روتیتر: آیت‎الله علم‌الهدی در دیدار با معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیران شرکت بازرگانی دولتی ایران:

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خطاب به سید سعید راد، معاون وزیر جهاد کشاورزی، اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: شما کفیل ارزاق شیعیان علی ابن موسی‌الرضا (ع) در مملکت امام زمان (عج) و سرزمین امام هشتم (ع) هستید و اکنون که اداره معیشت این مردم بر عهده شما واگذار شده است، با نگاه تکلیف‎مدارانه به این مسئولیت، آن را یک وظیفه شرعی بدانید.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدا)؛ آیت‌الله علم‌الهدی در این دیدار که در مشهد مقدس برگزار شد، افزود: در برخی نانوایی‌ها، نان به نرخ‌های متفاوت به مردم عرضه می‌شود در صورتی که سفره کارگران ما برای خرید نان ۲۰ هزار تومانی کشش ندارد و از این رو، و تعریف یک نظام دقیق صنفی برای نظارت دقیق و سخت‌گیرانه بر بازار و جمع‌آوری بساط سوداگران و سودجویان ضرورت دارد.

ایشان در این دیدار با تأکید بر ضرورت تأمین امنیت معیشت، مردم اظهار کرد: حقیقت این است، هر قدر هم که مملکت از نظر تمدن، فرهنگ، فناوری و دانش پیشرفته باشد، مردم آسوده‎خاطر نخواهند بود و امنیت افکار عمومی تأمین نخواهد شد، مگر اینکه مردم از سفره‌های خود اطمینان داشته باشند.

آیت‌الله علم‌الهدی با اعلام اینکه کشاورز، کارگر، کارمند و اقشار مختلف مردم عزیزمان باید مطمئن باشند، اقلام سفره‌ای که امروز برای خانواده خود تهیه می‌کنند، فردا هم توان تأمین همان اقلام را خواهند داشت، تصریح کرد: این دقیقاً به معنای تأمین امنیت معیشت سفره‎هاست.

ایشان با تأکید بر اینکه این یک حقیقت تلخ است که بازار ارزاق مردم، مدت‎هاست از وجود دزدهایی رنج می‌برد که در مقام دلال، دسترسی ملت را به رزق حلال خدا سخت می‌کنند، اظهار کرد: آرد پاک و باکیفیتی که شما تهیه می‌کنید، نباید با نانی که در سفره مردم قرار می‌گیرد، فاصله داشته باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اعلام اینکه پذیرفته نیست که نان به نرخ‌های متفاوت عرضه شود و نانی که به قیمت مصوب ارائه می‌شود، کیفیت نداشته باشد تا سودجویان بتوانند محصول باکیفیت و مطلوب خود را به چند برابر قیمت مصوب عرضه کنند، تصریح کرد: سخت‌گیرانه نظارت کنید تا بساط سودجویان جمع شود.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر قیمت‌ اقلام ضروری دچار نوسان و تلاطم باشد، باعث می‌شود تا این اقلام بیشتر از سفره مردم فاصله بگیرد.

راد: واردات اقلام اساسی کشور ۶ میلیون تن کاهش یافت

در ابتدای این دیدار، معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن ارائه گزارشی از تلاش دولت سیزدهم در تأمین اقلام اساسی و مایحتاج مردم گفت: در سال جاری، واردات اقلام اساسی مورد نیاز کشور بیش از ۶ میلیون تن کاهش داشته و امسال، بالغ بر ۱۰ میلیون و ۳۵۴ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کرده‌ایم که نسبت به سال گذشته رشد ۴۴ درصدی را نشان می‌دهد.

سید سعید راد با اعلام اینکه بیش از ۸۳ هزار نانوایی در کشور فعالیت دارند که پس از اجرای طرح هوشمندسازی، همگی بر اساس میزان پخت روزانه خود از سرانه سهمیه آرد برخوردار می‌شوند، تأکید کرد: به برکت همین هوشمندسازی و خرید تضمینی گندم از کشاورزان، ذخایر کشور در حوزه گندم تا آخر خرداد سال آینده فراتر رفته و به عبارتی، در سه ماه پایانی امسال و سه ماه ابتدایی سال ۱۴۰۳، گندم مورد نیاز برای تأمین نان مردم را ذخیره کرده‌ایم.

 

تبلیغات

کد اعلام وصول پایگاه خبری اقتصاد رسا

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top