روتیتر: احمد صادقی در بازدید از سازمان فاوا :

صادقی در جریان این بازدید گفت: از روز پنج شنبه که این مشکل ایجاد شده تمامی همکاران در سازمان فاوا حضور دارند و برای رفع مشکل تمام همت خود را به کار بسته اند.

به گزارش اقتصادرسا ؛،احمد صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران در راستای نظارت بر اقدامات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات در جریان ایجاد اختلال  در سامانه های شهرداری تهران از این سازمان بازدید به عمل آورد. در این بازدید هادی محضر نیا مدیر عامل سازمان فاوا و دیگر معاونین این سازمان نیز حضور داشتند.
صادقی در جریان این بازدید گفت: از روز پنج شنبه که این مشکل ایجاد شده تمامی همکاران در سازمان فاوا حضور دارند و برای رفع مشکل تمام همت خود را به کار بسته اند.
صادقی  گفت: همکاران ما در شهرداری تهران و سازمان فاوا در تلاش شبانه روزی هستند تا سامانه های شهرداری در دسترس قرار گیرد تا وقفه ای در خدمات رسانی به شهروندان ایجاد نشود.
صادقی اضافه کرد: دشمنان بار دیگر نشان دادند که مشکل آنان مردم هستند چرا که اختلال در سامانه هایی که مردم به طور روزمره با آنها سرو کار دارند هدفی جز مخدوش ساختن روند زندگی شهروندان ندارد.

روتیتر: اطلاعیه روابط عمومی شهرداری منطقه یک؛

ساختمان معروف به سنگ دوقلوی محله گلابدره با ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع خلاف دارای رای قطعی کمیسیون ماده صد است و شهرداری منطقه یک و دادستانی آماده اعمال رای و تخریب هستند ولی نیروی انتظامی همکاری نمی کند.

 

به گزارش اقتصادرسا ؛شهرداری منطقه یک طی اطلاعیه ای اعلام کرد: ساختمان گلابدره که در جوار حریم و به صورت کوهپایه ای در سنوات گذشته احداث شده در قسمت جنوبی به صورت ۸ طبقه روی همکف به انضمام ۲ طبقه زیرزمین، در شمال شرقی بیش از ۱۰ طبقه روی همکف به صورت تجمیع با ملک جنوبی بوده و در قسمت جنوب غربی نیز با تخریب کامل کوه و فضای سبز اقدام به تجمیع با دو ملک دیگر و احداث در ورودی راه پله دسترسی به کوچه شکیبایی و گل محمدی نموده است که در حال حاضر اکثر واحدها واگذار و فروخته شده و ساکن هستند که  با هرگونه حادثه غیر مترقبه ای امکان ریزش و سانحه برای ساکنان آن وجود دارد.

در این اطلاعیه آمده است ملک فوق فاقد هرگونه مجوز بوده و هیچگونه استحکام بنا و نظارت ناظر نیز ندارد و دارای رای قطعی كميسيون ماده صد به شماره رای ۱۴۰۰۰۳۰۱۵۹ مورخ  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ است.

این اطلاعیه می افزاید: سازنده با جمع آوری نیروهای بومی و افغانی و ایجاد درگیری از اواخر سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ در دوره مدیریت شهری سابق در سه قسمت اقدام به ساخت و ساز نموده و در هنگام مراجعه مامورین، افراد فوق بالای ملک مستقر شده و با سنگ پرانی مانع از اجرای حکم می‌شوند.

شایان ذکر است شهرداری منطقه یک و دادستانی با تمام توان آماده اجرای حکم در خصوص این ملک هستند و تا کنون تعداد ۲۰ حکم  از سوی دادستانی ناحیه یک(الهیه) صادر شده اما توسط نیروی انتظامی (ناجا) متوقف شده و همکاری نمی شود و در صورت همکاری نیروی انتظامی ملک فوق به زودی اعمال حکم و تخریب خواهد شد.

 

روتیتر: با حضور شهردار منطقه یک و معاون دادستان تهران؛

مجتمع های تجاری شمال تهران با هدف صیانت از جان شهروندان و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار با اخطار نهایی شهرداری منطقه یک و قوه قضاییه ظرف مدت یک هفته ملزم به اخذ تاییدات لازم از سازمان آتش نشانی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران شدند.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، حمید رضا حاجوی شهردار این منطقه به همراه محمد حسین جعفری معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ناحیه یک (الهیه) در بازدید از مجتمع های تجاری قائم، بعثت، تجریش، میری و... ضمن بررسی وضعیت ایمنی ، هر گونه کوتاهی در تکمیل تجهیزات ایمنی، سیستم اعلام حریق، رفع نواقص، کنترل خروجی ها، پله های اضطراری و... را مغایر حقوق شهروندی دانست و اعلام کرد: شهرداری منطقه یک با همکاری قوه قضایی اخطارهای لازم را به مدیران مجموعه ابلاغ و ظرف مدت تعیین شده از هر گونه بهره برداری واحدها جلوگیری بعمل خواهد آورد.

حاجوی صیانت از جان مردم را وظیفه اصلی مدیریت شهری دانست و گفت: در اجرای احکام از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهیم کرد و مدیریت شهری از همه ظرفیت های قانونی جهت صیانت از ضوابط و مقررات در بحث ایمنی شهروندان استفاده خواهد کرد تا خانواده ها از این مراکز با خیال آسوده، حس آرامش و بدون دغدغه ایمنی استفاده کنند.

 

روتیتر: مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران مطرح کرد:

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران از تملک، مرمت و بازسازی خانه سرداران شهید به عنوان یک پاتوق فرهنگی و خانه موزه در شهر تهران خبرداد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از اداره روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، محمد مویدی در جلسه ای که به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر با حضور ایثارگران برگزار شد، با اشاره به برنامه های شرکت توسعه درهفته میراث فرهنگی گفت:  برنامه های متنوعی که از سوی این شرکت در این هفته برگزار شد، بیانگر آن بود که در صورت وجود اراده با همین امکانات کمی که در اختیار هست، می توان بهتر از گذشته خدمات شایسته ای را به شهروندان ارائه کرد. لذا این موضوع در کنار مسئولیت شرکت برای حفاظت از  میراث تاریخی و فرهنگی شهر تهران، حرکت به سوی برنامه ریزی برای ارائه خدمات فرهنگی را دوچندان می سازد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران با بیان اینکه در کنار حفظ میراث ملی و تاریخی، حفاظت از ارزش های انقلاب اسلامی نیز اهمیت دارد، ادامه داد: همانطور که مرمت و حفاظت از خانه مشاهیری همچون سیمین و جلال، اخوان ثالث و... برای بهره برداری آیندگان ارزشمند است، توجه به خانه هایی که سه شهید و بیشتر برای حفظ انقلاب و کشور تقدیم کرده اند نیز حائز اهمیت است. در این خصوص در تلاش هستیم با تعامل با مناطق ۲۲ گانه ضمن شناسایی خانه های دارای سه شهید و سرداران شهید، آنهایی را که توسط شهرداری تهران تملک شده به خانه موزه شهدا تبدیل نماییم. براین اساس جهت اجرای این طرح امیدواریم با همکاری شهرداران مناطق ۴ و ۸  در گام نخست دو خانه شهید را که توسط این مناطق تملک شده، در اولویت اقدام قرار گیرد.  

وی افزود: رسیدگی به وضعیت قبور شهدای گمنام از دیگر تلاشهای این شرکت است که در این راستا بررسی بهسازی مقبره شهدای گمنام کهف الشهدا در دستور کار قرار دارد.

مویدی با بیان این موضوع که ان شاءالله بتوان به سمتی پیش رفت که شرکت توسعه به عنوان یکی از متولیان اصلی حفظ و حراست از میراث تاریخی و فرهنگی در شهرداری تهران، در جهت حفظ جلوه گاههای فرهنگ اسلامی و ارزش های انقلابی اقدامات شایسته ای را داشته باشد، گفت: شناسایی مدارس شهر تهران که بالای ۲۰ شهید دانش آموز را تقدیم کشور کرده اند در دستور کار قرار دارد که در حال حاضر  ۳ مدرسه که  بالای ۱۰۰ شهید دانش آموز داشته اند بطور ویژه در حال بررسی هستند که پس از آن برنامه ویژه ای برایشان تدارک دیده خواهد شد.

گفتنی است در پایان نیز ایثارگران شرکت توسعه فضاهای فرهنگی به بیان خاطرات خود از دوران دفاع مقدس پرداختند و از سوی مدیرعامل از آنان تجلیل و قدردانی به عمل آمد.
انتهای پیام/

 

روتیتر: ‍ در جلسه ی شهردار منطقه یک با رییس پلیس راهور تهران بزرگ مطرح شد؛

شهردار منطقه یک به دنبال رفع  مشکلات ترافیکی شمال تهران با رییس پلیس راهور تهران بزرگ تشکیل جلسه داد و در مورد تشکیل کمیته بررسی دسترسی های بزرگراه های شمال تهران، تکمیل طرح کار ویژه اصلی  کارشناسی خیابان شهرداری و زیرگذر دو طبقه میدان تجریش و چند پروژه دیگر بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک،حمیدرضا حاجوی شهردار این منطقه در نشستی که با حضور  سردار محمد حسین حمیدی رییس پلیس راهور تهران بزرگ و علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه برگزار شد با تاکید بر محوریت اصلی اقدامات منطقه در راستای ساماندهی ترافیکی اظهار کرد: بزرگراه صدر، مدرس و چمران از جمله بزرگراه های پرتردد منطقه هستند که برای روان سازی ترافیک و ایجاد ایمنی بیشتر نیاز به بازنگری مجدد همه دسترسی ها دارد. بنابراین مقرر شد که کمیته‌ای برای بررسی و روانسازی تردد در بزرگراه های منطقه و به خصوص بزرگراه شهید آیت الله صدر تشکیل شود و نتیجه اش تا سه هفته آینده مورد بررسی مجدد قرار بگیرد.

او همچنین در جلسه بررسی مشکلات ترافیکی منطقه یک به اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۰ و دو ماه اول سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و افزود : برخورد با تخلفات ساکن ترافیکی نیازمند اجرای طرح های  اصلاح هندسی  بود که شهرداری با جدیت موفق شد شرایط ویژه برای برخورد با تخلفات ساکن ترافیکی و روانسازی حرکت را با کمک پلیس راهور انجام بدهند که اقدامات انجام شده شهرداری منطقه یک مورد تقدیر فرمانده  پلیس راهور قرار گرفت و همچنین طرح فضاسازی وسط خیابان شهیدباهنر حدفاصل میدان نیاوران تا سه راه یاسر جهت تفکیک تردد غربی و شرقی خودرو ها و اقدامات دیگری که در این راستا  در نواحی ۲ و ۳ شهرداری منطقه یک انجام خواهد شد نیز مورد بررسی قرار گرفت.

شهردار منطقه یک در این نشست طرح خیابان شهرداری و زیرگذر میدان تجریش  را کار ویژه اصلی منطقه دانست و گفت: توسعه دسترسی ها، اجرای پارکینگ های رو سطحی و زیر سطحی در میدان تجریش و بحث ویژه زیرگذر میدان تجریش از جمله طرح های مهم در منطقه یک است و مقرر شد مطالعات کارشناسی و اطلاعات تکمیلی این پروژه نیز توسط شهرداری منطقه یک و همکاران پلیس راهور در  مدت ۲ هفته انجام و نتیجه اش به اطلاع هیات رئیسه برسد.

 او ادامه داد: پروژه دیگر در منطقه یک، مربوط به بازگشایی کنارگذر زندان اوین بود که توجه ویژه می طلبد و در این جلسه فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ مساعدت برای همکاری در راستای این  هدف را اعلام کردند.

در پایان حاجوی به بیمارستان شهدای تجریش در منطقه به عنوان پروژه مهم یاد کرد و افزود:  یکی از مسائل مهم منطقه بیمارستان شهدای تجریش است. پارکینگ بیمارستان با مشکل کمبود جای پارک مواجه است و این مهم می طلبد اقدامات ویژه ای برای ساخت پارکینگ انجام شود. اکنون بیمارستان به دلیل کسری پارکینگ و نبود جای پارک به تعداد کافی تهدید ترافیکی برای منطقه و شهر تهران به شمار می آید.

روتیتر: به میزبانی شهرداری تهران انجام شد؛

حمیدرضا دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر با شهردار تهران دیدار و گفت و گو کرد.

 

به گزارش اقتصادرسا، حمیدرضا دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر صبح امروز پنجشنبه -۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱-، با حضور در ساختمان شهرداری تهران با علیرضا زاکانی شهردار تهران دیدار و گفت و گو کرد.

در این جلسه پیرامون موضوعاتی از جمله کشاورزی، توسعه حمل و نقل عمومی، اعزام هیات های فنی به دو کشور ایران و قطر، توسعه و ایجاد دهکده گردشگری، سرمایه گذاری با تضمین برگشت سرمایه و استمرار پیوستگی بین دو کشور گفت و گو و تبادل نظر شد.

همچین در این جلسه درباره اقدام های مشترک در زمینه برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و همکاری مشترک تهران و دوحه گفت و گو شد.

انتهای پیام/

 

روتیتر: سخنگوی شهرداری تهران خبر داد؛

سخنگوی شهرداری تهران از افزایش ۴۰ درصدی حقوق کارکنان شهرداری تهران به دستور شهردار پایتخت خبرداد.

به گزارش اقتصادرسا، عبدالمطهر محمدخانی در توئیتی که در صفحه شخصی خود منتشر کرد، نوشت:  پس از بررسی‌های انجام شده به دستور شهردار تهران،حقوق اردیبهشت ماه کارکنان قراردادی شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه تا تعیین تکلیف قطعی از مجاری قانونی، با افزایش ۴۰ درصدی پرداخت خواهد شد.

شهردار پایتخت به محض اطلاع از اعتصاب رانندگان اتوبوسرانی در ساختمان شرکت واحد اتوبوسرانی به محل مذکور رفت و در جمع رانندگان گفت: درباره نهادهای عمومی که شهرداری یکی از آن‌هاست، تصمیمی گرفته نشده است.

 

به گزارش اقتصادرسا ظهرروز دوشنبه (۲۶ اردیبهشت۱۴۰۱) علیرضا زاکانی در نهمین پویش «قرار خدمت» به منطقه یک تهران رفت. شهردار تهران پیش از آغاز دیدار صمیمانه با کارکنان منطقه یک، از اعتصاب رانندگان اتوبوسرانی باخبر شد و به محض اطلاع از خبر اعتصاب به محل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران رفت.

او در جمع رانندگان بیان کرد دولت برای شرکت‌های تابع وزارتخانه‌های خودش افزایش حقوق درصدی تعیین کرده است.اما درباره نهادهای عمومی که شهرداری یکی از آن‌هاست، تصمیمی گرفته نشده است. بنده اصلاً از اعتراض تعجب می‌کنم.

شهردار تهران در پاسخ به یکی از رانندگان که عنوان کرد حکم چنین موضوعی وجود دارد، گفت: بنده به عنوان برادرتان با شما صحبت می‌کنم. سه جلسه در هیات دولت در این‌باره صحبت شد و درنهایت دولت اعلام کرد که مشمولین تأمین اجتماعی که در دولت و شرکت‌های دولتی هستند،ضرایب‌شان (کف حقوق ۵۷ درصد درنظر گرفته شده و مصوبه شورای عالی کار اجرا شده است) ۱۰ درصد درنظر گرفته خواهد شد؛ البته این موضوع را هم فقط اعلام کرده‌اند.

زاکانی با بیان اینکه یک شورای شش نفره در رابطه با افزایش حقوق تشکیل شده است، تصریح کرد: تاکید می کنم ناظر به نهادهای عمومی هیچ چیزی اعلام نشده است، بنده برادر شما هستم و واقعیت را بیان می‌کنم.

وی در پاسخ به یکی از رانندگان که گفت نماینده‌شان با وی صحبت کند هم گفت: نماینده نیاز نیست و شما هرکدام‌تان نماینده هستید. بنده به عنوان شهردار تهران به شما وعده می‌دهم که وظیفه‌ام بازکردن گره زندگی‌تان است.

 

روتیتر: شهرابی اعلام کرد:

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران از آغاز فرایند تهیه و تدوین برنامه پنج ساله چهارم توسعه شهرداري تهران در راستای تحقق چشم انداز «تهران؛ كلان‌شهر الگوي جهان اسلام» خبر داد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، نخستین نشست هم انديشي تدوين برنامه پنج ساله چهارم توسعه شهرداري تهران با حضور شهرابی مدیرکل برنامه و بودجه، شیخ حسن مدیر دفتر پایش برنامه، کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد، رئيسي رئيس مركز مطالعات و برنامه ريزي شهر تهران، مدیران مرکز مطالعات در حوزه سیاستگذاری شهر و طرح و برنامه و... برگزار شد.
مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران در این نشست اظهار داشت: برنامه پنج ساله چهارم توسعه بر اساس ماموریت های شش گانه شهرداری تهران شامل حمل و نقل و ترافیک، توسعه مدیریت و هوشمندسازی شهری، خدمات شهری، اجتماعی و فرهنگی، ایمنی و مدیریت بحران و شهرسازی و معماری تدوین خواهد شد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به سیاست های شورای شهر و شهرداری در تدوین برنامه چهارم توسعه گفت: در این راستا باید ضمن توجه به اسناد بالادست همچون بیانیه گام دوم انقلاب، چشم انداز 1404 کشور، طرح جامع شهر تهران، دستورالعمل تدوین، تصویب، اجرا و پایش برنامه عملیاتی شهر و شهرداری، ارتباط برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران با برنامه 20 ساله کشور و برنامه هفتم توسعه کشور، برقراری ارتباط با سازمان برنامه و بودجه، تصویب چشم اندازهای شهر در شورای اسلامی شهر نیز مدنظر قرار گیرد.
شهرابی خاطرنشان ساخت: بناداریم در راستای افزایش قابلیت اجرایی برنامه توسعه چهارم از توان و تجربه درون سازمانی شهرداری تهران از جمله نمایندگان مناطق 22گانه و نواحی در کمیته های تخصصی تدوین برنامه بهره ببریم.
در ادامه، رییسی، آمادگی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران را برای تهیه اسناد پشتیبان، فراهم سازی زمینه برای ارتباط با نخبگان و مشورت علمی برای نحوه تدوین برنامه چهارم اعلام کرد.
در این نشست بر لزوم تهیه نظام نامه، مشخص شدن مدل برنامه، تعیین رویکرد تدوین برنامه، توجه به شاخص های قابل سنجش و قیاس، آسیب شناسی برنامه های توسعه گذشته برای بهره گیری از موارد قابل توجه، برقراری پیوند و تعامل کمیته های علمی مرکز مطالعات و اداره کل برنامه و بودجه برای هم افزایی بیشتر در پیشبرد برنامه، تاکید شد.

روتیتر: زاکانی در آیین رونمایی از ۱۳۷ پلاس:

آیین رونمایی از سامانه ۱۳۷ پلاس، سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی صبح امروز شنبه - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱- با حضور شهردار تهران برگزار شد.

 


به گزارش اقتصادرسا، آیین رونمایی از سامانه ۱۳۷ پلاس، سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی صبح امروز شنبه - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱- برگزار شد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران پیش از آیین رونمایی از بخش‌های مختلف سامانه ۱۳۷ بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت آن قرار گرفت. وی همچنین در این بازدید به تماس چند تن از شهروندان از طریق سامانه ۱۳۷ پاسخ داد.

زاکانی در این بازدید در جمع خبرنگاران درباره موضوع تماس‌های پاسخ داده شده گفت: موضوع دو تماس اول ساخت و ساز بود و نگاه این بود که ممکن است این ساخت و سازها جواز نداشته باشند و اذیت و آزار ایجاد می کردند؛ دیگر تماس نیز درباره درخواست برای برداشتن جدول و گذاشتن نرده در یکی از معابر بود.

شهردار تهران در ادامه در پاسخ به سوالی درباره وضعیت حمل و نقل عمومی و استفاده از ظرفیت هلال احمر و اورژانس در مواقع مشکل در تردد قطارها و خرابی واگن ها توضیح داد: ۷ خط فعال مترو ۱۵۰۰ واگن دارد که نیاز اصلی این خطوط ۲۵۰۰ واگن است ضمن اینکه از ۱۵۰۰ واگن فعال نیز دو سوم آن نیاز به بازسازی دارد، بنابراین هم واگن کم است و هم فرسوده می باشد، علاوه بر این در گذشته راجع به انبارها نیز تمهید نشده و ظرفیت بخشی از اقلام در انبارها صفر بود بر همین اساس ۸۰۰ میلیارد تومان برای جبران این کمبود قرارداد بستیم.  

پیگیری قراداد تامین هزار و ۵۰ واگن مترو

وی اضافه کرد: در واقع مشکل مترو فرسودگی و کمبود واگن است که در این باره قرارداد تامین ۶۳۰ واگن با چین و ۴۲۰ واگن نیز با داخل کشور دنبال می شود، اما حل این موضوع با یک یا دو ماه میسر نیست بلکه رفع این مساله به ۱۸ ماه تا ۳ یا ۴ سال طول می کشد؛ این قراردادها دنبال می شود و برای اورهال و بازسازی در حال انعقاد قرارداد هستیم.

۵ هزار اتوبوس کم داریم

زاکانی ادامه داد: هلال احمر و اورژانس نیز در بحث حمل و نقل کاری نمی توانند بکنند ولی می توانیم از خدمات مرتبط با آنها استفاده کنیم؛ در بخش اتوبوس نیز امسال ۳۲۵۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان موجود اضافه می شود، در واقع پنج هزار دستگاه اتوبوس کمبود داریم که باید جبران شود.

به گزارش شهر، زاکانی در مراسم رونمایی از سامانه ۱۳۷ پلاس اظهار کرد: موضوع مدیریت شهری که سه جزو شهر و شهروند و شهرداری دارد، مدنظر قرار گرفته است و در این سه جز آنچه اهمیت و اولویت دارد شهروندان هستند و پیشرفت شهر باید  منجر به زمینه آسایش و رفاه و ارتقای مادی و معنوی افراد در جامعه شود لذا شهرداری برای این مسأله تلاش می کند.  

شهردار تهران افزود: برهم انباشتگی مشکلات در شهر تهران باعث ایجاد کلاف سردرگمی شده که این کلاف به دستان مبارک مردم که مانند دست غیبی الهی است باز می شود که تحولات‌ را مدیریت کنند و حضور آنها گره گشای مشکلات باشد؛  دقت در حضور مردم و ایجاد زمینه حضور آنها در ابعاد مختلف برای ما فرصت طلایی را خلق می کند.

وی ادامه داد: مجموعه مدیریت شهری توجه به این دارد که ظرفیت خدمتگزاری خود را افزایش دهد و آبادانی و پیشرفت مادی و معنوی را در تهران دنبال کند تا سطح خدمتگزاری منجر به رضایتمندی مردم شود.

زاکانی بیان کرد: موضوع ایده پردازی و ارائه طریق و مشارکت در ساختن یک افق و هم آفرینی پیرامون ایده آل ها را باید از طریق مردم و نخبگان پیگیری کنیم و فهم نیازهای جامعه و اولویت بندی و انتقال آنها را دنبال کنیم و باید پایه عمده این کار را مردم قرار دهیم.

آسایش مردم از مسائل حائز اهمیت است

شهردار تهران عنوان کرد: در مسیر نیازمند همراهی مردم هستیم و باید در انجام امور، نظارت بر خودمان را به عنوان یک حق طبیعی برای مردم در نظر بگیریم که به کارکردهای ما کمک می کند.

وی یادآور شد: ایجاد تسهیلات و امکانات مبتنی بر ظرفیت هایی که فضای مجازی برای نسل امروز خلق کرده امکانی ایجاد کرده که شاهد درگاه جامع و شرایط مطلوب در فضای مجازی باشیم؛ در دل این درگاه و مجموعه کاربردی موضوع ۱۸۸۸ و ۱۳۷ با قدمت ۱۶ تا ۱۷ساله برای ما مغتنم بود تا مشکلات و معایب را برطرف و در تعامل دقیق با مردم در ساده ترین صورت یک ارتباط دو طرفه فعال را برقرار کنیم و نظارت بر مفسده های احتمالی در سطوح مختلف انجام و برای رفع آنها با کمک مردم تلاش کنیم.

زاکانی گفت: امیدواریم هم فرصت ارتباط با مردم را دریابیم و هم از چابکی و چالاکی در خدمتگزاری به مردم یک اعتماد عمومی را داشته باشیم؛ آسایش مردم برای ما مهمترین مسأله است و باید روز به روز مجموعه مدیریت شهری را در چشم و دل آنها به عنوان یک تکیه گاه بنشانیم.

یک شعبه از ۱۳۷ پلاس رو میز کار شهردار

Mojtaba, [5/15/2022 2:14 AM]
شهردار تهران افزود: با دسترسی خود در این سامانه، می توانم شکایت مردمی را مشاهده کنم و یک شعبه ای از شعبات آن بر روی میز کار بنده خواهد بود؛ امیدواریم ماحصل تلاش همکاران ما در سامانه امکان تعامل بدون واسطه با مردم را برای ما فراهم کند؛ باید در ۶ ماهه اول سال در حوزه های نرم افزاری و ایجاد ساختارهای ارتباطی یک پیشرفت چشمگیر داشته باشیم که این موضوع یکی از چشمه‌های آن است.

در پایان این مراسم از سامانه ۱۳۷ پلاس رونمایی شد.

انتهای پیام/

روتیتر: زاکانی در مراسم تجلیل از کارگران:

شهردار تهران در حاشیه ضیافت افطاری که به مناسبت روز کارگر برگزار شد، تأکید کرد: در قراردادها برای تضمین استمرار کار کارگران باید طوری عمل کنیم که حق و حقوق کارگر ادا شود. همچنین باید پیمانکارانی که خوب کار می کنند را تشویق کنیم و چارچوبی را تنظیم کنیم که اگر پیمانکاری تخلف کرد جریمه شده و آن جریمه مستقیما به حساب کارگران واریز شود.

به گزارش اقتصادرسا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم تجلیل از کارگران نمونه شهرداری تهران و ضیافت افطاری که به مناسبت روز کارگر برگزار شد، اظهار کرد: جلسه امروز نمادین است و حکایت از اعتقادی دارد که با همه وجود آن را باور داریم که یک آغاز و مطلع باشد؛ من کارگر زاده ام و پدرم با آنکه سمت های ورزشی داشت اما افتخار او این بود که کارگر کارخانه سیمان ری بود و درک محیط کار و کارگری را از ابتدای زندگی داشته ام.

وی افزود: با موضوع کارگر دو گونه برخورد می شود؛ یک نوع آن نگاه شعاری و ابزاری و بهره مندی از کارگر به عنوان ابزار است که در دوره های مختلف از جمله در ابتدای انقلاب عده ای مدام دم از کارگر می زدند تا از آن به عنوان ابزار بر علیه نظام اسلامی استفاده کنند.  

زاکانی ادامه داد: آنچه عظمت کارگر را نشان می دهد انجام کار خدایی است؛ لذا این حضور شما حکایت از باوری دارد که باید در سازمان شهرداری که سازمانی کار محور است خودش را نشان دهد؛ اگر کار و کارگر را از شهرداری جدا کنیم چیزی از آن باقی نمی ماند و نقشی که کارگران در ایجاد زمینه مناسب برای یک زیست درست در شهر دارند بی نظیر و بی بدیل است.

شهردار تهران اضافه کرد: اگر کار را عبادت بدانیم، این عبادت آنقدر ارزش دارد که پیامبر اسلام (ص) بوسه بر دست کارگر می زند و مفتخریم که شهرداری معبد و محل عبادت ما است. ما با خدمت به خلق می توانیم به بالاترین رتبه ها برسیم؛ باید توجه کنیم که ارزش به نوع کار و رنگ لباس ها نیست ارزش واقعی چیزی است که بین ما و خدای ما رقم می خورد.

وی عنوان کرد: ما شما را بزرگ و عزیز می داریم و  چند گام را نسبت به شما تعریف کردیم؛ اولین گام این بود که در مجموعه شهرداری تاکید جدی داشتیم که تکریم کل پرسنل برای ما موضوعیت دارد اعم از پرسنل رسمی و قراردادی و کارمندان و کارگران. باید نگاه ویژه و اساسی به کارگران عزیز داشته‌باشیم؛ باید از نظر ثبات شغلی ظرفیتی ایجاد کنیم که ثبات مناسبی برای آنها فراهم شود لذا تلاش کردیم ظرفیت همه کارگران را ثبت و ضبط کنیم تا برای آنها برنامه ریزی و تضمین استمرار کار را فراهم کنیم.

زاکانی یادآور شد: در شهرداری تاکید کردم که در قراردادها برای تضمین استمرار کار کارگران باید طوری عمل کنیم که حق و حقوق کارگر ادا شود؛ همچنین تاکید داشتم که باید پیمانکارانی که خوب کار می کنند را تشویق کنیم و چارچوبی را تنظیم کنیم که اگر پیمانکاری تخلف کرد جریمه شود و آن جریمه مستقیما به حساب کارگر واریز شود؛ سعی ما در شهرداری این است که امکان را برای پیمانکاران از ماه قبل پرداخت کنیم تا آن کار به نحو احسن انجام و از طریق پیمانکار حق کارگر ادا شود.

شهردار تهران با اشاره به افزایش میزان حق و حقوقی که امسال در نظر گرفته شده، گفت: در دولت نیز بیان کردم که باید این افزایش را پلکانی کنیم تا برای افراد در سطح پایین‌تر حداکثر افزایش را داشته باشیم؛ در معاونت منابع انسانی تعداد کارگران را ثبت و ضبط می کنیم تا به آنها خدمت ارائه کنیم و برای آنها نیز سهمی از خدمت را بگذاریم چرا که بدون کار کارگر، شهرداری معنایی ندارد.

وی اضافه کرد: در مجموعه مدیریت شهری تمام تلاش ما این است که بتوانیم ثبات شغلی را در سطح بالایی لحاظ کنیم و خدمت شایسته ای را به نحو احسن داشته باشیم؛ این سرلوحه کار ما است و حق شما کارگران بر گردن شهر حق عظیمی است چون شما موقعی که چشم‌ها خواب هستند مشغول کار هستید و  سختی های کار شما را کسی نمی بیند؛ در شب بارانی تهران ۱۰ هزار نفر در زیر باران صیانت می کردند که آبگرفتگی ایجاد نشود و این زحمت را کمتر کسی می بیند، لذا نسبت به سال قبل در ۱۲۳ ناحیه ، تنها یک ناحیه آن هم برای لحظاتی قرمز شد و بعد از آن به حالت عادی برگشت.

زاکانی بیان کرد: یک سری افراد که به دنبال عیب و ایراد گرفتن هستند،می گفتند با اولین باران چه مشکلاتی در شهر ایجاد می شود اما  باران بارید و اتفاقی نیفتاد و گفتند اگر برف ببارد دیگر کار شهر تمام است اما برف هم بارید و نه‌تنها دست و دلمان نلریزد بلکه عزیزان در شهرداری دعا می کردند که این برف استمرار پیدا کند تا گشایشی از طریق آن برای ملت فراهم شود.

شهردار تهران تاکید کرد: امیدواریم با جدیت شما حال و هوای شهر روز به روز بهتر شود و ما هم بتوانیم به عنوان مدیریت شهری در مقابل مردم سربلند باشیم و هم خدمتگزار شایسته ای برای شما کارگران عزیز باشیم. نقش شما کارگران در اصل انقلاب و بعد از انقلاب و در دفاع مقدس نقش بی بدیلی است  و تا امروز در همه ادوار نقش شما کاملا مشخص است. انقلاب و مسئولین کشور مدیون شما هستند و این انقلاب متعلق به شما قشر زحمتکش جامعه است. امیدواریم بتوانیم با خدمت،  آسایش و آرامش را برای شما و خانواده تان به ارمغان بیاوریم.  

بنابراین گزارش؛ در پایان این مراسم از کارگران نمونه شهرداری تهران تجلیل شد.

انتهای‌ پیام/

 

تبلیغات

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top