داخلی، اما در بزنگاه های تاریخ ورود کرده و علیه جریان های تحمیلی خارجی به پا می خیزند.

این واقعیت جمهوری اسلامی است که به رغم تحمل سختی ها و مشکلات، مردم ایران را به این باور رسانده که بهتر است امنیت و توسعه پایدار در درون خود و به دست ایرانی اتفاق بیفتد. همان گونه که طی 45 سال گذشته، دانشگاه‌های همین مرز و بوم، متخصصانی تربیت کرده که در همه زمینه ها و از جمله صنعت و معدن بسیار خوش درخشیده اند. نمونه کوچک آن، بومی سازی ها و خلاقیت های منحصربه فردی است که در این حوزه اتفاق افتاده و تولید را در کشور - به رغم محدودیت های فلج کننده غرب بر صنایع ایران-، رونق قابل توجهی بخشیده است، در حالی که غرب انتظار داشت با تحریم های سنگین خود، کل شاکله توسعه در ایران از کار بیفتد.

با اعتقاد مردم ایران به این رویکرد درونی است که سختی ها قابل تحمل می شود چرا که می دانند در پس این مشکلات و موانع، نقطه بسیار روشنی وجود دارد و از این رو، مردم عزتمند و سرافراز ایران در مهمترین واقعه تاریخ سیاسی کشور (انتخابات) حضور می یابند و با اتکا به خود، اجازه می دهند سیاستمداران قدرتمندانه در عرصه‌های بین المللی، از منافع حقیقی و عقب افتاده ایران (رفع تحریم های ظالمانه) دفاع کنند و آن را به ملت بزرگوار هدیه دهند.

بدون شک، مردم ایران جمعه یازدهم اسفند، بار دیگر با حضور مقتدرانه خود، مسیر روشن تری را برای ایران عزیز رقم خواهند زد.

محمدرضا موثقی نیا، معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو

 تولید خودروی پژو پارس تا مشخص شدن نتایج مرکز آزمون بین المللی استاندارد، ادامه خواهد داشت.به گزارش اقتصادرسا ؛دکتر مهدی اسلام پناه، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در توضیحاتی در این خصوص به تمرکز اعضای شورای عالی استاندارد بر روی قانون و مقررات فنی اشاره کرد و گفت: همواره تلاش بر این بوده که خودروسازان را متعهد به اصلاح، بهبود عیوب فنی در حوزه ایمنی و کیفیت کنیم که خودروی پژو پارس هم از جمله آنهاست.

دکتر اسلام پناه، رفع دغدغه ثبت نام کنندگان را مورد تاکید قرار داد و افزود: به همین منظور تولید کننده باید در چند شیفت با ترافیک بالا به تولید بپردازد و دغدغه مصرف کنندگان را برطرف کند.

دبیر شورای‌عالی استاندارد در ادامه به فرصتی که این سازمان به تولید کننده داده تا که تولید خودش را ادامه دهد اشاره کرد و متذکر شد: این فرصت با اخذ تعهد از سازنده خودرو ورعایت الزامات فنی وایمنی، داده شده است  تا نتایج مرکز آزمون بین المللی از بابت تست‌هایی که از آنها خواسته‌ایم واصل شود.
 پیش بینی می شود،  نتایج این آزمون استاندارد تا فروردین ماه ۱۴۰۳ مشخص شود.

 رییس پارک فناوری پردیس از برنامه ریزی این مجموعه برای برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی (ایران هلث) از ۲۹ اردیبهشت تا اول خردادماه ۱۴۰۳ خبر داد.

 

به گزارش اقتصادرسا؛ مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس و رئیس شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی (ایران‌هلث) ۱۴۰۳ در نشست خبری این رویداد گفت: این نمایشگاه به عنوان بزرگترین نمایشگاه و رویداد حوزه تجهیزات و خدمات پزشکی ایران، اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

صفاری‌نیا افزود: پارک فناوری سلامت پردیس به عنوان بزرگترین مرکز تجمع شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور تجهیزات پزشکی با مجوز سازمان توسعه تجارت، متولی برگزاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی برای سه دوره شده است که سال آینده بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌هلث با مدیریت پارک فناوری پردیس برگزار می‌گردد.

صفاری‌نیا در خصوص اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه نیز گفت: توسعه فناوری در حوزه سلامت، افزایش قدرت رقابت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فعال در این حوزه و ایجاد فرصت‌های صادراتی برای این مجموعه‌ها از اهداف اصلی نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی ۱۴۰۳ است.

تشکیل کنسرسیوم‌های فناورانه داخلی و خارجی برای حضور در بازارهای بین‌المللی و شبکه سازی و تبادل تجربیات توسعه فناوری حوزه سلامت از دیگر نکاتی بود که صفاری‌نیا به عنوان اهداف نمایشگاه ایران‌هلث برشمرد و ادامه داد: جذب شرکت‌های فناور خارجی حوزه سلامت برای سرمایه‌گذاری در داخل کشور از جمله دیگر اهداف این نمایشگاه است.

رییس شورای سیاستگذاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی ۱۴۰۳ در بخش دیگری از صحبت‌های خود حضور حداکثری شرکت‌های حوزه سلامت و توجه به تبادل فناوری در برابر صادرات را از ویژگی‌های این نمایشگاه برشمرد و افزود: توجه جدی به مجموعه‌های دانش‌بنیان و فناور و تعریف رویدادهای جانبی با هدف رفع نیاز شرکت‌ها در این نمایشگاه پیش‌بینی شده است.

بر اساس این گزارش، بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی، اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۳ توسط پارک فناوری پردیس و در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

امین‌رضا خالقیان دبیر بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی(ایران‌هلث) ۱۴۰۳ نیز در ادامه  این نشست رسانه ای گفت: در نمایشگاه ۱۴۰۳ گروه‌های کالایی تجهیزات تشخیصی، پخش آزمایشگاهی، مصرف و معاینه، دندانپزشکی، تصویربرداری و بیمارستانی، گوش،حلق و بینی، نوزادان و اطفال و بخش جراحی به معرض نمایش گذاشته می‌شود.
خالقیان از آغاز ثبت‌نام قطعی نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی ۱۴۰۳ از ۹ اسفند ۱۴۰۲ خبر داد و افزود: برپایی سالن ویژه استارتاپ ها و شتابدهنده های نوآوری از ویژگی‌های ایران هلث ۱۴۰۳ امسال خواهد بود.
دبیر نمایشگاه ایران هلث در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به پیش ثبت‌نام نمایشگاه از ۴ بهمن‌ماه گفت: تاکنون بیش از ۴۰۰ شرکت داخلی در فضایی بالغ بر ۲۵ هزار مترمربع و ۶۰ شرکت خارجی در فضایی بالغ بر ۴ هزار مترمربع برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند که رشد قابل توجهی نسبت به میزان ثبت نامی سال گذشته داشته است.

وی از راه‌اندازی ستاد خبری و ایجاد کمیته‌های علمی و برنامه‌ریزی نمایشگاه خبر داد و افزود: در نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی ۱۴۰۳ میزبان هیأت‌های مختلف خارجی از کشورهای مختلف خواهیم بود.

در پایان  این نشست، از پوستر نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی(ایران هلث)۱۴۰۳ رونمایی شد.
بنابر این گزارش، بیست و پنجمین نمایشگاه ایران‌هلث، اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۳ توسط پارک فناوری پردیس و در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یک کلید واژه مهم و الهام بخش برای اینکه چرخه رشد اقتصادی ، تولید و سرمایه گذاری در کشور به حرکت دربیاید داریم و آن تسهیل است.به گزارش اقتصادرسا؛ آقای خاندوزی در مراسم رونمایی از نخستین سند ملی ارزیابی ریسک در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم گفت: ما نیازمند به این حلقه بسیار کلیدی هستیم و تسهیل تولید، تسهیل تجارت و تسهیل سرمایه گذاری است.

 

اجرای سند مبارزه با پولشویی از ابتدای ۱۴۰۳

آقای خاندوزی گفت: امروز با رونمایی از سند ملی ارزیابی ریسک در مبارزه با پولشویی که از تکالیف قانونی بر زمین مانده دهه نود بود و با مشارکت قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی و تمام اضلاع دولت به جمع بندی رسید، حاوی دستورالعمل‌های اجرایی و اقدامات مشخص عملیاتی است که انشاله از ابتدای سال ۱۴۰۳ عملا در دستور کار و نظارت و باز بینی مرکز اطلاعات مالی قرار خواهد گرفت تا در سال آینده با درجات بیشتری مطمین باشیم که مجموعه ظرفیت چرخش پول و منابع مالی در کشور ما به سمت مزارع پر بازده و مولد بخش واقعی اقتصاد ایران حرکت می‌کند و کمتر وارد شوره زار‌های سفته بازی و ضد تولید می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تسهیل در تشریفات گمرکی فعالان اقتصادی، تسهیل در فرایند‌های اموال تملیکی کشور و هوشمند کردن این فرایند‌ها از دیگر اقدامات و اولویت‌های مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت سیزدهم است که ثمره این اقدامات سبب میشود هزینه مبادله در اقتصاد کشور کاهش یافته و انگیزه برای فعالان اقتصادی در حوزه تولید افزایش پیدا کند و در نهایت موجب گردش فعالیت‌های تولیدی و ایجاد رونق در حوزه تجارت و سرمایه گذاری شده و مجموعا چرخ دنده‌های اقتصاد ایران را روان‌تر کند.

آقای خاندوزی افزود: متاسفانه ساختار نظام انگیزشی ایران در طول تاریخ حداقل پنجاه شصت ساله اخیر به ویژه پس از شوک نفتی اوایل دهه پنجاه به نحوی بوده است که بیشتر مروج و مشوق فعالیت‌های غیر مولد رد اقتصاد ایران بوده است تا فعالیت‌های تولیدی.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: ابزاری که وزارت اقتصاد در این زمینه استفاده می‌کند این است که فعالیت‌های غیر رسمی و غیر قانونی و غیر تولیدی را با ابزار مالیات پرهزینه کند و خوشبختانه با همین ابزار مالیاتی دوسال است ک نرخ مالیات شرکت‌های تولیدی را در حدود هفت درصد کاهش داده ایم.

وزیر اقتصاد ایجاد سلامت در چرخش مالی و نظام مالی کشور را از دیگر اولویت‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: مرکز اطلاعات مالی یکی از ارکان اصلی سلامت در چرخش مالی در اقتصاد کشور است و قانونگذار نیز انصافا، اختیارات و فرصت‌های خوبی در اختیار مرکز اطلاعات مالی و شورایعالی مبارزه با پولشویی قرار داده است تا بتوانند جلوی این دسته از فعالیت‌های مخل سلامت مالی در کشور را بگیرند.

آقای خاندوزی با اشاره به اینکه، این ظرفیت بالقوه موجود سال‌های گذشته متاسفانه، در عرصه عمل چندان به کار کشور نیامده است، گفت: ثمره این وضعیت باعث شده بود که ما همچنان شاهد سوء جریان‌های مالی مضر و مخل تولید و افزایش رفاه ملی در بخش‌های مختنلف بانکی و مالی و ... بودیم.

وزیر اقتصاد افزود: متاسفانه آسیب این موضوع را در دل جهش‌های بی حساب و بی قاعده قیمت دارایی‌ها در اقتصاد ایران شاهد بودیم.

آقای خاندوزی در تشریح جزء دوم اقدامات وزارت امور اقتصادی در دولت سیزدهم گفت: روی دیگر سکه تسهیل تولید و تجارت که پرهزینه کردن فعالیت‌های غیر مولد در اقتصاد کشور بود موضوعی بود که در گذشته اصلا به آن توجهی نشد و جریان‌های مالی و اقتصادی و ذینغعان بزرگی نیز در این زمینه وجود دارند که اساسا نفع شان در این نیست که سلامت و شفافیت جریان‌های مالی افزایش یابد.

روتیتر: در نخستین اجلاس ملی ورزش، تجارت و کسب وکارهای نوین؛

 حیدر ضیغمی مدیر منابع انسانی، آموزش و پشتیبانی ایمیدرو در نخستین اجلاس ملی ورزش، تجارت و کسب وکارهای نوین به عنوان "چهره ماندگار حوزه ورزش، صنعت و معدن" معرفی شد.به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، در این اجلاس؛ هیات داوران جشنواره ملی برترین های اقتصاد و صنعت ورزش کشور به پاس خدمات ایمیدرو در توسعه صنعت ورزش؛ با اهدای لوح و تندیسی به حیدر ضیغمی مدیر منابع انسانی، آموزش و پشتیبانی ایمیدرو؛ از وی قدردانی کرد.

برگزاری مسابقات در رشته های مختلف ورزشی برای آقایان و خانم ها از جمله والیبال، تنیس روی میز، بدمینتون، فوتسال، دارت، بستکبال، دومیدانی و آمادگی جسمانی توسط ایمیدرو و با حضور شرکت های معدن و صنایع معدنی کشور طی سال جاری از اقدامات این سازمان در توسعه ورزش به شمار می رود.

این گزارش می افزاید، حیدر ضیغمی مدیر منابع انسانی، آموزش و پشتیبانی ایمیدرو پس از دریافت این نشان؛ از مهندس محمدرضا موثقی نیا رئیس هیات عامل ایمیدرو به جهت حمایت های لازم در زمینه توسعه ورزش حوزه معدن و صنایع معدنی قدردانی کرد.

همچنین در این مراسم محمدرضا موثقی نیا لوح "سازمان برتر در توسعه صنعت ورزش" را دریافت کرد.

روتیتر: سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

 مهلت ثبت‌نام در آزمون استخدامی سازمان تأمین‌اجتماعی تا روز یکشنبه سیزده اسفند ماه تمدید شد.به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، این سازمان درنظر دارد با برگزاری آزمون استخدامی سراسری، 4902 نفر را برای اشتغال در واحدهای بیمه‌ای و درمانی در 31 استان کشور به‌صورت استخدام پیمانی جذب کند.

آزمون استخدامی سازمان تأمین‌اجتماعی از سوی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود و ثبت‌نام متقاضیان برای شرکت در این آزمون از روز پنج‌شنبه 26 بهمن ماه در وبگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir آغاز شده و با تمدید اخیر، تا ساعت 24 روز یک‌شنبه سیزدهم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
براساس این گزارش، آزمون کتبی استخدام پیمانی سازمان تأمین‌اجتماعی روز جمعه 31 فرودین ماه 1403 به‌صورت همزمان در مراکز استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود و در مجموع 4902 نفر بعد از برگزاری آزمون و انجام مراحل مصاحبه و گزینش، جذب سازمان تأمین‌اجتماعی خواهند شد که 3560 نفر برای اشتغال در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی و مابقی برای اشتغال در بخش بیمه‌ای این سازمان پذیرفته خواهند شد. در بخش درمان نیز حدود 100 نفر پزشک و 1600 نفر پرستار در این فرایند جذب می‌شوند و مابقی ظرفیت این بخش مربوط به سایر مشاغل رسته درمان خواهد بود.
اطلاعات تکمیلی در مورد این آزمون و نیز دفترچه راهنما و منابع آزمون از در وبگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir و نیز پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی www.tamin.ir در دسترس متقاضیان قرار گرفته است.
براساس گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، هرگونه اطلاع‌رسانی در مورد این آزمون در مراحل مختلف پیش از آزمون و بعد از آن، صرفاً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان تأمین‌اجتماعی انجام خواهد شد و از مردم و متقاضیان خواسته شده اطلاعات مورد نیاز را صرفاً از کانال‌های رسمی این سازمان دریافت کنند. مرکز ارتباط مردمی سازمان تأمین‌اجتماعی نیز با شماره تلفن 1420 به‌صورت شبانه‌روزی در خدمت متقاضیان خواهد بود و به پرسش‌ها و ابهامات احتمالی پ

 

* دریافت فایل دفترچه راهنمای آزمون

* دریافت فایل جزوه آشنایی با سازمان تامین اجتماعی

 

روتیتر: معاون وزیر راه و شهرسازی ایران:

امانی بر انطباق دیدگاه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر نقش کلیدی حمل‌ونقل جاده‌ای در امکان توسعه اقتصادی و کاهش تغییرات آب‌وهوایی را یادآور شد.

 

 

به گزارش اقتصادرسا،داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی ایران در هشتاد و ششمین اجلاس کمیته حمل‌ونقل زمینی که در کمیسیون اقتصادی اجتماعی اروپا در سازمان ملل متحد برگزار شد، بر دیپلماسی توسعه حمل و نقل بین‌المللی و آمادگی تأمین حداکثری دسترسی ترانزیتی کشورهای منطقه، به آب‌های آزاد در چارچوب تعاملی از طریق انواع راهگذرهای عبوری قلمرو ایران تأکید کرد.

وی انطباق دیدگاه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر نقش کلیدی حمل‌ونقل جاده‌ای در امکان توسعه اقتصادی و کاهش تغییرات آب‌وهوایی را یادآور شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رشد حمل‌ونقل جاده‌ای که باید منجر به ابتکاراتی برای کاهش اثرات منفی شود، افزود: خدمات حمل‌ونقل جاده‌ای باید رقابتی را برای جامعه با راهکارهای کم هزینه و زودبازده حفظ کند.

امانی با اشاره به تجارب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر اهمیت تسهیل گذرمرزی از منظر کاهش صف‌های طولانی مرزی به‌خاطر رویه‌های ناهماهنگ تأکید کرد و با بهره‌برداری از فرصت این اجلاس، متولیان امور مرزی کشورها را به هماهنگی بیشتر در تسریع عبور مرزی و به‌کارگیری هرچه بیشتر رویه‌های بین‌المللی و استاندارد، کاهش بازرسی‌های فیزیکی و اولویت‌بخشی به حمل یکسره دعوت کرد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پنل تخصصی حمل‌ونقل پایدار با عنوان چالش‌ها و راهکارها که به میزبانی نمایندگی ترکمنستان در قالب رویدادی در دفتر اروپایی سازمان ملل برگزار شد، چگونگی بهره‌برداری از فرصت این اجلاس در زمینه توسعه مناسبات حمل‌ونقلی در ارتباط با کشورهای خشکی‌بست را مهم برشمرد و افزود: با استفاده از فرصت اجلاس، بر آمادگی تأمین حداکثری دسترسی ترانزیتی کشورهای منطقه به آب‌های آزاد در سطح منطقه در چارچوب تعاملی از طریق انواع راهگذرهای متعدد عبوری از قلمرو کشور جمهوری اسلامی ایران، تأکید می‌شود.

بر اساس این گزارش، معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست‌های دو جانبه با مدیر کمیته حمل‌ونقل زمینی کمیسیون اقتصادی اجتماعی اروپا در سازمان ملل، سفیر ترکمنستان در دفتر اروپایی سازمان ملل و رئیس نشست جانبی حمل‌ونقل پایدار، مسئول کمیته ایمنی و نیز تنی چند از همتایان از کشورهای مختلف دیدار و گفت و گو کرد.

همچنین در این نشست، راهگذرهای عبوری از قلمرو کشور جمهوری اسلامی ایران نویدبخش آینده ترانزیتی بهتر با محوریت چابهار به‌عنوان یکی از ملموس‌ترین راهکارهای منتهی به حمل‌ونقل پایدار در منطقه معرفی شد.

 

تبلیغات

کد اعلام وصول پایگاه خبری اقتصاد رسا

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top