نخستین رالی کمپرها در مسیر تهران مسکو و هفته های فرهنگی ایران در روسیه با پیشنهاد مدیران گردشگری مسکو در دیدار با رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برنامه ریزی و اجرا می شود.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، در جلسه ای که روز دوشنبه 13 تیرماه 1401 با حضور محمد حسین صوفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و تانیانا شارشاویستکایا معاون کمیته گردشگری مسکو برگزار شد، دو طرف بر توسعه همکاری های مشترک و برگزاری رالی و برنامه های فرهنگی، تأکید کردند.
ایجاد تسهیلات لازم برای ورود گردشگران روسیه به ایران، مطالعه و نیار سنجی در خصوص زمان مناسب سفر آنان با توجه به شرایط و مشکلات پیش آمده در مسیر جهانگردی گردشگران روسی برای سفر به اروپا و آمریکا، تمایل طرفین به انعقاد تفاهم نامه و در ادامه اجرای آن، از مهمترین موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.
محمد حسین صوفی در این جلسه با بیان اینکه برای لغو روادید گردشگری گروهی از سوی ایران مانعی وجود ندارد گفت: در صورت لغو روادید از سوی دو کشور، می توان فعالیت های مشترک بسیاری را طراحی و برنامه ریزی کرد. همچنین با توجه به سابقه تاریخی و تمدنی ایران و روسیه موافق برگزاری برنامه های مهیج از جمله سفر گردشگران در قالب کمپر و کاروان هستیم. در این راستا در صورت تمایل کمپرداران روسی، جهانگردان دو کشور می توانند با پیوستن به یکدیگر رالی تور خود را در یک کشور ثالث خاتمه دهند.
تانیانا شارشاویستکایا نیز در این دیدار بر تمایل گردشگران روس برای سفر به ایران تأکید کرد و اظهار داشت: می توان با تقابل تجربیات پروژه های مشترکی را اجرا کرد که این جلسه آغازی برای آن و گام نخست در راه رسیدن به نقطه نظر مشترک است.

روتیتر: رئیس دیوان عالی کشور درهمایش صلح یاران شوراهای حل اختلاف دادگستری استان فارس:

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم گفت: کار شوراهای حل اختلاف سبب می‌شود که زحمات و فشار کار دستگاه قضایی کمتر شود و از طرفی با پیش قدمی یک مصلح کار بدون هزینه و وقت کمتری انجام می شود.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم در همایش صلح یاران شوراهای حل اختلاف دادگستری استان فارس، با بیان اینکه یک جامعه مطلوب و صالح چهار رکن لازم دارد اظهار کرد : وظیفه ما ساخت یک جامعه سالم با ایمان، عمل صالح و تواصی به حق و صبر است و در این میان ایجاد صلح و آشتی بین مومنین فرع بر این قضیه است.
 
* ایمان، عمل صالح و تواصی به حق و صبر چهار رکن جامعه سالم است
 
وی ادامه داد: هرگاه قرار باشد خداوند امر مهمی را تذکر بدهد قسم یاد می‌کند ، خداوند قسم یاد کرده است که انسان دائماً در خسران و زیان است مگر اینکه چهار شاخصه، ایمان، عمل صالح و تواصی به حق و صبر را سرلوحه کار خود قرار دهد.  
 
رئیس دیوان عالی کشور افزود: ایمان و عمل صالح نیاز به تداوم دارد تا در جامعه ارزش شوند و مورد توجه همیشگی قرار بگیرند به همین دلیل باید به حق و صبر به صورت مرتب تواصی شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم عنوان کرد: تواصی به حق گاهی در یک محدوده کوچک مثل خانواده انجام می شود که در این صورت خانواده همیشه سالم و صالح باقی می‌ماند چرا که در هر زمان، تزلزل در خانواده ایجاد شود با تواصی به حق از آن پیشگیری می شود.
 
*پرونده‌های اختلافات خانوادگی و طلاق از آثار عدم تواصی به حق است
 
رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه پرونده‌های اختلافات خانوادگی و طلاق از آثار عدم تواصی به حق است، گفت: جامعه روحانیت و آموزش و پرورش و سایر ارگان ها و نهادهای مرتبط می توانند در این قضیه نقش آفرین باشند چرا که هر چه تواصی به حق کم شود جامعه به سمت اضمحلال می رود.
 
* هرچه تواصی به حق کم شود جامعه به سوی انحطاط و اضمحلال پیش می‌رود
 
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم به اهمیت تواصی به حق در عرصه اجتماعی اشاره کرد و گفت: در هر شهر و بلادی که روحانیت در آن فعال بوده با جامعه سالمی روبرو بوده‌ایم، در گذشته سرقت و مشکلات اجتماعی بسیار کم بود که همه اینها از برکات وجود روحانیت بوده است.
 
رئیس دیوان عالی کشور با تأکید بر اینکه هرچه تواصی به حق کم شود جامعه به سوی انحطاط و اضمحلال پیش میرود اظهار کرد: در حال حاضر شاهد هستیم که در برخی خانواده‌ها به جای فرزند، سگ نگهداری می کنند که همه اینها به دلیل عدم تواصی به حق است.
 
*افزایش کلاهبرداری، خیانت، تجاوز به حقوق دیگران به دلیل این است که تواصی به حق کم شده است
 
وی افزود: افزایش کلاهبرداری، خیانت، تجاوز به حقوق دیگران نیز به دلیل این است که تواصی به حق کم شده است، در حالی که این عرصه باید فعال بماند تا جامعه سرپا بماند، هر کجا این مهم، درست اجرا و تقویت شود شاهد جامعه سالم خواهیم بود.
 
*حفظ ارزش‌های دینی و اسلامی با توصیه به حق انجام می‌شود
 
رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه حفظ ارزش‌های دینی و اسلامی با توصیه به حق انجام می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها با هم بیگانه‌اند و بین آنها صله رحم انجام نمی‌شود در حالی که اسلام به این ارزشها، خیرخواهی برای یکدیگر و تقوا بسیار سفارش کرده است.
 
*رعایت تقوا در جامعه امروز بسیار دشوار است / زمینه‌های فساد در فضای مجازی زیاد شده است/ اگر جوانان ما از ارزشهای دینی تهی شوند، جامعه ما سالم نخواهد بود
 
حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم ادامه داد: رعایت تقوا در جامعه امروز بسیار دشوار است، زمینه‎ های فساد در فضای مجازی زیاد شده است و جوانان ما در معرض این آسیب هستند، لذا توصیه جوانان به حق، مراقبت از آنها و ترغیب آنها به سمت ارزش‌های دینی اهمیت بسزایی دارد چرا که اگر جوانان ما از ارزشهای دینی تهی شوند جامعه ما سالم نخواهد بود.
 
وی با بیان اینکه جامعه روحانیت نقش بسیار بالایی در ساخت جامعه دارد گفت: مطالبی که ائمه جماعات در مساجد و ادارات بیان می‌کنند باید سازنده باشد این مطالب را با مطالعه‌ای که از قبل دارید انتخاب کنید و تواصی به حق را مورد توجه قرار دهید، همچنین عزیزان ما در کلانتری‎ها هنگامی که شکایت و پرونده‌ای مطرح می‌شود می‌توانند نقش اصلاحی داشته باشند چون هدف ما اصلاح و گذشت است.
 
*اهمیت فرهنگ‌سازی ارزش های دینی در مدارس/ تاکید بر استفاده از ظرفیت بسیج و روحانیت در تواصی به حق و ارزش‌های دینی
 
رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی ارزش های دینی در مدارس تاکید کرد: در سایر کشورها از همان پایه، کودکان را در مدارس با معیار نظم و رعایت قوانین و مقررات آشنا می‌کنند و آموزش‌های لازم را به آنها می‌دهد، معلمان ما نیز در مدارس باید به فرهنگ سازی و آموزش ارزشهای دینی توجه زیادی داشته باشند.
 
وی به رسالت بسیج در تواصی به حق اشاره کرد و گفت: بسیج در هر بر برهه و بحران موفق عمل کرده است و در اصلاح و تواصی به حق نیز می‌تواند موثر عمل کند و نقش برجسته‌ای در این عرصه دارد.
 
رئیس دیوان عالی کشورافزود: نباید نسبت به از بین رفتن ارزش‌های دینی بی‌تفاوت بود هر کدام از ما در این میان وظیفه‌ای برعهده داریم.
 
وی با ذکر مثالی در این زمینه گفت: هر اداره‌ای که در آن یک مدیر صالح و توانمند وجود دارد، در کار خود موفق است و خدمتگزاری، پاسخگویی و رضایتمندی در آن اداره بیشتر است، همه اینها از برکت مدیر صالح و توانمند است.
 
*اهمیت صلح و سازش در کاهش فشار کار قضایی/ با پیش قدمی یک مصلح کار بدون هزینه و وقت کمتری انجام می‌شود
 
رئیس دیوان عالی کشور با تشکر و قدردانی از خدمات ارزنده شوراهای حل اختلاف در امر صلح و سازش گفت: کار شما سبب می‌شود که زحمات و فشار کار دستگاه قضایی کمتر شود و از طرفی با پیش قدمی یک مصلح کار بدون هزینه و وقت کمتری انجام می شود.
 
* متأسفانه قوانین ما به گونه‌ای است که اطاله دادرسی در آن اجتناب ناپذیر است/ دستگاه قضایی نباید ملعبه دست این و آن باشد
 
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم افزود: گاهی اطاله دادرسی بر اثر توقعات بیجا انجام می‌شود، دادگاه رأی می‎دهد، فرد وکیل می‌گیرد و اعتراض می‌کند، طرف مقابل دوباره تقاضای اعاده دادرسی می‌کند، متأسفانه قوانین ما به گونه‌ای است که اطاله دادرسی در برخی مواقع در آن اجتناب ناپذیر است در حالی که دستگاه قضایی نباید ملعبه دست این و آن باشد. هرگاه پرونده‎ای مطرح شود ما مکلف به رسیدگی هستیم.
 
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم در ادامه به بیان احادیثی در باب اهمیت صلح و سازش پرداخت و خاظرنشان کرد: امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند: "اصلاح ذات البین از تمام نمازها و روزه‌های مستحبی افضل است.
 
رئیس دیوان عالی کشور در پایان ضمن قدردانی از برگزاری این همایش گفت: امیدوارم خداوند متعال به شما یاران صلح توفیق روز افزون بدهد، فعالیت‌های شما ارزش معنوی بالایی دارد.
 
گفتنی است: همایش صلح یاران مرکز توسعه حل اختلاف استان و آیین آغاز به کار صلح یاران احمدی( هیات ویژه آستان مقدس احمد بن موسی شاهچراغ ) با حضور حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور، نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه معزز شیراز ، تولیت محترم آستان احمدی و‌محمدی(ع)، حجت الاسلام و المسلمین موسوی رییس کل دادگستری استان و جمعی از مقامات مسئول قضایی و اجرای استان برگزار شد.
 
انتهای پیام/

روتیتر: در جریان سفر به استان فارس صورت گرفت:

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم در جریان سفر به استان فارس با حضور در بیت شهیدان ایزدی با خانواده این شهدا دیدار کرد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم در جریان سفر به استان فارس با حضور در بیت شهیدان ایزدی با خانواده این شهدا  دیدار کرد.

وی در دیدار صمیمانه با خانواده شهیدان ایزدی شهدا را مایه عزتمندی اسلام و ایران اسلامی دانست و اظهار کرد: شهدا به وظیفه خود عمل کردند و آنچه در عالم هستی داشتند، برای اعتلای اسلام در طبق اخلاص گذاشتند.

رئیس دیوان عالی کشور ضمن ارج نهادن به مقام والای شهادت تصریح کرد: وظیفه ماست که بتوانیم با توفیق الهی بر آنچه بر عهده ما گذاشته شده عمل کنیم، امیدواریم مشمول دعای خیر خانواده شهدا به ویژه مادر سه شهید قرار بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و احترام به جایگاه خانواده معظم شهدا خاطرنشان کرد: درجات شهدا بالاست و امیدواریم خداوند بر این درجات بیفزاید.

گفتنی است: در این دیدار صمیمانه مادر سه شهید با قدردانی از حضور رئیس دیوان عالی کشور و هیات همراه به بیان ویژگی های اخلاقی شهیدان ایزدی پرداخت.

شایان ذکر است؛ سردار پاسدار محمد حسن ایزدی فرمانده عملیاتی جبهه‌های غرب کشور در سال ۱۳۶۰، سردار شهید علی‌ اصغر ایزدی مسئول روابط عمومی لشکر ۱۹ فجر مستقر در منطقه عملیاتی جزیره مجنون در سال  ۱۳۶۵ و جانباز سردار جهادگر شهید علی اکبر ایزدی در سال ۱۳۶۶ به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم همچنین با جانباز احمد علی ایزدی یادگار ۸ سال دفاع مقدس در عملیات لشگر ۱۹ فجر، دیدار و گفت و‌گو کرد.

انتهای پیام /

 

روتیتر: رئیس دیوان عالی کشور در همایش ناگفته‌های حزب در دادگستری استان فارس:

حجت‎‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم با بیان اینکه امروز دشمنان می‌دانند که با جنگ و مبارزه مستقیم نمی‌توانند کاری از پیش ببرند گفت: تنها راهی که به آن امید بسته‎اند نفاق است؛ تلاش می‌کنند با تضعیف روحیه مردم؛ تخریب و ترور شخصیت‎ها و چهره‌های انقلابی و شایعه درست کردن، روحانیت را از چشم مردم بیاندازند و این راهبرد نفاق است.

به گزارش اقتصادرسا ، حجت‌الاسلام والمسلمین "سید احمد مرتضوی مقدم" رئیس دیوان عالی کشور  با حضور در همایش ناگفته‌های حزب در دادگستری استان فارس ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام  محمد تقی (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حزب جمهوری اسلامی اظهار کرد: با خودم فکر می‌کردم که در این همایش، پیرامون چه موضوعی در این جلسه سخن بگویم، ترجیح دادم در خصوص حادثه‌ای که در تیرماه سال شصت رخ داد و حوادث بعد از آن مطالبی را بیان کنم، از آنجایی که منشا آن اتفاقات، نفاق بود لذا درباره پیدایش نفاق از صدر اسلام تاکنون مطالبی بیان می کنم.

* بی بصیرتی مردم باعث شد امیرالمومنین (ع) در چند سالی که خلیفه بود درگیر نفاق باشد

وی با اشاره به پیدایش نفاق از صدر اسلام تا کنون ادامه داد: در دوره حیات پیامبر اسلام (ص) یعنی دوره تنزیل، مردم گروه گروه به دین اسلام می‎پیوستند و مجذوب مکتب اسلام بودند، عده‌ای از یهودیان می‌دیدند که هم کیشان و عامه مردم مجذوب مکتب اسلام شده و به آن می‌پیوندند، با کینه و ناراحتی سعی داشتند تا مانع پیوستن مردم به اسلام شوند، حضرت با امداد الهی توطئه منافقین را خنثی می‎کرد.

 

حجت‎الاسلام والمسلمین مرتضوی ادامه داد: در جنگ احد هم عده‌ای زیادی از منافقین حضور داشتند و با بهانه‌های واهی سعی در تشویش اذهان مومنین و تضعیف روحیه مسلمانان داشتند و تفاق در آن زمان اینگونه پیاده شد  و منافقین جرأت نداشتند در مقابل پیامبر(ص)، مکتب را زیر سوال ببرند و آن را تحریف کنند.

 

رئیس دیوان عالی کشور افزود در زمان تنزیل امکان تحریف اسلام نبود چون خود پیامبر(ص) حضور داشت اما در زمان تأویل و پس از رحلت پیامبر اسلام(ص)، عملکرد نفاق تغییر پیدا کرد و حضرت  نیز نگرانی‌اش از همین نفاق بود که که زبانشان زبان اسلام بود اما دلشان چیز دیگری است،  از آنجا که بعضی از منافقین چهره‌های موجهی داشته و مورد حمایت بودند نمی‌شد با آنها مبارزه کرد. بعضی هم دارای قدرت و مکنت بودند و بنابراین اگر کسی نبود که اینها را خنثی کند، ذهنیت مردم خراب می‌شد.

وی تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) بعد از جنگ احد به امیرالمومنین(ع) فرمود : یا علی تو با شمشیر خود بسیار کمکم کردی و اما نمی دانم بعد از من با ناکثین قاسطین و مارقین چه خواهی کرد؟

وی ادامه داد: اولین گروهی که امیرالمومنین با آنها مواجه بود ناکثین به معنای پیمان شکنان بود که برخی از آنها دارای قدرت، نفوذ کلام و یا سیاستمدار بودند و بعد حضرت گرفتار قاسطین یعنی ستمگران و مارقین یعنی خوارج شد و جنگ‎های جمل و صفین و نهروان توسط افراد بی‌بصیرت و کج فهم و نادان رقم زده شد.

 

*ظهور و بروز نفاق همراه با جریان رشد دهنده و بیدار کننده جامعه / زمانی که یک حکومت عدل می‌خواست روی پا بیایید و جامعه را بیدار کند، نفاق هم رشد می‌کرد

 

رئیس دیوان عالی کشور  با بیان اینکه بی بصیرتی مردم باعث شد امیرالمومنین (ع) در چند سالی که خلیفه بود درگیر نفاق باشد، تصریح کرد:  زمانی که یک حکومت عدل می‌خواست روی پا بیایید و جامعه را بیدار کند، نفاق هم رشد می‌کرد، در واقع وقتی یک جریان رشد دهنده و بیدار کننده جامعه  بروز و ظهور پیدا می‎کند نفاق هم رشد پیدا می‌کند.

حجت‎الاسلام والمسلمین  در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به اراده الهی، ظهور و بروزی پیدا کرد که نه تنها جامعه ایران بلکه کل  دنیا را تکان داد، تصریح کرد:  بیش از 40 سال از این انقلاب که انفجار نور بود گذشته است؛  در این مدت مصیبت‎ها و بحران‌های بسیاری بر این کشور گذشته که جوانهای ما ان را فقط شنیده‌اند، شما باید بالای 60 سال عمر داشته باشید تا جریانات و اتفاقات اولیه انقلاب را درک کنید و بدانید که چه بر انقلاب گذشته است.

 

* بصیرت مردم ایران نگذاشت تاریخ تکرار شود و ولی مومنین خانه نشین شود

 

رئیس دیوان عالی کشور با بیان ایکه تفاوت دوران امیرالمومنین (ع) با این دوره این است که بصیرت مردم ایران نگذاشت تاریخ تکرار شود و ولی مومنین خانه نشین شود؛اظهار کرد: در سال شصت، با توطئه نفاق سایه تاریکی بر کشور حاکم بود و دردها و ناراحتی‌هایی زیادی طی این سال‌ها به ملت ایران تحمیل شد، در زمان حادثه هفت تیر، همزمان کشور با چند اتفاق از جمله جنگ تحمیلی مواجه بود و هیچ کشوری نمی‌تواند این حجم از حوادث را تحمل کند؛ آنهم کشوری که هیچ تجهیزاتی ندارد، اکنون ما رشد کرده‎ و قدرتمند هستیم و قابل مقایسه با سال شصت  نیستیم.

* علاوه بر بصیرت مردم وجود یک قطب، همچون امام خمینی (ره) کشور را از تلاطم نجات داد

وی افزود: بصیرت و حضور مردم بود که توطئه و نفاق را خنثی و کشور را از دست جریان نفاق نجات داد، بنده بر این بصیرت آفرین می‎گویم، علاوه بر بصیرت مردم وجود یک قطب همچون امام خمینی (ره) که شخصیتی تاثیرگذار بود؛ جامعه را آرام کرد و کشور را از تلاطم نجات داد و بعد از آن نیز رهبر معظم انقلاب راه ایشان را با همان صلابت ادامه دادند، اگر این بصیرت و حمایت مردم نبود، مگر می شد انقلاب را از دست درندگان نجات داد؟!

* امروز دشمنان می‌دانند که با جنگ و مبارزه مستقیم نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و تنها راهی که به آن امید بسته‎اند نفاق ا/ چشم و گوش همه باید نسبت به جریان نفاق باز باشد

حجت‎الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم با اشاره به اینکه امروز تمام استکبار علیه ایران است،  تصریح کرد: اگر بصیرت و بینشی داشتند، متوجه می‎شدند که انقلاب از جای دیگری الهام می‎گیرد، انقلاب معجز‌ه‌ای است که ازجای دیگری رهبری می شود و پشتوانه‌اش چیز دیگری است، همانطور که مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان فرمودند: " دنیا نمی‎فهمد که ما از کجا حمایت می‌شویم". اینکه آنها نمی‌فهمند از نعمت‌های الهی است؛ چرا که اگر از اوایل انقلاب متوجه می‌شدند، ممکن بود با هجمه‌ای انقلاب را نابود کنند اما به تدریج زمان گذشت و ایران قدرتمندتر از قبل شد.

*تخریب و ترور شخصیت‎ها و چهره‌های انقلابی راهبرد نفاق است

 

وی با بیان اینکه امروز دنیا در مقابل جمهوری اسلامی ایران عقب نشسته است، تصریح کرد: امروز می‌دانند که با جنگ و مبارزه مستقیم نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و تنها راهی که به آن امید بسته‎اند نفاق است؛ تلاش می‌کنند با تضعیف روحیه مردم؛ تخریب و ترور شخصیت‎ها و چهره‌های انقلابی و شایعه درست کردن، روحانیت را از چشم مردم بیاندازند و این راهبرد نفاق است.

حجت‎الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم افزود: آنها شخصیت‌های خدمتگزار و خدوم را که می‎توانند در آینده نظام نقش داشته باشند شناسایی و ترور می‎کنند،  چشم و گوش همه باید نسبت به جریان نفاق باز باشد.

* کار قضایی باید با استقلال انجام شود/ استقلال قاضی  به گونه‎ای است که از هیچ کس خط نمی‌گیرد

 

رئیس دیوان عالی کشور در بخش دیگری از سخنانش به بیانات مقام معظم هبری در خصوص استقلال قضایی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمود "کار قضایی باید با استقلال انجام شود" استقلال به معنای این است که در رأی دادن، تلفن‌ها، سفارش‌ها و حب و بغض در تو اثر نکند، در این صورت می توان ادعا کرد که قوه قضائیه مستقل است، استقلال قاضی  به گونه‎ای است که از هیچ کس خط نمی‌گیرد و فقط از قرآن، خدا و قانون خط می گیرد.

*جریان نفاق می‎خواهد شخصیت‌های مستقل را زیر سوال ببرد/ در تصمیم گیری‌ها و صدور رأی حتما به خدا توکل کنید

وی در تشریح این مطلب به جریان نفاق گریزی دوباره زد و خطاب به قضات گفت: جریان نفاق می‎خواهد شخصیت‌ها و قضات مستقل را زیر سوال ببرد، در تصمیم گیری‌ها و صدور رأی حتما به خدا توکل کنید، بنده این را تجربه کردم، در جایی که ابهام دارید خداوند راه را باز می‎کند و امیدورام خداوند متعال این توفیق را به همه ما بدهد.

رئیس دیوان عالی کشور اضافه کرد: دیوان عالی کشور عالیترین مرجع قضایی کشور است و باسابقه‌ترین و قدیمی‎ترین قضات که چکیده دستگاه قضا هستند، بعضا با سابقه بالای 50 سال مشغول خدمت در دیوان عالی کشور هستند.

حجت‎الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم اضافه کرد:رسیدگی دیوان عالی کشور طبق قانون شکلی است و قضات دیوان به جریان دادرسی توجه دارند که آیا مسیر دادرسی به درستی و طبق قانون طی شده است  یا خیر و و نقص هایی که در پرونده وجود دارد برطرف شده است یا خیر.

* تلاش بر تسریع در روند صدور حکم بدون نقص در پرونده شهید رنجبر

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه با اشاره به پرونده شهید رنجبر گفت: تلاش ما بر تسریع در روند صدور حکم بدون نقص در این پرونده است. دنیا به بهانه‎های مختلف می‎خواهد علیه ما مسأله درست کند، لذا نقصی که در پرونده به نظر قضات شعبه در خصوص ادعای  جنون متهم رسید اعلام شد تا در کمیسیون بررسی و برطرف شود. ان شاءالله در مورد این پرونده به زودی تصمیم گیری و پرونده به نتیجه نهایی می‌رسد.

*دادگستری استان فارس از موفق ترین دادگستری‌های کشور است

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم عنوان کرد: شخصیت‌های علمی و حقوقی در دادگاه‌های تجدیدنظر وجود دارد امیدوارم کاری بکنید که فشار کار بر روی دیوان کم شود و آرا از اتقان و استتناد بالایی برخوردار باشد.

وی در پایان ضمن تشکر از حاضرین در جلسه گفت:  دادگستری استان فارس از موفق ترین دادگستری‌های کشور است، امیدوارم خداوند به شما توفیق، قوت و قدرت بدهد، امیدوارم که روح بلند آیت الله شهید بهشتی هم از شما راضی باشد و شما در زیر پرچم ولایت و با استمداد از خداوند در این راه موفق و موید باشید.

گفتنی است: در این همایش ضمن گرامیداشت یاد شهید مهدی نصیری لاری، شهید عباس محمدی، شهید مهدی علیزاده
از شهدای هفتم تیر و شهید آزاد خوشرود کوهنجازی، شهید عباس حسنی از شهدای مدافع حرم، از جناب آقای جمشید کشکولی، احمدرضا رضانژاد، حسن نیک سرشت، صمد رستگار، محمدجعفر سنائی، داود رضائیان، یحیی کاظمی از قضات بازنشسته استان فارس و  سرکارخانم میترا مجاب از کارمندان این دادگستری تقدیر شد.

شایان ذکر است؛  رئیس دیوان عالی کشور در جلسه دیگری با حضور قضات محاکم تجدیدنظر و مسئولان عالی قضایی استان فارس به استماع نقطه نظرات آنان پرداخت، همچنین هیأت همراه ریاست دیوان عالی کشور پاسخگوی مسائل مطروحه و نقطه نظرات قضات بودند.

 

انتهای پیام/

 

همکاری و تعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و انجمن دفاتر خدمات هوایی و جهانگردی ایران با امضاء تفاهم نامه مشترک قوت می گیرد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، در جلسه ای که عصر امروز چهارشنبه 9 تیرماه 1401 برگزار شد، محمدحسین صوفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و حرمت اله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، در راستای اجرای مشترک طرح های گردشگری تفاهم نامه امضاء کردند.

همکاری و مشارکت در برپایی و اجرای نمایشگاه ها، جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی و گردشگری در داخل و خارج از کشور، همکاری در برگزاری نشست های B2B، استفاده از ظرفیت های مشترک دو مجموعه در جهت توسعه فعالیت های مرتبط و جذب سرمایه گذار و مشارکت در اجرای طرح های سرمایه گذاری حوزه مسافرتی و گردشگری، از مهمترین موضوعات این تفاهم نامه است.

بر اساس این تفاهم نامه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران برای ارتقاء جایگاه گردشگری کشورمان در عرصه های بین المللی و ایجاد زمینه سفر جهانگردان از سراسر دنیا به کشورمان و ایجاد زیرساخت های استاندارد گردشگری در ایران تلاش خواهند کرد.

 

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی رالی تور تفریحی، خانوادگی و گردشگری در مسیر تهران- دیزین را همزمان با روزهای پایانی تیرماه 1401 برگزار می‌کند.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، این رالی دو روزه با هدف ترویج سفرهای مسئولانه و ایمن، توسعه فعالیت های اتومبیلرانی در کشور، ایجاد شور و نشاط اجتماعی ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، توسعه فرهنگ رانندگی ایمن و حفاظت از محیط زیست در سفرهای خانوادگی و گروهی برگزار می شود.

رالی تور گردشگری تهران- دیزین روز پنجشنبه 30 تیر ماه 1401 با حمایت مجموعه بازار بزرگ ایران در تهران آغاز می شود و روز جمعه سی و یکم ماه جاری پس از معرفی برگزیدگان در منطقه تفریحی گردشگری دیزین به کار خود پایان خواهد داد.

علاقه مندان به شرکت در سطوح همگانی، پیشرفته و کلاسیک، می توانند تا روز دوشنبه 27 تیر ماه از طریق نشانی اینترنتی www.taci.ir/rally به صورت آنلاین ثبت نام کنند.

 

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تفاهم‌نامه‌ای را در زمینه طرح بیمه دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی امضا کردند. دکتر میرهاشم موسوی گفت: بخش قابل‌توجهی از مردم نسبت به مزایای طرح بیمه دانشجویان اطلاع کافی ندارند. میزان رشد بیمه دانشجویی در 9 ماهه اخیر، نسبت به میزان رشد شش ماهه اول سال 1400، بیش از پنج برابر شده است.

 به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در جلسه امضای تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت، اظهار داشت: از همکاری و همراهی وزارت بهداشت و معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه در زمینه توسعه بیمه دانشجویان تشکر می‌کنیم. تفاهم‌نامه امروز گامی مهم در جهت توسعه و ترویج بیمه پایه در سطح کشور به عنوان یک حق همگانی است.

دکتر موسوی افزود: بسیاری از افراد جامعه امروز افسوس گذشته را می‌‎خورند که چرا در سنوات گذشته بیمه‌پردازی منظم نداشته‌اند و امروز فرصت تکمیل سوابق بیمه‌ای خود را از دست داده‌اند. با وجود درخواست‌های فراوان، مطابق قانون تأمین‌اجتماعی امکان احیای سوابق و بیمه‌پردازی برای سنوات قبل وجود ندارد. امروز اما این امکان برای دانشجویان فراهم شده تا بتوانند سنوات تحصیل خود را به سابقه بیمه تبدیل و در آینده از مزایای آن استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به تکلیف حاکمیت برای توسعه بیمه‌های پایه، گفت: در مدت اخیر اقدامات و تلاش‌های زیادی برای توسعه بیمه پایه در سطح کشور انجام شده و توسعه بیمه پایه را به عنوان یک راهبرد اصلی دنبال می‌کنیم. درحال حاضر 73 درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار دارند و سازمان تأمین‌اجتماعی بیش از 50 درصد جمعیت را تحت پوشش دارد. امیدواریم با برنامه‌های مختلف بتوانیم بیمه پایه را برای تمامی مردم فراهم کنیم و بیمه دانشجویان یکی از برنامه‌های مهم سازمان تأمین‌اجتماعی در این زمینه است؛ طرحی که همچنان بخش قابل توجهی از مردم نسبت به مزایای آن اطلاع کافی ندارند. در چند ماه گذشته روند رو به رشد مطلوبی در بخش بیمه دانشجویی داشته‌ایم و میزان رشد بیمه دانشجویی در 9 ماهه اخیر، نسبت به میزان رشد شش ماهه اول سال 1400 بیش از 5 برابر شده است.

دکتر موسوی اطلاع‌رسانی در زمینه بیمه دانشجویی را در توسعه این بیمه ضروری دانست و گفت: بیمه پایه یکی از حقوق آحاد مختلف جامعه است و دانشجویان نیز با آگاهی نسبت به حقوق خود می‌توانند از این خدمت استفاده کنند. امیدواریم با امضای تفاهم‌نامه امروز زمینه استفاده هرچه بیشتر دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی از خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی فراهم شود. در سال گذشته تفاهم‌نامه بیمه دانشجویی را با وزارت علوم داشتیم و امیدواریم در آینده نزدیک چنین تفاهم‌نامه‌ای نیز با دانشگاه آزاد اسلامی منعقد کنیم و تمامی دانشجویان بتوانند از خدمات بیمه تأمین‌اجتماعی استفاده کنند.

دکتر عباس شیراوژن، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه گفت: دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به سایر دانشجویان سنوات بیشتری را مشغول به تحصیل هستند و تحصیل آنها همراه با خدمت به بیماران است. این دانشجویان می‌توانند با استفاده از بیمه دانشجویی سازمان تأمین‌اجتماعی آینده روشنی را برای خود و خانواده‌شان ترسیم کنند. بیمه دانشجویی فرصتی است که سازمان تأمین‌اجتماعی برای دانشجویان عزیز فراهم کرده است و امیدواریم در حد بضاعت بتوانیم در زمینه توسعه این بیمه برای دانشجویان اقدام کنیم.

دکتر شیراوژن افزود: در حال حاضر حدود 250 هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی مشغول به تحصیل هستند و می‌توانند از بیمه دانشجویی استفاده کنند. برای تسهیل استفاده دانشجویان بویژه دانشجویان متاهل و همچنین دانشجویان نخبه بررسی و ارزیابی خواهیم کرد و در صورت امکان تسهیلاتی را با استفاده از ظرفیت‌های موجود برای برخورداری این عزیزان از بیمه دانشجویی فراهم خواهیم کرد.

مهرداد قریب، معاون بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در این جلسه گفت: برای توسعه بیمه دانشجویی با نهادهای مختلف همکاری داریم و از تعامل سازنده و همراهی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تشکر می‌کنیم. تفاهم‌نامه سال گذشته سازمان تأمین‌اجتماعی با وزارت علوم گام موثری در زمینه توسعه بیمه دانشجویی بود و امیدواریم با همکاری وزارت بهداشت تعداد بیشتری از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی از خدمات بیمه تأمین‌اجتماعی استفاده کنند. بیمه دانشجویی با سه نرخ 12 ، 14 و 18 درصد در اختیار دانشجویان متقاضی قرار دارد که می‌توانند یکی از نرخ‌ها را متناسب با خدمات مورد نیاز خود انتخاب کنند. با توجه به حداقل حقوق تعیین شده در سال 1401، حق بیمه قابل پرداخت برای نرخ 12 درصد، ماهیانه مبلغ 518 هزار تومان؛ برای نرخ 14 درصد، ماهیانه 604 هزار تومان و برای نرخ 18 درصد، ماهیانه مبلغ 777 هزار تومان خواهد بود. همچنین دانشجویان برای انعقاد قرارداد و تمامی مراحل استفاده از پوشش بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی نیازی به مراجعه حضوری به شعب یا کارگزاری‌های تأمین‌اجتماعی ندارند و تمامی فرآیند‌ها از طریق سامانه خدمات غیرحضوری تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir انجام می‌شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه دانشجویان اینجا کلیک کنید.

 

آمریکایی‌ها در زمان خروج از افغانستان وعده‌های دهن پرکنی را دادند. مثلا بایدن گفته بود آمریکا به هیچ وجه افغان‌هایی که به ارتش آمریکا کمک کرده‌اند را رها نمی‌کند؛ وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز وعده داده بود آمریکا حداکثر 50 هزار پناهنده افغانستان را می‌پذیرد.

به گزارش اقتصادرسا _آمریکایی‌ها در زمان خروج از افغانستان وعده‌های دهن پرکنی را دادند. مثلا بایدن گفته بود آمریکا به هیچ وجه افغان‌هایی که به ارتش آمریکا کمک کرده‌اند را رها نمی‌کند؛ وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز وعده داده بود آمریکا حداکثر 50 هزار پناهنده افغانستان را می‌پذیرد.
اما واقعیت کنونی چیست؟ براساس آمار اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی آمریکا، از ژوئیه 2021 این نهاد بیش از 46 هزار درخواست از افغان‌ها دریافت کرده اما تا دوم ژوئن (12 خرداد)، از حدود 5 هزار درخواست واجد شرایط، تنها 297 درخواست اقامت مشروط افغان‌ها به تایید خدمات شهروندی و مهاجرتی آمریکا رسیده و در عین حال 4246 درخواست رد شده است.
به نظر می‌رسد این واقعیت با آن وعده‌های زیبای آمریکا فاصله بسیار زیادی دارد.
در واقع، حتی اگر افغان‌هایی که درخواست‌های خود را ارسال کرده و واجد شرایط هم باشند، برای حضور یافتن خود در آمریکا همچنان با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد. به عنوان مثال، علی‌رغم تعهد واشنگتن به پذیرش افغان‌ها، طبق خواست طرف آمریکایی، متقاضیان نمی‌توانند مستقیماً به ایالات متحده بروند بلکه باید ابتدا به یک کشوری ثالث رفته و سپس از آنجا راهی آمریکا شوند. این بدان معناست که کل روند احتمالا 12 تا 14 ماه طول بکشد.
علاوه بر این، برای آنکه درخواست آنها پذیرفته شود، باید توسط کارفرمای فعلی یا سابق خود معرفی شوند. مهمتر این است که آنها گرچه به عنوان فردی کمک کننده به ارتش آمریکا تعیین شده‌اند، اما برای رفتن به آمریکا باید هزینه بلیط هواپیما را خودشان بپردازد. قطعی است که بسیاری به خاطر این محدودیت از رفتن به آمریکا منصرف می‌شوند.
اما با توجه به آنکه بسیاری از افغان‌ها به دلیل محدودیت‌های مذکور از فرصت مهاجرت به آمریکا محروم می‌شوند، آیا واشنگتن باز هم می‌تواند با صدای بلند به جهان بگوید «ما افغان‌ها را فراموش نکردیم ولی آنها به خاطر مشکلات خودشان به آمریکا نمی‌آیند».

روتیتر: سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه «سلام؛ صبح به خیر»:

سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران روز سه‌شنبه هشتم تیرماه با حضور در برنامه «ِسلام؛ صبح به خیر» شبکه سوم سیما از راه‌اندازی مجدد نرم‌افزار موبایلی «تهرانِ من» خبر داد و گفت: از امروز شهروندان می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن از خدمات شهری این اپ استفاده کنند.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، هادی محضرنیا با حضور در برنامه «سلام؛ صبح به خیر» شبکه سوم سیما اظهار کرد: در پی وقوع حمله سایبری گسترده‌ای که در کل شبکه شهرداری تهران، احتمال گسترش آن وجود داشت، در راستای حراست از برنامه‌ها و اطلاعات، سامانه‌ها و نرم‌افزارها توسط سازمان فاوای شهرداری تهران از دسترس خارج شدند و به دلیل آن‌که نرم‌افزار موبایلیِ «تهرانِ من» نیازمند پشت‌سرگذاشتن تست‌های امنیتی و نفوذ بود، این مراحل کمی به طول انجامید. برای راه‌اندازی مجدد تاییدیه دستگاه‌های نظارتی نیز مورد نیاز بود و در عین حال به دنبال سرویس‌دهی بهتر بودیم که خوشبختانه هر دو امر محقق شد و از امروز با یاری خداوند شهروندان می‌توانند از طریق گوشی تلفن همراه خود به این نرم‌افزار دسترسی کامل داشته باشند.
محضرنیا در تشریح اقدامات شهرداری تهران طی مدت حمله و نفوذ سایبری به شبکه شهرداری تهران توضیحاتی را ارایه کرد و گفت: در اقدام برای حفظ و حراست از سامانه‌های خدمت‌رسانی در چند ساعت اولیه از وقوع این حادثه، ضمن دفع هجوم، اقدامات خود را در بالاترین سطح امنیتی اجرا کردیم.
وی افزود: حقیقت آن است که این حمله سایبری موفق نبود و به اهداف خود نرسید اما این حمله گسترده و پیچیده بود و برای مقابله با آن همه خدمات اینترنتی فریز شدند و با توقف همه سامانه‌ها، اقدام به انجام تست آلودگی کردیم و حفظ و حراست از داده‌های مردم را انجام دادیم. در سامانه‌های شهرداری تراکنش‌های مالی زیادی وجود دارد و باید همه‌ی این موارد با بانک‌ها و مراکز ذی‌نفع بررسی می‌شد تا حق مردم ضایع نشود و این در حالی بود که تعداد این سامانه‌ها هم قابل توجه است.
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران همچنین در خصوص طرح شایعاتی مبنی بر پاک‌شدن اطلاعات و سوابق شهروندان از سامانه‌ها گفت: در سازمان فاوا اطلاعات در سه لایه دارای نسخه پشتیبان هستند، وظیفه ما حفظ و حراست از داده‌ها است که بخشی از آن سوابق پرداخت عوارض شهرسازی، خودرو، املاک و سایر مثل کیف پول شهروندی است که به طور کامل این اطلاعات حفظ شده است. وی تاکید کرد: به‌دلیل نحوه تهیه نسخه پشتیبان، هیچ داده‌ای از بین نرفته است.
محضرنیا تصریح کرد: بی‌شک هدف اصلی اخلال‌گران، اختلال در خدمت‌رسانی به مردم بوده است چرا که ۴۰۰ سرویس متنوع شهری در ۲۲ منطقه، ۱۲۳ ناحیه و سازمان‌ها و شرکت وابسته به شهرداری تهران وجود دارند و قصد آن‌ها خارج‌کردن سرویس‌ها از مدار خدمت بود. قسمتی از این خدمات قابل قطع و توقف نیستند مانند استفاده از حمل‌ونقل عمومی، مترو، سامانه بهشت زهرا (س)، که سعی کردیم در کوتاهترین زمان ممکن به خدمت‌رسانی برگردند.
وی با اشاره به اینکه از لحظات اولیه گزارش حمله سایبری بیش از ۳۰۰ نیروی سازمان فاوای شهرداری تهران با حضور در سازمان به طور ۲۴ ساعته، اقدام به خدمت‌رسانی کردند، افزود: خدا را شکر امروز ارائه خدمات شهروندی در وضعیت مطلوب قرار دارد، البته اختلالات کوتاه در شبکه شهرداری تهران و سایر شبکه‌های خدمتی، همیشه وجود دارد اما به صورت ۲۴ ساعته این خدمات رصد شده و تلاش می‌شود که اشکالات آن‌ها رفع شود.
سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران بار دیگر از شهروندان تهران در خصوص اختلال در شبکه شهرداری تهران عذرخواهی کرد و گفت: همان‌گونه که شهردار تهران تاکید دارند، شهروند اولویت اول شهرداری است و به خاطر آن‌چه رخ داد از مردم شریف عذرخواهی می‌کنم و تاکید دارم تاکنون، اجازه نداده‌ایم حق و حقوقی از شهروندان تضییع شود.
وی در پایان سخنانش از همکاری سازمان پدافند غیرعامل و بخش افتا ریاست جمهوری، شورای شهر و معاونان شهردار تهران که از ابتدای وجود این اختلال در کنار مجموعه سازمان فاوای شهرداری تهران بودند، قدردانی کرد و گفت: در سازمان فاوا نیز همکاران من شب‌ها از نگرانی خدمت‌رسانی نخوابیدند و حتی به سراغ خانواده هم نرفتند و بی‌شک نمی‌توان  آن‌گونه که باید از این زحمات جبران‌ناپذیر قدردانی کرد. اما در این فرصت قدردانی خود را از تک‌تک همکاران سازمان اعلام می‌کنم.

 

 

روتیتر: به مناسبت هفته قوه قضائیه صورت گرفت؛

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم، همزمان با ششمین روز هفته قوه قضائیه از نمایشگاه کتاب کاخ دادگستری بازدید کرد.

به گزارش اقتصادرسا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم، همزمان با ششمین روز هفته قوه قضائیه از نمایشگاه کتاب کاخ دادگستری بازدید کرد.

رئیس دیوان عالی کشور در حاشیه بازدید از این نمایشگاه ضمن تشکر و قدردانی از روابط عمومی  دیوان عالی کشور در برگزاری نمایشگاه کتاب اظهار کرد: یکی از طرق علم‌آموزی و انتقال علم و دانش، کتاب است،  شخصیت‌ها نیز از همین طریق معرفی می‌شوند، آنچه در این نمایشگاه برجسته بود عرضه و معرفی کتاب‌های ارزنده‌ای بود که چهره انقلابیون و ارزش‌های انقلاب به ویژه شخصیت آیت الله بهشتی را معرفی می‌کردند، از این بابت از برپا کنندگان آن تشکر می‌کنم.

این نمایشگاه کتاب با همکاری انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به مناسبت هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و شهدای هفتم تیرماه، با بهره گیری از کتب منتشره درباره ابعاد حیات شهید بهشتی و بیش از ۶۰ عنوان کتب حقوقی دیگر در طبقه همکف کاخ دادگستری برپا شده است.

انتهای پیام/

 

اقتصادرسا _برای اولین بار در استان تهران، جشنواره ناب «نشان انتخاب برتر» برگزار می‌شود.

 

به گزارش اقتصادرسا ؛همزمان با آغازبکار دبیرخانه جشنواره ناب در هفتم تیرماه ۱۴۰۱، اطلاعیه «شماره ۱» این رویداد منتشر شد.

در این اطلاعیه آمده است؛ با برنامه ریزی های صورت گرفته در سال جاری، قرار است برای نخستین بار، اولین جشنواره ناب با عنوان «نشان انتخاب برتر» در استان تهران برگزار شود.

بنابراین اعلام؛ این جشنواره همه ساله در سطح استان تهران برگزار خواهد شد که مشاغل مورد هدف ۲۲ منطقه شهر تهران و ۴۶ شهر استان تهران در این رویداد شرکت خواهند کرد.

همچنین در اطلاعیه اولیه دبیرخانه جشنواره ناب «نشان انتخاب برتر» آمده است؛ با سیاستگذاریهای صورت گرفته و تدوین اهداف این جشنواره، مشاغل «سالن پیرایش مردانه، مشاورین املاک، رستوران فست فود، کافه، شیرینی و آجیل، رستوران ایرانی، سالن زیبایی بانوان، باشگاه بدنسازی و ...» در این رویداد حضور خواهند داشت.

دبیرخانه ناب،  هدف از برگزاری این جشنواره را که توسط بخش خصوصی برگزار میشود، معرفی بهترین ها در سطح استان تهران عنوان کرد.

برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره ناب «نشان انتخاب برتر»، قرار است ۷ رسانه جامع بخش خصوصی از این رویداد حمایت رسانه ای و خبری داشته باشند.

 

تبلیغات

 کلیه حقوق اقتصادرسا محفوظ می باشد

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما

Back to Top