مدیران ارشد گروه مالی گردشگری در رویداد کرمان آیدکس 2024 سخنرانی کردند.به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، مدیران ارشد گروه مالی گردشگری در پنل‌های رویداد کرمان آیدکس 2024 حضور فعالی داشتند و سخنرانی کردند.

در پنل تامین مالی از محل بازار سرمایه این رویداد که روز سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1403 با حضور منوچهر زمانی فریزهندی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت صرافی گردشگری، و مهدی آقالطفی، مدیرعامل شرکت کارگزاری توسعه سهند، برگزار شد، مدیران این گروه به بیان نظرات خود درباره ضرورت‌های تامین مالی پرداختند.

در این پنل، مدیرعامل شرکت صرافی گردشگری درباره نقش صرافی‌ها در تامین ارز واحدها تولیدی و بازرگانی در شرایط تحریم و مدیرعامل شرکت کارگزاری توسعه سهند درباره مزایای عرضه کالا و تامین اعتبار از طریق بورس کالا صحبت کردند.

در پنل بررسی موانع سرمایه‌گذاری در ساخت و ساز شهری که روز چهارشنبه 26 اردیبهت برگزار شد، یوسف علیرضایی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت تندیس تجارت باختر، و فریبرز دولت‌آبادی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل مرکز مطالعات و تحقیقات معماری و شهرسازی ایران، سخنرانی خواهند کرد.

در این پنل، مدیرعامل شرکت تندیس تجارت باختر درباره صنعتی سازی ساخت و ساز با رویکرد افزایش سرعت و کاهش هزینه های ساخت با استفاده از المان‌ها و روش های صنعتی قابل دسترس در کشور و دیرعامل مرکز مطالعات و تحقیقات معماری و شهرسازی ایران درباره مالگوهای صنعتی سازی ساخت و ساز با لحاظ شرایط اقتصادی،جغرافیایی، آب و هوایی و لرزه خیزی نواحی مختلف استان کرمان صحبت کردند.

در پنل توسعه صنعت گردشگری نیز که روز پنجشنبه 27 اردیبهشت با حضور سمانه یوسفی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل گروه هتل‌های بین‌المللی رکسان، برگزار شد، دیرعامل گروه هتل‌های بین‌المللی رکسان درباره ظرفیت‌ها و راهکارهای رفع موانع پیش روی توسعه صنعت گردشگری استان کرمان صحبت کرد.
 
دومین دوره همایش سرمایه‌گذاری و توسعه استان کرمان با عنوان «کرمان آیدکس 2024» از روز 24 تا 27 اردیبهشت 1403 در دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته (ماهان) برگزار شد.

مانور آتش‌نشانی با حضور مدیران و کارکنان بانک گردشگری در ساختمان مرکزی این بانک برگزار می‌شود.

 به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی بانک گردشگری، مانور آتش‌نشانی با حضور مدیران و کارکنان بانک گردشگری روز پنجشنبه 27 اردیبهشت 1403 در ساختمان مرکزی این بانک برگزار می‌شود.

این مانور با هدف بالا بردن توان عملیاتی و هماهنگی تیم‌های واکنش اضطراری و آموزش کارکنان بانک گردشگری برای مقابله با حوادث برگزار خواهد شد.

همچنین در این مانور آموزش‌هایی به منظور آشنایی پرسنل بانک گردشگری برای امداد و نجات در هنگام بروز حوادثی همچون زلزله و آتش‌سوزی در ساختمان مرکزی بانک برگزار خواهد شد.

گفتنی است، این مانور روز پنجشنبه 27 اردیبشهت‌ماه برگزار می‌شود.

روتیتر: بر اساس سال مالی 30 دی ماه 1402 اعلام شد؛

گزارش عملکرد هیات مدیره به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت اقتصادی نگین گردشگری در سامانه کدال بارگذاری شد.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، گزارش عملکرد هیات مدیره به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت اقتصادی نگین گردشگری در سامانه کدال بارگذاری شد.

بر این اساس، صورت سود و زیان تلفیقی شرکت اقتصادی نگین گردشگری که با نماد «گنگین» در بازار سرمایه فعالیت می‌کند، با مبلغی بالغ بر 264.978 میلیارد ریال  (شرکت اصلی 21.120 میلیارد ریال) در سرفصل درآمدهای عملیاتی، مبلغ 66.896 میلیارد ریال (شرکت اصلی 20.452 میلیارد ریال) در سرفصل سود عملیاتی و مبلغ 41.468 میلیارد ریال (شرکت اصلی 15.581 میلیارد ریال) به عنوان سود خالص پس از کسر مالیات با اظهارنظر مطلوب برای شرکت اصلی و یک بند شرط برای صورت‌های مالی تلفیقی در سامانه کدال بارگذاری شد.

برابر ارقام گزارش شده در ترازنامه تلفیقی، جمع دارایی‌های شرکت از مبلغ 356.850 میلیارد ریال  در دوره گذشته به مبلغ 489.265 میلیارد ریال گزارش شده است.

این در شرایطی است که تغییرات مشابه شرکت اصلی در قیاس با دوره مالی قبل در سرفصل جمع دارایی‌های شرکت از  مبلغ 47.049 هزار میلیارد ریال به 108.277 هزار میلیارد ریال را نشان می‌دهد و حقوق مالکانه شرکت برای سال ۱۴۰۲ مبلغ 23.263 میلیارد ریال گزارش شده است.

بر این اساس، این شرکت نسبت به شناسایی سود 5.194 ریالی برای هر سهم و با افزایش 1.218% اقدام کرده است.

گفتنی است، شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان یک هلدینگ چند رشته‌ای و تخصصی اقتصادی در امور مربوط به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های فولادی و معدنی و سهام سایر شرکت‌های بورسی و... است و موفق شده در رتبه‌بندی سال ۱۴۰۱ شرکت‌های برتر ایران IMI  به عنوان شرکت پیشرو در بیشترین صعود رتبه و بیشترین رشد فروش و بالاترین ارزش افزوده انتخاب شود.

لازم به ذکر است، هلدینگ سمگا هم اکنون به صورت مستقیم، سهام‌دار 38 درصدی و به صورت غیرمستقیم، سهام‌دار 47 درصدی شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان است.

 

شرکت‌ها و مدیران ارشد گروه مالی گردشگری در رویداد کرمان آیدکس 2024 حضور فعالی دارند.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، دومین دوره همایش سرمایه‌گذاری و توسعه استان کرمان با عنوان «کرمان آیدکس 2024» در دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته (ماهان) آغاز به کار کرد.

رویداد کرمان آیدکس 2024 که 24 تا 27 اردیبهشت 1403 برگزار می‌شود، میزبان فعالان اقتصادی و شخصیت‌های برجسته ایران و دنیا خواهد بود.

بر اساس این گزارش، در پنل‌های تخصصی این رویداد مدیران ارشد گروه مالی گردشگری به ایراد سخن خواهند پرداخت و این گروه در نمایشگاه رویداد با غرفه‌ای به مساحت 154 متر مربع و 9 شرکت حضور فعال دارد.

در نمایشگاه این رویداد شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان، شرکت مجتمع فولاد صنعت بناب، شرکت احیا استیل فولاد بافت، شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان، کارگزاری توسعه سهند، شرکت بهره‌برداری و تامین هتل‌های رکسان، شرکت توسعه مجتمع‌های خدماتی و رفاهی پارس زیگورات، شرکت بازرگانی گردشگری دانا و شرکت صرافی گردشگری به نمایندگی از گروه مالی گردشگری حضور دارند.

بر اساس این گزارش، در پنل صنعتی‌سازی احداث ساختمان یوسف علیرضایی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت تندیس تجارت باختر، و فریبرز دولت‌آبادی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل مرکز مطالعات و تحقیقات معماری و شهرسازی ایران، سخنرانی خواهند کرد.

در پنل گردشگری و صنایع خلاق نیز سمانه یوسفی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل گروه هتل‌های بین‌المللی رکسان، حضور خواهد داشت.

در پنل تامین مالی این رویداد، منوچهر زمانی فریزهندی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت صرافی گردشگری، و مهدی آقالطفی، مدیرعامل شرکت کارگزاری توسعه سهند، سخنرانی خواهد کرد.
 
در دومین دوره همایش سرمایه گذاری و توسعه استان کرمان 100 ابرپروژه و 300 پروژه متوسط با هدف کمک به تسریع روند نوین توسعه و سرمایه گذاری مبتنی بر اصول اقتصاد دانش بنیان، صیانت از سرمایه انسانی متخصص، انرژی‌های پاک، کشاورزی مدرن و بهره‌ور، صنایع و تکنولوژی‌های هایتک، گسترش و توسعه صنایع کوچک و متوسط و ایجاد ارزش افزوده در کشور ارائه می‌شود.

 

روتیتر: اطلاعات تازه درباره نماد «گنگین» از قاب سامانه کدال؛

صورت‌های مالی حسابرسی شده و گزارش عملکرد هیات مدیره به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت اقتصادی نگین گردشگری در سامانه کدال بارگذاری شد.

 

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، صورت سود و زیان تلفیقی شرکت اقتصادی نگین گردشگری که با نماد «گنگین» در فرابورس حضور دارد، با مبلغی بالغ بر ۲۶/۵ همت (شرکت اصلی ۲/۱ همت) در سرفصل درآمدهای عملیاتی، مبلغ ۶/۷ همت (شرکت اصلی ۲ همت) در سرفصل سود عملیاتی و مبلغ ۴/۱ همت (شرکت اصلی ۱/۵ همت) به عنوان سود خالص پس از کسر مالیات با اظهارنظر مطلوب برای شرکت اصلی و یک بند شرط برای صورت‌های مالی تلفیقی در سامانه کدال بارگذاری شد.

برابر ارقام گزارش شده در ترازنامه تلفیقی، جمع دارایی‌های شرکت از مبلغ ۳۵/۶ همت در دوره گذشته به مبلغ ۴۸/۹ همت در دوره مورد گزارش افزایش و حقوق مالکانه شرکت برای سال ۱۴۰۲ مبلغ ۱۳/۸ همت گزارش شده است.

این در شرایطی است که تغییرات مشابه شرکت اصلی در قیاس با دوره مالی قبل در سرفصل جمع دارایی‌های شرکت از  مبلغ ۴/۷ همت به ۱۰/۸ همت را نشان می‌دهد و حقوق مالکانه شرکت برای سال ۱۴۰۲ مبلغ ۲/۳ همت گزارش شده است. لازم به ذکر است در راستای کسب این حجم از دارایی، برای شرکت اصلی هزینه‌های مالی به مبلغ ۰/۴۸ همت و برای شرکت‌های مشمول تلفیق، مبلغ ۲/۷ همت صرف شده است.

برابر یادداشت‌های توضیحی انتشار یافته، بخش عمده‌ای از سرفصل هزینه مالی مربوط به انواع اوراق مشارکت انتشاریافته، استفاده از سرویس‌های بانکی همانند ضمانت‌نامه‌ها، ال سی داخلی و خارجی و بخشی مربوط به استفاده از تسهیلات مالی کوتاه‌مدت از شبکه بانکی کشور بوده است.

بر اساس این گزارش، رشد قابل ملاحظه در ارقام گزارش شده حاکی از افزایش چشمگیر حجم دارایی‌ها و بهره‌گیری از نسبت‌های اهرمی در کنار نسبت‌های مالکانه با استفاده از خدمات حدود ۲هزار پرسنل به‌کار گرفته شده و پیش‌بینی به‌کارگیری حدود ۵۰ درصد پرسنل فعلی برای راه‌اندازی طرح‌های توسعه (دارایی‌های مولد جدید) صرفا در این هلدینگ است.

از سوی دیگر برابر مندرجات گزارش عملکرد هیات مدیره به مجمع، این رویدادها در پی افزایش ظرفیت اسمی فعالیت‌ها در حوزه صنعت، ساختمان و کاربری‌های دیگر بالاخص توسعه زنجیره فولاد به وقوع پیوسته است.

لازم به ذکر است، در سال جاری با پیوستن فاز دوم کارخانه احیا استیل فولاد بافت به مرحله تولید انبوه از ماه‌های ابتدایی سال و همچنین راه‌اندازی طرح‌های توسعه‌ای دیگر، سهامداران نگین، سمگا و همچنین بانک گردشگری می‌توانند منتظر نتایج حاصل از عملکرد سرمایه‌گذاری‌های جدید در سال جاری باشند.

 مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام داشت اموال مازاد در بانک توسعه تعاون به صفر نزدیک شده است.به گزارش اقتصادرسا ؛محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در جلسه شورای معاونین اظهار داشت: ظرفیت های بانک برای حمایت از تعاونی ها قابل ملاحظه است. بانک عاملیت بسیاری از طرحهای مهم ملی از جمله تبصره 18، اشتغال پایدار روستایی و عشایری، طرح ملی مسکن، نهادهای حمایتی و مشاغل خانگی را عهده دار بوده است. بانک توسعه تعاون در تمامی این طرحها عملکرد حداکثری داشته است. بارها اعلام کرده ایم که سهم تعاون باید در این طرحهای تبصره ای و تکلیفی افزایش یابد و تمایل داریم تمام معرفی شدگان این طرحها از جنس تعاون باشند.
وی افزود: در همه جلسات همواره از تمامی متولیان تعاون در دولت، وزارتخانه و استانها خواسته ایم تعاونی ها را به گونه ای هدایت نمایند تا تمامی حجم تسهیلات تکلیفی و حمایتی بانک توسعه تعاون به تعاونی ها اختصاص داشته باشد. بانک توسعه تعاون برای تحقق شعار راهبردی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری همه امکانات را بکار گرفته است. با توجه به این که رهبر عظیم الشان مهمترین مصداق «مشارکت مردم» را به تعاون تعبیر کردند بانک توسعه تعاون در مسیر تحقق شعار سال بر خود تکلیف می داند تا تعاونی ها به عنوان جامعه هدف از انواع خدمات بانکی و اعتباری بالاترین سهم را داشته باشند.
شیخ حسینی تاکید کرد: اموال مازاد به خوبی در بانک توسعه تعاون ساماندهی شده است. کمیته مولد سازی در این بانک با نقش آفرینی معاون مالی و پشتیبانی و رییس اداره ساختمان املاک و دیگر اعضا به نحو مناسبی اموال مازاد را تعیین تکلیف نموده اند. در جدیدترین گزارش بانک مرکزی میزان اموال مازاد در بانک توسعه تعاون 21 میلیارد ریال اعلام شده است و در مقایسه با گزارش دو سال پیش از آن 99 درصد کاهش داشته است. با این روند اموال مازاد به صفر می رسد.
این مقام بانکی گفت: در مبحث شعار راهبردی «جهش تولید با مشارکت مردم» رویکرد مبتنی بر دانش و عملیاتی داریم. اعتقاد داریم با استفاده از سامانه ها و با مشارکت جستن از مردم امکان راه اندازی پروژه های مهم وجود دارد. بانک در این زمینه همکاری هایی را با نهادهای معتبر آغاز نموده است و از تمامی امکانات و زیرساخت های فناوری و بانکی خود برای پیشبرد برنامه ها بهره می برد.
در این مراسم مدیرعامل بانک توسعه تعاون از حجت الاسلام امیری به پاس چندین سال اقامه نماز جماعت در ساختمان ملاصدرا تقدیر بعمل آورد.

موسسه اعتباری ملل در فروردین ماه بیش از ۲۲۷ میلیارد ریال وام قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری پرداخت کرد.

 


 به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری ملل: این موسسه در راستای حمایت از تشکیل خانواده و جوانی جمعیت و افزایش فرزندآوری مبلغ ۴۰۰/ ۲۲۷ میلیون ریال وام قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری به متقاضیان پرداخت نمود.
 متقاضیان محترم برای بهره‌مندی از تسهیلات فوق می‌بایست ضمن مراجعه به سایت بانک مرکزی یکی از شعب موسسه را انتخاب نمایند.
گفتنی است تعداد ۴۹۳ نفر از مشتریان موسسه اعتباری ملل برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در حال تکمیل پرونده می‌باشند.

معاون بین الملل بانک مرکزی، گفت: خوشبختانه اتفاقات خوبی در خصوص گشایش‌هایی برای آزادسازی منابع مسدود شده ما در برخی کشور‌ها که سال‌ها بود به کار گرفته نشده بود صورت پذیرفت که در آینده خبررسانی می شود.به گزارش اقتصادرسا، معاون بین الملل بانک مرکزی گفت: رئیس کل بانک مرکزی برای شرکت در پنجاهمین سالگرد تاسیس بانک توسعه اسلامی به دعوت رئیس این بانک به ریاض سفر کرد. بانک‌های مرکزی کشور‌های عضو و مقامات بین المللی در این سفر حضور داشتند، که خوشبختانه در حاشیه اجلاس مذاکرات خوبی با مقامات سازمان‌های بین المللی و بانک‌های مرکزی کشور‌هایی که طرف کاری ما هستند صورت پذیرفت.
آقای کریمی گفت: خوشبختانه اتفاقات خوبی در خصوص گشایش‌هایی برای آزادسازی منابع مسدود شده ما در برخی کشور‌ها که سال‌ها بود به کار گرفته نشده بود صورت پذیرفت که در آینده خبررسانی میشود.
معاون بین الملل بانک مرکزی همچنین گفت: بانک مرکزی در طی ماه‌های گذشته ۴۴۵ میلیون یورو از بدهی‌های سال گذشته ایران به بانک توسعه اسلامی را از محل منابع مسدود شده تامین کرد که این باعث شد فرصت‌های جدیدی برای تامین مالی‌های جدید این بانک صورت پذیرد. چون تا زمانی که ایران بدهی داشت عملا تامین مالی جدیدی صورت نمیگرفت.
آقای کریمی خاطر نشان کرد: ما در ظرف چند روز گذشته توانستیم پرداخت حج عمره امسال را از محل منابع مسدودی خودمان به بانک‌های عربستانی منتقل کنیم و از این جهت یک نگرانی که وجود داشت برطرف شد. اما هدف اصلی در این سفر این بود که این پرداخت‌ها را تبدیل به یک رابطه پولی و بانکی با بانک‌های ذیربط در عربستان بکنیم که این بتواند برای پرداخت‌های عربستان به صورت پایدار در بیاید.

با تصویب هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، بازارگردانی از حالت الزامی خارج و در اختیار بورس و فرابورس قرار گرفت.به گزارش اقتصادرسا، با تصویب هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، بازارگردانی از حالت الزامی خارج و در اختیار بورس و فرابورس قرار گرفت. جزئیات این مصوبه و تغییرات صورت گرفته در کنفرانس خبری با حضور مدیران سازمان و بورس و فرابورس اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین نشست مشترک مجلس با تیم اقتصادی دولت­ گفت اگر دولت تا یکشنبه برنامه خود برای مقابله با مشکلات ارزی را ارائه نکند ما این موضوع را در صحن مجلس دنبال خواهیم کرد.به گزارش­ ­اقتصادرسا به­ نقل از خانه ملت، ­ دومین نشست بررسی مسائل ارزی شامگاه چهارشنبه با حضور­ ­ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی، سیدشمس الدین حسینی رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید، ­­عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن، حجت الاسلام محمدحسین حسین زاده بحرینی و محسن زنگنه از نمایندگان اقتصاددان مجلس و تعدادی از کارشناسان مرکز پژوهش‌ها در­­مجلس برگزار شد. ­

آقای ­­­قالیباف در این نشست با بیان اینکه نباید به ارائه گزارش اکتفا کرد گفت:­­زیرا در نشست قبلی به اندازه کافی گزارش ارائه شد و دوستان دولت باید به طور روشن و شفاف رویکرد رو به جلو برای مدیریت بازار ارز ارائه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:­­ما دنبال تکرار جلسات نیستیم و جلسه سومی وجود ندارد بنابراین باید در مورد موضوع به جمع‌بندی برسیم و نتیجه نهایی را­­به صحن علنی ارائه کنیم و در این رابطه­ ­با توجه به اصرار نمایندگان برای بررسی موضوع در صحن علنی، به صورت مشخص به نمایندگان گفتم اگر به جمع‌بندی و اتفاق نظر با دولت نرسیم مجلس خود به جمع‌بندی روشن می‌رسد.

آقای­ ­قالیباف با تاکید بر اینکه باید بر روی اصل موضوع بحث و گفتگو کنیم و در مورد رویکردها، اشکالات و راهکار‌ها به جمع‌بندی برسیم، تصریح کرد: واقعیت این است که ناترازی‌ها در قیمت ارز تاثیرگذار است بنابراین نمی‌توان نظام یکپارچه اقتصادی را نادیده گرفت و دولت و مجلس باید به این مهم توجه داشته باشند.

رئیس قوه مقننه­­­با یادآوری اینکه­­ حکمرانی از دو بخش تشکیل می‌شود، گفت: یک بخش تشخیص علمی و دیگری تصمیم سیاسی است؛ تشخیص‌های علمی ما به دلایل مختلف تحت تاثیر تصمیم‌های سیاسی قرار دارد درحالی که اگر ترکیب آنها را با هم رعایت کنیم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم، اما اگر تشخیص علمی را فدای تصمیم سیاسی کنیم به طور حتم دچار مشکل خواهیم شد. ­

وی افزود: همچنین اگر­­به تشخیص علمی بدون شرایط سیاسی کشور توجه کنیم با مشکل مواجه خواهیم شد بنابراین تعادل این موضوع مهم است. ­

آقای­ ­قالیباف با تاکید بر اینکه مجلس در عین اختلاف سلیقه و اختلاف دیدگاه با سیاست‌های ارزی دولت همراهی کرده است، گفت: همه اختیار‌های موجود در قانون دائمی را به رئیس بانک مرکزی دادیم و هر چه ایشان در جلسه سران قوا بیان کردند قبول کردیم، اما شرایط کنونی نشان می‌دهد که هم رویکرد اقتصادی و هم رویکرد مدیریتی در موضوع ارز دچار اشکال است. ­

وی با اشاره به تورم کالا‌های اساسی که با ارز ترجیحی وارد می‌شوند و تاکید بر ضرورت اصلاح رویکرد‌های اقتصادی در این زمینه، گفت:­­به طور روشن و مشخص امروزه در سیاست‌های ارزی از نگاه اقتصادی دچار مشکل هستیم و طرح جامعی برای رویکرد اقتصادی در ارز وجود ندارد. ­

آقای­­­قالیباف خطاب به مسئولان اقتصادی حاضر در نشست گفت: ما رویکرد اقتصادی مان در حوزه مدیریتی را اعلام کردیم و تا روز یکشنبه برای دریافت برنامه دولت منتظر می‌مانیم، اما اگر برنامه و سیاست ارزی دولت ارائه نشود، مجلس جلسه خواهد گذاشت و طرح خود را ارائه می‌کند.


در این جلسه محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از وضعیت بازار ارز و تحولات اقتصاد کلان کشور ارائه کرد. ­

همچنین وزیر اقتصاد و­­ روسای کمیسیون‌های اقتصادی، صنایع و معادن و جهش و رونق تولید مجلس هم به تشریح راهکار‌های خود برای کنترل نرخ ارز پرداختند.

روتیتر: شمارش معکوس گشایش فاز دوم احیااستیل بافت آغاز شد؛

کارخانه احیاء شماره 2 شرکت احیاء استیل فولاد بافت روز سه‌شنبه 4  اردیبهشت‌ماه 1403 به صورت رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.


 
به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، امیر نیک رویان، مدیر روابط عمومی گروه مالی گردشگری، با بیان این خبر گفت: واحد احیاء مستقیم شماره 2 شرکت احیاء استیل فولاد بافت که عملیات اجرایی آن از 21 بهمن ماه 1399 آغاز شده بود، روز سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1403 با حضور مقامات کشوری و استانی و مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، و مدیران این گروه به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر روابط عمومی گروه مالی گردشگری در ادامه با اشاره به راه‌اندازی فاز دوم این پروژه که عملیات اجرایی آن به وسیله قرارگاه خاتم‌الانبیا و نظارت شرکت مهندسی برسو انجام شده، تصریح کرد: با راه‌اندازی این فاز ظرفیت تولید این مجتمع که پیش از این 800 هزار تن بود، به 1 میلیون و 600هزار تن آهن اسفنجی در سال خواهد رسید.

نیک رویان ادامه داد: با بهره‌برداری از فاز دوم این مجتمع، زمینه ایجاد اشتغال پایدار بیش از 700 نفر به صورت مستقیم و 5هزار نفر به صورت غیرمستقیم در منطقه کم‌برخوردار بافت به وجود خواهد آمد و نقش به‌سزایی در توسعه اقتصادی متوازن این منطقه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، فاز اول شرکت احیا استیل فولاد بافت، در سال 1398 با مشارکت هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان به عنوان سهامدار عمده، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و بانک صنعت و معدن با هدف خودکفایی صنعتی و تولید محصولات استراتژیک مانند آهن اسفنجی به بهره‌برداری رسیده است.
مدیر روابط عمومی گروه مالی گردشگری همچنین از افتتاح ویلاهای اقامتی شهرستان بافت و مجتمع بین راهی این منطقه در این مراسم خبر داد و گفت: مهدی جهانگیری رییس گروه مالی گردشگری در راستای انجام مسولیت های اجتماعی و همچنین بهبود اوضاع سلامت و ورزش جوانان منطقه بافت ،قصد دارد مجتمع ورزشی شهرستان را بازسازی و نوسازی کند تا عموم مردم بتوانند از آن استفاده کنند.
گفتنی است بازسازی و نوسازی مجتمع ورزشی شهید شهابی بافت هم اکنون آغاز شده است.

تبلیغات

کد اعلام وصول پایگاه خبری اقتصاد رسا

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top